Случи ми се нещо странно XXIX

  • 58 086
  • 616
  •   4
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 862
Ама и вие къде сте тръгнали да храните котки в тия малки нощни часове, има толкова поверия че не се мотае навън преди първи петли, което е някъде 3-4 сутринта

# 76
  • Мнения: 15 449
За клетвите - по принцип човек много трябва да внимава какво казва в яда си. Особено, ако човека е със силна енергия, която от негативните емоции се засилва, а още повече, когато е наранен или обиден, набеден несправедливо.
Думите носят енергия, те не се губят в пространството, а имат своя отзвук, дори и само това, че дадена лоша дума ти се забива като пирон в съзнанието/подсъзнанието и я помниш цял живот.
Аз много внимавам какво казвам, когато съм ядосана или обидена, защото моите думи много хващат както се казва "дикиш". Случвало се е в яда и обидата си да кажа нещо, което скоро застига страната към която е насочена казаното и.. след като разбрах, че думите не са просто думи, много, много внимавам какво казвам. Предполагам, че под влияние на силен яд и обида се концентрира голямо количество енергия и може би се отваря нещо като "пророчески" канал и виждаш без да осъзнаваш, че "безплатния обяд" на "виновника" за тази лоша енергия ще му излезе от скъпо прескъпо и му го изтърсваш под формата на "клетва", но не мисля, че ти я предизвикваш тая "клетва", вероятно тия "случайности" са били закодирани и просто чрез придошлата енергия ти се отваря някоя "чакра" и казваш нещо, което така или иначе е щяло да се случи. И все пак - много трябва да се внимава с думите и вложената в тях енергия, много!

# 77
  • Мнения: 2 262
Сега се сетих нещо! Преди години, аз още ученичка, за една зимна ваканция отиваме с майка ми в нейното село при баба и дядо. Една вечер майка ми става до тоалетна, само че тоалетната е външна. Било е след полунощ, защото по това време всички са спели. На сутринта разказа, че й се е случило нещо странно. Чула е много ясно как мъж и жена си говорят. А дворът ни има видимост към голяма част от пътя. Нямало е никого. Все пак й е било наистина странно по това време на денонощието навън посред зима да чуе оживен разговор. Каза също така, че е чувала, че ако през малките часове на деня си навън и чуеш неща, които не би трябвало, е добре да ги игнорираш и да се прибереш вкъщи по най-бързия начин. Не да любопитстваш откъде идват гласовете.
И такаа.. дотук със странната част. Оказа се, че съседката, живееща срещу нашата къща, толкова усилвала звука на телевизора, че се чувал чак в нас. В комбинация с тишината явно звучало реално, че някакви хора говорят на улицата. Дали не е възможно и FB да е чула говор от включен и намален впоследствие телевизор и в това да се крие мистерията.

# 78
  • Мнения: 3 670
Сега се сетих нещо! Преди години, аз още ученичка, за една зимна ваканция отиваме с майка ми в нейното село при баба и дядо. Една вечер майка ми става до тоалетна, само че тоалетната е външна. Било е след полунощ, защото по това време всички са спели. На сутринта разказа, че й се е случило нещо странно. Чула е много ясно как мъж и жена си говорят. А дворът ни има видимост към голяма част от пътя. Нямало е никого. Все пак й е било наистина странно по това време на денонощието навън посред зима да чуе оживен разговор. Каза също така, че е чувала, че ако през малките часове на деня си навън и чуеш неща, които не би трябвало, е добре да ги игнорираш и да се прибереш вкъщи по най-бързия начин. Не да любопитстваш откъде идват гласовете.
И такаа.. дотук със странната част. Оказа се, че съседката, живееща срещу нашата къща, толкова усилвала звука на телевизора, че се чувал чак в нас. В комбинация с тишината явно звучало реално, че някакви хора говорят на улицата. Дали не е възможно и FB да е чула говор от включен и намален впоследствие телевизор и в това да се крие мистерията.
И това може да е, но по-скоро е вероятно да е бил жив човек, виж хронологията - в началото е чувала само говора, без да разбира какво се говори, после е чувала ясно, после тихо и неразбираемо със затихване. Съответства на движещ се източник на звука и възприемането му според променящо се местоположение.

# 79
  • бургас
  • Мнения: 739
Здравейте, нова съм в темата но се сетих нещо, след историите, които порчетох да ви кажа.
Преди няколко години спим в стаята на мъжа ми, където е живял като малък. Баща му починал отдавна.
Та спим си ние, и изведнъж като се има предвид,че аз спя като закллана буквално. Се събуждам в 3 часа и дето се казва, чувам тишината. Все едно времето беше спряло. И поглеждам в дясно от мен, един мъж с определен вид дрехи ми се смее. С определено телосложение и т.н.
На другия ден разказах какво е станало и се оказа,че това е бащата на мъжа ми, който преди това не бях виждала.

# 80
  • Мнения: 3 670
Здравейте, нова съм в темата но се сетих нещо, след историите, които порчетох да ви кажа.
Преди няколко години спим в стаята на мъжа ми, където е живял като малък. Баща му починал отдавна.
Та спим си ние, и изведнъж като се има предвид,че аз спя като закллана буквално. Се събуждам в 3 часа и дето се казва, чувам тишината. Все едно времето беше спряло. И поглеждам в дясно от мен, един мъж с определен вид дрехи ми се смее. С определено телосложение и т.н.
На другия ден разказах какво е станало и се оказа,че това е бащата на мъжа ми, който преди това не бях виждала.
Че как си изтраяла чак до другия ден? Аз сигурно веднага бих събудила МС.

# 81
  • бургас
  • Мнения: 739
Ами да ви кажа честно, там където живеем къщата ни е построена на мястото на битка. И в  началото редовно се пускаще твто, или усещаш, как някой диша около теб а ти си сам. И свикнах да не се впечатлявам.
После пък отидох да уча и в първата си квартира няма да забравя, идват приятели на гости и си оставят багажите в спалянта и слизат при нас на 1 етаж много ядосани.
Питаме ги какво става и получаваме отг "Защо се криете зад вратата и тропате,. Нли вратата има стъкло и ви виждаме сенките"
Е да де, ама не. После всички спахме в една стая на едно легло. И след този случай странностите зачестиха и свиквах да ги приемам по-спокойно

# 82
  • Мнения: 2 262
Това е третата история, която чета във форума, която включва врата със стъкло и нещо злокобно в цялата картинка..
Blonddie, излиза, че ти през по-голямата част от живота си си била заобиколена от паранормалното. И защо свекър ти ти се е "смял"? Така описано звучи като да не е намерил покой след смъртта си.

# 83
  • Мнения: 15 449
И като си говорим за лоши думи, днес чух много, много лоши думи от човек, който мислех, че е станал част от семейството ми. Уви, не. Чуждия, никога не става близък. Днес за мен една жена умря. Умря доброто и вярата ми в човека. Много съм тъжна. Съвпадък или не, говорейки си за лошите думи, днес чух най лошите думи от човек, който считах за моя втора майка. Явно никога не е късно да научиш урок. Никога не се доверявай и знай, че каквото и да правиш, ти си този, който си е най близък.

# 84
  • София
  • Мнения: 804
Бъди щастлива,че си видяла истинското й лице! За жалост,аз преди време видях на моята първа и единствена майка истинското лице🥺 .Все още не разбирам как може да си обича човек само едното дете🥺
И като си говорим за лоши думи, днес чух много, много лоши думи от човек, който мислех, че е станал част от семейството ми. Уви, не. Чуждия, никога не става близък. Днес за мен една жена умря. Умря доброто и вярата ми в човека. Много съм тъжна. Съвпадък или не, говорейки си за лошите думи, днес чух най лошите думи от човек, който считах за моя втора майка. Явно никога не е късно да научиш урок. Никога не се доверявай и знай, че каквото и да правиш, ти си този, който си е най близък.

# 85
  • Мнения: 507
Бъди щастлива,че си видяла истинското й лице! За жалост,аз преди време видях на моята първа и единствена майка истинското лице🥺 .Все още не разбирам как може да си обича човек само едното дете🥺
И като си говорим за лоши думи, днес чух много, много лоши думи от човек, който мислех, че е станал част от семейството ми. Уви, не. Чуждия, никога не става близък. Днес за мен една жена умря. Умря доброто и вярата ми в човека. Много съм тъжна. Съвпадък или не, говорейки си за лошите думи, днес чух най лошите думи от човек, който считах за моя втора майка. Явно никога не е късно да научиш урок. Никога не се доверявай и знай, че каквото и да правиш, ти си този, който си е най близък.

Цяла тема имаше за фаворитизма. Трябва да я погледнеш, ще се успокоиш, че е често срещано.

# 86
  • Мнения: 15 449
В разказаното от мен няма нищо странно. Странното е неочаквания удар.

Последна редакция: пт, 26 яну 2024, 07:43 от Джаста Праста

# 87
  • Мнения: 3 670
И като си говорим за лоши думи, днес чух много, много лоши думи от човек, който мислех, че е станал част от семейството ми. Уви, не. Чуждия, никога не става близък. Днес за мен една жена умря. Умря доброто и вярата ми в човека. Много съм тъжна. Съвпадък или не, говорейки си за лошите думи, днес чух най лошите думи от човек, който считах за моя втора майка. Явно никога не е късно да научиш урок. Никога не се доверявай и знай, че каквото и да правиш, ти си този, който си е най близък.
Съжалявам да прочета това и не мога, а и няма смисъл да намеря думи за утеха, но се опитай с времето да преодолееш генерализирането или поне да си позволиш да приемеш отново чужд като свой, сега е неизбежно.
Аз бих казала от опит, че и чужд може да бъде много повече близък от свой, а отчужденият свой е по-страшен от чуждия, с когото си се разделил и от когото си се разочаровал.  
Поне си наясно и това никак не е малко, ако и да е болезнено. Времето не винаги лекува, но те среща с други подходящи хора Heart.

# 88
  • Мнения: 5 279
Ще ви кажа защо питах за клетвите. Имам една колежка със съмнителен произход (ни българка, ни ромка). Та тази колежка отначалото не ме харесва и си и личи. Като цяло е простовата жена, злобна и леко грозновата. Не я съдя де, просто казвам предистория. Та преди два дни си тръгваме от работа с друга колежка и на вратата ме спира въпросната и ми задава въпрос на който вече съм отговорила 3 пъти. Отговорям и пак и и напомням, че преди месец говорихме същото. Тя се ядоса и взе да обяснява, че не помни. Аз с най-добри намерения и казах, че и аз бе помня и за това постоянно пиша. Усмихнах се и и махнах за довиждане. Зад гърба си чувам думите "приберете се, яжте и легнете да спите на обед". Обърнах се леко, а тя мърмореше още. Имам час път до вкъщи, тъкмо пристигнах и започва да ми става отмаляло. Веднага излязох с кучетата ми за да се движа и си мисля, че съм пипнала вируса, който върлува сега. В 17и30 вече съм си вкъщи и ще приготвям вечеря за мъжа ми и детето. Сядаме около 18 и 3ч да ядем, но не мога да кусам и хапка. Прилоша ми, пих прахче, но мигновенно го повърнах,  сковаха ми се ръцете и започнах да се треса. Легнах веднага, но не заспах. Температура меря - нямам. Реших да си чукна яйце  държах го поне 10 мин на главата си и го чукнах във водата. После заспах и се събудих на другия ден в 5 сутринта. Яйцето беше сварено до такава степен, че можеше да се набучи на вилица, а на мен ми нямаше вече нищо. Отидах на работа, а на нея и било лошо и не успяла да дойде.

# 89
  • Мнения: 5 751
Има си хора за всичко в този свят.
Злодеида, много добре си се усетила. Казаха ми, че парче камък черен турмалин или гривна пазят. Ако е камъче може да си го носиш в джоба на панталона. Принципно има и разни мисловни защити. Много е неприятното да си с такива хора в обкръжението.
И на мен ми става лошо понякога, без думи, само от енергията на определени хора. Точно така започвам да се треса.

Общи условия

Активация на акаунт