Термин Август 2024 ♥

  • 23 151
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 178
Честито още един път на всички!
От два дни е някакъв кошмар при мен.
Сутрин повръщам минимум по 2 пъти, стомашни сокове....Днес реших да отида на разходка до едно езеро с колата, и направо ми прилоша- повърнала съм поне 4 пъти за сега. Много некомфортно се чувствам, не е болка в корема, но пък е страшно неразположение....Вчера не ми издържаха нервите и се разплаках от слабост.... Незнам вече, какво да  кажа, много се надявам съвсем скоро всичко да отшуми, чувствам се меко казано "Ужасно" и вече незная дали не е на психическа основа..... иначе на 25 години съм, първа бременност и на 7ми се видяха 2 сакчета....На 21-ви съм пак на доктор, но се надявам вече всичко да отшуми
Предписаха ми Vomex A , но се пазя и гледам да не ги приемам....Мами, много много ми е кофти-Наистина! Sad

# 76
  • Мнения: 162
Хейй, горе главатааа 🫶🏻 От човек, който мечтае от година и половина за успешна бременност - РАДВАЙ СЕ! Мисли само и единствено, че всичко минава и това ще мине. Мисли за крайния резултат. Ще премине, но със сигурност ще е по-трудно все пак са две.
Ще мине 🤗

# 77
  • Мнения: 931
Здравейте на всички! Чета ви от самото начало, но не смея да пиша. Бях решила да е след първия преглед, е не можах да издържа до тогава(другата седмица). Приемам Л-тироксин, TSH-то ми на 2я ден закъснение беше почти 5, увеличиха ми дозата, след 2 седмици ще проверя отново нивата. Вярвам, че всичко ще е наред.

На мен това ми е втора бременност, имам момиченце на година и 4 месеца, тоест също родено през август. Искрено съчувствам на всички, на които им прилошава вече. С предишната ми бременност това започна 7-8ма седмица и беше кошмар, не можех да ям месо, яйца, миризмата на манджи и лук също ме караше да повръщам, както и много други неща. Вкъщи не се готвеше, мъжът ми вечеряше преди да се върне от работа, защото месо нямаше как да се вкара вкъщи. Надявам се сега да не е чак така, защото нямам представа как ще се грижа за малкото ни момиченце.

Пожелавам успех на всички!

# 78
  • Мнения: 178
Хейй, горе главатааа 🫶🏻 От човек, който мечтае от година и половина за успешна бременност - РАДВАЙ СЕ! Мисли само и единствено, че всичко минава и това ще мине. Мисли за крайния резултат. Ще премине, но със сигурност ще е по-трудно все пак са две.
Ще мине 🤗

Благодаря ти, много за подкрепата Софи 😍. Ще бъде всичко наред и при теб, сигурна съм!!!!!!!!!!

# 79
  • Мнения: 214
Момичетатаааа, включвам се след прегледа. Цял ден не можех да си намеря място от нетърпение, накрая бях там почти час по-рано. Прегледът мина супер, вижда се сакче, ембрионче, дори сърчицето как тупка. Имам леко разочарование, имах някакво вътрешно усещане, че са 2, вчера докато четох темата с толкова близнаци, го приех като знак, но се радвам страшно много, че все пак го има и всичко е ок.
Питах и за почивката, докторът каза, че не вижда проблем, стига с авиокомпанията да е ок.

Бързо да минава гаденето на всички!

# 80
  • Мнения: 255
Момичета, не сте сами 😘😘😘
И на мен ми е лошо почти по цял ден, засега без повръщане, само гадене, но ако съдя по предишната ми бременност,  до седмица-две и то ще дойде.
Деси, стискай зъби, миличка, не искам да те обезкуражавам, но тези неразположения изчезват чак след края на третия месец, тъй че ще трябва още да потърпим 😘
NI_CI, добре дошла при нас Simple Smile Еутирокс от колко мкг пиеш? Аз съм на 100 мкг в момента, защото и моето TSH e склонно да се вдига, последно го смъкнах до 1.61, но ще видим на контролното изследване в началото на януари колко ще е.
victoria_petrova, супер новини от прегледа, браво! ❤️ Аз съм на следващ преглед сега в четвъртък и силно се надявам поне ембриончета да видим, пък за сърчица ако трябва ще почакам още няколко дни Simple Smile Терминът ми е 2-3 дни след твоя иначе.

# 81
  • Мнения: 931
Ivchoni, сега по 50мкг, до преди това 25 и TSH края на октомври беше 1,6..странна работа. Ако почне сутрешното повръщане не знам как ще го пия обаче, сега инструкцията е на гладно 30-40мин преди хранене.

# 82
  • Мнения: 255
NI_CI, и аз стартирах с 25 в началото, после увеличихме на 50, после 75 и сега откакто разбрах, че съм бременна, вече пия по 100 мкг на ден. Всяка сутрин в 05.30 ми звъни алармата, пия го буквално без да си отварям очите дори и продължавам да си спя докато не ми звънне вече "официалната" аларма за работа Simple Smile Така реално не ми става лошо и си го пия без проблеми.

Ivchoni, сега по 50мкг, до преди това 25 и TSH края на октомври беше 1,6..странна работа. Ако почне сутрешното повръщане не знам как ще го пия обаче, сега инструкцията е на гладно 30-40мин преди хранене.

