Юлски Бебета 2023 - Тема 3

  • 16 199
  • 658
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 760
Темата запустя наистина, но пък и се поуспокоихме.
Давам му каквото хапваме и ние. Вчера примерно вечеря кюфтета, пресни картофи, домати и краставица. Днес е  на тиквени кюфтета и палачинки с плодове.
Сок не виждам смисъл, празни калории са.

# 646
  • София
  • Мнения: 324
Затишие пред буря е това, от мен да знаете 😂😂 нашето бебе тъкмо вчера я похвалих и днес беше някакъв ужас !
Поръчвам й кухня , ние с мм сме на диета и почти не готвя, каката ни е горката и тя на фотосинтеза ама това е положението.
Определено ако седнем да вечеряме с нея иска от нашето.
Аз да ви кажа как като най- големия тъпак правих аборт миналата събота, винаги съм си мислила че това са митове и легенди, но ...
Както казва мъжа ми "това ми беше едно от най-скъпите партита" .
Доктора ме подсети след операцията, че по време на бременността ми видя раничка на шийката, скара ми се че не съм отишла, а аз просто не помня, на преглед след раждането не отидох от тъпотия, каза че изобщо не му харесва и при първа възможност да я почваме. Сега само за това мисля.. ужасно се дразня на себе си и за аборта и за забравянето на тази рана, как го допускам?!

# 647
  • Мнения: 343
Ние един ден сме добре, на другия мрънкаме, здраво я мъчат зъбите, има два излезнали и още се белят. Едната нощ спи горе-долу добре, на другата става през два часа. Общо взето непостоянни са нещата. Продължавам да я кърмя и успоредно ѝ давам и храна. Започна доста добре да си хапва, вече виждам и като количество че е по-добре. Когато мога ѝ давам от нашата храна и отделно ѝ правя разни мъфини, бисквитки и т.н. За кухня, засега ще се въздържа. От двама човека вече чувам, че не им харесва предлаганото.

# 648
  • Мнения: 28
Затишие пред буря е това, от мен да знаете 😂😂 нашето бебе тъкмо вчера я похвалих и днес беше някакъв ужас !
Поръчвам й кухня , ние с мм сме на диета и почти не готвя, каката ни е горката и тя на фотосинтеза ама това е положението.
Определено ако седнем да вечеряме с нея иска от нашето.
Аз да ви кажа как като най- големия тъпак правих аборт миналата събота, винаги съм си мислила че това са митове и легенди, но ...
Както казва мъжа ми "това ми беше едно от най-скъпите партита" .
Доктора ме подсети след операцията, че по време на бременността ми видя раничка на шийката, скара ми се че не съм отишла, а аз просто не помня, на преглед след раждането не отидох от тъпотия, каза че изобщо не му харесва и при първа възможност да я почваме. Сега само за това мисля.. ужасно се дразня на себе си и за аборта и за забравянето на тази рана, как го допускам?!
Не се ядосвай, просто отиди при добър гинеколог.Аз 6м.след раждане писах тук с въпрос дали има такива, ходили на проф.преглед,но явно не си видяла.Всичко ще е наред не се притеснявай, мисля,че няма раждала жена без раничка.При мен след профилактичния имаше леко филм с цитонамазка 3АБ група,биопсия и т.н.,но се надявам всичко да е точно 😊При теб ще е всичко наред,просто наистина не го отлагай😊🍀

# 649
  • София
  • Мнения: 324
Затишие пред буря е това, от мен да знаете 😂😂 нашето бебе тъкмо вчера я похвалих и днес беше някакъв ужас !
Поръчвам й кухня , ние с мм сме на диета и почти не готвя, каката ни е горката и тя на фотосинтеза ама това е положението.
Определено ако седнем да вечеряме с нея иска от нашето.
Аз да ви кажа как като най- големия тъпак правих аборт миналата събота, винаги съм си мислила че това са митове и легенди, но ...
Както казва мъжа ми "това ми беше едно от най-скъпите партита" .
Доктора ме подсети след операцията, че по време на бременността ми видя раничка на шийката, скара ми се че не съм отишла, а аз просто не помня, на преглед след раждането не отидох от тъпотия, каза че изобщо не му харесва и при първа възможност да я почваме. Сега само за това мисля.. ужасно се дразня на себе си и за аборта и за забравянето на тази рана, как го допускам?!
Не се ядосвай, просто отиди при добър гинеколог.Аз 6м.след раждане писах тук с въпрос дали има такива, ходили на проф.преглед,но явно не си видяла.Всичко ще е наред не се притеснявай, мисля,че няма раждала жена без раничка.При мен след профилактичния имаше леко филм с цитонамазка 3АБ група,биопсия и т.н.,но се надявам всичко да е точно 😊При теб ще е всичко наред,просто наистина не го отлагай😊🍀

Много ти благодаря за думите ! Явно още ме друсат хормони, но драмата е пълна вкъщи Sad със сигурност веднага щом имаме възможност ще действаме, заради аборта трябва да изчакам един цикъл да мине.

# 650
  • Мнения: 1 741
Здравейте, мами!
Как сте? Явно всичко е спокойно и драмите понамаляха😊.
При нас всичко върви горе-долу нормално засега.
Как сте с дремките?
Нашата бебка е на две дремки, но започна отвреме-навреме да дремва по веднъж за по-дълго. Понякога предиобедната взима, следобедната - не, понякога само следобедната.
Знам, че това е фалшив знак за преход към една дрямка, но кой знае... На 10++ месеца сме.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 19:06 от bubastet

# 651
  • Мнения: 1 424
Аз не пиша  и не мога от няколко седмици да стигна до бг мама... толкова е спокойно вкъщи с малкото, че ми иде да се ударя с нещо по главата. Хаос, истерии... антибиотици.😵‍💫

# 652
  • Мнения: 343
Моята още кара на около три дремки. На две ѝ идват малко и се започва едно ужасно мрънкане, а пък на три понякога ѝ идват много и вечер няма заспиване.
Иначе като цяло е спокойна. Скоро правихме проба Манту, че нямаше белег, за наша радост се оказа положителна и нямаше нужда от реваксинация.

# 653
  • Мнения: 1 741
Е, и при нас горе-долу е нормално, изключая факта, че най-сетне и не съвсем за моя радост 😭 бебка започна да се изправя сама на крачета в кошарата. Знам, че при някои от Вас отдавна бебоците го правят, но аз съм много притеснена. Най-лошото, че се случва и през нощта и дали ще се научи някога да сяда и да ляга сама като се умори, не знам.... 🤔 Иначе се търкаляме, пълзим, изправяме се, абе, нормални неща за бебе на нейната възраст, ама все трябва да ми е под око, а преди си вършех някои работи, а тя си кротуваше. 😂

# 654
  • София
  • Мнения: 324
Здравейте, мами!
Как сте? Явно всичко е спокойно и драмите понамаляха😊.
При нас всичко върви горе-долу нормално засега.
Как сте с дремките?
Нашата бебка е на две дремки, но започна отвреме-навреме да дремва по веднъж за по-дълго. Понякога предиобедната взима, следобедната - не, понякога само следобедната.
Знам, че това е фалшив знак за преход към една дрямка, но кой знае... На 10++ месеца сме.
Раничко е още за една дрямка, някакъв скок прави според мен и това е причината .
Нашето Габи почти ходи, а днес прави 10м и ми се реве, катери се по кухненските шкафове и вечер като се прибере сестра й е нещо страшно. Хубавото е че много добре се изморява и спи като порче.

# 655
  • Мнения: 1 741
Рано е, да. Явно има някакъв скок. В 99,9% от случаите си взима и двете дремки, но се случва да пропусне едната.
Иначе през нощта спи дълбоко, към 06ч00 примрънква за мляко (малко може да е, но си го търси) и пак заспива докъм 08ч00. Рядко, обаче имаме случаи да се събуди и седне, пак ляга, пак сяда, уморява се и заспива. Сега обаче с това изправяне.... Уж, гледам да я уморявам през деня,но пусто, нали е ново умение 😂....
Иначе долните резци избиха без драма, но не са  се показали още целите.
Здравейте, мами!
Как сте? Явно всичко е спокойно и драмите понамаляха😊.
При нас всичко върви горе-долу нормално засега.
Как сте с дремките?
Нашата бебка е на две дремки, но започна отвреме-навреме да дремва по веднъж за по-дълго. Понякога предиобедната взима, следобедната - не, понякога само следобедната.
Знам, че това е фалшив знак за преход към една дрямка, но кой знае... На 10++ месеца сме.
Раничко е още за една дрямка, някакъв скок прави според мен и това е причината .
Нашето Габи почти ходи, а днес прави 10м и ми се реве, катери се по кухненските шкафове и вечер като се прибере сестра й е нещо страшно. Хубавото е че много добре се изморява и спи като порче.

# 656
  • Мнения: 343
Е, и при нас горе-долу е нормално, изключая факта, че най-сетне и не съвсем за моя радост 😭 бебка започна да се изправя сама на крачета в кошарата. Знам, че при някои от Вас отдавна бебоците го правят, но аз съм много притеснена. Най-лошото, че се случва и през нощта и дали ще се научи някога да сяда и да ляга сама като се умори, не знам.... 🤔 Иначе се търкаляме, пълзим, изправяме се, абе, нормални неща за бебе на нейната възраст, ама все трябва да ми е под око, а преди си вършех някои работи, а тя си кротуваше. 😂
Да, притеснително е в началото, но ще се усъвършенства, просто трябва да я оставиш. Аз се канех да купувам обиколници, че имаше няколко падания и удряния в пръчките, но докато се наканя и вече нямаме нужда от тях. Общо взето както спи и изведнъж се събужда и директно права става. Ние вече свалихме кошарата на най-долното ниво, защото се започна едно висене по нея и ме хвана страх че ще се пробва с някое салто.

# 657
  • Мнения: 2 692
И при нас започнаха опитите за ходене. И че бута да не я държа понякога. А краката ѝ още слаби не може без опора.
Кога мислите да заместите закуската и вечерята? Уж трябва да има две млечни хранения до годинка, но имам чувството че напоследък хич не ѝ стигат. Бързо огладнява сутрин и започна да пие сутрешното мляко в 5ч. Преди издържаше до 6-6:30.

# 658
  • Мнения: 1 741
О, да, кошарата е свалена, иначе  досега да се е прекатурила. Свалихме я още като се научи да сяда.
Сега дори се пробва да се набира на ръчички и да повдига крачетата. Опасна е. 😂 И ние все се каним с  обиколниците, поне от едната страна да сложим, че с тази дървена кошара ще има фалове.
Имаме каска с дунапрен вътре, но само за през деня. Иначе като спи не може и с каската да спи. 😂
Та усърдно се учим сега от изправено положение да сяда.
Ясно, че и през това ще се мине, няма начин...


Е, и при нас горе-долу е нормално, изключая факта, че най-сетне и не съвсем за моя радост 😭 бебка започна да се изправя сама на крачета в кошарата. Знам, че при някои от Вас отдавна бебоците го правят, но аз съм много притеснена. Най-лошото, че се случва и през нощта и дали ще се научи някога да сяда и да ляга сама като се умори, не знам.... 🤔 Иначе се търкаляме, пълзим, изправяме се, абе, нормални неща за бебе на нейната възраст, ама все трябва да ми е под око, а преди си вършех някои работи, а тя си кротуваше. 😂
Да, притеснително е в началото, но ще се усъвършенства, просто трябва да я оставиш. Аз се канех да купувам обиколници, че имаше няколко падания и удряния в пръчките, но докато се наканя и вече нямаме нужда от тях. Общо взето както спи и изведнъж се събужда и директно права става. Ние вече свалихме кошарата на най-долното ниво, защото се започна едно висене по нея и ме хвана страх че ще се пробва с някое салто.

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 14:20 от bubastet

Общи условия

Активация на акаунт