Тибетска гъба

  • 133 329
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Договорилис!

# 46
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Matakosmata то4но се 4удех дали е същата гъба  тази " тибетската" , защото си спомням за детството ми,  4е имахме такава и си я отглеждахме с години,  но в 4ай, вода - на мен напитката ми харесва , много приятна на вкус  .незнам какво лекува , но наистина си е приятен вкуса ....

# 47
  • Мнения: 4 138
ами на мен кефирът ми е гаден малко Blushама кат прави красутъ, ша го пием Wink
а комбуката е наистина много приятна напитка, особено за жегите. леко резлива и газирана..........
и тя помага за мното неща, ама знам ли точно за какво. в интернет предполагам има доста информация, аз мога да предоставя само на немски.
моят гошко, тка се казва гъбката, расте. има си и майка, ама тя май нещо се спомина, защото плува в средата на буркана, а принципно трябва да е отгоре. папка чайче със захар и пръцка........от това чаят става леко газиран. Joy
така обясняваха тук в едно детско филмче защо ементалът има дупки. бактериите, които са в млякого ядат маята за сирене и пръцкат, от това ставали дупките Mr. Green

# 48
Подарявам тибетска гъба(кефир)поради простата причина че смятам да си направя почивка.Пращам по Еконт с наложен платеж.Плаща се само транспорта,около 10лв. ще да е цената.Тел:032\391496 или 0878\359031,0878\359032

# 49
  • Мнения: 70
Здравейте! Wink
От прочетеното тук и аз се навих да опитам с тази гъба. В главата ми в момента се прескачат като бълхи куп въпроси - как да си намеря гъба в Пазарджик, без да се праща по куриери, защото си мисля, че така ще загине - е най-важният. Има ли някоя, която да е лекувала кисти, миоми или да се е справила със сринат имунитет чрез този смятан за чудодеен кефир? Може ли да помогне при хепатит Б и до каква степен? newsm78
Но, хайде, стига съм ви изтезавала с въпроси. Ако някоя добра форумка от Пазарджишко ме снабди с гъбата, обещавам да съм старателна и последователна, та да имам следващият път какво да разказвам, вместо само да стрелям висящи въпросчета. Laughing

# 50
  • Мнения: 5
Здравейте,
от около 2 месеца отглеждам тази гъба, и вече нямам киселини - проблем от който се оплаквах почти ежедневно. За другите и полезни качества все още не бих коментирала, но съм оптимистично настроена Simple Smile
Пиша, за да предложа от нея. Доста бързо се разраства - за 2 месеца се удвои в обем.
Ако някой от София се интересува, нека пише на ЛС или на имейл: kdiakov@gmail.com

За момента раздадох наличната, повече - след време Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 22:04 от milasea

# 51
търся Тибетска гъба близо да Русе Simple Smile

# 52
  • Мнения: 274
Към края на седмицата мога да изпратя по моя роднина, която е от Русе, но ще дойде на гости във Варна и ако ти е удобно, може да си я вземеш от нея в Русе.

# 53
  • Мнения: 730
Искам да ви попитам- тибетската гъба ,кефирната гъба ли е? на времето моята баба правеше кефир с нея-слагаше я в 1 литър прясно мляко и се получаваше т.н. кефирно мляко. За едно и също ли говорим?

# 54
  • София
  • Мнения: 1 341






Да! За същата гъба става въпрос.

# 55
  • Мнения: 380
Имам  едно питане за кефирената гъба:само и единствено с пастьоризирано мляко ли може да се залива?тук из нета срещнах мнения на жени че щели да пробват и с козе мляко и с овче....та може ли купеното в кутия,да се замени с домашно краве мляко и трябва ли то да е предварително сварено...
Отскоро имаме такава гъба и започнахме да купуваме мляко,излиза ми скъпо,при положение че мога да си вземам от баба ми домашно мляко. Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 1 341




Имам  едно питане за кефирената гъба:само и единствено с пастьоризирано мляко ли може да се залива?тук из нета срещнах мнения на жени че щели да пробват и с козе мляко и с овче....та може ли купеното в кутия,да се замени с домашно краве мляко и трябва ли то да е предварително сварено...
Отскоро имаме такава гъба и започнахме да купуваме мляко,излиза ми скъпо,при положение че мога да си вземам от баба ми домашно мляко. Peace

Да, може и  с домашно краве  мляко, но сварено предварително!

# 57
  • Мнения: 380

Да, може и  с домашно краве  мляко, но сварено предварително!

Благодаря ти,много ще съм улеснена така.А да ви се похваля-възможно ли е след 8 дни прием на кефира,да ми отслабне апетита към ядене,казвам ви не усещам никакъв глад по цял ден(макар че си стоя вкъщи с детето и постоянно на масата има храна за малката).Дали е от гъбата...четох че е и за отслабване.

# 58
  • Поморие
  • Мнения: 85
Ние със съпруга мия пием почти 3 месеца и се чувства ме много добре и тонизирани. При мъжа ми изчезнаха киселините от които постоянно се оплакваше. Препоръчвам я, ако не помогне няма да навреди Simple Smile

# 59
  • Мнения: 380
хора...отново съм пред задънена улица с тая моята гъба.
вече 18 дни я пия и незабелязвам да се увеличава обема и,когато я мия под течаща вода и по-големите парчета се разбиват от струята и си става като кус-кус.Дали е нормално това,колко още да чакам,след 2 дни трябва да я оставя в почивка,нали?А по време на покоя-да сменям ли млякото всеки ден...и прецеденото мляко да го изхвърлям,или бях чела че се залива с вода и не се пипа 2-3 седм.?Много различни мнения има из нета и незнам как да постъпя newsm78

Общи условия

Активация на акаунт