Какво правят жени в менопауза, когато... 10

  • 8 504
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 612
Може би не сте попадали на информация как се усвоява желязо от растителен и от животински произход. Не е въпросът кое колко желязо съдържа, а в каква степен се усвоява от човешкия организъм.
Същото се отнася и за животинските и растителните мазнини. Човешкото тяло трябва да направи дълга серия от химични превръщания, за да възприеме растителната мазнина, а с животинската нещата се получават почти веднага. А пък на всички са ни проглушили учите колко е вредно маслото и маста, нали.
Както и да е, дълга е темата и всеки трябва да се поинтересува за себе си.
Просто не винаги налаганата масова пропаганда е наистина подкрепена с прости научни факти.

# 31
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 314
Вкуса се възпитава и трябва да се изчисти за да можеш да слушаш тялото си - най-лесно вкуса се изчиства с диета - без сол, без захар с много вода и малко гладуване за рестарт и тогава слушай тялото си Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4 087
Маслото и маста/сланината отдавна са реабилитирани.
Не мога да чета изследвания и според тях да се насилвам да ям месо, когато не ми се яде месо, за да не добия анемия. Кръвните ми показатели са чудесни и винаги е било така (дори и в моменти на много дълги и изключително тежки менструални кръвоизливи).
Нямам нищо против хубав стек с гъбен сос, но не и всеки ден, даже дори и през ден.

# 33
  • Мнения: 1 612
Вкуса се възпитава и трябва да се изчисти за да можеш да слушаш тялото си - най-лесно вкуса се изчиства с диета - без сол, без захар с много вода и малко гладуване за рестарт и тогава слушай тялото си Simple Smile
Солта е изключително важна за електролитния баланс и усвояването на вит. Д!

# 34
  • Мнения: 1 370
Вкуса се възпитава и трябва да се изчисти за да можеш да слушаш тялото си - най-лесно вкуса се изчиства с диета - без сол, без захар с много вода и малко гладуване за рестарт и тогава слушай тялото си Simple Smile
След много години "възпитаване на вкуса" и след като станах пълнолетна и се освободих от това ми "възпитание" до ден днешен не припарвам до множество храни или комбинации от тях.

# 35
  • Мнения: 3 221
Я кажете нещо за менопаузата Grinning
Мен много ме тормози косата - стана суха, наелектризира се и хвърчи. Боядисвам я (естествено Grinning) и това допълнително усложнява нещата.
Някой да е намерил решение?

# 36
  • Мнения: 133
Много масла, задължително маска и балсам при миене на косата.

# 37
  • Мнения: 23 410
Към горния пост:Рутина и при косата- редуване на протеин и хидратация, да се следи от какво има нужда косата.Състоянието ѝ варира от сезон, ежедневие и куп фактори.

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 19:35 от ДХ3

# 38
  • Мнения: 4 087
Аз пия от няколко години биотин. Пробвам и различни методики на миене - коуошинг, без шампоан, само маска. Маслото е задължително, по цялата дължина, без корените.
Ползвам арган, амла и макадамия, био студенопресовани.

# 39
  • Мнения: 1 664
Много масла, задължително маска и балсам при миене на косата.
Всъщност маслата не хидратират сухата коса, но и това е дълга тема Simple Smile
Задължително маски и балсами за суха коса, не какви да е.
Аз съм доволна последно от това https://www.dm-drogeriemarkt.bg/balea-serum-za-kosa-plex-care-p4066447365887.html грижа без измиване

# 40
  • Мнения: 20 238
Това за слушането на тялото ме подсети, че наскоро ми резюмираха това клипче - жена водеща активен живот, не ядяща месо защото нещо не и понасяло, си прави разни изследвания и много изненадващо излиза че е недохранена, с дефицити. Накрая излиза, че проблема е от стомаха, липсвали ензими и не  усвоявала добре месото. С приема им нещата започнали да се оправят.
Все още не съм го гледала, но е интересно:
https://m.youtube.com/watch?v=KzTvTYbTjJ4&t=1142s

# 41
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 314
Солта и захарта присъства прекалено много във всички продукти на пазара Simple Smile Колкото и да ми разправяте че била полезна солта - кардиолозите казват че това е най-вредно за сърцето Simple Smile
Относно косата и моята е суха и с много налучкване си намирам шампоан и маска която да я омекотява и през зимата се боядисвам с къна а не с боя защото са по-тъмни месеци и по не се вижда че не е добро покритието Simple Smile

# 42
  • Мнения: 595
Може би не сте попадали на информация как се усвоява желязо от растителен и от животински произход. Не е въпросът кое колко желязо съдържа, а в каква степен се усвоява от човешкия организъм.
Същото се отнася и за животинските и растителните мазнини. Човешкото тяло трябва да направи дълга серия от химични превръщания, за да възприеме растителната мазнина, а с животинската нещата се получават почти веднага. А пък на всички са ни проглушили учите колко е вредно маслото и маста, нали.
Както и да е, дълга е темата и всеки трябва да се поинтересува за себе си.
Просто не винаги налаганата масова пропаганда е наистина подкрепена с прости научни факти.

бихте ли описала как се усвояват животинските мазнини и как се усвояват растителните мазнини от човешкото тяло ?

# 43
  • Мнения: 192
Аз се спасих от вълните, и не само от тях с масло от вечерна иглика. Препоръчвам, вълшебно е.
Четох, че се пълнее от игликата. Има ли нещо вярно?

# 44
  • Мнения: 977
Храната е важна, но изобщо не е достатъчна. Трябва да се правят упражнения с тежести, силови тренировки (или кой както ги нарича), ако нямате противопоказания разбира се. Без тях и най-добрата храна няма да е достатъчна, за да поддържате здравето на костите. Примери около мен, безкрайно много.

Общи условия

Активация на акаунт