Войната между половете

  • 18 887
  • 801
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 293
И явно редпилчетата искат такива отношения. Само така биха се чувствали истински мъже.

Явно тук във форума използвате етикета за редпил за всичко, което не ви харесва. Пък дали е така, нека после редпилърите да обесняват, че "нямат сестра". Предишният термин май беше "токсичен мъж", ако не ме лъже паметта, а по-преди това отрицанието на "истински мъж". Замислям се, как еволюитат нещата и защо.

Иначе, ми харесва че темата бързо стигна до извода, че от войната между мъжете и жените, всички губят и най-вече децата.

Освен това не знам от къде идва тази глупава идея, че мъжете и жените са равни. Биологично не са, ментално не са, дори пред закона не са равни - жените имат превилегии свързани с майчинството и не само. Мъже пък имат задължения през закона свързани с военната служба. Преди украинската война на много хора им се виждаше абстрактно да ги призоват мъжете на война, но ето че на 300 км от България това се случва.

Аз вярвам, че успешния смеен модел минава през специализация на труда на мъжа и жената. Единият е водещ в едни сфери, другият в други и се допълват. Всеки с неговите силни и слаби страни, а когато неизбежно възникнат конфликти в една двойка, то трябва да имат ефективен начин да ги разрешат.

Една доста сериозна промяна, която аз забелязвам е, че намалява взаимното разбиране между мъжете и жените. По-предишните поколения са били в големи семейства с братя и сестри и това си е било добро училище, как да разбираш другият пол.

Отностно работа преди 1945 - всички жени са работили, разбира се за семейството си, а не за работодател Simple Smile

Друг сериозен проблем пред мъжкото израстване е образователната ни система, която скопява момчетата от малки, защото ни третират като дефектни жени, вместо да развиват натурално силните ни мъжки качества - амбиция, предпиемчивост, смелост, действие, дициплина и т.н.

Соц. медиийте наливат допълнително масло в огъня чрез стимулиране на екстремалност, омраза и завист. Порното пък вдига очакванията към секса и на двата пола. Може би ефекта на соц. медиите е по-силен върху женита, а пък порното върху мъжете.
Само ако можеха повече хора да те разберат!
Образователната система е феноменална за жени: седиш си на задника и слушаш и говориш. Момчешкият мозък и възприемане на работи така и трябва всичко да мине през собственото разучаване, пробване, експериментиране.
Семейната среда е чудесна за момичета: майка, баба, приятелки са винаги там за идентификация и модел. За момчетата има много малко модели, понеже бащите … все са на работа, педагогически персонал преобладава жени. Отделно момчетата биват от малки превръщани във войници “не плачи”, “защитавай”, “отбранявай” … даже като се събере с жена и нещо шумне през нощта “Нещо трака, отиди да видиш!”

Относно женската работа имам по-особено мнение. Ако искаш да имаш лукса жена-домакиня, то трябва да имаш парите за жена-домакиня. Ако нямаш парите за жена домакиня и двамата тръгваме сутрин за работа и се прибираме по едно и също време вечер от работа, то не можеш да изискваш/очакваш от мен домакинска работа, която ти не си готов сам да свършиш. Просто е.

# 46
  • Мнения: 41 557


Относно женската работа имам по-особено мнение. Ако искаш да имаш лукса жена-домакиня, то трябва да имаш парите за жена-домакиня. Ако нямаш парите за жена домакиня и двамата излизаме заедно сутрин и се прибираме по едно и също време вечер, то не можеш да изискваш/очакваш от мен домакинска работа, която ти не си готов да свършиш. Просто е.
Ама то си е така.
То това е равенство.
Работата вкъщи, може да не се заплаща като заплата, но е работа.
Сещате се за за онзи виц. Мъж все питал "жено, добри си ти, почти нищо не правиш цял ден" или "абе жена, ти какво правиш по цял ден"
И тя един ден решила да го научи. Прибрал се милия, навсякъде лудница, мръсно, неизмити чинии, децата направили един тон бели и продължават. А благоверната жена се опнала на спалнята  книжка си чете.
Пита жена, какво е станало. А нищо вика тя, просто не правех това, което принципно правя всеки ден.
И когато двама работят и като се приберат домакинската работа ще трябва и от двамата да се върши.
Около мен обаче има все още такива където мъжът си лежи на дивана, а жената опъва. Тя хем опъва на работа, хем опъва вкъщи.
Точно това коментираше едната ми колежка преди няколко дни. Живот си живеел нейния. Нищо не пипвал почти вкъщи. Казва често, че е толкова скапана от подръжката на къщата, че като идва на работа си почива.

# 47
  • Мнения: 3 293
Обаче нали се еманципирахме отдавна, нали сме съвършени, перфектни и силни (сори), защо тогава продължаваме да възпитаваме  мъже, които смятат, че жената се намира малко над кокошката и доста по-ниско от кравата в йерархията?
Днешните 20 годишни мъже имат родители между 40 и 50 годишни. Тези хора би трябвало отдавна да са надраснали времето на “мъжката” и “женската” работа или ще трябва да минат още минимум 12 поколения за да направим прехода от слънчогледови семки към черен хайвер?

# 48
  • Мнения: 53 153
Обаче нали се еманципирахме отдавна, нали сме съвършени, перфектни и силни (сори), защо тогава продължаваме да възпитаваме  мъже, които смятат, че жената се намира малко над кокошката и доста по-ниско от кравата в йерархията?

Ами защото и еманципираите жени, като родят син, дават леко на задна. Ето един виц:

- Здрасти, Миче, как си, какво ново при теб?
- Ами пораснаха децата, ожениха се.
- И как се наредиха, доволни ли сте?
- Дъщерята случи на много добър мъж. Пазарува, чисти, готви, даже и кафе в леглото и носи.
- А синът ти?
- Уфф, той пък не случи на жена. Пазарува, чисти, готви, даже и кафе в леглото и носи.

# 49
  • София
  • Мнения: 35 949
Обаче нали се еманципирахме отдавна, нали сме съвършени, перфектни и силни (сори), защо тогава продължаваме да възпитаваме  мъже, които смятат, че жената се намира малко над кокошката и доста по-ниско от кравата в йерархията?
Скрит текст:
Днешните 20 годишни мъже имат родители между 40 и 50 годишни. Тези хора би трябвало отдавна да са надраснали времето на “мъжката” и “женската” работа или ще трябва да минат още минимум 12 поколения за да направим прехода от слънчогледови семки към черен хайвер?
Не сме. На практика. Вчера в друга тема нямаш представа колко жени се почувстваха застрашени, че можело друга жена да избере да се върне на работа веднага след раждането. Каква еманципация?

# 50
  • София
  • Мнения: 45 479
Аз лично направо съм в потрес, защото виждам много ясна тенденция за регрес в отношението към жената и то при младите. Боса, бременна и домакиня е идеалът.

# 51
  • Мнения: 10 791
Равни права не означава, че жените и мъжете са еднакви, както и че всички мъже и всички жени ще се възползват по идентичен начин от възможностите, които са налични.
Идеята на връзките/семействата са споделяне на ресурси и принос спрямо личните качества и възможности.

Иначе аз смятам, че пораснал индивид от мъжки или женски пол, трябва да умее да се грижи сам за себе си.

# 52
  • София
  • Мнения: 35 949
Равни права не означава, че жените и мъжете са еднакви, както и че всички мъже и всички жени ще се възползват по идентичен начин от възможностите, които са налични.
Идеята на връзките/семействата са споделяне на ресурси и принос спрямо личните качества и възможности.

Иначе аз смятам, че пораснал индивид от мъжки или женски пол, трябва да умее да се грижи сам за себе си.
Да! Различността не те прави неравен, а различен.
Нормално е да сме различни – хора сме. Всеки има някаква индивидуалност.

# 53
  • София
  • Мнения: 45 479
Между другото, сега като връщам лентата, беше всъщност много забавно да видя БМ как се "справи" като "домакиня" за няколко месеца. Направо му се ревеше, а къщата беше Бейрут.

# 54
  • Мнения: 5 395
Айде всяка жена да има право сама да реши, какво е най-прекрасното събитие за нея.

# 55
  • Мнения: X
Хубаво е, че има такава тема. Дано тук се съберат всички такива търкания, че ми писна като има някакъв конкретен казус едни и същи да го обръщат на конспирации и накрая да няма никаква полза от форума.

Иначе моето мнение по темата е нещо от този сорт:

🌞

# 56
  • София
  • Мнения: 35 949
Айде всяка жена да има право сама да реши, какво е най-прекрасното събитие за нея.
Присъединявам се към този призив. Не всички жени сме еднакви, колкото и някои да го повтарят.

# 57
  • Мнения: 2 030
Айде всяка жена да има право сама да реши, какво е най-прекрасното събитие за нея.

Абсолютно съгласна съм. Имах предвид, ако го иска, да я няма талибанията на обществото, която да й пречи.

# 58
  • София
  • Мнения: 16 206
Със сигурност можете вие да не седите по майчинство повече от необходимото. Просто плащаш на някого да ти гледа бебето след като се възстановиш и толкоз. Ама няма, щот или не можете да си го позволите - тоест досегашната ви кариера е без тва безсмислена, или искате сами да си гледате детето като нормални и адекватни майки - тоест да оставиш работата на заден план е съзнателен избор и няма кво да се мрънка по въпроса.

А защо само жената трябва да плаща на някой да гледа общото дете? Thinking

Ето чудесен пример защо има "война" между половете - снизходително и пренебрежително отношение към трудностите, пред които се изправя една жена в името на семейството.

# 59
  • София
  • Мнения: 45 479
Раждането е началото на един поне 18 г проект, пълен с много труд, пот, кръв и сълзи. И накрая какво? Ми нищо. Пускаш пилето да лети.
В този живот трябва да има и други прекрасни събития, които са свързани лично с жената, от нея за нея.

Общи условия

Активация на акаунт