☃️ 🎄 ❄️ Започва радостта голяма, декември е и време не остана (тема 7 /януари 2024г.)

  • 28 769
  • 768
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 145
Леле колко родили мами има 🥰 Да са ви живи и здрави бебоците а на вас бързо възстановяване. На мен на последния преглед ми засякоха контракции,но нямах болки нищо и не са ме преглеждали по обстойно. Сега на 9ти имам час за преглед притеснява ме да не ме вкарат по рано понеже краката са ми като мекици а кръвното ми е 130,140 . Белтък в утината нямам,но тогава пак ще ми пуснат изследвания.Говорих с анестезиолог за епидурална каза ми че зависило от моментното ми състояние(кръвното) и трябвало да съм подготвена и за секцио. Иначе вече болките в кръста за мен са непоносими,не си представям контракциите и по време на раждане..

# 676
  • Мнения: 1 838
bluedreammmm да е жива и здрава Анастасия ❤️и нашата София се роди толкова 2720...не можеше да суче и падна до 2370...сега вече си върна теглото даже е малко отгоре...
Виви да ви е жив и здрав юнакът Йордан!
Момичета които сте се сблъсквали с рефлукс и колики ..мисля,че имаме и двете,но повече се интересувам от рефлукса...как беше при вас ...как се проявяваше..София е само на кърма ..понякога като суче бързо и лакомо и като я вдигна за оригване повръща на фонтан...иначе винаги връща по малко мляко,но не винаги е когато се оригва...по често е докато спи час-два след ядене и тогава връща малко мляко...първо си мислех,че връща защото тя постоянно се напъва все едно се мъчи да ака...свива крачетата...изпъва се,гърчи се,почервенява,напъва се...това мисля,че е колики...мисля и че връща по малко мляко от постоянното напъване...но забелязах и че доста често си дава главата много назад..извива се на дъга...крачета и глава назад,а дупе и корем напред и почервенява ...понякога докато суче се свива и напъва...
Незнам вече кое какво е ...
Понякога като повърне на фонтан и търси пак ядене ...започва да се пули,да си яде ръцете и няма заспиване докато не и дам пак...

# 677
  • Мнения: 5 071
На мои познати бебето от рефлукс почна така да се гъне с главата и си беше изкривил вратлето
Наложи се да му правят рехабилитация. Ако беше на АМ веднага решението е да смениш марката,но при кърмене не знам. Според мен намери добър педиатър да ти каже какво се прави. Много е неприятно.... А почервеняването е от коликите, опита ли Газ Бимби?

# 678
  • Мнения: X
Слагай я на повдигнато да нее легнала права , дръж я изправена поне 30 минути след хапване . И давате ли пробиотик ? Повръщането на фонтан е нормално по принцип стига да нее след всяко хапване , но и през ден и всеки ден да има 1 кратно е нормално. Вероятно я и прехранвате , ако е само на гърда опитай да храниш по често по по малко. Връщането на мляко нее нищо кой знае какво и няма смисл да го мислиш изоьщо

# 679
  • Мнения: 283
Честити бебчета Анастасия и Йордан живи и здрави и да радват много ,а мамчетата да се оправят бързо  🍀❤️

# 680
  • Мнения: 223
Има ли родили естествено . Искам да изкоментирам с някоя майка ,защото моят АГ ме навива за естествено !!!

# 681
  • Мнения: 38
Честити бебчета! Да са Ви живи и здрави! Ние сме на мляко  NAN1 comfortis.Казаха ми в болницата, че бебка е захранена с това мляко и да продължим с него. През деня спи, вечер е с колики. АГ то ми каза, че в дм продават торбички за коремче с гроздови семки и помага при колики. В микровълнова се загрява за 1 минута. Пробвах снощи и имаше ефект, иначе реве, та се къса. Иначе през деня е спокойна, ака нормално и не мисля да сменям млякото засега. За рефлукса, аз я държа след хранене, докато оригне и чакам по половин час докато я сложа в легълцето в леко изправена поза. Не всеки път се оригва де. Но често хълца, ако я оставя да легне малко след хранене и връща мляко. Та на ръце я държа.

# 682
  • София
  • Мнения: 499
Има ли родили естествено . Искам да изкоментирам с някоя майка ,защото моят АГ ме навива за естествено !!!
Първото раждане ми е нормално и живот и здраве сега се глася за такова. Стига да мога да помогна съм насреща ☺️

# 683
  • Мнения: 478
Честити Анастасия и Йордан! Sparkling Heart Blue Heart

# 684
  • Мнения: 490
И аз родих първото нормално и сега така мисля да раждам.

# 685
  • Мнения: 181
Честито на новите ни бебчета - да са ви живи и здрави ❤ Бързо възстановяване на вас, момичета.

Вече имаме много бебчета 🥰

# 686
  • Мнения: 938
Добавих и новите бебенца към списъка.  Честито, момичета, живи издрави да сте и вие, и слънчицата ви! Бързо възстановяване 🤗

# 687
  • Мнения: 25
Здравейте мамита днес и моята малечка палечка се роди към 15.30ч по естествен път☺️. Всичко мина наред сега си почиваме и двете . Честито и на другите мамита които са родили , а на останалите пожелавам леко раждане. Стискам палци и вярвайте че всичко ще е наред ❤️
Бъдете красиви,щастливи и обичани ❤️❤️❤️

# 688
  • София
  • Мнения: 499
Честита бебешка радост ☺️ 🥰

# 689
  • Мнения: 283
Здравейте мамита днес и моята малечка палечка се роди към 15.30ч по естествен път☺️. Всичко мина наред сега си почиваме и двете . Честито и на другите мамита които са родили , а на останалите пожелавам леко раждане. Стискам палци и вярвайте че всичко ще е наред ❤️
Бъдете красиви,щастливи и обичани ❤️❤️❤️

Честита радост и на теб Милица,бъдете живи и здрави и двете

Общи условия

Активация на акаунт