Джендър Идеологията в БГ до къде е стигнала към момента?

  • 3 134
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 35 104
Любимите ми клиенти са: По телевизора казаха едикакво си, вие тукА какво ми говорите?!

Дет ги пращам винаги за абонамент на Държавен  вестник.

# 47
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
А родителите, които се оплакват от първо лице, че детето им било объркано от училището и спори с родителите си за тези неща, и на тях ли да не вярвам? Или на очите си да не вярвам. Зимата ходих на един коктейл и до мен седна едно хубаво момченце на около 12-13, което после се оказа че е една от дъщерите на организаторите която минавала през това. Дали и дават хормони не попитах…

# 48
  • Мнения: 1 233
Пффф, аз тук ще си замълча, защото като малка (много преди модерните времена Wink ) бях т.нар. tomboy. Никой не ме е карал, просто си бях по-бойна, с къса коса, с малко по-момчешки стил на обличане (и сега съм така - аз поли и рокли в гардероба си нямам). Редовно ме бъркаха с момче. По-късно нещата се попромениха. Вече си личи, че съм момиче Grinning, имам си мъж и дете. Сексуалната ми ориентация винаги е била "конвенционална". Та откъде знаеш, че това дете, което си срещнала на коктейла, не е такова?
Уж щях да си мълча, пък пак си казах всичко Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 28 579
Опитите на отделни хорица по телевизията за 10-минутна слава нямат нищо общо с тези твърдения:
"Проблемът е че в училищата явно в даден момент казват на децата, че техният пол е избираем (флуиден) и дневно ги питат от кой пол са днес. Насърчават ги да си избират обръщение което дори може да не е свързано с Тя/Той."
"На около 15 години препоръчват на тийновете да ходят на терапевт, терапевтите ако чуят че някой се чуди за пола си започват да препоръчват смяна на пола, хормони и тн."
"Цялата работа е съвсем организирана от системата."
"...операцията платена от държавата или фондации"
" се обяснява на децата за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи."

Лъжи и пак лъжи са тези твърдения. Омръзнало ми е от поръчкови и кухи истерии. Тази тема е точно това – поредната поръчкова и лъжлива истерия. Норвежките гейове, английските соц. служби, световният заговор срещу българите (щото сме много важни и страшни)... До гуша ми е дошло от толкова лесна манипулируемост. Аман!

# 50
  • София
  • Мнения: 13 155
Абсолютно нормално е един тийн да има терзания за сексуалността си, стила си, външния си вид и т.н.
Не е нормално родителите да смятат училището за виновно и да се оплакват, без да знаят как да реагират. Не е нормално и да се вярва сляпо на медиите.

# 51
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
“Момченцето” беше облечено с мъжки костюм. Това беше официално събитие - коктейл, с дълги рокли. Не просто да си ходиш с дънки и да имаш къса коса.
Миленка и Аида вие като щраусите си заравяте главите в пясъка, защото не ви харесва какво пиша. Темата е от реалността тук. Това, че вие сте се почувствали провокирани е друг въпрос. Честно да ти кажа ако знаех как да докарам децата си в БГ заедно с бившия който не говори една дума български щях. Но не знам как. И ако в бг положението е като при нас , не бих си правила труда да проучвам. Мисля си го да, за това питам и разпитвам тук. Радвам се че в БГ сме си закостенели. Радвам се и че евентуално  Флорида ще ни бъде по реалистична опция за преместване, след като там са по “консервативни” политически казано.

# 52
  • София
  • Мнения: 28 579
Дали аз си зарявам главата в пясъка или ти си измисляш:
Аз съм във Флорида имам деца Тин и не съм забелязала НИЩО подобно в тяхното училище. Наблягат на Булинга, правят им разни учения и толкоз...за половете НИЩО.
Светът е шарен, просто го приеми!

