Обясни ми, сякаш съм на 5

• 14 567
  • 410
  •   1
Отговори
# 45
В космоса няма звуци, но има разни вълни и излъчвания и ако честотата им е намали до слуховия диапазон на човешкото ухо може да се чуят "звуците на Космоса".
Ако има вълна която стига да тъпанчето ще я чуеш   на времето учените са вярвали че има етер. Сега си мислят че  няма. Мистика. Във вакум няма как нищо да се предава.

# 46
  • Другата България
Не разбирам защо в логото на евро 2024 има знамето на България. Нали не участваме..
В логото няма нито едно знаме.
То съдържа шестте цвята, които са в основата на флаговете на 55-те европейски страни, както и очертанията на “Олимпиящадион” в Берлин, където ще се играе финала /на този стадион/.

Цитат
“Логото представя идеята за първенство, което е открито за всички и поощрява разнообразието. Футболът е област, в която всеки трябва да се чувства като у дома си, а създаването на емблемата на Евро 2024 е първата стъпка към изграждането на този дом в Германия. Всички символи на първенството са подчинени на многообразието от фенове”, обясниха от УЕФА.

# 47
[ Във вакум няма как нищо да се предава.

Грешка. Във вакуума не се предават само звукови вълни, но радиовълни, светлината (пак вълни), слънчев вятър, радиация и прочее си минават като стой та гледай.

Не разбирам защо в логото на евро 2024 има знамето на България. Нали не участваме..
Участвахме в квалификациите.

Освен това сега ние не гледам Европейското първенство, а ФИНАЛИТЕ на европейското първенство, което е започнало преди две години с наше участие.

Последна редакция: пт, 14 юни 2024, 22:28 от Черна станция

# 48
Като стана въпрос за финанси винаги ми е било любопитно как се движат физически парите при пазаруването онлайн или когато ни превеждат заплатата? Местят ли се от банка в банка?

# 49
Не се движи нищо. Физически пари на практика почти няма. Освен дребосъка , който е в портмоненцата на хората ... ама това са жълти стотинки за илюзия .
Няма злато ... няма пари.

# 50
Като стана въпрос за финанси винаги ми е било любопитно как се движат физически парите при пазаруването онлайн или когато ни превеждат заплатата? Местят ли се от банка в банка?
Не физическите пари не се движат. Само цифричките в банковата сметка.

# 51
Не, парите са виртуални, както и повечето неща с днешно време.

# 52
Движат се понякога, но в редки случаи. Реално счетоводно едни пари вървят насам, други натам и ако накрая остане някаква разлика в баланса само тогава евентуално може и да се пренесат пари. Виждала съм информации за самолети пренасящи пари и обири.

# 53
А докато тези пари са виртуални, физическите пари си стоят в трезорите и банкоматите, така ли?

# 54
Част от тези физически пари са в обръщение, част под дюшека, част в банкоматите, част в портфейлите, в трезори малко хора държат пари в брой, всеки ден се печатат нови банкноти и се секат монети, които пак влизат в обръщение.
Винаги преди и малко след финансов колапс влизат в обръщение съвсем нови банкноти и монети, по мои наблюдения, обяснението е ясно.

# 55
Обращение, моля. Благодаря за отговора.

# 56
А докато тези пари са виртуални, физическите пари си стоят в трезорите и банкоматите, така ли?

Да, доколкото ги има, защото само малка част от парите в оборот съществуват физически. Най-грубо казано, ако аз ти продам стоки за  100 лева, а ти на мен за 110 лева, разликата е 10 лева и евентуално аз ще ти преведа само тях, а стокооборотът е за 210 лева в отчетите.

# 57
  • Glasgow
Как плащаме с карта по време на полет, нали няма връзка с интернет?

# 58
Как плащаме с карта по време на полет, нали няма връзка с интернет?
И на мен ми е интересно.  Или ползват сателитен Интернет или имат само проверка по детайлите на картата

# 59
Защо да няма интернет? На все повече полети има, дори безплатно за пътниците.

Общи условия

Активация на акаунт