Термин Август 2024 ♥

  • 26 065
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 162
Ами и аз не знам как смята и защо така ги смята тя, но е главен шеф на една от клиниките, в които ходя и няма как просто да е с грешни изчисления и тн. Ще и се доверя без да се филмирвам иии ще видим какво ще се покаже на другия преглед.
Kuklichka, и аз така си мислех, че днес съм 6+0, а тя ми казва 5+0 и затова се зачудих, но после я попитах де.

Симптоми: болезнени гърди, постоянни киселини след ядене, всичко ми се връща само като се наведа..

# 91
  • гр. София
  • Мнения: 490
Иринкааа, добре дошла! Hug

За изчисляването на седмиците и на термина, моите наблюдения са, че тук в България всички лекари изчисляват по стандартния начин - от първия ден на последната редовна менструация.
Минусът на тази калкулация е, че е вярна само в случай на цикъл точно 28 дни и овулация на 14-ти ден. Grinning
Но много жени са с по-кратък/по-дълъг цикъл и/или по-ранна/по-късна овулация.
Моя приятелка я изкараха, че преносва например, а то цикълът ѝ е 35-40 дни, т.е. овулацията е била мнооого след ден 14.
Други мои приятелки с по-кратък цикъл 23-24 дни пък винаги раждат преди термин, защото и овулацията е била по-рано.
Ако си знаете със сигурност кога ви е била овулацията, можете сами да си изчислите по-точно седмицата и термина, ако държите на това. Просто деня на овулацията го бройте за 2+0 гс, следващия ден вече е 2+1 и тн.

# 92
  • Мнения: 162
Me,Myself & I точно така го смята и моята. Абе да смятат както искат ама аз мислех, че ще видя нещо повече и накрая един плоден сак само с някакви наченки на мехурчето 😔 ама 5+0 колкото толкова..
А ти как си? Всичко наред ли е😍

# 93
  • Мнения: 1 698
Виктория, Софи, чудесни новини от първи преглед, радвам се и се вълнувам заедно с вас! ❤️

Нямам търпение да стигна и аз то този момент. Утре ми е датата за официалния тест и ще събера смелост след това да се обадя на доктора, който ще е нов за мен.

Малко се стряскам като чета за (сутрешното) гадене. Сигурно ли е, че едва в 7г.с. се появява? Чудя се дали да очаквам нещо или да се радвам за момента.

Irin_A, поздравления и добре дошла 🌸, макар и аз да съм от скоро. Термин 15/16 август.

Аз имам две попораснали деца, и двете ги родих по-рано и не очаквам да стискам до термин. За информация и следене на този етап всеки ден и седмица от изчисленията са от значение, така че тук ще сме си докато можем и щв сме си ориентир една на друга. ☺️

# 94
  • Мнения: 28
Аз на тези от Австрия им вадя думите с ченгел от устата. И те ми казаха някакви седмици, дето съвсем ме объркаха. Всеки въпрос поне по 2 пъти, че да получа задоволителен отговор. Та понеже се прибрахме в България, трябва да си намеря лекар тук, който да ме следи. Предложения за Варна?
На австрийците само отчет от всеки преглед, че все пак направиха инвитрото Simple Smile
Ме, ти кога си на преглед?
Благодаря, Мама Heart с теб сме доста близко по термин Simple Smile Ти си с близначета, нали?

# 95
  • Мнения: 546
То пак няма гаранция за тези неща - първия го преносих с 5 дена, вторият ни изненада с 2 седмици по-рано Grinning Особено пък при вас с близнаците... Съвсем относителна работа Grinning

# 96
  • гр. София
  • Мнения: 490
София, не се притеснявай, скоро ще видите повече. Като за първи преглед най-важното е да се установи, че бременността си е вътрематочна, така че само сакче си е напълно достатъчно на този етап. Малко търпение още и ще видите и ембриончето и ще чуете сърчице. Heart

Аз съм добре, чакам си следващия преглед на 15-ти. Леко ми прилошава на моменти, но нищо особено. И ту ми се яде, ту не ми се яде. А като ми се яде пък само за тестено си мисля - пици, сандвичи, банички, кроасанчета и всякакви такива. Grinning Ама се старая да не се поддавам на изкушенията. Grinning

ЕДИТ: Гамора, абсолютно си права. Аз също сина ми го родих 3 седмици преди термин, сега подозирам, че пак ще е по-рано, но засега си оставам в тази темичка. Hug

# 97
  • Мнения: 162
Малее, като ти прочетох коментара очите ми се насълзиха.. Благодаря ти за хубавите думи ♥
И чакаме и от теб скоро хубави новини! Всичко ще бъде наред 🍀🤗

# 98
  • Мнения: 270
Mama2288, при мен сутрешното гадене този път още в 5 гс се появи...рано рано... Четох, че това е типично за двуплодните бременности - хем по-рано, хем по-силно изразено.
Me, Myself, и аз адски налитам на тестено напоследък... същата работа като теб съм - уж нещо конкретно ми се дояжда, взимам си го, хапна една хапка и дотам. Някакви супер странни неща ми се приискват - днес пращах мъжа ми да ми купи вафли Боровец... 😄 ядох ги в комбинация с руска салата... плачевно просто 😅

# 99
  • гр. София
  • Мнения: 490
Ивчони, така е с тези хормони… Grinning

Сякаш на мозъка му се яде, но на тялото не. Grinning

Аз днес ядох един ориз, който само се беше допирал до една сьомга и ми прилоша.

Сладко не ми се е прияждало за момента, вече 2 седмици и нещо след + тест, само солено и кисело, точно както и с първата бременност, та почвам да си мисля, че пак момче ще имам (или 2).
Ама ще си почакаме за пол.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 456
Записвам се в темичката.
Миналата седмицата на 07.12 си направих кръвен на 10ти ден след трансфер на 1 бластоцист. Лекарят искаше да е тогава. Имах положителен уринарен тест още от 5ти ден и така чертичката ставаше все по-видима. На 6ти и 7ми ден имах бледо розово зацапване.
Когато дойде денят за теста бях много уплашена какво ще видя.
И така, видях ЧХГ 490. Колко се зарадвахме.... Нямам думи. 🥰 Това ни е трети трансфер. Веднага си писах на доктора, увеличи ми дозата прогестерон, още пролутекс и каза, че няма нужда да повтарям изследванията. На 18ти съм на преглед. Нямаме търпение. И почти седмица по-късно сякаш съм в шок, щастлив шок. Съпругът ми ходи ухилен до уши около мен. 😃
По приложение терминът трябва да е средата на август.
И последно - утре е първата годишнина от сватбата ни.. А месец по-рано имах рожден ден и мъжът ми ми пожела бебче. Пишейки това, много ми се плаче. 🥰
Много съм емоционална.

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 23:15 от NadezhdaML

# 101
  • Мнения: 270
NadezhdaML, миличка, добре дошла! ❤️❤️❤️ Наслаждавайте се на прекрасния подарък за годишнината ви! И аз се развълнувах, като ти прочетох поста 🥹🥹🥹🤗

# 102
  • Мнения: 955
Аз май имам едно постоянно леко гадене, все едно ми е гладно на стомаха и трябва да ям нещо. Но не минава с ядене…

# 103
  • Мнения: 194
Аз май имам едно постоянно леко гадене, все едно ми е гладно на стомаха и трябва да ям нещо. Но не минава с ядене…


При мен също е така!
А тази нощ, коремът ми не спря да се бунтува просто..... имах газове или колики незнам кое е по-точно като наименование....
Стискам зъби, и се надявам края на януари да дойде по-бързо, а с него и да се спрат тези кофти за мен симптоми....
Поздрави, мами 🥰

# 104
  • гр. София
  • Мнения: 490
Надее, здравей и тук, добре дошла! Hug
Страхотен подарък за годишнината ви (честито!!!) и то още първата такава, много специална! Heart Eyes
Нашето първо детенце дойде точно за 4-тата годишнина от сватбата и 10-тата от връзката ни. Ноо за тези неща няма време, важното е, че са се случили, а и чакането си заслужава. Heart

Общи условия

Активация на акаунт