Боледуването на децата ни - тема 94

  • 1 151
  • 65
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 662
Емилия,моля се да няма такова подкашляне днес.Аугументин е пил и проблеми е нямал.
Мен ме събори обаче.Сега се събудих и ме боли гърлото и кашлям и аз.Май без АБ няма да се размина.

Дани, искрено те разбирам за разболяването. Снощи се разкихах и носът ми текна, което е добър знак. Кашлицата намаля, почти я няма, температура нямам...обаче хремата, която се появи ще ме умори. Знам, че съм на оправяне, защото и при мен и при детето така протичат болестите. Само днес да избутам, че утре съм на очен преглед, заради топчето на клепача и трябва да съм добре за не ме върнат.

Отивай утре при ЛЛ да ти назначи АБ и не се мъчи.

Надявам се днес твоят малчо да е много по-добре.

# 46
  • shumen
  • Мнения: 21 195
Емилия,благодаря.
Ще ходя утре на лекар май и аз за АБ.Кашлям,подсмърчам,всичко ме боли и мен.
Детето сега се събуди и киха.Носа и той му протече.Дано не ни излезе през носа вчерашното излизане на снега.

Последна редакция: нд, 18 яну 2026, 10:16 от danaeka

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 5 176
Емилия,благодаря.
Ще ходя утре на лекар май и аз за АБ.Кашлям,подсмърчам,всичко ме боли и мен.
Детето сега се събуди и киха.Носа и той му протече.Дано не ни излезе през носа вчерашното излизане на снега.

Ние никъде не сме излизали вчера и започна днес да киха и носа да тече. Дано не започва пак нещо, че ни издържам вече.

# 48
  • shumen
  • Мнения: 21 195
Vaflichka,дано не започва пак нещо при вас.
Моя прокашля още,но Т не е вдигал.Утре го връщам в бациларника(т.е.училище)отново.
Да видим колко ще издържи здрав.
Аз съм болна.Кашлям,подсмърчам,гърлото ме боли,отпаднало ми е.Вече и аз имам Т.Утре ще се ходи при доки.

Последна редакция: нд, 18 яну 2026, 17:01 от danaeka

# 49
  • София
  • Мнения: 6 183
Драмата с АБ е голяма.Реве,пищи,блъска,рита.Не ме питайте как се бори с 13 годишен.На всичкото отгоре и от растежа колената го болят.

Ох, Дани ... виждам моят 8 годишен, който не може да гълта хапчета и е страшно, ама наистина страшно!
Мисля че вече е на психична основа при него, да не се задави, дори Геломиртол не може да глътне 😔 Те са съвсем малки хапченца.
 Той колко кг е?
Моето момче е 45 кг и все още му изписват сиропи, но взимам по три флакона.Златно ми излиза това лечение като се разболее.Голяма борба, ако намерите някакъв златен подход и успееш да го накараш да пие хапчета, моля те,сподели!

На нас ни изтече направлението за рентгена на синусите от УНГ, сега като съм много "умна", ще си го платим.
Пуснахме на децата нови здравни застраховки, надявам се да изгърмят неизползвани, ама това е само в мечтите ни!

emiliq.nikolova88 , много благодаря за споделеното от инунолога.
Аз примерно отдавна се чудя на Аквасорс, събирам всякакви мнения.
Малкият е много злояд и ми се иска да му давам нещо.В момента Омега давам ,Wellbaby и Биогайя (зареди скорошния антибиотик).

# 50
  • Мнения: 5 261
Извинявай, не искам да прозвучи заядливо, ама как злоядо 8 годишно е 45 кг. Според мен би трябвало да се храни добре. Моята почти 8 годишна, която мисля че се храни добре е 22 кг, а почти 11 годишната е 28 кг.
Аз продължих антибиотика на голямата, днесхе ден 8, още покашля. Има за още дин или два отхшишето, мисля да го допие...стрева ми си по-добре още 2 дни от този антибиотик, отколкото нов след седмица.
Аз поръчах на моите феротон, който е високоусвоимо желязо. На себе си съм виждала как повлиява хемоглобина само с двуседмичен прием и се задържа висок във времето. Не съм ги изследвала, но винаги им е бил нисък, а след тези продължителнш бактериални инфекции е 100% паднал. Ще им само по седмица, да позапълнят депата. Гледам да наблягам сига на месцето и яйцата. Гледам умората леко панамаля, днес нори станаха сами в 8.
Голямата вчера се приби...изведохме ги да поиграят малко в снега, а те обожават да се пързалят на пързалки като има сняг и да се изстрелват напред...е така се изстреля, че си натърти опашката и сига охка и пъшка като сяда.

# 51
  • Мнения: 4 480
Ваня, малкият на Бабъл е злояд, поне така разбрах аз Smiley

Аз много, ама много мразя зимата, снега, леда и зимните спортове... Колко хора си заминаха без време заради разни инциденти. Каката ще имат ски училище от градината. Не искам да я пускам, таткото настоява..  Unamused

# 52
  • София
  • Мнения: 9 742
Виж му нивата на Б12 преди да му даваш каквито и да е хранителни добавки.

# 53
  • shumen
  • Мнения: 21 195
Бъбъл,42 килограма е,но моя и сиропите зор пие.Няма сила,която да го накара да ги пие.Той от малък е така.Всичко е със зор,преглътне ли го му се догажда и го повръща и обикновенно до инжекции стигаме накрая.
Ваня,и моя ще пие Клацида още.Педи му го изписа за 7 дни,но ако видя,че още прокашля ще му го продължа 10.По добре този АБ да продължа отколкото след седмица нов.
Моя и той се пребил днес на снега.Излезе и паднал,подпрял се на ръката и сега го боли в китката.Охка и пъшка тука до мен сега вързан с ластичен бинт.Аман.Дано не е пукнал нещо.
И аз не съм добре.Кашлям,носа ми тече,отпаднало ми е,сили нямам и Т вдигам.Утре ще ходя на лекар то се е видяло.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 183
Ваня, малкия е злояд, осем годишният си се храни поне , не е дебел, висок е към 160 см и 45 кг са му ок на височината. Взел е на мъжа ми височината, който е почти 2 метра, то и аз за жена не съм дребна де.
Просто никак не изглежда на 8 годишен , затова и го жалят още и му предписват сиропи, защото е малък на години за килограмите и ръста си 🤣
Виж му нивата на Б12 преди да му даваш каквито и да е хранителни добавки.
Проверила съм ги Б12 са му в средната граница, но желязото и хемоглобина са към долната.
Педиатър ми каза да давам wellbaby и Омегата, не съм си ги самоназначила, но ми се иска някаква по-натурална алтернатива на сиропа.

# 55
  • София
  • Мнения: 9 742
В средата пак е дефицит. Трябва да са на горната граница.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 183
В средата пак е дефицит. Трябва да са на горната граница.
А дали знаете лекар ,който да дава адекватни съвети по тази тема?Изследвах тези неща по повод проблеми със съня, после ги коментирах и с педиатърката, която предписа въпросния сироп и Омегата предвид проблемите с апетита и това, че си беше предимно на кърма до първата годинка.
Голямото момче съм го водила при покойната вече д-р Кадъм (Бог да я прости), при него обаче всичко беше на горна граница.

Ваня, желязото е хубаво с витамин Ц да се приема.

# 57
  • София
  • Мнения: 9 742
Нямам идея наистина. На времето пуснах ей така изследвания на дъщеря ми, че беше спряла да се храни. Тогава витамин Д излезна ниско, Б12 по средата и като коментирах с педиатърката каза, че гастроентеролозите съветвали да е на горна граница.
Започнахме да пръскаме спрея на Better you и след месец детето започна да се храни пак.
Но прием на чист Б12 води до спад на желязото така, че е добре първо то да се вдигне.

# 58
  • Мнения: 3 957
Все така болни и надграждате, за децата не знам как веднага да се почне подсилване, но възрастен със сринат имунитет бих почнала нещо за укрепване

Омегата за дете е хубаво да е dha, при ранно подрастващи е с ползи за мозък, очи

У дома изолацията от началото на годината се отразява добре, че не са болни, издивяването от нарушения режим по празници и липса на градина е извън предела, ще потрошат къщата.
В петък следобед бяхме единствените посетители на зоопарка в Стара Загора, ръмеше дъжд, сравнително студено, успяхме да видим малкото бенгалско тигърче, въпреки че персонала ни предупреди, че майката ще го е прибрала.
Надувах децибели на воля - спри се, не минавай там
Вечерта вдигнаха на ура и дома на нашите приятели - заралии. Питат ме, въобще ходя ли с тях по улиците.

И градината тепърва ще е достъпна, евентуално в началото на февруари, седя и умувам ако има рожден ден там.
Поръчах 5 бр  3Д картонени къщи със зададен сюжет по тях за оцветяване. Ще взема топери за боички, 100 - тина маркери. Мисля почерпката да бъде по - нестандартна - кратко творческо занимание за присъстващите деца в групата, под формата на игра и анимация от персонала.
С индивидуалните пликчета и картонени торти не ми е  опция в това несигурно болнаво време, нито ги харесвам. Ако пропадне поради болест или карантина, ще могат и по друго време да се позабавляват  децата.

# 59
  • Мнения: 5 261
Силно се впичатлих от височина 160 см на 8 годишно, щом е толкова висок наистина тия 45 кг не са му много.
При малката имаше един период, когато не се хранеше добре, тогава имаше проблеми с третота сливица и дишаше тредно. Доста се проточи тогава, но като оправихме проблема прояде. Честно казано не вярвам да прояде от витамини.

Общи условия

Активация на акаунт