Дяволски Интересна - Нойнтес Дойчес Тема

  • 18 948
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 423
Честито на Татяна!

# 46
  • Мнения: 1 242
Зло да те забрави, Татяна!
Добре, че е Лиска да подскаже! Ха, честит имен ден! newsm51

# 47
  • Мнения: 3 880
Честит наследник на Николета и бърzо въzстановяване  bouquet

Честит имен ден на Татянка, да е жива и zдрава ....и да намине да почерпи Wink  bouquet


Малеее, голям zор с тоzи форум, направо имам чувството, че съм се върнала 5 години наzад, когато имахме оЩе модем и между zарежданията на страниците се къпех, простирах или свърШвах някакви други полеzни неЩа  Joy
Ха дано се оправи скоро Praynig

Хайде от сега да ви кажа лека ноЩ, че кой zнае дали Ще мога да се вредя оЩе веднъж Wink

# 48
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Честит наследник на Николета и бърzо въzстановяване  bouquet

Честит имен ден на Татянка, да е жива и zдрава ....и да намине да почерпи Wink  bouquet


Малеее, голям zор с тоzи форум, направо имам чувството, че съм се върнала 5 години наzад, когато имахме оЩе модем и между zарежданията на страниците се къпех, простирах или свърШвах някакви други полеzни неЩа  Joy
Ха дано се оправи скоро Praynig

Хайде от сега да ви кажа лека ноЩ, че кой zнае дали Ще мога да се вредя оЩе веднъж Wink
Joy Joy
аз сколасах цял плакат да направя, докато чаках днес да се зареди форума  ooooh!
 
Татяна, да ти е честито името и наздраве за теб!

# 49
  • Мнения: 1 584
Татяна, честит имен ден!    bouquet

# 50
  • Мнения: 1 610
Дрюбрютрю! с лек спомен за Ало-Ало
Днес аз сервирам кафето, но няма да пускам картинка да не натоварвам темата. Надявам се ония 62 хил теми горе да намалеят , та да не чакаме по 40 мин да се зареди форума.
Хайде от сутринта да ви почна на сериозна тема. Ох, вчера тръгнах да задавам въпрос за избягване на двойното облагане на доходите, но малката какво пипна и публикува предварително. ставаше въпрос за вноските по всички тия ферзихерунген, сумите по които са облагаеми в погасителния период. Как да си ползваме необлагането на сумите при внасянето- чрез мелдване на работодателя ли?, прекалкулация в края на годината на данъчната декларация или???
Някой , ако ми даде линк към бланката за данъчна декларация на физически лица, също много ще го обичам Heart Eyes. Моя мъж естествено няма понятие от тези неща- брат му уж ги попълва, но как не му спестява данъци само той си знае.
....
Друга тема!
Това , което ме втрещи Shocked, е , че за услуги между роднини и приятели има такса. Като гореописаното попълване на данъчната декларация. Или ежемесеното домашно фризиране между приятели и роднини. Направо паднах като извади свекито 20 евро на внука за 5 мин, 4е дойде да ни сглоби една лампа, понеже моя мъж я гледа, гледа и накрая каза- Не мога! ако знаех, че ще плащаме, щях сама да я свържа.Или например за смяна на гумичка на крана в кухнята, понеже моя мъж не можа пак , 15 евро на комшията #Crazy
айде лек ден и пак да се усилите да пишете!

# 51
  • Германия
  • Мнения: 8 099
риен-ка, от данъци не отбирам, защото с моята студентска заплата не съм стигнала до данъци, но шефовете и свеки ползват някаква данъчна програмка, дето само нанасяш всичко и то изчислява и прави декларацията, нещо подобно на elster.
А това за плащанията го научих преди години, един грузинец разказа как съквартиранта му за да му запише СД му е поискал 1 марка. Иначе тук между германските студенти съществува практиката като заемеш нещо от някого например да го почерпиш с бира или нещо дребно. Време ми трябваше да отуча половинката да не взема поне от чужденците нищо, в случай че им помогне за нещо.

# 52
  • Мнения: 3 880
Друга тема!
Това , което ме втрещи Shocked, е , че за услуги между роднини и приятели има такса.

Всяко семейство ги урежда теzи въпроси по негов си модел, аz поне не си спомням да сме плаЩали на някой (свекъра ми например, като ни е правил колата или някои други неЩа иz къЩи). Не го намирам zа ненормално обаче. Специално ваШият случай_ бабите така или иначе дават пари на внуците си, zаЩо да не е zа услуга, вместо да му ги дава просто ей така.
То и в БГ си плаЩаме zа услуги от комШии, само че там не му викаме "плаЩане" а "черпене" Wink, което според zависи от услугата и от комШията може да се превърне в "три дена яли, пили и се веселили" Laughing Тук не се черпят, а си плаШат, раzни хора раzни идеали, не всичко може и трябва да е като при нас, все пак сме в друга държава и хората там не са въzпитавани по наШенски Wink. Та Риен, в тоzи ред на мисли, абстрахирай се от това какво е правилно "при нас" и няма да се втреЩяваШ в бъдеЩе Laughing

# 53
  • Мнения: 1 584
Moin moin,

за данъчната декларация не съм голям спец - аз за последните 2г си я правих сама с Елстер - има доста обяснения къде какво можеш да пишеш и е лесно, но за застраховки и тн досега не съм правила и не знам.

