Джендър Идеологията в БГ до къде е стигнала към момента?

  • 3 135
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 28 579
Даже не знам откъде да започна.
Това не е офиц. сайт, не е сайт на щатското "МОН". В него пише какво трябва да включва сексуалното образование според тази организация. Давам пример за сравнение:
БПЦ, заедно с МОН от години имат одобрен учебник по Вероучение. Мога да пусна линк към офиц. сайт на БПЦ, в който се описва какво трябва да бъде съдържанието на учебника. Пак повтарям – това е от години. До момента няма въведено Вероучение. Всичко това е пожелателното мислене на БПЦ и дотам. Ти правиш същото. Даваш линк към пожелателното мислене на някаква организация. Само че пожелателното мислене на някакви не е доказателство за влязла в сила учебна програма. Отделен въпрос е, че в този сайт въобще не видях доказателство за одобрения държавен бюджет за операции за смяна на пола (какъвто твърдиш, че има), нито за " обяснява на децата за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи". Така че може ли линк към официални държавни/щатски институции, които са приели бюджет за операции за смяна на пола и линк към действаща учебна програма в общинско училище, която обучава учениците "за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи"?

# 61
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Миленка ти от писане пропусна два предишни коментара. Секс обучението е приетото и задължително в много щати не е като вероучението в БГ. Нещата са навързани едно с друго и в секс обучението се обяснява за страпон устройствата. То не се издава закон, специално за всеки уред който ще се коментира по време на “допълнителната” сексуална подготовка.

# 62
  • Мнения: 25 620
И какво общо има това с България?
По-добре смени заглавието, докато можеш (а ако не можеш, помоли модератор), на „Джендър Идеологията в САЩ до къде е стигнала към момента?“.
Честно казано, писна ми вече от провокативни и тролещи теми от нашенци, спасили се самосиндикално на запад и хейтващи родината за неща, които им се случват ТАМ.
Носталгия ли борите, местни форуми ли си нямате, що ли?

# 63
  • София
  • Мнения: 13 155
Както казах, в България също има сексуално обучение и то няма общо с написаните глупости. И в САЩ няма.
Не виждам авторката да е качила снимки на учебните пособия на собствените й деца, а всичко е разни сайтчеъа и клюки в стила на това как в подземията на щатския сенат сенаторите пият кръв от отвлечени деца.
Цялата тема е безумна.

# 64
  • София
  • Мнения: 28 579
Момент. Въобще не съм спорила за секс обучението дали го има или го няма (даже в началото писах, че съм с две ръце "за" него). Споря за определени, съвсем конкретни твърдения относно него. За конкретно тези твърдения питам за линкове към държавни/общински учреждения:
1. "в училищата явно в даден момент казват на децата, че техният пол е избираем" – моля за линк към съществуваща офиц. програма, която съдържа такова обучение;
2. "терапевтите ако чуят че някой се чуди за пола си започват да препоръчват смяна на пола, хормони и тн. Цялата работа е съвсем организирана от системата" – линк към официална статистика, която да потвърждава това;
3. "Детето ти ако реши че ще си сменя пола може да го направи без родителско съгласие на 12 години" – линк към приет закон, който да разрешава това;
4. "Ще бъде подкрепено от системата и операцията платена от държавата" – линк към приет закон с дата, от която влиза в сила;
5. "обяснява на децата за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи." – линк към действаща учебна програма, в която това е включено. От къде идва тази информация?

# 65
  • Мнения: 1 233
Миленка ти от писане пропусна два предишни коментара. Секс обучението е приетото и задължително в много щати не е като вероучението в БГ. Нещата са навързани едно с друго и в секс обучението се обяснява за страпон устройствата. То не се издава закон, специално за всеки уред който ще се коментира по време на “допълнителната” сексуална подготовка.
Аз не съм компетентна по въпроса какви точно са законите, разпоредбите и изобщо практиките в US училищата, но ако това ще те успокои, всяко ново обществено явление предизвиква масова психоза. Убедена съм, че нещата не са толкова страшни, колкото изглеждат/звучат. Човечеството няма да се затрие току-така. Няма изведнъж всички да станем демони, черни души и извратеняци. Нашите баби и дядовци са мислели по същия начин за много неща, които за мен и теб са нормални. Колкото по-малко хората се поддават на подобни психози, толкова по-бързо ще затихнат тези глупости или по-точно ще придобият вид, в който всеки да се чувства свободен да изразява себе си и в същото време никой да не бъде притискан да прави или вярва в нещо, което не желае. Просто трябва време нещата да изкристализират.

# 66
  • Мнения: 2 988
Като се спомена как само в Русия не било така и инфото точно от фокснюз, децата ще се справят, но май на родителите ще им е нужна професионална психологична, а вероятно и психиатрична помощ след време ако вярват на всичко. В Канада срещам подобни опасения единствено от родители най-вече българи облъчени от руската пропаганда. Останалите нямат подобни притеснения. Темата определено е провокативна.

# 67
  • Мнения: 35 968
Достатъчно по темата. Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт