АПРИЛ е тука вече, кога ли ще се появи малкото човече?

  • 14 115
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Честити момци на little_cuttie и надя! Големи да пораснат и много да ги радват!  smile3525 smile3525 smile3525

# 16
  • София
  • Мнения: 9 111
До вече родилите мами- моля ви, не забравяйте, че някои още не сме минали през това и не е препоръчително да четем някакви плашещи неща- за паднали конци и т.н. Щото то и неизвестността си е достатъчно притеснителна. Дано не се обидите.  Wink
Аlegragloria, ти къде се изгуби напоследък? Аз тъкмо вече се чудех дали не си родила. Но явно не си още.

# 17
  • Мнения: 6
smooth какви вътрешни шевове на матката защо на матката ?  Shocked  Rolling Eyes ау че се шашкам, не е ли на шийката по скоро? и те тези на шийката нали са такива дето се разграждат? не ли?  newsm78
neci стискаме ти палци няма страшно! горе главата!  newsm10
ягодка ходи го втрни и вдигни скандал там където си го купила  smile3512 ми то вече за какво да го използваш това нещо за нищо ...

# 18
  • Мнения: 331
Не че се плаша ,но си мислех че тези вътрешните конци би трябвало да се разграждат.....ох на мен утре на прегледа  ще ми кажат дали ще трябва да раждам секцио... а най гадното ще е да решим секцио и бебето обаче да тръгне да излиза по-рано...

# 19
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И аз не разбрах за конците на Smooth и направо настръхнах... ConfusedКак така излизат? newsm78
Лелее,нямам много време да разбера...

# 20
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Здравейте,

Да се отчетем- ходих на запис на тонове и се оказа, че имам редовни контракции на 4-5 минути пък не усещам нищо  Mr. Green #Crazy #Crazy Чак ме хвана срам, защото на съседното легло едно майче се мъчеше и пъшкаше, а акушерките гледаха записа й и й обясняваха, че не са и редовни контракциите. Те я питат боли ли - тя боли. Мен ме питат усещаш ли въобще нещо, аз - не.  newsm53 Въобще цирк. Казаха да отивам или като ми изтекат водите или като почне много да ме боли  smile3511 Аз на такива контракции чести нищо не ме боли  newsm78 newsm78. Абе божа работа.
Така че ако утре не се отчетем значи  baby

# 21
  • Мнения: 265
Честито на всички слънчеви априлки, които вече са станали мами !!! Нека бебенцата пораснат здрави и щастливи!!!   bouquet

На нас ни се беше скапал сървърът ...  Close  и форумът много ми липсваше  Cry Сега /да чукна на дърво/ всичко е ОК.

Мелодия, Алекси, и аз съм така като вас - чакам да мине неделята. Мъжът ми дори говореше на бебка да стои в корема поне още седмица  Laughing а най-добре - още две  Laughing

# 22
  • Мнения: 265
elku - elena стискаме палци всичко да мине леко!

момичета, така като гледам май няма изненади с бебенцата, нали  newsm78? Моя приятелка роди преди 2 месеца момиченце, а според видеозоните трябваше да е момченце  #Crazy

# 23
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ И МАЛКИТЕ БЕБОЦИ   bouquet

# 24
  • Мнения: 44
Много се извинявам за глупавия въпрос, но как се усеща контракция - при мен само по линията на пъпа ме прерязва, все едно че имам болен стомах, но почти всеки път заедно с това усещам и бебчето да се движи, това ли е?

# 25
  • Мнения: 331
стяга се корема на долу и става твърд като камък и вече зависи...при мен все още са безболезнени

# 26
  • Мнения: 332
Към родилите вече, аз бих желала да споделяте, какво и как с вас. Освен, че мисля, че и за нас е полезно, това си е все още и вашия форум. А ние, ако можем ще помагаме, ако не с друго,поне  с подкрепа. Паднали конци, шевове, каквото такова. По/добре да знаем като ни дойде до главата и да не се шашкаме, околкото да минем през същото, и да вдигаме адреналин за нишо (опс, не че е нищо, но явно се случва, а не е прецедент)

А на всички ви с разни малки и големи неразположения след раждането - бързо се възстановявайте Simple Smile

Контракциите - Ирката, мойте също не ме болят. Усещам стягане на корема, доста често. Това е, което мен ме тревожи, дали тези чести стягания не вредят някак си на бебето. Не са редовни. А и се успокявам, че раждането почва само , когато контракциите са придружени с болезнени усещания около таза и кръста. Нощем, като ставамза набези до тоалетната, и се шашкам колко ми е стегнат корема, и от кога е така , без да го усещам. АКо някоя знае нещо по въпроса, моля споделете, дано да не притеснява малкия човек.

# 27
  • Мнения: 85
Честито на новите майчета!

Викам си хайде и ние с бебо да се запишем в новата темичка-като са ме метнали от вчера едни контракции току виж ще вземем да изненадаме всички и да се появим по-рано. Утре сме на ЖК и смятам да питам док дали тия контракции предвещават скорошно раждане или са си просто закономерни вече. Ама така е - който не знаеше досега какво са контракциите сега се ослушва и се чуди що за чудо е това и какво следва  newsm78 Някои са ми болезнени, други не-абе луда работа  newsm78
Ще стискам аз колкото мога, пък то Божа работа.

Целувки от нас и лека и спокойна вечер  Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 5 285
Здравейте, аз съм щъркелът-вестител на Надето (nadja IYI).

Днес, 10.04.2007 г. (следобед), тя роди дългоочакваното бебе - Явор, 3550 кг., 52 см.

Събирам поздравите Ви и ще и ги предам.

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 23:45 от Zeleno choveche

# 29
  • Мнения: 151
Здравейте!   55

Честито на всички новообебени мами!  bouquet  bouquet  bouquet

Да са живи и здрави бебоците, да папкат и да не плачкат! Че ние нещо започнахме със коликите и си имаме репертоар всеки следобед!  newsm45 .Но от днес взимаме чайче за колики,та ще ч видим тази работа, а и иначе толкова много материал изчетох,че ако някой има нещо по тоя въпрос което го интересува... newsm78

irkatka, при мен контракциите бяха досущ като менструални болки, прорязваща болка в корема..Почнаха в най-леката си форма точно 1 денонощие преди появата на бебка. Същинските( подобни, но неколкократно по силни)  започнаха 4 часа преди появата на бебето! Повреме на бремеността усещах последните 2 седмици някакво свиване и отпускане на матката, леко и абсолютно безболезнено в долната част на корема, но то като усещане нямаше нищо общо с родилните същински контракции..

zazu1 , не се притеснявай от неизвестността, каквото и да е ще мине бърже.Аз докъто родих, хоп вече съм вкъщи и вече имам чуството, че в някои друг живот съм била в болницата.Улисана от емоции покрай бебето майката забравя не само че е изпитала някаква болка, ами и за момента ако нещо не и е конфортно..При мен е така, като го гушна и сякаш нищо болезнено ,никога не се е случвало с мен ...забравям за целия свят..

И аз ще си стоя допоследно във форума..докъто нероди и последната..обещавам  newsm10


Общи условия

Активация на акаунт