Мъничко бебоче шава, рита - иска то СЕПТЕМВРИ бързо от корема да излита!

  • 21 315
  • 269
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 320
Днес минавам само да се разпиша, че мнооого работа...  ooooh!

Хайде, цунки от мен и умната.  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 518
Алис11, аз ще бъда на училището в четвъртък със сигурност Simple SmileАко има други желаещи да казват Hug
Относно килограмите - аз съм 171см и в момента съм 71кг - така, че всички на опашката след мене LaughingИдея си нямам защо съм толкова, но това е положението- нито преяждам, нито прекалявам с ннещо, пък и не съм се спряла да се движа...
Фемине, цялата идея за сватбата беше за сини мотиви - костюма на младоженеца, част от тоалета на майка, тортата, самия ресторант - стените му са изрисувани като морско дъно в синьо, украсата на ресторанта и т.н
Относно дневното ми меню : Всеки ден е различно, но мога да напиша днес и вчера какво е било:
Днес : Към 08ч - закуска - топъл сандвич с кашкавал и филе..
Към 11 без нещо - вече бях на гости - там с приятелката ми откарахме до към 2 и хапнахме следното : По половин грейпруфрут и половин портокал на човек, по 1 чаша натурален сок, пуканки основно аз - половин купа, 2-3 солети...
Прибрах се в 15ч и обядвах около 300гр агнешко с пресен лук...
Довечера съм предвидила макарони на фурна със заливка от прясно мляко, яйца и сирене Simple Smile
Вчера закуската ми беше по същото време и пак топъл сандвич..Обядвах към 15ч отново агнешко; към 16 и нещо хапнах около 250гр. ягоди, вечерях около 19 и 30 зелен фасул плакия и зелена салата...По някое време в промеждутъка между 16ч  вечерята хапнах 1-2 парченца шпек Rolling Eyes
Мисля, че не ям в необичайни дози и количества Rolling Eyes
И да не забравя - няма ден в който от менюто ми да липсват около 100гр кашкавал или сирене...Сладко обаче неща и да помириша Crossing Arms
Много ми харесват слънчогледите в новата тема - страшно са свежи и идейни  bouquet

# 17
  • Мнения: 9
Kali, Анири, Mishoka, feminine, vesela 123, thumbelina, ani-bani, Ваня... благодаря на всички за подкрепата и добрите думи. С нас вече всичко е наред, успокоихме се. Определено олеква много като споделиш преживяното.

За училището в четвъртък и аз смятам да отида, освен ако не се появи в последният момент нещо супер спешно в работата.
А за килограмите ... със страх се качвам на кантара  Blush , вчера бях +5.5 кг. Подозирам, че с моята височина е възможно да кача повечко отколкото ми се иска, но гледам да внимавам; по принцип не съм склонна към качване, но сега всичко е доста по-различно  Flutter.

# 18
  • Мнения: 1 425
Ани лелеееее така ли сам писала 170кг. newsm09 newsm09 newsm09 Мале съвсем изперках.
Ами да ти кажа последно като ме мериха първия месец от бременноста бях толкова уж170см. така казаха,или да не съм се смалила. newsm62 Пък може и ти да си пораснала ,защото ти наистина беше по-висока. smile3521 Но нищо както и да е, един два сантиметра не са от такова значение.
А що се отнася до яденето моята структура е такава от както се помня.Много ям, но не пънея.Дори майка ме преди ме пращаше на изследвания за гуша.Е нищо не излезе просто обяната на веществата при мен е засилена.И като гледам и сина ми е така.Що ядене изяжда просто не е истина пък си е кекльо. smile3506
А иначе от сусама пълнеели се? newsm12

# 19
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Ох Беринче направо си за завиждане душа-сестра ми е същата кльоща.
Яде като заклана ти казвам-тя яде повече от мен и то много повече и все тапициран скелет седи

А аз бахти и излагацията съм на семейството-толумбичка братче-
Само да вметна на саморасличето че миналия месец ккато ходих на ЖК бях 72 кг.Сега очаквам да съм 75 вече.Така че споко мила аз водя отбора
Миналата бременостъ качих 25 кг отгоре-от болницата излязох  минус 13 някъде  и след това си върнах кг-те за 6 месеца че и повече оотслабнах отколкото преди да бях бременна.Така че аз не се шашкам толкоз
знам че пак ще стигна 85 кг докрая ама не се плаша.
Всичко ще се смъкне след това Hug Hug Hug

Беринче щях да ти пиша че и аз като тебе усещам задух и трудно си поемам въздух-направо чак имам усещането че се задушавам.Особенно като ям и след това легна и направо немога да дишам въобще.Много ми е гадно така и се чудя лятото как ще пръхйтя  незнам #Crazy newsm78 #Crazy newsm78

# 20
  • Мнения: 35
Привет отново и от мен !!!
Пьрво ,овации за Инка и сладурската темичка Hug
Ани мерси за инфото и да се вдига тая плацента,че да миткосваме заедно Grinning.То не че моята плацента е много висока ,ама за сега уж се понаместила малко.Ще се види при следващия преглед  Praynig
Саморасличе радвам се ,че ще дойдеш и дай някаква идейка кьде да се видим и как да се познаем.А ако има и други мами ,които ще успеят да дойдат ,да знаят и те!!!!
За сусама ,мога да потвьрдя,че трябва да е в смляно сьстояние ,иначе не се усвояват полезните сьставки.
Лейче,много неприятна история Sad И аз минах през тази процедура,и знам колко е натоварваща дори само мисьлта за предстоящата манипулация. #Crazy Стискам палци всичко да е о.к. и Септември да гушкаш прекрасно ,здраво бебче Praynig Hug
Целувам ви всички и изчезвам за сега  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 425
Ох, това задушаване и мен много ме мъчи. Whistling
Снощи докато си седях на масата и вечерях като ми прилоша, просто усещах как не мога да си поема въздух и  ми прималява.Легнах си и след 10 мин. ми мина.Незнам от какво беше,но при мен задушаването се получава предимно като съм седнала и като стана права се оправям.Но така или иначе в понеделник съм на ЖК и ще говоря с доктора за това. Peace
За сусама аз също потвърждавам смлян сусамов тахан.Обаче дали се пълнее от него? newsm78

# 22
  • Мнения: 78
Leiche, съжалявам страхотно за това, което ти се е случило. Направо съм потресена! Надявам се бързо да го забравиш и от тук нататък само положителни емоции около бебчо!  Hug

Мамета, аз понеже днес бях при моя зъболекар (ходя всеки месец за полиране, тъй като през бременността се образува повече налеп), и го питах за допълнителното вземане на калций и флуор. Той (между другото е един от най-добрите професионалисти в София, с куп специализации от къде ли не...) отрича вземането им! Прекалено противоречиви били проучваниата по темата, възможността да са канцерогенни била доста висока за да си заслужава риска. Той на собствената си съпруга и деца такива добавки не дава.
 Heart Eyes

ps. сусама сигурно не е най-диетичната храна, но пък е много полезен и си заслужава (100 пъти по-добре лъжица тахан, отколкото вафла!) Добре е тахана да се купува в бурканче, а не в пластмаса както ги има много напоследък.
 

# 23
Айде и аз на новата тема wavey.
Какви хубави бебчовци на картинките да взема и аз да разбера най - накрая каква ще е мишката че да ми сложите едничко и на мен Rolling Eyes.
Аз днес бях уж на изследвания. Докито ми вика тук в таз болница. Отивам аз и някви на информацията ( уж да ги питам къде да ида да ме боцнат ) и тез шматки мрън мрън, ама то може и еди къде си щото нали принципно там ще се изследва кръвта... и след всички тез дърдорни ме пратиха в др. болница smile3516 аммм аз нещо реших да поотложа и си викам ся така и така съм се запътила към центъра и прас айде една разходка си дръпнах. Търсих си едно магазинче да си взема 3/4 дънка, амммм тоз магазин взел че изчезнал напраих 2 тигела по главната и като не го видях си викам аз ли съм ослепяла магазина ли изчезнал newsm12. Та взех си аз една книжка ( уж гледах хубаво и интересна ми се стори - Моето бебе от 1 ден до 3 годинки - интересна ми се стори и прибирам се в нас и ко да видя то съм взела втората част newsm78 и чета чета аз и само пише за ревливи бебета и как да ги успокоиш, ама като цяло е разтягане на лукуми та не ме кефи особено newsm11. Иначе си видях един бебеки дневник мн. хубаво оформен та следващия път ще си го закупя него. Та мъжо поне го заредих с боксери кат за световно не знам ко ми стана аммм се набутах в един магазин и а тва ми хареса а онва Crazy....
Пък мамита аз да ви се оплача таман мернах едни понички там и се отправям натам и кат ми се допишка Embarassed Embarassed Rolling Eyesи аз ко айде бегом и се метнах в едно такси travel и в нас та така разминаха ми се за днес.
Мойто меню е.. срам ме е да кажа направо. Сутрин съм на 2 закусчици таквиз тестянки как ги папам само, на обед си хапвам квото намеря в хладилника обикновенно квото е останало от вечеря с нещо друго в добавка, а вечер съм на салатки и тараторчета + готвенко нещо и десерт я сладоледче я нещо друго вкусничко.
Последния път като се мерих badscale( тва преди около седмица и нещо ) бях 8 килца отгоре  #Crazy ама 100% съм качила повече.
Аз ся като ви чета за тез плодчета и на мен как ми са се дояли. Взимам си тук от време на време ама си ги чакам нашите да станат...
А тез дни гледах за няква рецепта за кекс обаче все с някви сладка вътре откривам и бърканици всякви, та мамита някоя ако знае таз най простата рецепта нека ми я каже моля че умиргам вече nuts.
Щях нещо да казвам смисляно ама а де.
Добре дошла на новата маминка пухкаво бебче на есен и мн. положителни емоции ти пожелавам.
Мамита аз ако се присетя нещо смисляно пак ще пиша.
Лелиии как се надумках и то с ко с някви турски домати дет кухи вътре ама така ме изкушиха та ся май ще бягам до нулите  Confounded много съм смотана...
Гушам ви до скоро писане Hug...

# 24
Как става "записването" в този форум? Имам предвид в статистиката за очакваните бебета по дати?

# 25
  • Мнения: 498
Хайде бързо да се отчета, че класната Ани да не се кара.

Ани, аз съм тук мила, само че нямам какво интересно да кажа, пък и поработвам още та не ми остава време след като Ви прочета и да напиша. Как са твоите бъбреци? Моя мъж е вече 6-ти ден с криза и много лошо това. Преди 3 год. много страдаше, но се беше позакрепил. Сега не знам от къде му дойде пак, продължително и болезнено. На мен ми дотежава, че сама се оправям и много нанагорно ми идва. Само притичвам с разни обезболяващи и чайове. Вече като го чуя да пъшка и на мен ми става лошо. Трудно търпят болка тия мъже, ей! Казвам му аз през 2 раждания съм минала без гък да кажа, пък ти сега 100 кила мъж какво правиш?! Той обаче взе да ме контрира, че те моите раждания по за 12 часа до като се усетя и то минало, а при него много продължило. Такива ми ти неща в семейството....

За Трекс не знам, ще я чакаме тя да си каже. Може сватбата много да я е уморила. Първа брачна нощ, меден месец или не знам и аз какво, че моето много отдавна беше.

Поздравявам Лейче  за най-смисленото решение, което е взела при така създалата се ситуация. Пожелавам ти спокойствие и само положителни емоции, и здраво бебе разбира се.

# 26
Ами просто дай инфо за себе си кога ти е термина,от къде си, знае ли се какво ще е бебчето, изобщо всичко което си предцениш, че искаш да споделиш с нас. Аз да ти кажа първа добре дошла  bouquet само положителни емоции ти желая и здравичко и хубаво бебче на есен Hug...

# 27
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ее Снежкаааа- най накрая.Честно да ти кажа домъчня ми за теб  Hug Hug Hug

Относно бъбреците да ти кажа найстина много болят-почти колкото болки за раждане.Ама ти казвам силни бъбречни кризи...Найстина  емнгоо болезнено.Пробвай с тоз Марсилския чай дето спомена Лексито за бъбреците да му купиш и да му вариш

Вие на лекар не отидохте ли ???Според мен по добре е да отидете да н ему е тръгнало някое камъче и да се е заклещило по каналите нейде  newsm78.И ако яде зелена салата да спира веднага да я яде #Crazy #Crazy #Crazy.Че кви пакости прай #Crazy

# 28
  • Мнения: 498
Ами то камъчето явно тръгна, но по-големичко та трудно преминава. Иначе билки и чайове всякакви правя и постоянно вода принасям. А за храната само супа и препечени филийки давам, че за салатите прочетох някъде, че не са добре. Уговорила съм ДжиПи -то утре пак да го погледне на ехограф да знаем до къде са нещата и колко още ще продължи. Иначе за болница дума не ми дава да издумам, че там щели на система да го сложат пък тя не го обезболявала особено и болничната обстановка не е от най приятните. Абе харесва си му аз да го обгрижвам и това е!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Лелееее, колко сте изписали от обяд нататък......ама така трябва де, само дето четооох, четооох и вече всичко ми се оплете в главата, та ако пропускам моля за извинение Embarassed

Лейче правилното решение сте взели и според мен, поздравления!
Аз вече не веднъж писах колко абсурдно безмислен е тоя БХС.

Тотка добре дошла!
Както Бебо ти каза вече, напиши си данните, а в списъка Ина ще те добави.

За мойта ЖК днес...  ами отново си вървим в норма, отговаря на седмицата, в която съм, плацентата ми е задна, кръвното ми е 115/80( направо невероятно, но все по-добро става Crazy) и накрая док завърши, че всичко е нормал, няма за какво да се хване. Flutter
Продължавам си с Малтофера и Тотемата и като ги свърша ще пускам кръв за хемоглобина.
Е, рапорт даден. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт