Какво правят жени в менопауза, когато... 10

  • 8 462
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 896
Скрит текст:
А какво предприемате срещу нощното будуване мили дами в менопауза? Аз мине се не мине и се уплувам в 2-3 през нощта. И будувам до сутринта. И на другия ден съм като парцал, а съм на работа.

Така бях допреди 6-7 месеца, а периодът на безсъние продължи за мен безкрайно, но обективно може би 8-10 месеца, през които се чудех какво да направя и опитах много неща.
Помогнаха ми следните стъпки:
1. Намалих виното. Обожавам го, но вече пия не повече от една малка чаша вечер, при това раничко - поне 3 часа преди да си легна.
2. Намалих употребата на електронни устройства преди сън.
3. Приемам ашваганда и габа - взимам ги в късния следобед.
4. Магнезият също помага.
5. Кратки сесии стречинг или йога - 10-15 минути. Не всеки ден, когато имам възможност. Направя ли това веднага щом се прибера от работа, вечерта ми е по-спокойна и нощният сън - по-добър.
6. А, да - и драстично намалих приема на вода след 19 часа. Аз пия доста вода (2.5 литра дневно, понякога повече). Забелязах обаче, че ако стана през нощта до тоалетна (обикновено по това време - 2-3 часа), после трудно заспивам или не заспивам въобще Fearful Затова се стремя да не ставам. Затова след 19 часа - много малко вода.
[/spoiler]

А в колко часа си лягате?
През нощта ставате само по позив за тоалетна или просто се събуждате?

# 91
  • Мнения: 1 660
А какво предприемате срещу нощното будуване мили дами в менопауза? Аз мине се не мине и се уплувам в 2-3 през нощта. И будувам до сутринта. И на другия ден съм като парцал, а съм на работа.
Аз от няколко месеца съм с Нова найт и Алора. Много съм доволна. В апартамента над нас вдигат шум след 12 часа през нощта и се принудих да почна тези добавки. Бързо заспивам с тях и не се будя.

# 92
  • Мнения: 1 614
Скрит текст:
А какво предприемате срещу нощното будуване мили дами в менопауза? Аз мине се не мине и се уплувам в 2-3 през нощта. И будувам до сутринта. И на другия ден съм като парцал, а съм на работа.

Така бях допреди 6-7 месеца, а периодът на безсъние продължи за мен безкрайно, но обективно може би 8-10 месеца, през които се чудех какво да направя и опитах много неща.
Помогнаха ми следните стъпки:
1. Намалих виното. Обожавам го, но вече пия не повече от една малка чаша вечер, при това раничко - поне 3 часа преди да си легна.
2. Намалих употребата на електронни устройства преди сън.
3. Приемам ашваганда и габа - взимам ги в късния следобед.
4. Магнезият също помага.
5. Кратки сесии стречинг или йога - 10-15 минути. Не всеки ден, когато имам възможност. Направя ли това веднага щом се прибера от работа, вечерта ми е по-спокойна и нощният сън - по-добър.
6. А, да - и драстично намалих приема на вода след 19 часа. Аз пия доста вода (2.5 литра дневно, понякога повече). Забелязах обаче, че ако стана през нощта до тоалетна (обикновено по това време - 2-3 часа), после трудно заспивам или не заспивам въобще Fearful Затова се стремя да не ставам. Затова след 19 часа - много малко вода.
[/spoiler]

А в колко часа си лягате?
През нощта ставате само по позив за тоалетна или просто се събуждате?

Ако въпросът е към мен - лягам си в 22:30-23:00 ч и в делнични дни ставам в 6:00.
Събуждах се и с причина (позив за тоалетна), и без причина. Беше все по едно и също време - между 2 и 3 посреднощ. Реших мерките да са комплексни, за да намаля до минимум обективните причини и да идентифицирам и преборя субективните. Слушах няколко интересни подкаста в YouTube, като може би най-много ми помогнаха съветите на Андрю Хуберман.

# 93
  • Мнения: 88
В менопауза съм, откриха ми киста 32мм. Правих туморни маркери, ок са. Пих Кистоп-не се повлия. След това масло от вечерна иглика, без резултат. 2 месеца пих чай за кисти от билковата аптека на Поп Богомил. При прегледа след това беше намаляла до 12мм и се успокоих, но не спрях билките. Сега при преглед пак се е появила и пак 32мм. Гинеколожката казва, че се чистела и пълнела и че е за операция. А мен много ме е страх от операция, не зная и къде да ида, от работа не мога да излизам да ходя по вторични прегледи, а те лекарите след 18:30 ... не преглеждат(поради други съпътстващи здравословни проблеми взимам отпуск и понякога болничен за постъпване в болница и нямам очи да искам да излизам по-рано от работа, а при нас е строго).
Много съм притеснена, не какво ме очаква и ще съм благодарна за съвети при тези кисти при менопауза какво сте предприели, къде и всякакви други подробности.
Благодаря ви и бъдете здрави!

Здравейте,
Мога да ви препоръчам специалист, който преглежда вечер

# 94
  • Мнения: 10 060
Fregata, напишете тук името на специалиста, особено, ако имате лични впечатления.

# 95
  • Мнения: 88
Fregata, напишете тук името на специалиста, особено, ако имате лични впечатления.
Д-р Янчо Делчев. Преглежда в МК Доверие .В частният му кабинет прегледите започват от 16 часа. Записванията се правят в петък за следващата седмица.

# 96
  • Мнения: 166
А какво предприемате срещу нощното будуване мили дами в менопауза? Аз мине се не мине и се уплувам в 2-3 през нощта. И будувам до сутринта. И на другия ден съм като парцал, а съм на работа.
Същата работа...даже по два пъти на нощ.

# 97
  • Мнения: 10 060
Fregata, напишете тук името на специалиста, особено, ако имате лични впечатления.
Д-р Янчо Делчев. Преглежда в МК Доверие .В частният му кабинет прегледите започват от 16 часа. Записванията се правят в петък за следващата седмица.
Благодаря Ви!

# 98
  • Мнения: 285
Здравейте дами, млада съм но от скоро съм в менопауза, след отстраняването на яйчниците. Изписаха ми фемостон и ми казаха, че от него ще имам лек цикъл и че не трябва да го спирам. Пие се без почивка. Не ми стана ясно този "цикъл" като нормален ли ще се появява например там на 25 /26 ден или как точно... Много ми е чудно

Последна редакция: ср, 05 юни 2024, 02:11 от candygirl90

# 99
  • Мнения: 847
Здравейте дами, млада съм но от скоро съм в менопауза, след отстраняването на яйчниците. Изписаха ми фемостон и ми казаха, че от него ще имам лек цикъл и че не трябва да го спирам. Пие се без почивка. Не ми стана ясно този "цикъл" като нормален ли ще се появява например там на 25 /26 ден или как точно... Много ми е чудно

Ще ви идва месечно кървене (заместващо юМЦ)..Изписват го когато по някаква причина няма МЦ в.млада възраст на пациента.

# 100
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Здравейте дами, млада съм но от скоро съм в менопауза, след отстраняването на яйчниците. Изписаха ми фемостон и ми казаха, че от него ще имам лек цикъл и че не трябва да го спирам. Пие се без почивка. Не ми стана ясно този "цикъл" като нормален ли ще се появява например там на 25 /26 ден или как точно... Много ми е чудно
От една страна е като нормален, защото е пряко зависим от естрогена и прогестерона, които получавате чрез таблетките. От друга страна, няма да е съвсем така. Периодите се запазват. Количеството ще зависи от големината на ендометриума и кървенето няма да е същото, защото кръвта ще е по-малко. Индивидуално е. Записваийте си и си следене състоянието.

Общи условия

Активация на акаунт