Сълзи по бузите се стичат, но този път от радост те потичат! ~бебеправене 602~

  • 27 517
  • 841
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 515
И аз бях на онлайн консултация с д-р Иванова и бързо ми отговори тогава. Доволна съм, само дето на мен ми беше казала да приемам само Насатспин, а на няколко други жени с моите мутации директно Фракси, та ми беше странно. Може би, защото имам вече едно дете. Калчев също категорично не  обърна внимание на мутациите ми, аз имам 4г/5г на pai и хомо на асе мисля че беше . Ама пък беше много отзивчива и мила на консултацията. Конова е готина, ама тя е имунолог и доста често прехвърля случая на някой друг нейн лекар, нали и при нея бях. Аз ходих по-скоро да провери имунологично дали всичко е ок, тя доста неща ми назначи, една част излишни, но пък други точно на място според д-р Калчев. Като цяло той остана доволен от нейните изследвания, не ме е карал да повтарям нищо. Лошото е,че трябва да се ходи до Плевен за някои изследвания и прегледи или поне на нас така ни казаха и решихме,че е по-добре София от Плевен като път и като лекари.

# 76
  • Мнения: 100
Golden stone, благодаря за споделения опит. Аз успях да запазя час с нея за следващия месец с доза късмет. Има ли изследвания, които би ме посъветвала да подготвя преди прегледа с нея? Правила съм полови и щитовидни хормони, цветна снимка, спермограма, вродени и придобити тромбофилии, витамини.
Мисля да отида гладна и жадна в деня на прегледа, че поне ако има допълнителни кръвни, да могат да се пуснат в същия ден.

# 77
  • Мнения: 30
Записвам се и аз в новата тема. Моята 2- ра инсеминация беше на 17.03 на спукан фоликул. Аз се отчайвам още от сега всеки месец след овулация започват някакви придърпвания около 12-14 дни преди цикъл както и сега. Има ли някоя такива ранни симптоми на предстоящ цикъл и възможно ли е въпреки тях да се е получило нещо? Успех на всички! ☺️

# 78
  • Мнения: 82
Здравейте! Записвам се и аз за новата тема! След 6 месеца неуспешни опити за бебе, СПКЯ, прием на дуфастон за да предизвикваме ову и цикъл и т.н бях насочена към репродуктивен специалист. Изследвахме антимюлеров хормон, който за възрастта ми е 8.9 при оптимални 3,6 (това ми беше обяснено от доктора). Съответно ми обясни, че завишения резултат сам по себе си означава че имам добър яйчников потенциал, но на база хормоналните ми изследвания, прегледа и възрастта ми означавало, че яйчниците ми не овулират. Поне аз това разбрах. Изписа ми Regulon 3х1 за 5 дни, след което ще изследваме още хормони и съпругът ми. Обясни ми че това с антимюлеровия хормон е генетично, тоест че така съм се родила и не мога да го променя, но се приемат медикаменти и има лечения. Има ли дами от вас с подобна ситуация? Започвам да се разочаровам с всеки следващ преглед предвид това че излиза нов и нов проблем. Sad

# 79
  • Мнения: 622
Запис и от мен,успех на всички🍀
Сони лека бременност,живот и здраве и аз юни ще мятам памперси❤

# 80
  • Мнения: 115
Изникна ми въпрос по линия на добавките - някоя от вас подлагала ли се е на рекламирани Drips със вливки на витамини? Знам, че при бременност и тн се налага при силен недостиг на някои елементи, но в подготвителния период?
Скрит текст:
Изкуших се да разгледам DR IP на д-р Денкова и се чудя дали това ще е тотален булшит и загуба на пари

# 81
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 644
Емпати ги прави тези.

Много са нашумели в САЩ, като цяло полезни ми се виждат. НО е важно реалното съдържание и форма на витамините какво е, имаш ли мутации за усвояване. Това че на 100% се усвояват е чист маркетинг.

# 82
  • Мнения: 389
Привет, девойки! И честита първа пролет! Да е много бебеносна ви желая! 🍀

Понеже виждам, че сте зачекнали темата за тромбофилиите, се включвам с въпрос, който ми е много актуален тези дни. Слагам го в скрит текст и ще съм много благодарна за мнения.

Скрит текст:
Изисках си изследвания за тромбофилия, които тук обичайно изписват след три загуби. Излязоха ми тези резултати, които силно ме притесняват. За съжаление, от лабораторията са пропуснали да публикуват важните резултати от Factor V (Laiden), MTHFR и Mutation G20210A. Днес цял ден се разправям, за да си ги получа (те са готови, но не искат да ми ги кажат по телефон или мейл) и междувременно параноясвам. 11 седмица съм, с наследствена обремененост за тромбофлебит от едната ми баба. Как ви се струват резултатите?



# 83
  • Мнения: 388
Нещо странно се случва този месец… Последния МЦ започна на 22.02. Обикновено около седмица -две преди МЦ започва болка в гърдите , която изчезва 2-3 дни преди началото на Ц. Този месец обаче , болката започна днес което е доста необичайно. Случвало ли се е това на някоя от вас и каква беше причината 🤔 ивинявам се за безумния въпрос 😂

# 84
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 644
Moonlit, питай в темата за тромбофилия. Аз не съм запозната с тези параметри, тъй като нямам мутации там. Но момичетата ще те ориентират в темата.

Съмър, може да си била с по-късна О.

# 85
  • Мнения: 1 826
Summer , при мен обратното . От два месеца нямам никакви болки в гърдите . Преди започваха малко след О и преди да ми дойде намаляваха и така разбирах , че ще ми идва . Някой знае ли на какво може да се дължи ?
Давам още един негативен  отзив за lady test . Днес съм 12 ден след О , сутринта направих една лентичка . На четвъртата минута теста изсъхна , и втората чертичка се оцвети в розово и след около минута си стана бяла .

# 86
  • Мнения: 389
Благодаря ти, АА, надявах се някоя от вас да е запозната, но ще пробвам в темата за тромбофилии както препоръчваш.

# 87
  • Мнения: 388
АА и аз така предположих, защото следях овулация (с lady test😒, които ме изнервиха до краен предел ) и до 15-16 ден нямах никаква втора черта. После лентичките свършиха и не си взех още , което беше доста глупаво от моя страна. Късна овулация значи ли 0 шанс за Б и закъснение на МЦ 🧐 За сравнение МЦ ми е редовен , не закъснява и през февруари лекар потвърди О минала на 14 ден ….

# 88
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 644
Значи закъснение на МЦ, за Б зависи. А може и ановулаторен цикъл да е бил (без О), тогава пак може да има различен ПМС, с или без закъснение. Но догадки само в случая. На база усещания не можем да сме точни какво се случва.

А и с годините се променя цикълът. Чукнете ли 30,40 и тн…

# 89
  • Мнения: 388
Разбирам. Днес тестът за Б беше - (lady test 😂).Ще ми е интересен изходът от цялата тази ситуация. Чета че има промени в МЦ при наличие на опити за бебе и предположих че може би това е често срещано следствие …. да видим 🤞 Другото странно е че от няколко дни ми се гади без ясна за мен причина , ясно ми е че това е симптом за Б след 6-7 седмица и няма как да е от Б , но явно ме е налегнала параноя ….

Общи условия

Активация на акаунт