Обсъждане на имотни обяви - 32

  • 45 919
  • 867
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 226
Стандартна практика е на запад да се слагат камери над входната врата при airbnb.

# 61
  • Мнения: 6 324
Щом познаваш практиката, би трябвало да знаеш и че цената на максималната заетост на имота, не е същата с цената на отдаване за двама. Навсякъде цена се калкулира на брой посетители. Така че е мега лаишко да смяташ прихода( не печалбата) така  юнашки. Лично аз за двама на созопол не бих набухала 200 лв за гола нощувка без никакви доп.неща като закуски, басейн, лиготии разни.
А за камерите хич не ми се навлиза в детайл.

# 62
  • Мнения: X
Ladyzie, отвори airbnb, за да се ориентираш за нощувките. Понеже ние много си харесваме Созопол, мога да ти кажа, че преди 2 години бяхме в много добър апартамент за 120 на вечер (с таксите, които си включват airbnb).

По конкретната обява не знам какво да се коментира, то тя е на строеж още, стаите изглеждат сравнително нормален размер.

За Созопол, ние бихме наели навсякъде в общи линии (без Веселата уличка ъф корс Grinning), но за много хора, плаж Смокиня си е не да отседнеш там, а да отидеш дотам. Т.е. колко туристи ще искат да са в нищото не е много сигурно, има някои, които не искат да са нон стоп с кола, а да паркират и да я забравят за почивката. За чужденците, дошли без автомобил също не еясно, но те са пред свършен факт. От Смокиня до Стария град си е едно 30 мин. пеша сигурно, на мен не ми пречат, но пак зависи.

За високия клас обзавеждане по морето - направо съм в чуденка защо бихте искали нещо такова. Първо за вас е неизгодно, второ една част от чуждите туристи са пияни на мотика още на първия ден и правят свинщини из имотите. Според мен мебели тип Икеа са достатъчни за едно такова ваканционно жилище.

Като семейство, което често предпочита самостоятелен апартамент пред хотел, бих казала, че изобщо не ни вълнува обзавеждането. И по-скъпа цена за обзавеждане няма да дам, ние сме там на почивка. Т.е. бих избрала апартамент с добре поддържани мебели шир потреба, но по-евтин. Други неща, които са ни важни при почивка на морето са от съвсем друг порядък:
1. Да е поддържано и чисто, в общи линии в апартаменти през Airbnb почти никога няма греда в това отношение
2. Да има къде да се паркира
3. Да е тихо и да не сме в близост до шумните илици/дискотеки
4. Да е в комплекс с басейн, не е задължително, но желателно
5. Да има базисни уреди в апаратамента - фурна, котлони, кана за вода, пералня, желателно миялна
6. Да има всякакви консумативи, много мразя да е спестено от нещо. Един от последните апартаменти имаше всичко от -до: резервни чаршафи/кърпи, веро, нови гъбички за чинии и маса, сапун, капсули за пране, тоалетна/ кухненска хартия, торби за смет, лед, достатъчно и всякаква посуда, та чак до чадър, дъска за гладене, сешоар, ютия, столче за хранене и т.н. Ами това очакват обикновено гостите, не дали уредите ще са Miele и ще има италиански гранитогрес Grinning

Последна редакция: пт, 09 юни 2023, 11:11 от Анонимен

# 63
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Ladyzie, отвори airbnb, за да се ориентираш за нощувките. Понеже ние много си харесваме Созопол, мога да ти кажа, че преди 2 години бяхме в много добър апартамент за 120 на вечер (с таксите, които си включват airbnb).

По конкретната обява не знам какво да се коментира, то тя е на строеж още, стаите изглеждат сравнително нормален размер.

За Созопол, ние бихме наели навсякъде в общи линии (без Веселата уличка ъф корс Grinning), но за много хора, плаж Смокиня си е не да отседнеш там, а да отидеш дотам. Т.е. колко туристи ще искат да са в нищото не е много сигурно, има някои, които не искат да са нон стоп с кола, а да паркират и да я забравят за почивката. За чужденците, дошли без автомобил също не еясно, но те са пред свършен факт. От Смокиня до Стария град си е едно 30 мин. пеша сигурно, на мен не ми пречат, но пак зависи.

За високия клас обзавеждане по морето - направо съм в чуденка защо бихте искали нещо такова. Първо за вас е неизгодно, второ една част от чуждите туристи са пияни на мотика още на първия ден и правят свинщини из имотите. Според мен мебели тип Икеа са достатъчни за едно такова ваканционно жилище.

Като семейство, което често предпочита самостоятелен апартамент пред хотел, бих казала, че изобщо не ни вълнува обзавеждането. И по-скъпа цена за обзавеждане няма да дам, ние сме там на почивка. Т.е. бих избрала апартамент с добре поддържани мебели шир потреба, но по-евтин. Други неща, които са ни важни при почивка на морето са от съвсем друг порядък:
1. Да е поддържано и чисто, в общи линии в апартаменти през Airbnb почти никога няма греда в това отношение
2. Да има къде да се паркира
3. Да е тихо и да не сме в близост до шумните илици/дискотеки
4. Да е в комплекс с басейн, не е задължително, но желателно
5. Да има базисни уреди в апаратамента - фурна, котлони, кана за вода, пералня, желателно миялна
6. Да има всякакви консумативи, много мразя да е спестено от нещо. Един от последните апартаменти имаше всичко от -до: резервни чаршафи/кърпи, веро, нови гъбички за чинии и маса, сапун, капсули за пране, тоалетна/ кухненска хартия, торби за смет, лед, достатъчно и всякаква посуда, та чак до чадър, дъска за гладене, сешоар, ютия, столче за хранене и т.н. Ами това очакват обикновено гостите, не дали уредите ще са Miele и ще има италиански гранитогрес Grinning
Същото важи и за нас! Hands Plus1

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 9 734
Извинявам се за офф-топика, но да помоля Almond12 за линк към този последния апартамент с всички необходими консумативи Simple Smile

А иначе, ваканционните имоти трудно носят печалба и е голяма разправия да се дава под наем, според опита на мои близки с такива. В крайна сметка предпочетоха да го дават на много близки хора, колкото да си избият таксата, отколкото да се разправят постоянно за прихода с менажиращата фирма.

# 65
  • Мнения: 2 829
Oсен изброените неща, не мисля, че са много хората, които ще вземат апартамент в нищото на 20-30мин пеша от добре зареден магазин, читави ресторанти, барове, детски площадки, някакви увеселителни неща за по-малките, и т.н. Като за 99% от имотите и тук важи правилото - location, location, location.

# 66
  • Мнения: 4 714
Oсен изброените неща, не мисля, че са много хората, които ще вземат апартамент в нищото на 20-30мин пеша от добре зареден магазин, читави ресторанти, барове, детски площадки, някакви увеселителни неща за по-малките, и т.н. Като за 99% от имотите и тук важи правилото - location, location, location.
Много си права. Обаче от личен опит виждам как във времето определена локация сменя статута си. От примамлива, става крайно неподходяща. И обратното.
Но определено локацията доста покачва цената. И за мен е едно от основните условия.

# 67
  • Мнения: 9 690
Е има си хора, които искат да отидат на спокойно място, до хубав плаж и предпочитат да си готвят в апартамента вместо да ходят по заведения. Вече въпросът е каква е адекватната цена.

# 68
  • Мнения: 41 165
И това с готвенето се води почивка??? Човек зорлем намира седмица за да се отпусне и това не мис е връзва с готвене... Ама сигурно има такива. Като дете ходехме и на бунгала и бащите пазаруваха, а майките готвеха и миеха чинии и въпреки това му казваха почивка???

# 69
  • Мнения: 9 690
Еми за мен не е почивка, амя някои така си процедират.. като да отидеш на къща за гости и да въртиш пържоли и салати, ама ходят хората..

# 70
  • Мнения: 2 829
Да, има такива хора - за мен това не е почивка, но не съдя Simple Smile Ама, ако за всичко трябва да паля колата (щото 30мин пеша в посока с торбите в жегите не ми звучи много яко) и да се чудя къде да я паркирам в Созопол...

# 71
  • Мнения: 9 828
Аз съм от тези, които все още предпочитат апартамент поне с бокс. За вечеря нямам драма да отида на заведение, ама искам за обяд или следобяд, ако ми се дояде, да си направя една голяма салата (традиционна - домати и краставици), със сиренце или да си нарежа половин диня. Ако пък ме мързи да излизам някоя вечер, пак ще мина със салата, едни пържени яйца.
А с дете пък също е удобно наличието на бокс - за децата трябва закуска, не може всеки ден да карат на бисквити, на обяд може да не им се яде, ама изведнъж в 15 ч. да решат, че трябва на минутата да ядат. Тогава сандвич, едни спагети са бързо и лесно решение. И не налага миене на много чинии.
И понеже гледах вчера оферти за Сарафово, хотелски апартаментен комплекс с басейн, за юли цените за двустаен вече гонят 200 лв. на вечер. Хем е на края на квартала. Но са новички сравнително апартаментите, басейнът е добър, заграден двор с тревичка, над плажа е, гледката е уникална.

# 72
  • Мнения: X
Хората, които избират апартамент, не го правят с идеята да си готвят или със сигурност поне не са масата. В 90% от случаите се храним навън, но предпочитаме да не сме на хотел. Не знам защо да си в апартамент се свързва с това да си готвиш, голяма част от наемащите не готвят, а се хранят навън, просто не желаят да са в хотел на ОИ и да имат повече пространство и различни удобства. Хубаво да си има и всички уреди в апартамента за всеки случай.
NBM, не виждам да е активен в момента апартамента, потърсете в Airbnb по зададени от вас критерии, сигурна съм, че ще намерите нещо подходящо.

# 73
  • Мнения: 4 714
Хората, които избират апартамент, не го правят с идеята да си готвят или със сигурност поне не са масата. В 90% от случаите се храним навън, но предпочитаме да не сме на хотел. Не знам защо да си в апартамент се свързва с това да си готвиш, голяма част от наемащите не готвят, а се хранят навън, просто не желаят да са в хотел на ОИ и да имат повече пространство и различни удобства. Хубаво да си има и всички уреди в апартамента за всеки случай.
Отново мнението ми съвпада Simple Smile
А дори и на хотел, предпочитам студио или пак апартамент, стига да не е твърде солена цената Simple Smile

И да добавя, че когато за пръв път наехме напълно обзаведен, с всички удобства апартамент на морето, не бях наясно с предимството да имаш пералня и да я ползваш. Никога не съм мислила, че ще пера на почивката, обаче останах супер доволна, когато вечер пусках дрехите от деня, до сутринта вече изсъхнали и на края на почивката се прибрахме с напълно чист багаж, който редях обратно по гардеробите, а не с куфари с мръсни дрехи, които щяха да ми отнемат поне ден-два да ги пускам вкъщи, вместо да си почивам.

# 74
  • Мнения: 226
Локацията що се отнася до близост до хубав плаж е добра, относително близо до Созопол. Има къде да се паркира. В Созопол паркирането е трудно, плажовете са малки и достъпа до тях е труден за повечето туристи. За мен е по-важно да си близо до плажа. 2ст апартамент може да събере семейство или 4 възрастни, което прави 200 лв добра цена ако е добре оборудван. Съгласна съм за хубаво и функционално обзавеждане, вместо лукс.
Все пак смятам, че близостта до хубав плаж е по-важна от близостта до центъра на града, защото не всеки иска да ходи всяка вечер по заведения.
И аз не обичам да готвя по почивки, но една салата, пържена риба от капанче, храна от магазин или заведение, не са проблем.

Общи условия

Активация на акаунт