Даже бих казала, че е обратното. През последните години САЩ е една от най-консервативните страни. Мои роднини живеят в Тексас и техните деца (14-16 годишни) са ми споделяли, че джендър идеологията далеч не е така разпространена там, както ние си мислим.
Скрит текст:
Племенникът ми движи в някакви компании залитнали по гангста рап и се смятат за тежкари, докато не му показах какво представляват рок компаниите. Стана му тъпо, че не са такива тежкари в крайна сметка. Grinning

А, какви ценности пазят в Русия, че не разбрах? Аз това, което виждам за децата там е, че ги обучават в пропаганда - накичени с георгиевски ленти, Z знаци и ги строяват като на военен парад. Мерси с такива ценности, ще пропусна.

Може ли линокве към одобрения държавен бюджет за такива операции (нали твърдиш, че има такъв) и към съответните приетите учебни, които "обяснява на децата за мастурбация и как да правят секс с еднаквия пол - как се ползва страп он и останалите джаджи"?

# 53
  • София
  • Мнения: 13 155
И аз съм ходила с мъжки костюм на официално събитие. Реших да съм по-екстравагантна. А като тийн ходех в стил готик. Нито резбата обърнах, нито кръв пия по вещерски сборища.

# 54
  • Мнения: 1 786
Според мен авторката няма предвид кой как се облича, а като какъв се възприема или му внушават да се възприема. И аз ходех в мъжки стил облечена, но никога не ми е и хрумвало, че съм нещо друго освен момиче / жена. И има вече няколко изказвания по тоя повод. Но това не е по темата Simple Smile Това кой как се облича или се е обличал на млади години е за модния форум Simple Smile Та две думи искам да кажа, че примери за стила на обличане са нерелевантни.

# 55
  • София
  • Мнения: 13 155
Напротив. Релевантни са, защото са част от търсенето на себе си. Сексуалността на младия човек му е вродена и в пубертета я открива. Внушението или облеклото не могат да те променят, без да го желаеш. Просто понякога са израз на бунт.
Ако едно дете е хомосексуално, то не може да се върне в "правия път" с промяна на средата или със строгост. Абсолютно идентични на това, че едно хетеросексуални не може да се промени с внушения или с обличане в дрехи на противоположния пол.
Сексуалността не се възпитава. Единствено с неправилното възпитание се стига до двете крайности - прекалена и ненужна демонстрация или срам от собствената същност. Нито една от двете не е нещо положително.

# 56
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Добре, че поискахте доказателства та намерих прекрасен сайт с всичките щатски закони по тези въпроси.

https://sexeducationcollaborative.org/states/district-columbia

Показвам Вашингтон ДС тъй като е столицата на Америка. Има го законите на всички 50 щати за който му се рови да сравнява. Надявам се че разбирате английски достатъчно да вденете какво имат предвид под компрехенсив секшуъл едюкейшън. И как задължават да се наблегне на разни неща. На този сайт дори и учебникът е публикуван и пише какво се очаква децата да знаят и в кой клас.

# 57
  • София
  • Мнения: 13 155
Това не е официална държавна политика и сайтът не е правителствен, а е програма на някаква неправителствена организация. И български подобни има, но никой не се впечатлява.

# 58
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
този сайт съдържа линкове към официалните щатски закони които толкова искате да нищите. Това подчертаното ще те отведе баш на ГОВ. Сайта и ще видиш документа със закона. Моля пак заповядай.

В самия учебник пишеше че към 9 клас ги запознават със закона а прав на детето и дефакто им казват как чрез правната система могат да се отърват от родителите си и да намерят убежище в дом за трансджендъри. Сега не ми се рови да търся правата на детето и закона му, но ако се оплаче детето че е били тормозено вкъщи - това включва майка ти да ти каже че не си мъж ами си жена - това също го инат за тормоз, училището е длъжно да се намеси да викат социалните и започват интервюта с родителите.

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 19:06 от PriMadonna

# 59
  • София
  • Мнения: 13 155
В българските училища също се провеждат напълно законни часове по здравно и сексуално образование.
Понеже форумът е за България и тук фигурират подобни текстове в закона, но нито у нас, нито в САЩ това образование включва насоките, които се коментират в заглавния пост, нито се цели сексуална преориентация на децата.

Общи условия

Активация на акаунт