За или против бибероните сте?!?

  • 3 290
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Давам биберон, защото бебка започна да ме ползва като залъгалка. Предпочитам го пред това да си смуче р ъцете, което прави ако няма биба в устата Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 5 790
Давах до 2 годишна възраст. Не са й се изкривили зъбите. Предпочитам да е с биберон, отколкото да си лапа ръцете. А и аз съм чувала, че съвременните биберони не са чак толкова вредни.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 241
"За", ако има нужда от тях.
Примерно, аз мислех да я караме без биберони, но Коси много рева от коликите и когато му дадох бибата се успокои моментално. След това я ползвахме само за да заспива по-лесно. Към 9-тия месец сам се отказа от нея.

Според мен до годинката биберона трябва да се махне.

# 18
  • Мнения: 1 064
Бибката е по-малкото зло...аз съм на този принцип Peace

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За, но до определена възръст.Много неестествено ми е да видя голямо дете(около 2г. с биберон).Аз давах до третия месец.След това поплака няколко дни, но забрави залъгалката.

# 20
  • Мнения: 54
Здравейте.Относно бибероните съм ЗА.Синът ми беше с биба и нито зъби са му криви,нито небцето,нито има говорни дефекти,а дъщеря ми още като се роди го захапа тоя палец и със нищо не мога да я отуча.Слагала съм и чорап от батко й,но му направи дупка и палецът й пак беше навън.Незна как ще я отказвам.
Така,че твърдо съм за бибероните.  smile3504

# 21
  • Мнения: 4 784
По-добре залъгалка, отколокото пръст!  Peace От залъгалката все някога ще се отучи, а смученето на пръстите остава с години.
Освен това така все пак до известна степен контролираш какво точно влиза в устата на бебето, а когато смуче пръстчета не можеш.
И аз съм на това мнение

# 22
  • Мнения: 2 891
По-добре биба.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз съм ЗА,бебо беше против.Предпочиташе да се дере по цял ден.Направо насила го научихме на биберон за да има малко тишина и спокойствиеСега вече я харесва и всички сме щастливи.
Колкото до зъби,захапка,небце и други подобни-не съм съгласна!Аз съм жив пример-бях с биберон до четири години и имам идеална захапка,нямам нито една пломба!Тук всичко си е до ген според мен!

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 23:17 от nikij1979

# 24
  • Мнения: 397
За! Но я ползваме само за преспиване.

# 25
  • Мнения: 259
Благодаря ви за отговорите.

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Определено против. В началото като беше малка се опитвах да и давам биберон през нощта, но и тя беше против. А  и много ми е смешно бебе и то на 1г. с биберон. Не свойствено ми е. Нито си е смучила ръка, нито нещо друго.

# 27
  • Мнения: 574
По-добре залъгалка, отколокото пръст!  Peace От залъгалката все някога ще се отучи, а смученето на пръстите остава с години.
Симона си навира цялата ръчичка,предпочитам да и давам биберон!

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не съм съгласна, че единствените 2 алтернативи са биберон или пръст. Моят син никога не е ползвал биберон и никога не си е смукал пръста.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Не съм съгласна, че единствените 2 алтернативи са биберон или пръст. Моят син никога не е ползвал биберон и никога не си е смукал пръста.
Не са единствените алтернативи,но за кърмените бебета!
На всички ни е известно,че бебетата имат много силен сукателен инстинкт.Кърменото на поискване бебе според мен няма да иска биберони или да си смуче пръста,защото когато поиска-инстинкта му е задоволен от гърдата.За съжаление при хранените с АМ бебета,или на смесено хранене, няма друг начин за задоволяване на инстинкта му за сучене,освен с биберон или пръст.
Предполагам,че твоето бебе е кърмено.Моето не е кърмено и разчитам на биберона.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт