Какво правят жени в менопауза, когато... 10

  • 8 503
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 614
Темата за млечните храни и отношението им към костните и ставни заболявания е все по-малко спорна всъщност.
Значително намаляват специалистите, които прокламират полезното влияние на млякото в тази посока и все повече расте броят на тези, които предупреждават за вредата им.
Слагам линк към статия, написана от лекар и публикувана в здравен сайт.
Това ме впечатли особено много:
Цитат
Когато вече има тенденция да се развиват остеофити, най-добре е да се спре приемането на месна храна и на млечни продукти. Още Хипократ е писал, че това са заболявания, свързани с консумация на млечни продукти. Интересен феномен се получава при пациенти с артроза на колянна става. Те имат множество остеофити, капсулата е калцирала и същевременно костите на бедрото и на подбедрицата са рехави като проядени от молци.
 
Тези пациенти логично задават въпроса защо тези калциеви образувания не са отишли в костите, за да ги направят здрави, а са отишли в ставата, където не им е мястото. Обяснявам, че са използвали неправилните източници на калций. Ползвали са млечни храни, особено сиренето и кашкавала, които водят до повишена киселинност, при което калциевите съединения отиват в ставите и причиняват артрози.

Прочети още на: Д-р Дарина Ангелова: Ставните заболявания искат много вода | Puls.bg - https://www.puls.bg/dieti-c-22/d-r-darina-angelova-stavnite-zabo … nogo-voda-n-26426

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 10:03 от Vetrena

# 16
  • Мнения: 3 221
Аз приемам, че заклеймяването на млечните храни е поредната диетична мода, свързана в не малка степен с факта, че това, което масово се консумира не е точно мляко.
Свързано е и с това, че вече има твърде много хора, които имат непоносимости и алергии, свързани със съвременния начин на живот и същите се посочват за представителна извадка за какво ли не.
Та ако някой няма проблем с млечните, не виждам причина да не ги консумира, защото някой "д-р" си търси и намира трибуна.
С месото е същата работа.
Веган да е, ако генетично е предразположен към остеопороза (примерно), ще си я има. И обратното.

# 17
  • Мнения: 595
Темата за млечните храни и отношението им към костните и ставни заболявания е все по-малко спорна всъщност.
Значително намаляват специалистите, които прокламират полезното влияние на млякото в тази посока и все повече расте броят на тези, които предупреждават за вредата им.
Слагам линк към статия, написана от лекар и публикувана в здравен сайт.
Това ме впечатли особено много:
Цитат
Когато вече има тенденция да се развиват остеофити, най-добре е да се спре приемането на месна храна и на млечни продукти. Още Хипократ е писал, че това са заболявания, свързани с консумация на млечни продукти. Интересен феномен се получава при пациенти с артроза на колянна става. Те имат множество остеофити, капсулата е калцирала и същевременно костите на бедрото и на подбедрицата са рехави като проядени от молци.
 
Тези пациенти логично задават въпроса защо тези калциеви образувания не са отишли в костите, за да ги направят здрави, а са отишли в ставата, където не им е мястото. Обяснявам, че са използвали неправилните източници на калций. Ползвали са млечни храни, особено сиренето и кашкавала, които водят до повишена киселинност, при което калциевите съединения отиват в ставите и причиняват артрози.

Прочети още на: Д-р Дарина Ангелова: Ставните заболявания искат много вода | Puls.bg - https://www.puls.bg/dieti-c-22/d-r-darina-angelova-stavnite-zabo … nogo-voda-n-26426

Благодаря 🌹
Това мнение подкрепя аюрведичното обяснение на влиянието на млечните ферментирали храни като подчертано питта процес - за силва киселинността и от там склонността към затлачване на енергийните канали , което е предпоставка за засилване на вече започнали не хармонични процеси в тялото .

# 18
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 314
Според мен не трябва да се изключва нито една група храни само трябва да се намали количеството на храната Simple Smile Наскоро четох за една жена на 107 години все казва че трябва по-малко да се яде, а не да се ограничаваш от мляко https://www.24chasa.bg/zdrave/article/17950971
Освен това тези жени са живели в друго време та не се знае при нас от какво ще боледуваме Simple Smile

# 19
  • Мнения: 541
И аз благодаря Ветрена. 🍀 Аз също чета доста статии за вредата от млякото в последно време.
Честно казано обаче, моето меню до скоро, беше само млечни, без месо. Обожавам всичко, що е млечно. Не обичам единствено прясното мляко. От скоро започнах да хапвам месо, защото млечните продукти,  не ми се отразяват добре.
Но благодаря още веднъж за статията и поредното доказателство.🍀🌺

# 20
  • Мнения: 835
Самостоятелно мислещите хора със сигурност не обръщат гръб на която и да е гледна точка, особено на тази, представена от специалисти.
Това мнение подкрепя аюрведичното обяснение на влиянието на млечните ферментирали храни като подчертано питта процес - за силва киселинността и от там склонността към затлачване на енергийните канали , което е предпоставка за засилване на вече започнали не хармонични процеси в тялото .
Зависи кои конкретно бихме възприели за специалисти. Тези лекари, на които аз вярвам, определено препоръчват ежедневна консумация на кисело мляко заради безценния Lactobacillus bulgaricus - естествен пробиотик и лечител на стомашно-чревния тракт (който ни държи далеч от всякакви гадости, вкл. рак).

# 21
  • Мнения: 10 067
Кое кисело мляко? Щото и то вече е бъкано с кво ли не.

# 22
  • Мнения: 835
Кое кисело мляко? Щото и то вече е бъкано с кво ли не.
Което си харесаш, в което и да е има Lactobacillus bulgaricus, няма да посочвам марки, да не избухне нов спор.
Ферментирали храни също - туршии, кисело зеле... са супер полезни и лечебни за чревната флора.

# 23
  • Мнения: 4 087
Кисело мляко - харесвам Елби 3.6% БДС, но не пречи човек да кваси у дома.
Киселото зеле, когато е сготвено загубва всички лактобацили, затова най-добре сурово.

# 24
  • Мнения: 1 664
Чела съм, че млечните са трудносмилаеми храни и за усвояването им се изразходва повече калций от колкото има в тях. А калций въобще не е необходимо да се вная допълнително с препарати, калций има навсякъде, във всички храни. Приемът на добавки с калций може дори да навреди на бъбреците - това го установих лично след няколко седмици с такива мултивитамини.
Ако човек има ниско ниво на калций, то причината не е в недостатъчен прием, а в проблем с усвояването му - напр. недостиг на вит. Д и вит. К.
Интересни неща по тази тема за млечните има в книгата Ензимният фактор на Д-р Хирoми Шиния.

# 25
  • Мнения: 20 238
Не забравяйте, че за костната система и мускулите е много важен протеина.

# 26
  • Мнения: 1 612
Ограничаването на млякото и месото в която и да е възраст е много опасно явление, което дори не е мода вече (от 70 години се опитват да го налагат). Просто наложен стереотип с изключително маркетингова цел на няколко големи индустрии (които разбира се си плащат щедро т. нар. "научни изследвания").

# 27
  • Мнения: 4 087
По отношение на храната считам, че е най-правилно да слушаме тялото си. Аз например никога не съм била по месото, предпочитам всякакви млечни. Има храни, които съм забелязала, че не ми действат добре и не ги консумирам, например чесън.

# 28
  • Мнения: 1 612
Ами и това не е точно така. Например, най-сигурният белег за протичаща желязодефицитна анемия е нежелание, граничещо с позиви за гадене, при ядене на месо и яйца. Точно нещата, които трябва да се ядат за набавяне на желязо. Изпитах го и на своя глава.
А какво да кажем за желанието за сладко, което се увеличава правопропорционално на консумирането и далеч не е нещо, от което организмът се нуждае.
Така че, "слушането на тялото" често пъти подвежда.

# 29
  • Мнения: 4 087
Имах предвид за основните групи храни, не тъпчене с торти и курабии.
Желязо може да се набави и по много други начини, един от тях е фурми.
Слушане на тялото при мен работи безотказно. Имам моменти, в които по 48 часа не се храня, защото не изпитвам глад, но пия много вода. Ако не ми се яде месо, защо трябва да го консумирам? Има прекрасни алтернативи на растителен протеин, отделно яйцата.
Боб например при мен е проблем, заменила съм го с нахут.
Под слушане на тялото си основно имах предвид и реакциите на тялото след консумация - ако тялото реагира с оригване, газове, запек или диарични изхождания, то значи нещо не е както трябва. Самонаблюдението е най-добрия подход, поне при мен работи чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт