Въпрос относно депозит за наем

  • 1 472
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 476
Това са документите:


[/url]

# 16
  • Мнения: 29 254
Така написано, сумата остава за агенцията, независимо от всичко, ако не наемете имота. Никъде не пише, че, ако не договорят отбив в наемната цена, ще върнат сумата. Просто ще издадат фактура за сумата и пито-платено.

# 17
  • Мнения: 14 793
Не съм чела големия договор, но в разписката пише, че наемодателят е приел от вас сума, а той не е.
Сумата според мен ще си я вземете, особено ако заплашите с адвокати и репортаж в някое модерно ТВ шоу, но за следващия път да си знаете - на Сульо и Пульо, независимо какъв се явява в сделката, пари се дават за свършена работа. Или получен ключ от имот.
Редактирам се - за това, което днес наричат двустаен, това са много пари.

# 18
  • Мнения: 29 254
Лина20, пуснете линк към обявата на имота, да ги видим какъв е като за 1000 лв/мес.

# 19
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 796
Ами тази депозитна разписка /която за мен само името ѝ е разписка, иначе си е договор/, задължава вас да сключите договор за наем. Никъде не фигурира каквото и да е задължение за брокера да сваля цената или нещо подобно.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 668
До колкото разбирам цената е била 1000лв, а желанието за намаление е на 900лв.
Дали сте капаро за нещо, което не е обещавано от наемодателя.
Най-безболезенено е да изчакате края на срока 27ми и да си поискате парите.
За сега нямате право да се отказвате, защото сте подписали съгласие за договор за наем до 27ми. И 2те страни могат да бавят до края на този срок.
Ако и за 900 не искате, да сте мислили като подписвате.
Цената вероятно (900) е добра.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 419
Агенцията ще си приберат парите.
Мен ме измамиха по същия начин!
Де факто сделка за наем няма, агенцията само прибира пари в замяна на обещания да търси нещо, но накрая оставате с пръст в устата и без пари!!
Аз лично заплаших с дело, но по документи те са си прави са задържат комисионната.

# 22
  • Мнения: 12 725
Няма цена 900 лв - цената е 1000 лв. Значи след изтичане на срока си взимате депозита. Никакво такова прехвърляне към други сделки.
Аз се чудя този подпис на наемодателя, че е приел 900-те лева - той истински подпис ли е? Този луд ли е, че си слага подписа как е приел 900 лв, но не ги приема и не е съгласен изобщо със сумата?
Дано си получите парите обратно, силно се надявам.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 419
Всъщност аз дадох депозита на собственика и той ми го върна.
Агенцията си задържа комисионната, че щели да ми търсят друго.

# 24
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 796
Там няма подпис на наемодателя. Има подпис на брокера като представител на потенциалния наемодател и подпис на потенциалния наемател.
Четете внимателно - след изтичане на срока - 27.05., ако не се сключи договор за наем за конкретния имот, тоест наемателят откаже да го сключи, депозираната сума остава за агенцията.

# 25
  • Мнения: 14 793
Наемодател е приел, пък реално не е получил, пък остава за агенцията. Това сериозно ли може да е действителен документ?

# 26
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 796
Не е приел наемодател, къде го видяхте това?

# 27
  • Мнения: 2 367
Преди години търсихме апартамент и дойде една супер неориентирана брокерка от Адрес. На въпросът ни за намаляване на цената на апартамента се отговори - "Ами, давате капаро, пък ние след това преговаряме...." Как точно ще дам капаро, след като не знам дали ще намалите цената, а на обявената няма да има сделка?!?!
Плюс това те нямат никакъв интерес да договорят по-ниска цена, когато купувачът вече е дал едни пари....

Това е съвсем друго.
В случая хората са депозирали един наем като гаранция, че ако наемодателят се съгласи на сваляне, ще платят и ще се нанесат. Това важи една седмица, след това имат право да си поискат.

Докато при покупка е друго. Аз имам опит и в чужбина, там се прави винаги така - пазарлъци след депозит.
Примерно нещо е обявено за 100к. Аз искам да го купя за 90к - слагам в един плик офертата и чек за 10к, който брокерът ми представя пред брокера на продавача и вика - тия 10к казват, че го купувам за 90к. Ако е съгласен, депозира си чека; ако не е съгласен ми го връща.
Инак на въпроси "ама бихте ли свалили на 90к" не се отговаря, защото някой може просто да търси информация докъде биха стигнали, с цел предимство при преговори. Преговори само след депозит.
Който, естествено, законово ти се дължи обратно, ако не ти приемат условията.

# 28
  • Мнения: 14 793
В разписката. Потенциалният наемодател или негов представител.
Олеле, аз сега прочетох. Ама това е ба*ти схемата! Според разписката хазяинът е дал парите на брокера!

# 29
  • Мнения: 12 725
Всъщност аз дадох депозита на собственика и той ми го върна.
Агенцията си задържа комисионната, че щели да ми търсят друго.
Колко задържаха, 60% от 900 лв?
И вие се съгласихте?
Значи сте им платили за търсене, не за намиране.
Но щом сте се съгласили, защо да не ги задържат.

П.П. И аз като Нарциса видях "от една страна", "от друга страна", но всъщност брокерът наистина просто е приел от авторката. Имала, дала, какво друго да напиша.

Само да питам, те като вече са си взели парите, за какво им е да търсят?

Общи условия

Активация на акаунт