Обсъждане на имотни обяви - 32

  • 44 608
  • 867
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 9 724
Не знам кое му харесват на района. Има и други презастроени, но там е кошмар. Сграда до сграда, буквално си надничат в прозорците, малки улички, зле устроени, кошмарен трафик. Паркирането е абсурд. За района зад мола, покрай Емилиян Станев говоря. Като дойде ред за градина и училище - няма.

# 31
  • Мнения: 3 620
Преди време искахме да вземем в района, но добре, че се отказахме. Адски наблъскано е. Иначе защо не опитате да се свържете директно със строителя и да не минавате през агенции?

# 32
  • Мнения: 36
Не знам кое му харесват на района. Има и други презастроени, но там е кошмар. Сграда до сграда, буквално си надничат в прозорците, малки улички, зле устроени, кошмарен трафик. Паркирането е абсурд. За района зад мола, покрай Емилиян Станев говоря. Като дойде ред за градина и училище - няма.

Да, права сте, моите впечатления не са много по-различни от това (само съм минавал, не съм живял). Наистина ще ми е интересно да го видя на живо от гл.т на това дали ще е заврян в съседната сграда...

Все пак нещата, които ми допадат е близостта до мола/метро на няколко спирки от НДК, факта, че е в перспективен район, наблизо има food court, паркове, комуникативно от гл.т на това, че предоставя бърз достъп до Черни връх и околовръстното.. Абе има си и плюсове сред всичките негативи.

@Ваня - защото изглежда Хоум2Ю се явяват инвеститор и брокер, та не съм сигурен строителят по какъв начин ще може да е от полза, но пък ще го имам предвид и ще огледам табелите коя фирма го строи - благодаря ви!

# 33
  • Мнения: 2 046
Аз живея под наем в апартамент в центъра, построен от Балкан-Г, но за жалост изпуснах тяхното предложение в Кръстова вада и всичко е разпродадено.

Аз бих ги питала дали нямат предстоящи проекти в кварталите, които ме интересуват. Може да отговорят, може да не отговорят, но поне ще съм пробвала.
Успех с търсенето!

Благодаря ви, аз преди време съм ги питал за центъра, но за там нямаха, иначе е добра идея и ще го попитам отново за Кръстова вада.

Иначе от Хоум2Ю ми звъннаха - цената е по-висока от обявената в сайта заради етапа на строителство, но предлагат схема 10% при предварителен договор, 90% при акт 16, която изглежда доста успокояваща. Ще отида най-вероятно в петък на място. Намира се някъде на Емилиян Станев и някоя от пресечните, на две минути от мола. Минавал съм през този район с колата и горе-долу ми се е струвал ОК (презастроен разбира се, но все пак сме в София, неизбежно е).
Балкан Г ще строят до Зоопарка следващата си сграда.
За Кръстова вада цените бяха доста високи, дадоха ни проекта още в началото. Но пък строят добре.

# 34
  • Мнения: 3 915
Оглеждайте си хубаво, в случай че имате намерения за използване на бъдеща детска градина или училище. Ад е. Моя приятелка бързаха да купят в района преди две години и сега реве. Има си много плюсове, комуникативно е, но от тази гледна точка е най-кофти районът в цяла София.

# 35
  • Мнения: 2 826
Районът сме го коментирали доста, знаят се плюсовете и минусите. Отивате, гледате, ако Ви хареса - преценявате и сте готови. Ако децата са големи - бомба е. Ако са малки - има частни ясли и градини, ако ви устройва това. Училищата са по-далеч (към Стрелбище), но пък са хубави. Останалите неща са ясни. Идете в ден като днешния, хубаво да е валяло 😁 ако не се изплашите - всичко е точно!

# 36
  • Мнения: 222
Какво мислите за тази оферта за ремонт?
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c168311021180506

# 37
  • София
  • Мнения: 11 489
Аз доколкото виждам - това е оферта за продажба, а не за ремонт?

# 38
  • Мнения: X
Май питането е дали ще иска много ремонт, ама то това е толкова субективно... Ако искам да спестя някакви средства в този  апартамент аз бих запазила кухнята, столовата, едната баня и основната спалня. Холската част в хола изобщо не ми харесва с това черно, а и самите мебели. Не мога да разбера защо там е толкова тъмно, че да се налага такова масивно осветление или просто привечер е снимано. Има някаква  облицовка по стените, която изобщо не ми допада. Апропо не можах да установя този апартамент 3-стаен или 4-стаен е. В заглавието е написан 3-стаен, после гледах стаите два пъти, май са 3 спални, но тесните в първия момент ги сметнах за една и съща стая, а те май са различни. Мънички ми се струват или тесни по-скоро, трябва да се види колко квадрата са. Иначе са светли всички спални, което е добре. На едната спалня в нещо като огледало на отсрещната стена пак някаква облицовка ми се струва, че има, а може и така да изглежда само. Тоалетрната е за ремонт по-скоро. Терасата не са я снимали нещо. Сградата е на много хубава локация, средно стара. Няма ТЕЦ. Гаражът ми се вижда скъп, вярно доста голям 43 кв., евентуално и за склад ще може да се ползва, ама пак ми се вижда твърде скъп и по-скоро други алтернативи бих гледала наоколо.

# 39
  • Мнения: 9 794
Това офис осветление бих го махнала първо него.
Поне на 2 снимки (снимки 3 и 5) се вижда олющена преградна/фасадна стена на балкона (вратата от хола). Тези стенни панели с осветление са ужасни. В банята има някакви странни кабели от душ-зоната към контакта. В тоалетната ми се струва, че таванът е скосен???, но може да е от снимката. Би било странно, защото го пишат ет.2 от 8. Но тоалетната определено е за тотален ремонт. Добре е да се провери по документи дали не се води офис, примерно. Тогава височината може да е по-малка. Ако пък тоалетната е със скосявания, пак е добре да се види документално дали не е нещо затваряно/пристроявано на тераса, примерно.

# 40
  • Мнения: 9 186
Апатрамента си е за ремонт, колко ще струва -баба знае 2 и 200 Wink
Ако ви допада може и директно да се нанесете и живеете.

# 41
  • Мнения: 9 876
Не ми харесва, че навсякъде са плочки. И това на стената не знам какво е. Но плюсовете им са, че не се цапат и лесно се чистят. Лесно се слага ламинат. Но ако си с котка или куче, може плочките да са ти идеални. А на терасата мисля, че има някаква голяма рисунка, която се вижда размазано

# 42
  • Мнения: 222
Пускам друга обява за дискусия. Какво мислите за локация, качество на строеж?
Цената изглежда солидна, но къщата е голяма. Не знам как ще изглежда като външен вид, но тези картинки не са много привлекателни.какво мислите?
https://m.imot.bg/details/1j168606892283675

# 43
  • Мнения: X
То няма какво толкова да се коментира по тази обява. Тя е за определен кръг купувачи, които могат да дадат или финансират близо 2 млн. за къща. Ако ще е такъв купувачът, то предполагам ще очаква завършена изцяло къща в смисъл с висок клас обзавеждане, а може и да си наеме фирма и интериорен дизайнер за обзавеждане. Къщата е голяма, локацията типична за подобен род имоти. Строителството трябва да се види на място, да се проучи строителя, да се види по-подробно какви материали са вложени.

# 44
  • Мнения: 6 293
Аз не разбирам, искате трафик ли да й навъртим на тая обява?

Общи условия

Активация на акаунт