Достатъчна ли е слънчевата светлина, за да си набавяме необходимия витамин D

  • 5 934
  • 252
  •   1
Отговори
# 75
  • Countryside
  • Мнения: 11 650
Имам дефицит на вит.Д, в момента си набавям 3000UI на ден. Не знам дали е достатъчно, при следващо изследване ще разбера.
С храната трудна работа, сигурно трябва по 10 яйца на ден да ядеш, за да компенсираш дефицит...

Гледам да излизам, ама то зимата рядко има слънце, въздуха е мръсен, има облаци и т.н., а и в студеното време ползвам повече кола.

Знам, че капките се усвояват по-добре от таблетки, затовами е изписан и Вигантол предполагам.

# 76
  • София
  • Мнения: 134
Не смятам, че си набавям достатъчно количество витамин Д. Зимата прекарвам малко време навън, предимно когато вече е тъмно. За набавяне с храната гледам да ям яйца и риба, но не смятам, че това е достатъчно за да компенсирам за липсата на слънце.

# 77
  • у нас
  • Мнения: 5 738
Колкото и здравословно да се храни човек, не може да си набави достатъчно вит. Д. Зимата сред природата и на разходки не съм много дълго време. Риба и яйца хапвам често.

# 78
  • Мнения: 1 055
Със сигурност през зимния сезон аз и семейството ми не успяваме да набавим нужния ни витамин D, затова се старая да приемаме добавки, за да попълним липсите.

# 79
  • Мнения: 2 696
Смятате ли, че набавяте на организма си достатъчно витамин D чрез здравословен и пълноценен начин на живот? Как се храните през зимните месеци и прекарвате ли достатъчно време на открито или сред природата?
...............................
Не не смятам, че е достатъчен витамин Д, затова при всяка възможност гледам да съм навън на слънце. Зимата правя много свежи салати , плодове , сокчета , чайчета с лимон и мед, Всяка събота и неделя гледаме да се разхождаме някъде из Родопите с децата

# 80
  • София
  • Мнения: 3 818
Храня се пълноценно, но не смятам, че с днешния начин на живот успявам да си набавя достатъчно витамин Д. Излагането ми навън е съвсем за кратко, повечето време съм в затворени пространства. Купувам добавки, за да набавя необходимите витамини.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 4 147
Смятате ли, че набавяте на организма си достатъчно витамин D чрез здравословен и пълноценен начин на живот?
През лятото може би, но сега през зимата, когато кожата е изцяло покрита, със сигурност не набавяме по естествен начин витамин Д. Периодично пия допълнително като хранителна добавка.

Как се храните през зимните месеци и прекарвате ли достатъчно време на открито или сред природата?
Купувам сезонни плодове и зеленчуци. Не прекарвам много време на открито, тъй като не обичам студа - само по пътя до и от работа пеша.

# 82
  • Мнения: 118
Не смятам, че през зимата си набавям необходимото количество витамин Д.  Храня със сезонни плодове и зеленчуци, излизам по-често на слънце..

# 83
  • Мнения: 485
Смятате ли, че набавяте на организма си достатъчно витамин D чрез здравословен и пълноценен начин на живот? Как се храните през зимните месеци и прекарвате ли достатъчно време на открито или сред природата?

За жалост не прекарвам достатъчно време навън през зимата и поради тази причина си набавям витамин D чрез хранителни добавки. Относно храненето също има какво да се желае, тъй като доста наблягам на въглехидратите.

# 84
  • Мнения: 314
От години пия вит.Д през зимата,давам и на децата си.Тестваме се периодично,но  винаги сме около или малко над долната граница.Според мен при дефицит е невъзможно вит Д да се набави с храната или слънцето,особено пък през зимата.

# 85
  • Мнения: 806
Не мисля, че зимата набавям достатъчно витамин Д. Напоследък се опитвам да се храня здравословно. Разходките са ми достъчно и всекидневно поне 3 часа на вън, но предимно по тъмните часове. От време на време си взимаме някакви витамини през зимните месеци за подсилване на организма.

# 86
  • Мнения: 862
Смятате ли, че набавяте на организма си достатъчно витамин D чрез здравословен и пълноценен начин на живот?
За съжаление не успявам, защото си го изследвам периодично и е нисък.


Как се храните през зимните месеци и прекарвате ли достатъчно време на открито или сред природата?
През зиманата наблягам на сезонните плодове. Мъча се да консумирам повече сокове (които са прясно изцедени). Прекарвам време на открито, но за съжаление то не е достатъчно, за да си набавя необходимото количество витамин Д.

# 87
  • Димитровград
  • Мнения: 1 753
Не смятам, че си набавям достатъчно витамин Д.
Храненето ми също не е много здравословно.
Приемам добавки, особено зимата.

# 88
  • Мнения: 798
Със сигурност не успявам да си добавя нужното количество витамин Д, макар и да се старая да прекарвам време на естествена светлина и да се храня здравословно.

# 89
  • Мнения: 156
Това, което набавяме от слънцето и храната през зимата определено не смятам, че е достатъчно. На детето всеки ден давам вид. Д, въпреки, че постоянно сме навън Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт