С какво ви дразнят мъжете /тема №13/

  • 16 300
  • 168
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 13 083
Джени, а ти работиш ли?

# 136
  • Швейцария
  • Мнения: 1 894
Аз събота и неделя. Но за кеф и за да си купувам чанти и обувки. Така че той си е прав да очаква домакиня. Все пак не мога да стоя и да си клатя краката по цял ден. Друго ми беше дразнещото, че се вторачва в детайли, а не вижда себе си Smile

# 137
  • Мнения: 6 891
Хммм ако нямате бебе или малко дете, защо не работиш нормално и да си поделяте битовизмите? Всъщност, значи положението те устройва. В такъв случай, бих те посъветвала да вадиш пералнята навреме.

# 138
  • Швейцария
  • Мнения: 1 894
По здравословни причини.

# 139
  • София
  • Мнения: 13 083
Да, при това разпределение, е нормално ти да поемаш домакинството изцяло. Някои хора, когато са единственият работещ, се вторачват до мания във всеки детайл, защото чувстват, че другият трябва да е перфектен, за да "заслужи мястото си" един вид. При някои е манталитет, семеен модел попит от бащата, който е минавал с пръст да провери прахта. В неговата глава грижата за кое къде и как е оставено вероятно също не влиза в неговите задължения, и затова е "сляп" за 100-те джунджурии, но "орлово око" за всяко петънце.

# 140
  • Швейцария
  • Мнения: 1 894
Лъвичке, абсолютно си права.

# 141
  • Мнения: 460
Като бях малка и някоя леля/баба/чинка/стринка ми кажеше "аааа това еди как си го направи, нали домакиня ще ставаш", аз казвах "никаква домакиня няма да бъда, аз ще стана космонавт!" Joy е, не станах космонавт, ама и домакиня не станах, така че, тези остарели разбирания могат да си наврат където искат... И още и до сега, тази дума ми остана тригър. Сега, ако някой ми го каже, казвам, че съм логопед, не домакиня и приключвам темата.
На мен като малка майка ми ми казваше ела да се научиш ще гледаш мъж и деца и трябва да можеш всичко и отговарях ,че ще ги взема и ще си седим при нея,а мъжът ми ще го изгоня😀😀😀. Откакто го е казала на ММ претенции той няма ,мисля че още чака да си тръгна 🤣🤣🤣 . Както казват хората нито пиеш ,нито си ходиш при нас е нито готвиш,нито си ходиш .

# 142
  • Мнения: 2 676
Не е редно жената да поема изцяло домакинството, ако мъжът работи повече.
Бракът не е работа с работно време и изпълняване на норма.
Не е "аз давам толкова пари, значи ти трябва да работиш за мен толкова".
Нито е редно да се правят забележки относно работата на другия, ако той все пак се е постарал да направи нещо.
Жалко е, че повечето мъже така са научени и повечето жени го приемат за нормално.

# 143
  • Мнения: 2 183
За ужас на моя мъж(дева е), не случи на домакиня😂.Но обръгна, сега хич нищо не му прави впечетление😁

# 144
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 175
Аз като съм се женила не съм подписала трудов договор като перачка, готвачка, миячка и детегледачка. Нито съм му майка да го обгрижвам. Искаш пералнята да е просната навреме, чудесно там е простора, легена действай. Не знам какво значи той работи, аз трябва да съм домакиня. Как ви устройват такива взаимоотношения не знам. ММ в нас прави всичко наравно с мен и готви, и чисти, и пералня пуска, и чинии мие, и деца гледа. Имало е моменти, когато не съм работила и пак е помагал, имало е моменти, когато той не е работил и не съм му казала сега ти ще си домашната помощница.

# 145
  • Мнения: 261
Определено съм против жената това и онова трябва да прави. В това отношение съм попаднала на човек до мен. (На този етап , все пак нищо не се знае...за напред) 😅
Въпреки , че е имало моменти където ме изкарва , че не съм била сготвила а-у.
Но като му се опълча насреща , че щом съм редом до него и пренасям дърва , режа дърва, фрезовам градината , кося ливадата...шпакловам в ремонта съм редом до него, къртя плочки. Значи и той няма право да ми упорства в така наречената "женска работа" пускам пералнята и излизам имам ангажимент, казвам му ей до кога си вземи я простри.
Въпрос на нагаждане.
Определено е имало случаи, където си седи по цял ден вкъщи (защото е ден , два отпуска ) и нищо , абсолютно нищо нито вънка в градината нито вътре в къщата. Еми малко се изнервям , и почвам да командвам хахах ...и набързо взема парцала и черпака 😅😅.
Мъжеее....😒, Не че ние жените сме много, много светици но определено съм на мнение щом съм аз до теб в " мъжката работа" значи не виждам какъв е проблема ти да се включваш в "женската работа".

# 146
  • София
  • Мнения: 13 083
За мен е нормално, ако само мъжът работи, жената да поеме домакинството. Което не я прави нито роб, нито служител на мъжа, обаче. Те са отбор, в който единият е поел едни задължения, а друг - други. Вече, ако той изкарва достатъчно да си наемат някой друг да го върши и двамата са ок с това, още по-добре за нея. Единственото, което казвам в такива случаи е, жената да си прави сметката, един ден с мъжа да не изчезнат и всички пари/имоти.

# 147
  • Мнения: 14 170
Ако само мъжът ми работи, нямам нищо против да поема домакинството (пералня, прахосмукачка, готвене). Обачеее, да ми намира кусури и да ми се прави на шеф, е тука вече не е познал!

Последна редакция: чт, 02 ное 2023, 14:45 от Dara888

# 148
  • Мнения: 6 891
Бе не е, ама като си на издръжката на някой, ставаш зависим и се съобразяваш с неговите изисквания. Може да не се съобразяваш, само ако можеш да му теглиш майната, иначе си мълчиш.

# 149
  • София
  • Мнения: 19 445
Казах му да си поръча пица, защото го знам колко яде. Но не, поръча си телешко с трюфели и после не спря да се оплаква колко били малки порциите, в какъв снобски ресторант са ни поканили и моите приятели какви са надути сноби, защото там им харесало. И мен ме нареди за снобка, защото му казах, че хората това си харесват и си е тяхно право.
Питай го той ли е плащал, та дудне. И следващият път - отиваш без него.

Общи условия

Активация на акаунт