Пародията наречена "Супердок.БГ"

  • 6 243
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 016
Да, реално Супердок е само посредник и той не може да гарантира качество на предоставената услуга. Те си взимат месечен абонамент или процент от лекарите и това е.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Доколкото схващам темата е създадена заради цензурата в платформата, а не защото се очаква въпросната платформа да осигури читави доктори. Просто човек сам може да отсее нечитавите, ако негативните коментари за тях не се трият.

# 32
  • Мнения: 6 764
Аз чета коментарите в супердок и има и доста негативни. Обикновено като прочета 5 коментара, че лекаря закъснява и не си спазва часовете, не записвам. Един път ми се е налагало да сложа не положителен коментар и е бил публикуван. Налагало се е да отменя вече записан час и не е имало проблем. Супердок е просто платформа, в която различни лекари участват. Нямат касателство към качеството им на работа. За мен е достатъчно, че мога да потърся по име на специалист, да знам работи или не със ЗК и да си запиша час за секунди.

# 33
  • Мнения: 1 574
Авторът не качва конкретните отзиви, които са отказали да му публикуват, за да се види дали наистина цензурират здраво или просто той е нарушил някое от правилата им и за това не са ги публикували. Факт е, че за лекаря който посочи има публикувани отрицателни отзиви и то не един, та логика точно отзива на автора да не публикуват ако отговаря на правилата май няма много.
Колкото до отзивите и аз ги чета, и да, платените платформи обикновено модерират малко или много в полза на плащащите, но пък това се предполага че всеки го знае. Въпроса е дали Супердок прекаляват, което от автора няма обаче да разберем, защото той лични конкретни примери не може да даде, въпреки че възмутен пуска тема...

# 34
  • София
  • Мнения: 657
Темата е зададена тенденциозно.

И каква е тенденцията, според вас?
Доколкото схващам темата е създадена заради цензурата в платформата, а не защото се очаква въпросната платформа да осигури читави доктори. Просто човек сам може да отсее нечитавите, ако негативните коментари за тях не се трият.

След три страници изписани, най-накрая някой, който ясно да схване смисъла темата.
Въпроса е дали Супердок прекаляват, което от автора няма обаче да разберем

"Автора" няма капацитета или правомощията да направи тази преценка. Затова и темата съществува - да се установи дали и др. участници ще докладват непубликуване на мнения или не. Това вече го написах, на няколко пъти.

# 35
  • Мнения: 482
Добре де, авторе, публикувайте ги тук тези мнения да видим защо в супердок са ги отхвърлили. И все пак ако започвате отзива за лекаря с "изчадие" ако правилно си спомням от ваш коментар, темата направо да приключва. Ясно е. И все пак не прочетохте ли автобиографията предварително на лекаря за да ви стане ясно, че той практикува по-различни методи. Или е по-лесно да се плюе по форумите вместо да се запознаеш предварително и да отделиш време за да проучиш даден лекар.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 19:58 от Sivona

# 36
  • София
  • Мнения: 657
Очевидно някои хора не могат (или не искат да четат)... то всичко написано, обяснено...
Т'ва е то.

# 37
  • Мнения: 482
Да де, ние сме прости и не можем да те разберем. Когато публикуваш отзив, ако съдържа грозни и нецензурни думи е ясно, че модератор ще ги премахне. Явно е, че изказа ви е бил в този тон.

# 38
  • Мнения: 3 640
Още в първия ти пост лъха голяма доза неоснователна омраза. Кои са тези мърши и престъпници в бели престилки? Искаш темата уж да е полезна, ми назовавай имена. Не едно, а няколко! И за тези, които има негативни мнения там (цивилизовано написани), има такива и тук, и в гугъл.
Аз съвсем сериозно не виждам какъв е казусът? Кои са мършите в супердок?

# 39
  • Мнения: 54 444
С този речник авторът и от тук ще бъде изтрит.

# 40
  • Мнения: 2 113
Специално за този лекар копирано от биографията му в сайта:

'Образование

Завършва Медицинска академия София през 1979 г. Своята специалност Неврология придобива през 1987 г.
Квалификации

    1989 г. - Удостоверение за Мануална терапия от Медицинска академия София;
    Мастър-диплома от Австралийска академия по Боуен терапия;
    2001 г. - Сертификат по Юмейхотерапия;
    2008 г. - Сертификат за завършено 20-то ниво по метода на Универсалната енергия;
    Курсове по японски масаж - Сайонджи, иглотерапия и лазертерапия, методът Силва, хомеопатия, източна алтернативна медицина;
    Член на Български лекарски съюз и Българска асоциация по Боуен терапия.'


Не виждам как сте се заблудили, че човекът залита по алтернативната медицина. С образование от 79г. не ми се вижда конкурентен кадър на работния пазар. Повечето лекари, които си разбират от специалността и надграждат ходят на допълнителни курсове и обмен в САЩ, Германия, Испания. Аз тук такова не виждам, може да е хахо, ама си го е написал.

Значи анатомията и физиологията, лечебните методи и умения и пр. и пр.  могат да бъдат придобити и усъвършенствани само и единствено ако си бил на допълнителни курсове и обмен в САЩ, Германия, Испания. В противен случай не си конкурентен кадър и не си разбираш от специалността.
Това разбрах.

# 41
  • Мнения: 14 862
Сред правилата за отзиви на супердок е да не се коментира цензът на лекарите. Предвид писаното в темата, ясно е каква точно е била имагинерната 'цензура'.

# 42
  • Мнения: 2 113
В яда си пишещата направо му направи реклама на човека.

Това, как той отговаря на нападките, го харктеризира доста и явно не е лош човек  и лекар, след като за добруването на пациентите ( по начина, по който той го разбира) е тръгнал да пише искрено, при пълното съзнание за негативните последици за себе си.

Когато бях в Китай лично видях, че в поликлиниките/болниците лекарите лекуват цялостно, комплексно, използват всякакви методи, в т.ч. и тези, които тук наричат "алтернативни". За тях това е нормално.

За протокола: Да използва алтернативни методи лекар, завършил пълния курс на обучение + специализация, за мен е приемливо.
Напълно недопустимо е същите да се прилагат върху пациенти от  лица без висше медицинско обрзование.

# 43
  • Мнения: 612
Малко съм учудена, че хората биха инвестирали средства за такъв лечител, било и то с медицинско образование. Защото описаните методи, т.нар. "алтернативни" са встрани от традиционния подход. Хем метод Силва, хем хомеопатия. Че и японски масаж...Не знам. Но темата е за друго 🙂

# 44
  • Мнения: 14 862
А какъв е традиционният подход?
Да не ме разбереш погрешно, не съм фен на алтернативната медицина и като чуя за нея, първосигнално ми минават неуважителни мисли за интелекта на човека. Но какъв е традиционният подход наистина? Хапове с нужда и без нужда?

Общи условия

Активация на акаунт