Всеки миг се молим за "Юнчето"Биляна, по-бързо да се гушне в прегръдките на мама

  • 12 899
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
Здравейте, мили мами.  Как сте в тази слънчева утрин ?
Този уикенд не можахме да мръднем от София /миналия бяхме в едно селце на р. Вит....страхоооотно беше/, но вчера си направихме дълга разходка в Южния парк, bosilek, пих и бира - верно, малка, ама  beer. От известно време половинката е станал много отзивчив и почти по желание набляга на разходките, вместо на гледането на телевизия или вечното поправяне на нещо  smile3503. Уж работен ден, а беше пълно с хора с деца, с кучета, с колела... или разхождащи бременните си жени. Може и да съм видяла някоя от вас, без да знам, но надявам се, че скоро ще се запознаем.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Докато се усетя и сте почнали нова тема, браво!
Ние полека почнахме да разчистваме място за бебешките придобивки. Другия уикенд ще сме с легълце. Като гледам колко много неща сте си накупили направо се чувствам изостанала. Ама явно защото сте по-напред с термините. Решила съм след 1 май да обиколя магазините да тествам колички, да си избера модел преди да стана 100 кила. Ще си поръчаме и скрина, а току-виж има и в наличност от нашия цвят.

Сега да питам мамите с дечица: ако сте ползвали кокосов мартак, дайте малко идеи как се поддържа. Защото ще взема матрак заедно с легълцето, не е ползван, но е стоял по шкафове 3-4 години и искам да го почистя от прах, ама не знам как. Иначе е в торба-чаршаф, която ще изпера. Та този кокос може ли да се тупа  Thinking

# 17
  • Мнения: 7
Честита нова тема, как сте днеска на това хубаво време.
Как е малката Билянка вече трябва да е станала около 2100.
Аз нищо още не съм купила за моята красавица.
Хубав ден на всички newsm08 newsm08

# 18
  • Мнения: 536
Дано е пораснало и се е оправило детето и наистина се гушнат с мама в скоро време ,продължавам да стискам палци затова! Лилибон, наистина ме разсмя с неутралните цветове ,да ти кажа ,аз знам ,че ще е момиче и пак "бягам" от стандартното розово  Laughing Кетката, и ние сме още в ремонт и имам чувсвото ,че много бавно върви и моя мъж си взе още една седмица отпуска ,та не сте сами  Grinning Ивета,не се притеснявай и аз още само разглеждам и нямам търпение да започна да купувам ,но чакам да мине ремонта ,че тогава ще се заема с покупките за беба.   Ами пожелавам успешни и слънчеви дни на всички  тук!                                                   

# 19
  • Мнения: 762
Не сте се споменавали,но моята бебка хълца доста от няколко дни.Това опасно ли е?
Аз доста търсих в нета,но все пак - някоя знае ли защо хълцат бебетата?

# 20
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Не сте се споменавали,но моята бебка хълца доста от няколко дни.Това опасно ли е?
Аз доста търсих в нета,но все пак - някоя знае ли защо хълцат бебетата?

Хълцат, защото пият много амниотична течност  Wink И няма нищо страшно в това. Оги хълцаше страшно много, докато бях бременна с него, този бебчо не хълца много  Peace. Не се притеснявай за нищо! Това си е съвсем нормално  Hug.
lusia, а теб не те мернах в списъка  newsm78. Май не си записана, а искаш ли? Ако да - пиши термин, и разни подробности за теб  Heart Eyes.
 bosilek , моят доктор даже ме окуражава да си пийвам биричка или винце, когато ми се пие. Всеки път ми казва, че навремето преждевременните контракции са борени именно с алкохол, защото отпускал матката. Твърди, че алкохолът в бирата е нищо работа и не може да навреди на детето.Аз редовно си пийвам 1-2 бирички Crazy.

Момичета, днес ходих още веднъж д-р Стаменов да види бебето (защото ще липсва известно време), а нали преди седмица ми беше казал, че бебето почти не е порастнало от края на март  Heart Eyes. Е, днес СЛАВА НА БОГА  Praynig всичко се оказа ОК, бебока си е идеален, тежи към 2.600 кг, има изместване с 3 дни даже по-напред от термин и ... плацентата ОБАЧЕЕ ми е вече зряла  Shocked. Докторът съвсем усмихнато ми обясни, че според него бебето ще се появи доста по-рано от 01,06  или всъщност - да изчакало от тук нататък още 2 седмици и да идвало  Crazy. Мамммооооу newsm09. Ей това е! Боят настаанааа  newsm03, тупкат сърца ни!  newsm08
ТА по този повод днес се засилих и наизвадих всички дрешки от Оги, тази седмица започва великото пране, гладене и прибиране на дрешките по места, после перем количка, кошарка, столче за кола и всички принадлежности, сгъвам багажеца за родилното и започвам да чакам   Kissing Heart  redecoration

Краси, беше ме питала сложно ли е да се модерира темата - ако искаш пробвай се (натисни на списъка, дето е първия пост- "ЦИТАТ" бутончето и виж таговете вътре лесни ли са ти - ако да, действай смело). Ако не се справиш, трябва някой друг да се хване  bowuu, (че аз определено ще съм вери бизи).

 Praynig Ех, дано и резултатите от стерилната урина на Оги тази седмица да са по-добри, та да съм и по-спокойна  Praynig
Хубава и усмихната вечер на всички  Hug

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 22:41 от Lioness

# 21
  • Мнения: 762
Хълцат, защото пият много амниотична течност
Лелеее,Лъвице,как ти се зарадвах само!!!
Тя си е лакомница,на един ехограф (началото на 6ти месец) ни казаха,че е взела ушите на баща си,как няма да му вземе апетита Grinning
Ама мен друго ме уплаши - помислих че съм останала сама във форума,а всички сте хукнали да раждате вече. 55 Стана ми такова самотно...
За това с изтеглянето на термина колко ти завиждам. При мен всичко е готово за беба и ми остава да се занимавам с неща,в които просто не мога да се съредоточа...
Нищо чудно,както едва имам търпение да раждам вече,така да ми закъснее термина и просто да си седим и да си хълцаме пред компютъра докато ви честитим щастливи събития Wink
Ама амниотична течност и биричка да има,пък и на това сме готови Wink

# 22
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Здравейте и от мен, мамита!

Леле, Лионес, направо ме стресна!  #Crazy newsm78 Аз съм вдругиден на среща с лекаря, който трябва да ми прави секциото и ми се разтрепера всичко  #Crazy
Хем, ми се виждат много тези 40 дни, хем и не се чувствам подготвена за толкова скорошно раждане - то всичко да е ОК, де, ама верно "Боят настана..." Стискам палци и май вече трябва да се настройваме на вълна "Щъркелови посещения"  stork-boy stork-girl  ylinfant Misc Baby Bottle

Краси, разгледах ти покупките - честито!!!

Кетка, не зная каква марка ми е хавлийката  Embarassed, българска е, 100% памук, ако не се лъжа е Асеновградска фирмата и струва 9.50лв. В магазина ми назвадиха един куп модели и марки, но повечето не бяха 100% памук, не бяха български, бяха чувствително по-тънки, нищо, че бяха много красиви и струваха двойно и тройно.

Момичета, да се похваля днес бях цял ден при мама на гости и тя ми даде юрганчето, с което съм завиване аз навремето - разкош е!!! Немско е, олекотено е /на повече от 26 години е  newsm78 #Crazy/ , много шарено и супер запазено - ще кача снимки. Ама ми стана едно мило ...  Embarassed

Димитриана, нашето бебе също много хълца и е страшен акробат - има моменти, в които ми прималява от болка чак - ама ще поизтърпя още малко, пък после да му мисли - почвам с наказанията  Joy hahaha

И аз искам повече инфо за матрачетата, моля!

До скоро!

# 23
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Чоко, току-що видях и твоите покупки - честито и на теб!
Влюбих се в комплекта ти за изписване - каква марка е?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 912
Ама мен друго ме уплаши - помислих че съм останала сама във форума,а всички сте хукнали да раждате вече. 55 Стана ми такова самотно...
За това с изтеглянето на термина колко ти завиждам. При мен всичко е готово за беба и ми остава да се занимавам с неща,в които просто не мога да се съредоточа...
И на мен по-едно време ми стана едно такова самотно и си викам "я да надникна при миналогодишните юнски кандидат-мами да видя какви вълнения са имали по това време", но за съжаление ми каза, че не открива архива. Някой има ли представа защо?  Rolling Eyes А наистина мисля, че можем да се пообогатим допълнително с инфо , особено в периода непосредствено след появата на малките човечета  Laughing

# 25
  • Мнения: 270
Добро утро коремчета Лъвичке мнгого се радвам за теб като гледам наистина времето започна да напредва и докато се усетим се появило някое бебе стискам палци всички да сме добре и да родим леко едни прекрасни и здрави бебчета  baby_neutral.Elz комплекта го взех от Вис-Виталис на много добра цена 20лв. от чист памук и аз си го харесвам та те всички бебешки дрешки са красиви и толкова малки като ги гледам и започвам да мечтая.... Heart EyesИ моето бебе също много хълца така му се радвам като почне да подскача  Joy айде мацки ще отивам да хапвам,че ме гони страшен глад то затова съм вече 20кг. отгоре  #Cussing out после ще сваляме.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 721
Едно записче на една любопитна бременлийка!  Peace  Приятна седмица на всички!  Hug Flutter

# 27
Привет юнски мамчета

Най-накрая и аз се престрашавам да се включа в интересните ви дискусии, които до този момент само четях - редовно при това. Нямам много опит с форумите и затова дано нещо не объркам с писането си тук...
Термина ми е 5 юни и днес ще ходя да си пусна най-после болничния. Мисля да раждам в Св. София (Тина Киркова) и се питам дали има от вас мами които също са се ориентирали натам. Иначе ще ми е първо бебе ... и май ще си имаме госпожица! Което ме прави много щастлива! Лек ден на всички и много весели ритничета!

# 28
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз ще раждам там Peace там и си следя бременноста Peace За сега лоо не мога да кажа! Ще си избера и дока  който ми води консултациите!Без абонамент съм но по здравната каса,изследванията обаче си плащам за кръв и урина по 2 лв. а за секре 20 лв. Всеки път ме гледат на видеозон безплатно.Ако те интересъва нещо питай! Flutter   

# 29
  • Мнения: 116
Lioness мисля,че ще оправя с новата темарпоне на пръв поглед не ми се видя трудно.Едно време специализирах програмиране и още имам някои спомени-макар, че това тук не е точно програмиране.....

Ако не успея ще викам неволята   Wink

И така да ви разкажа за покупките от съботаааа....
бяхме тръгнали да пазаруваме по-обемните неща за бебо : количка ,легло,ваничка..

Отидохме във Вис-Виталис Пловдив (като благодаря на Мерисън,че ме беше упътила къде се намира !!!) ,но нищо не ми хареса - не говоря за дрехи, защото не съм гледала.Имаше само 1 кошара в мн.тъмно синьо без ципове и без колела...А леглата нещо много обемисти и в светли тонове - явно предлагани точно за детска стая ркаквато на този етап не смятам да правя.После гедахме количките - нямаше и следа от Пег Перего и Хане,които бях харесала по нета.Имаше само 1 количка на Чико 750 лв.- триколка с големи гуми в червено-бежаво(като цвят не ми хареса).Поисках да я сгънат,защото аз живея извън населено място и дори и хляб да си купя се качвам на колата .Карам малка кола - Нисан Микра и багажника и е мн.малък.Като видях дадената триколка в сгънато състояние и направоооо Shocked  - огромна -абсурд да се събере в колата ми , а Иван дай да я вземем 8 кг е ,мн. е маневрена,ако трябва ще буташ задната седалка напред - ще я събереш ....... и аз се закучих с 1 голямо НЕ.
Отидохме в Хипо ленд , знаейки,че Иван не обича да го разкарва по магазините и гледам само 1 количка с 2 кощчета ,скъпа,някаква италианска ,но според мен със супер кофти дизайн ,беше с летния кош и изглеждаше като стол за хранене ,но с колела ,при което се леко отчаях .. Гледахме леглата -пак същите бяха и като видях кошарата в сиво и оранжево  Hug супер ми хареса и реших,че това ще е ... 118 лв. Иван не беше виждал и много му хареса.После попитах продавача за количка със столче за кола и той ме заведе при най-продавана количка 2006 г. - за 319 лв.
Хареса ми 9 кг. е и е маневрена - само където е с 2 отделни дръжи ,но и слънцето има петна. Ще се събере в моя багажник,което е най-важното.

Хайде чао за сега !!!

Общи условия

Активация на акаунт