Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 35

  • 35 010
  • 853
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 612
Не разбрах защо да е тъп въпроса какви са сметките за ток?
Преди 13-14 години съм живяла на квартира, където сметките ни за ток лятото бяха по около 100 лева. Обаче бяхме млади и зелени и не потърсихме причина. Такъв ми е бил примера удома. Плащаш, каквото ти кажат, ме търсиш причина, не се отстояваш, вместо това мрънкаш и т.н. След две години там разбрахме, че заради някаква повреда в хладилника, сметките ни са били такива. Отказаха ни да го смеят и ние се изнесохме. След това винаги съм се интересувала какви са сметките за ток в жилището. Не само наемодателите имат право да преценяват кандидат наемателите.

# 76
  • Мнения: 2 882
Силвърстон, така е на запад, но там е така защото има наплив от хора. У нас има отлив на хора, ако ти вкарат тези регулации, ти ще вдигнеш наема и няма да видиш много желаещи. Но въпреки това на запад също има безброй много случаи, където наематели рушат и осират. Говорили сме го и преди, ако искаш да ги отсееш по заплата, няма да имаш голям успех, защото хора с добри заплати, обикновено не са наематели, а собственици. У нас беззаконието е норма, именно заради това няма много мераци на външни инвеститори, но родния рентиер инвестира на пук. Нищо чудно управляващата мафия да погне и много имотните българи. Могат да си гласуват какъвто и закон искат въпреки, че имат имоти, закона ще бъде за наши и за ваши. Изобщо не ги притеснява, защото ние спим. Това е реалността в България и всякакви сравнения със запада винаги са ми били абсурдни.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 6 226
...Помня как семейства се развеждаха фиктивно за да запазят наследен апартамент. И други случки има, но да не навлизаме в политика.


Нашите така се разведоха.
И други техни приятели.
Обаче някои после не се ожениха пак. Сигурно е имало и други причини...

# 78
  • Мнения: 4 471

Ама моля ви се, стига глупости. Те тия утре могат да предложат закон да се влиза в магазините само със зелен папагал на рамо.
Не го ли направиха? Зелен , но не папагал а сертификат. По полека с ентусиазма и с квалификациите не защото аз Ви го казвам, а защото който си въобразява че знае какво ще стане утре е , хайде не глупав , но доста наивен.
Не разбрах защо да е тъп въпроса какви са сметките за ток?
Защото, се предполага, че пред всеки страхотен имот стоят на опашка  много платежоспособни кандидати , на които и през ум не им минава  с тези пари да потърсят нещо свое , та тези хора за да спечелят имота трябва да дават ясни сигнали че ще плащат и няма да ги е грижа колко. Нищо, че точно най-платежоспособните определено мислят  и се отнасят много отговорно  към финансите си според мен.
Токът може да се по-скъп и понеже е фирмен по най-различни причини.

# 79
  • Мнения: 2 237
Познавам много 25-35 годишни с добри доходи, които предпочитат да плащат наем пред това да изплащат ипотека. 800-1000 на фона на заплатите им не е толкова голяма част, колкото спокойствието им, че следващия месец могат да си бият шута и да заработят за американска компания (примерно).

Последна редакция: ср, 21 фев 2024, 10:22 от krasimilo

# 80
  • Мнения: 4 471
Но сякаш твърде много страхотни имоти остават не наети.

# 81
  • Мнения: 1 874
Не виждам причина за спор,който не харесва имота,наема или друго не наема.Наемодателите също се съобразяват,като не се наема имота,намаляват наема.
Да в България никой не е защитен.Сега правя основен ,ама основен ремонт на апартамент след отдаване под наем/споделяла съм тук/Наливам пари почти за половин апартамент и много ще подбирам наематели за в бъдеще.И да ,вече ще влизам един път в месеца и то във всички стаи.Парен каша духа.

# 82
  • Мнения: X
Не виждам причина за спор,който не харесва имота,наема или друго не наема.Наемодателите също се съобразяват,като не се наема имота,намаляват наема.
Да в България никой не е защитен.Сега правя основен ,ама основен ремонт на апартамент след отдаване под наем/споделяла съм тук/Наливам пари почти за половин апартамент и много ще подбирам наематели за в бъдеще.И да ,вече ще влизам един път в месеца и то във всички стаи.Парен каша духа.

Стига да намерите наематели, които ще се съгласят за това.

# 83
  • Мнения: 4 471
Има ли право собственикът да реши да не отдава, ако не може да си гарантира сигурността на имота или ще има принуда?
Когато стойността на ремонта се изравни с пазарния наем и собственикът прецени че няма стимул да тича след майстори и да чисти след наематели. Дали ще му позволят да задържи желаната от него цена и имота да стои празен  или ще му отнемат правото да решава ?
С нарастването на цените ще расте броя на хората, които не могат да си ги позволят или просто нямат желание да теглят такива кредити, а с нарастването на броя на тези хора  може би ще се намерят политици, които ще се възползват.
 Вече се е случвало. Моят прадядо е загубил живота си заради тези събития.

# 84
  • Мнения: 9 937
Не виждам причина за спор,който не харесва имота,наема или друго не наема.Наемодателите също се съобразяват,като не се наема имота,намаляват наема.
Да в България никой не е защитен.Сега правя основен ,ама основен ремонт на апартамент след отдаване под наем/споделяла съм тук/Наливам пари почти за половин апартамент и много ще подбирам наематели за в бъдеще.И да ,вече ще влизам един път в месеца и то във всички стаи.Парен каша духа.

Стига да намерите наематели, които ще се съгласят за това.

Нали предлагането надвишавало търсенето - значи няма проблем наемателите да си изберат хазяин, който няма да си проверявава какво се случва с жилището.

# 85
  • Мнения: X
Не виждам причина за спор,който не харесва имота,наема или друго не наема.Наемодателите също се съобразяват,като не се наема имота,намаляват наема.
Да в България никой не е защитен.Сега правя основен ,ама основен ремонт на апартамент след отдаване под наем/споделяла съм тук/Наливам пари почти за половин апартамент и много ще подбирам наематели за в бъдеще.И да ,вече ще влизам един път в месеца и то във всички стаи.Парен каша духа.

Стига да намерите наематели, които ще се съгласят за това.

Нали предлагането надвишавало търсенето - значи няма проблем наемателите да си изберат хазяин, който няма да си проверявава какво се случва с жилището.

Абсолютно вярно.

# 86
  • София
  • Мнения: 351
Да се наредя и аз за малко акъл:) Имам двустайна панелка в Модерно предградие. Направихме банята, поръчали сме нова спалня и кухня с идеята да ставаме и ние рентиери;). В момента брокер има клиент за 120 000€. Та чуденката е да продаваме ли? Огромен минус са тъмнолилавите в района, но пък на акт 16 няма нищо за тия пари, примерно нещо  към 50 кв.

# 87
  • Мнения: 4 471
А защо не пуснете своя  обява ако решите да продавате, а трябва непременно да приемете офертата на брокера и то веднага? АКО ще продавате първо си дайте документите да Ви ги прегледат в някоя нотариална кантора, а после  го обявете.!
Да видите какво ще предложат други клиенти и други брокери. Толкова ли бързате?
  След богат опит с отдаване съм пристрастна по темата и ще си замълча.

Никой не е казвал, че са измамници, но разни разминавания и неточности създадени  неволно от администрацията
могат да наложат да се вадят нови документи или да се поправят грешките. .
Например при въвеждането в електронен вид на  документите в кадастъра на объркването на етаж или номер или дори една буква от името на улицата ще и костват най-малко месец докато ги оправи. Ако е подписала предварителен договор със срок, ще е уязвима.

Последна редакция: ср, 21 фев 2024, 13:04 от mamamari

# 88
  • Мнения: 9 937
И каква е целта да си дават документите в нотариална кантора, предварително? Или се предполага, че са измамници?

# 89
  • София
  • Мнения: 351
Не, не сме решили нищо още. Просто ме изненада цената, доста се е повишила последните месеци и затова се замислихме за продажба. Наемът може би ще е около 800 лв, 72 кв.м е и реално 25 г трябва да го отдаваме, без празен месец. От друга страна наемите няма да останат същите, но пък местоположението е кофти.
На зелено, я камилата, я камиларя...

Общи условия

Активация на акаунт