Изгубена

  • 10 934
  • 206
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 7 558
Както и двамата да решат, къде ще го градят това семейство, без единия да се чувства прецакан и да си мисли,че прави огромни компромиси.

# 181
  • Мнения: 3 259
Така е - всеки трябва да има принос, но процента на принос ли определя до къде ще имаме и право?
Понеже жената обикновено има по-малък принос и ?
Никой не трябва да е прецакан и тя няма право да се чувства прецакана са две различни неща.

# 182
  • Paris, France
  • Мнения: 14 450
Излизането от зоната на комфорт увеличава зоната на комфорт. Иначе се затваряш в един много ограничен живот.

И ако това те прави доволна, защо не?

В случая жената е излязла от зоната на комфорт, но не е доволна в малкото градче. Не виждам смисъл да се пъне и мъчи повече.

# 183
  • Мнения: 18 413
Ами той може да не успее да си намери бързо добра работа в нейния град. И тогава как ще живеят, само червисвайки се с червилца, защото за толкова има пари ли?

# 184
  • Мнения: 471
FB590525BGM   Втори коментар,в който показваш явната си омраза към мъжете. В една връзка не се притеглят компромисите,правиш го заради любов,не защото човека те е задължил.
Като не я устройва да затвори вратата от външната страна,млада е,ще си намери мъж,който ще прави всичко за нея,включително да заживеят на край света.

# 185
  • Мнения: 18 413
Не на край света.
Таргетът й според мен трябва да е мъж от:
1. Съседите на мама
2. Приятелите на бате
3. Колегите на кака
Защо не са я запознали с някой, ами ще ходи по другите градове да страда? Да помислят за ергени в близкото си обкръжение.
Особено ако е приятел на брат й, каква хубава компания ще стане, през ден заедно и т. н.

# 186
  • Мнения: 5 383
Така е - всеки трябва да има принос, но процента на принос ли определя до къде ще имаме и право?
Понеже жената обикновено има по-малък принос и ?
Никой не трябва да е прецакан и тя няма право да се чувства прецакана са две различни неща.
Зависи как, къде и с кого ще си устроиш живота. Може да се влюбиш във всеки, но партньор за съвместно съжителство трябва да се избира и с разум. Например моята голяма любов е деен и енергичен екстроверт. Такива хора ме привличат, но и ме натоварват. За комфортно съвместно съжителство бих избрала някой по-бавен и тих.

# 187
  • София
  • Мнения: 13 142
Излизането от зоната на комфорт увеличава зоната на комфорт. Иначе се затваряш в един много ограничен живот.

И ако това те прави доволна, защо не?

В случая жената е излязла от зоната на комфорт, но не е доволна в малкото градче. Не виждам смисъл да се пъне и мъчи повече.

Разбира се. Все пак е добре да помисли какво и защо и разваля комфорта, и как ще я ограничи в бъдеще. Защото много неща ни носят дискомфорт в началото и ако не се напрегнем леко, ще си прекараме живота в детската стая. Както много младежи правят в днешно време.

# 188
  • Мнения: 3 259
Защо омраза?
Просто смятам, че във времето сега е добре да си правим сметката.И че в това няма нищо лошо, най-малкото мъжете го правят. Нима мъж не взема жена, с която ще му е удобно да живее? Прави си сметката естествено и ако мислите, че някой мъж би предпочел да направи компромис, за да ви е добре на вас - не, няма да се случи, включително и с авторката.
Точно затова казвам, че е време на живот с разум. А това да не се тегли кой какви компромиси е направил е някакво модно течение ли? Тегленето да не се прави, защото обикновено компромисите са много повече от женска страна. Сега може да започнем с модерните статии, че такава е женската енергия, женската природа и т.н. Ами не мисля, че е ок са ти се внушава, че трябва да си отстъпчива, защото ти била такава природата. Че трябва да се адаптираш, че не трябва да там нещо си.
Та това се прави не от мъжете, а точно обратното - от жени.
Едната не признава жената за равна на мъжа понеже не изкарва толкова пари колкото него, друга е решила, че след като тя е променила изцяло живота си заради нейния мъж, то значи това е толкова правилно, че всички го правят и тук някаква решила нещо да врънка...
Тъй мама, иначе мама, но като за пореден път някоя е без работа, без един лев, без подкрепа на приятели и с едно или две деца и с неуспешен брак, "можеш ли да разчиташ на родителите си?"
"А защо не си нагласи  живота така, че да разчиташ на себе си?"

# 189
  • Мнения: 2 340
FB590525BGM, може ли да опишеш твоя мъж с две три изречения?

# 190
  • Мнения: 3 259
Мога да опиша на какво уча момичето си.

# 191
  • Мнения: 2 340
Не е същото. Но ти ме разбра. Ще ми е интересно обаче и да разбера на какво учиш дъщеря си.
Има много нормални мъже, които внасят в семейството по два, три, десет пъти повече от техните съпруги и това не ги прави или превръща в някакъв тип господари или тирани.
Това, че някой е дръпнал късата клечка, не означава че всички клечки в кибрита са къси.

# 192
  • Мнения: 1 800
Съжалявам, но вие успявате и да принизите и жените, и мъжете. Нищо, че уж говорите в полза на първите. Такъв е вашият опит. Такива са вашите разбирания. Такова е вашето обкръжение.

Манипулации и внушения има и от двата пола. Всъщност, въобще не е до пол това как си се изградил като човек и какво виждат хората когато те погледнат. Ако си лесен за манипулиране, ще се гаврят с теб цял живот, без значение какъв ти е полът. Точно в сегашното време мисля, че е добре всеки човек да почне да поема повече лична отговорност за действията си, мъжете да спрат да се извиняват с "така сме ние мъжете", а жените с "много сме емоционални и за това така...".

Никой не я е вързал, че да обвиняваме горият мъж, като гледам авторката колко е несигурна - едва ли той дори знае за какво иде реч.

# 193
  • Мнения: 3 259
Разбира се, че не е горкият мъж и защо пък да го обвинявам в нещо?
По-скоро горката жена, че е тръгнала да иска съвети от други жени, вместо "да си опича акъла ".
Всеки трябва да може да поема отговорност. Не защото някъде пише така, а защото е най-доброто решение за добър живот.
И защото твърде често четем тук какво се случва ако не мислим за себе си.
Да, хората са различни и много хора са истински, стойностни и разбрани. Отначало винаги, понякога и наистина.
Та затова е добре да сме подготвени за късата клечка, а не да сме в положение на компромис след компромис и изведнъж защо стана така.
Има семейства, в които мъжът изкарва в пъти от съпругата и въпреки това не е деспот. Възможно е, но не мисля че е правило, а по-скоро изключение.
Случайно или не, но повечето близки семейства са започнали от еднакво начало, образование, кариера, което означава и сходен начин на мислене и ценности. Просто не съществуват условия, та единия да вечно с компромисите, а другия да е по-значим.
И ми е необяснимо как една жена изкарва за червилца и поради това трябва да прави компромиси и това, че иска комфорт е грешно или повод за подигравка.

# 194
  • Мнения: 18 413
Какви подигравки. Просто с такава нагласа се търси човек от същото населено място.

Общи условия

Активация на акаунт