Обсъждане на имотни обяви - 32

  • 44 603
  • 867
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 658
Ще повиси една година на тая цена и ако им трябват пари ще смъкнат, и то доста от тези 340 х. евро.
Да бяха сменили плочките в кухнята, соц.ламперията, да вкарат поне малко пари, за да искат толкова пари, ама не!
Безумие!

# 856
  • Мнения: 9 791
Какъв е смисълът да се "вкарват", т.е. да се харчат пари за ремонт, при положение, че целият апартамент е за ремонт? Защо трябва да се разбива цялата кухня заради плочките на пода, за да се налепи някакъв ефтинджос от строителен хипермаркет, който най-вероятно пак няма да се хареса на новия собственик?!?

Аз по-скоро бих изнесла мебелите, бих ударила един бял латекс и дотам.

Цената е за квадратурата и локацията, не за обзавеждане/ремонт.

# 857
  • Мнения: X
Точно така, цената е за локацията и не съм сигурна дали ще си отвиси, според мен не много дълго Simple Smile

За такива апартаменти за тотален ремонт и аз съм на мнение, че най-доброто, което може да направи собственикът, е да изнесе абсолютно всичко свободностоящо, което може да се изнесе, т.е. да го изпразни максимално. Това в известна степен би подпомогнало доста намирането по-бързо на купувач. Даже няма нужда от боя, само да се разчисти вехтошарника, то е ясно, че новия собственик ще прави всичко от-до.

Виждала съм и другия вариант - нов апартамент, на шпакловка и замаска, купен. И са му сложили само няколко базисни неща - паркет, бяла боя, кухня (само шкафове) и баня и пак го продават наново. Та то хубаво, но кухнята беше в крещящ цвят, какъвто никога не бих избрала, банята и тя беше в някакъв мрачен гранитогрес, какъвто също не бих избрала. Паркета се ядваше горе-долу, но пак не ми беше по вкуса. Ами да го бяха оставили на шпакловка и замаска вместо да си добавят в цената неща, които не на всеки биха се харесали.

# 858
  • Мнения: 658
Продават вехт апартамент /с локация и квадратура/ и очакват да му вземат толкова много пари.
Когато се позиционираш във високия сегмент- над 3500 Евро/квадрат трябва да се постараеш.
Въобще не е необходимо да е обзаведен, а разчистен от ламперии и стари боклуци и освежен с един латекс.
Освен всичко и направената баня е като кръпка на фона на останалото. Та и тя ще трябва да се кърти- още едни пари.

И още нещо- като се измери с ролетката ще се окаже, че не е и 96 кв.м., а едни 70-75 кв.м. Много лъжат в обявите за квадратура.

Последна редакция: нд, 29 окт 2023, 09:08 от герани

# 859
  • Мнения: 18 503
Това е цената за апартамента в това състояние и дълбоко се съмнявам, че ако документите му са наред и наистина искат да продават, ще се задържи една година.

# 860
  • Мнения: X
Ами това е положението за улицата пред парка. И на мен ми идва скъпо, още повече, че не е 4-стаен, а 3-стаен за тази цена, но това на нас как ни идва няма никакво отношение относно дали ще се намери купувач. Апартамента на тази локация е за хора, които ще могат да си позволят цената плюс ремонта и ще го вземат заради локацията. На който не му е в бюджета не е за там, естествено, има и други квартали и апартаменти, има и на зелено също, което ще излезе по-евтино.

П.С. Ако разполагах със средствата и за ремонта, и за апартамента и не ми трябваше по-голям, не бих го мислила много аз, въпреки че принципно предпочитам ново строителство, но както казвам, ако имам ресурса, няма да му мисля много на този апартамент специално Grinning

Последна редакция: нд, 29 окт 2023, 09:27 от Анонимен

# 861
  • Мнения: 6 293
Изобщо не вярвам да се задържи прекалено дълго.
Квадратурата със сигурност е реална, в старото такива врътки не са правени.

# 862
  • Мнения: 40 922
Какъв е смисълът да се "вкарват", т.е. да се харчат пари за ремонт, при положение, че целият апартамент е за ремонт? Защо трябва да се разбива цялата кухня заради плочките на пода, за да се налепи някакъв ефтинджос от строителен хипермаркет, който най-вероятно пак няма да се хареса на новия собственик?!?

Аз по-скоро бих изнесла мебелите, бих ударила един бял латекс и дотам.

Цената е за квадратурата и локацията, не за обзавеждане/ремонт.

+1

A ако мебелите са що годе прилични няма и да ги изнасям, защото с мебели неопитните хора по-лесно виждат потенциала на апартамента. На много хора празната стая нищо не им говори.

# 863
  • Мнения: 9 876
На този АП. В Изток - банята е оправена, подът е естествен паркет, стените искат само една боя. Кухнята е зле, обаче - ми се вижда хигиеничен. Вехт, но не е затрупан с боклуци или изоставен. И, предвид колко е скъп кварталът, също мисля, че някой ще го одобри и купи.

# 864
  • София
  • Мнения: 9 920
Според вас колко са реалните обяви в имот.бг? (тук питам и от гледна точка на самооценяване на собствен апартамент).
И къде другаде може човек да си свери часовника, предивд определяне на бюджет за покупка на ап-нт в София.
Обявената цена - реално на колко може да се коригира при сделка? Говорим за двустаен, в не топ кварталите, СС /2000-2400Е/м2/
 (евентуално и НС, тук ме привлича и факта че таваните ще са по-високи от 2,4м, а и виждам че има и такива на ТЕЦ-отопление).

# 865
  • Мнения: X
Има реални, има обаче и нереални. За коригиране на цена, не знам, не съм попадала на продавачи склонни да коригират, но и не съм проявила сериозен интерес, че да стигнем до някакви съществени преговори, в които реално да разбера колко ще смъкнат. От опит бих казала, че продавачът подценява важността на това купувачът да хареса апартамента. В очите на продавачът апартамента и да има някакви кусури те са 1-2 и никак не са съществени, те нали са живяли там. За купувача обаче апартамента далеч може да не е толкова перфектен, както се оказва в повечето случаи. И отделно купувачът подценява важността на това продавачът да го хареса като купувач. Защото ако да кажем имота не е лош, може и да има и други желаещи, които даже да вдигнат цената нагоре, а някой друг да си мисли, че чака коментар на цената надолу. Също понякога ако има повече от едни купувачи, продавачът си избира по не се знае какви свои критерии.

# 866
  • Мнения: 18 503
Ще пусна нова тема, че сме на стр. 58.
Илит вероятно е заета, следващата пак ще пусне тя.

Колегата от горния пост да си копира питането, тъкмо новата тема ще започне по същество.

Нова тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1602403.new#new

# 867
  • Мнения: 40 922
Много често нещо, което е недостатък за купувача е достойнство за продавача и той, ако не е на зор, предпочита да изчака друг купувач, който е на неговата вълна. Например отделна кухня - за половината купувачи това е плюс, за другата е минус.

Общи условия

Активация на акаунт