# 83
  • Мнения: 68
Момичета, някой има ли онзи сайт, в който можеше да се провери активната съставка на дадено лекарство дали е окей.
Знам, че в начална бременност нищо не се препоръчва, но от 4 дни ме мъчи една суха,дразнеща кашлица. Не мога да спя. Бях днес на лекар ( не живея в Бг), той каза че с нищо не може да се нагърби. Показах му един сироп, провери го, каза че е уж най-безопасният. За подтискане на кашлицата е.
Много ми помага Синекод, но той не става.
Пробвах с всевъзможни бабини рецепти, не става.
Взимам й Фарингостим (хранителна добавка за гърло),лукчета,чайове и т.н.
Вече започва да ме боли корема и гърба от кашлицата.
Сега сиропа стои отворен и се чудя....

# 84
  • Мнения: 255
Margarita999, много неприятно наистина, но моля те ,не си самопредписвай нищо на своя глава 😘 И с чайовете бъди супер внимателна! На мен след трансфера кипърският доктор изрично ми забрани всякакви билкови чайове, защото някои билки са опасни за плода. Черните също не са ок, тъй че само плодовите май стават. Посъветвай се с гинеколога си и бързо оздравяване ти пожелавам! 🙏

# 85
  • Мнения: 28
Здравейте, дами Simple Smile
Чета ви постовете и се радвам с вас. Много мило ми стана и ви стискам палците и на ръцете и на краката, всичко да върви по най-добрия начин. Kiss Heartpulse
Аз се записвам с + тест и кръвният потвърди резултата. Първа бременност ми е, та ще се скъсам от четене, притеснения и проучвания Smile
Симптоми - огромен глад, а по принцип нямам голям апетит, но сега едва се спирам да не преяждам всеки ден...
Според календара термин 18-20 август. Точно  преди 5тата ни годишнина. Ще е прекрасен подарък. Heart
Някой с близък термин на моя?

# 86
  • Мнения: 162
Добре дошла, Irin_A 💐 Успех иии лека бременност. Моят термин по календар е около 12.08.2024г.

Днес бях на преглед : по календар съм 6+0, аз ходя при репродуктивен лекар в (Германия живея) и видяхме 5мм плоден сак плюс започващо се образуващо жълтъчно мехурче. Тя ми смята седмиците след овулация и се падам в 5+0. Даже по ЧХГ ми изчисли кога съм забременяла (в понеделник на 20.11) По таблиците нормалният плоден сак е с размер 4.5мм за тези седмици.
Като цяло каза, че всичко е наред и следващия понеделник съм пак на преглед.
Как е в България? Пак така ли смятат седмиците или както показва календара от последната менструация? Малко се обърках, но тя е доказан специалист ии се доверявам много. Таа така.. успокоих се малко, но докато не видя ембриона и всичко пак ще съм в притеснения 😂

🍀🍀🍀

# 87
  • Мнения: 931
Ivchoni, ще я пробвам тази схема ако се наложи.
Нещо което ми сподели една приятелка и с предната бременност ми помагаше много беше да ям солети преди да стана сутрин. Буквално щом си отворех очите и веднага почвах да ям солети, които държах на нощното шкафче. Така се спасявах от сутрешното гадене.

Sophiaaaa, моят термин по цикъл е 10.08.2024, като първи ден на цикъла ми е 4.11.2023. Така го изчисляват тук. Вече спрямо размер на сакче и какво се е формирало на мен поне ми казваха как върви спрямо седмици.

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 20:21 от NI_CI

# 88
  • София
  • Мнения: 251
На прегледа ми миналия петък мислех, че съм 6+5 г.с., а после видях, че лекарката ме е писала 5 г.с. Не успях да я питам, тъй като вече бях излязла от клиниката, когато го видях. После се зарових, понеже в моето приложение си бях 6+5, но в друго приложение си даваше 5+5. Оказа се, че на някои места броят първия ден на последния цикъл като ден 0 и от там 0+1 и т.н., а на други този ден е 1 на първа седмица и от там идва разликата. На следващият преглед ще питам моята аг как ги смята тя.

За симптомите: гърдите станаха още по-болезнени, болката ниско долу вече не е толкова постоянна, изблиците  на рев са същите.. От вчера обаче започна и гаденето, не повръщам, но определено ми се гади. Чувствам се подута и постоянно ми е студено. Апетитът също се засили. Close

# 89
  • Мнения: 214
Добре дошла, Irin_A 💐 Успех иии лека бременност. Моят термин по календар е около 12.08.2024г.

Днес бях на преглед : по календар съм 6+0, аз ходя при репродуктивен лекар в (Германия живея) и видяхме 5мм плоден сак плюс започващо се образуващо жълтъчно мехурче. Тя ми смята седмиците след овулация и се падам в 5+0. Даже по ЧХГ ми изчисли кога съм забременяла (в понеделник на 20.11) По таблиците нормалният плоден сак е с размер 4.5мм за тези седмици.
Като цяло каза, че всичко е наред и следващия понеделник съм пак на преглед.
Как е в България? Пак така ли смятат седмиците или както показва календара от последната менструация? Малко се обърках, но тя е доказан специалист ии се доверявам много. Таа така.. успокоих се малко, но докато не видя ембриона и всичко пак ще съм в притеснения 😂

🍀🍀🍀

И аз живея в Германия и това ми е второ детенце. За първи път чувам такова изчисляване. Даже предния път ми бяха дали куп списания и брошури от лекарския кабинет да чета и имаше формула вътре описана, която на практика дава същия резултат като приложенията. Но пък щом е специалист може да използва формули, които й дават някаква по-голяма точност.

Да кажа и за другите мами с първо детенце, живеещи в Германия. Има разлики в прегледите и тестовете при нас и в България, да не си създавате излишен стрес.

Общи условия

Активация на акаунт