Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 33

  • 33 232
  • 805
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 951
Щом в момента не можете да се занимавате с нова продажба и покупка, пускайте жилището под наем. Въпреки изразеното мнение, че до метро под 1200 лв. няма, си мисля, че с проблемни съседи и с оглед на мястото 1000 лв. би било добре. И строг кастинг и ежемесечен контрол - мъжът на Поликсени да започне за начало, че наемателите, като видят възпитана жена, и решават, че могат да си правят каквото си поискат. 2 наема депозит, проверка на водомери и електромери ежемесечно, при предплащането на наема за съответния месец, на място в жилището. В ЕПК-тата хич не е трудно - електромерните табла са на етажа, с прозорчета и се вижда. Водомерите и те се виждат в жилището. Цялата работа е за 5 мин.  максимум, правила съм го това. Снимаш с телефона, правиш си файл с показанията.

# 76
  • Мнения: 2 413
То проблемът не е в пребоядисване на стени или подмяна на някоя мебел или уред. Достатъчно е да се надуе паркетът, да се замърсят много фугите, да се оставя влага, изобщо цялостно поддръжката да е такава, че да има нужда от основен ремонт. А той на тристаен апартамент си е цифра . Има хора, които купуват имоти само за под наем и изначално си съобразяват ремонта и обзавеждането с това-доколкото може да е практично и удобно за поддръжка или подмяна, ако се наложи.

# 77
  • Мнения: 6 382
Тета, не е пресилено. Сравнявам един и същ конкретен модел. Всичко се вдига. Абсурдно е от сега да спестяват за ремонт за след 10 години. Сама си дай сметка какви са цените сега на каквото и да е и какви бяха преди едно десетилетие.

Вие пък много буквално го разбрахте!!!!!!!!!!!!! Даже за пътувания написах. То може и в образование да отидат тези пари, ама ако бях написала инвестирайте ги, пак някой щеше да пише в какво, те са малко?! Не е задължително да трупа десетки хиляди в банката, но за година ще "спести" 8000лв чисти при наема посочен от потребителката и с тях може да плати година университет в чужбина, да пътува, абе каквото си реши, ако ще и акции да купи. А ако хорате не спестяват, точно как правят ремонтите си и плащат капаро?
И пак се върнете да прочетете, ако го заключи след 10 г няма ли да има нужда от ремонт?

# 78
  • Мнения: 69 354
То проблемът не е в пребоядисване на стени или подмяна на някоя мебел или уред. Достатъчно е да се надуе паркетът, да се замърсят много фугите, да се оставя влага, изобщо цялостно поддръжката да е такава, че да има нужда от основен ремонт....

Ами аз ви предложих как да НЕ се стига до там, ама врякнаха някои дами ма как така, как онака....решавайте си.
Визирам честото навестяване на имота, хвърляне на едно око върху паркета, мазньочите около печката..и така.
Избирайте вашия комфорт или този на чуждите хора.
И преди да са надигнали пак възмутени гласове, говоря за ходене там да си вземате наема, при което вземане ще огледате набързо. Писали са и други преди в темата, че дори ги канят вътре хората. Говорим за две минутки, не за оставане с часове...тъй де, който разбрал, разбрал. Всеки си решава...контрол си е нужен...как беше -проверката е висша форма на доверие Simple Smile

# 79
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Не знам как ще спестят 8000 лв за година като дамата каза, че имат да доизплащат ипотека.

Искам да окуража бъдещата наемодателка, че има и свестни наематели. С мъжа ми отдаваме два апартамента - и двата са купувани и обзавеждани за лично ползване. В моя настилката също е естествен паркет и не е съсипана. Случих на чудесни млади наематели - студенти. Оставих им една подочистачка с вграден контейнер за препарат и микрофибърна бърсалка и обясних само с това да чистят паркета. Няма драма повече от две години вече.

# 80
  • Мнения: 6 382
Не знам как ще спестят 8000 лв за година като дамата каза, че имат да доизплащат ипотека.



Как ли??? Ми нали сега я плащат, което означава, че разходът се поема от доходите им. Щом се чуди дали да отдава, значи че наемът би бил допълнителен доход, който може да задели и пренасочи в спестявания или ДРУГО!

# 81
  • Мнения: 356
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1o169341359568522&sl … 9un23r&f1=1&fe7=1
моля за мнение за този гараж като инвестиция с цел отдаване под наем, благодаря предварително.

# 82
  • Мнения: 69 354
Не е ли много скъп. За колко години ще се изплати - 30?

# 83
  • Мнения: 9 042
За тия пари е хубаво гаражът да има и канал. За мен е скъпичък. 1800/м2 Св.Троица? Какво заключване има, има ли достъп до вода.
За под наем е хубаво и някакви рафтове да се сложат - ширината му колко е, или само автомобил влиза вътре?

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 6 257
Скъпичък ми е и на мен гаражът.
Огледайте и паркоместа в новопостроени сгради в комуникативни квартали, не всички се продават на собствениците.
На Поликсени ще кажа, че ако се захаби естествен паркет, той се цикли или в краен случай се слага ламинат. Има фирми, чистят професионално всякакви замърсени фуги, няма да си познаеш банята.
Ти си знаеш, ама 8000-12000 на година е по-добре, отколкото нищо.

# 85
  • София
  • Мнения: 16 232
За гаража - пише зад бл. едикой си. Да се провери как е строен, разрешения, документи и др.
Цените не знам как вървят,  но ако имат готови пари - да инвестират.

# 86
  • Мнения: 2 413
Мхм, явно ще пробваме под наем пък каквото стане. Истината е , че сега даваме безумни пари за ремонт и този доход никак няма да ни е излишен. Междувременно не пречи да се оглеждаме за нещо сносно ма зелено в близост  до квартала , в който се местим. То срам да кажа, че работя в строителна фирма , която започва няколко големи проекта сега , но цените сигурно ще са от 2.3 евро нагоре ( на зелено, разбира се Simple Smile

# 87
  • Мнения: 9 801
Не го жали толкова тоя апартамент. Купили сте си нов, правите си го. Оставам с впечатлението, че е много малко вероятно да се наложи да се върнете там някога, така че не го мисли толкова. Ако се колебаеш, за момента го заключи, дай си малко почивка и реши по-късно. Няма да е кой знае каква загуба.

И все пак да кажа, че за мен лично района не е никак привлекателен, а и при проблемни съседи, по-скоро бих го продала и купила нещо ново, малко, в хубав район, което пак да отдавам. Има ли нещо, което ме притеснява в дадено жилище, и при положение, че едва ли ще ми потрябва за лични нужди, бих го разкарала.

# 88
  • Мнения: 18 938
За мен най-чистият вариант е продажба на проблемния апартамент, а най-лошият - този с познатите и очакването да оценят жеста, че са на нисък наем.

# 89
  • Мнения: 7 820
Ема, колко познати имаш, готови да си плащат наем 1000 лв в Люлин и да съседстват със семейство скандалджии?

Общи условия

Активация на акаунт