Преди време една позната ни прави декларациите и ни взе и на 2-мата по 50е на фона на това, че декларациите бяха едно към едно - беше сменила само имената на 1ва страница! Аз нямам против да си плащам за такива услуги - както се казва - "Чисти сметки, добри приятели" ама това беше нагло Sad

# 54
  • Мнения: 649
морген  Flutter
имате ли проблеми последните дни с форума? на мен не ми се отварят страниците или като пиша нещо ми излиза, че сървърът не съществува  newsm78....

# 55
  • Мнения: 11 315
Ха добър ви ден!
То добър вечер, де, ама ние чак сега се прибрахме от метлосване по магазини.
Използлвам намалението, докато двете природни бедствия ми наводняват банята и играят на пирати във ваната, аз да седна на малко по-нормален форум.
Риен, нямам много вземане даване с двойно данъчно облагане, обаче благоверния ми си има данъчен съветник, на който плаща 50 евро да му спретне данъчната декларация и чиста работа. Моичкия вади де що има застраховки, рехнунги от покупка на това или онова (в частност нови мебели, дреболиии за ремонти и тн, сиреч де що имаш касови бележки от баумаркт) и му ги хвърля в една папка. Човека си мори главата няколко часа и след това получаваме даже пари обратно от данъчните  Party
Кажи му на твоя хич да не търси повече брат си, ами да запретне ръкавки и да си намери от жълтите страници някой свестен човек. За 50 евро си струва.
У наше село само между приятели се плаща за туй-онуй. Иначе по роднинска линия не сме си вземали пари. Докато имахме роднини за свяст, де, щото те всичките - блъсни единия, удари с него другия ooooh! Следващия път ти иди да смениш крушката на свекито Mr. Green
Тедсан, не съм ти опитвала кебапчетата тук, обаче гювечетата ти са световни   chef

# 56
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Вечернаааааа как мина на малката представлението? Или вече си писала, но от заекващ форум не съм видяла Embarassed

# 57
  • Мнения: 11 315
Вечернаааааа как мина на малката представлението? Или вече си писала, но от заекващ форум не съм видяла Embarassed
Хихихи, не ми остана време днес даже да погледна снимките и филмчето да сваля от камерата.
Тази ще ми е първата задача за утре ooooh!
Мойто (ма нъл си е мое) - направо родено за сцена. Другите ги прихвана сценичната треска, то подскача, бесня, докато им дойде реда. А после като забесня по сцената, забрави за хореография, маха на публиката, хили се като пача. Joy Joy Joy
Направо забравих да снимам, докато я гледах и се смях с глас. Голяма скица беше.
Утре чакайте репортаж на свежо.

# 58
  • Мнения: 1 610
супер сте си прекарали, явно Вечернице.да знаеш от мен= дете без сценична треска си е вече талант, малко повече уроци и напред в изкуството.
Аз искам да поднеса извинения- брат му не бил вземал пари, грешна ми е била информацията и си вкъщам втрещяването назад. Ще вляза и аз в час, но от това дете такова затъпяване ме гони ooooh!.
Лека нощ...

# 59
  • Мнения: 434
Добра съботна вечер!
Честито на новодошлите бебета, честит имен ден на Татяна и с мноооооого голямо закъснение - рождения ден на Леа /има ли още неразбрали или аз пак съм последна/. На голяма патерица - Биба, много красива принцеса е Леа, да ти е жива и здрава!

Момичета, вчера водихме Хана на шоуто "Апасионата" - коне, феерии, цветове, танцьори и много движение. Много бях притеснена как ще задържа 2,5-годишна фурия на едно място и затова стратегически си избрахме места до пътеката. За щастие не се наложи да излизаме аварийно - мацката ококори едни огромни очи и два часа не мръдна. Даже не искаше и в почивката да излиза, а започна да маха на кончетата да се връщат. 

Това ме навежда на мисълта да обменя опит с вас - с какви програми започнахте да социализирате наследниците? Изключвам детски представления, плувни басейни и площадки в парковете. А и като възникнат ситуации, какво правите. Аз снощи през цялото време седях на тръни и, честно казано, не знаех как ще реагирам, ако в пристъп на възторг внезапно приятелски шляпне някой от предния ред. Вие сте.

Общи условия

Активация на акаунт