Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 383 734
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 843
Забелязах, че не дъвчи, а по-скоро смуче храната и я раздробява с език. Аз и не очаквах да може да го прави и не се изненадвам...

Е, ама и ти!
А, сега иди в кухнята им и виж какво ще им дадат за обяд (мека, твърда храна?) После виж как ще им го дадат (в купички без прибори или със?)
И после не забравяй, че времето за дъвчене не стига сега! Трябва да се яде бързо! Ами, ако ти го вземат, я, лелите, я, децата?!

Ще се научи да дъвче. Имаме предостатъчно примери.  Wink

# 361
  • Мнения: 3 715
Ами всичко яде маймуната. В този дом децата са изключително добре гледани, просто съм възхитена, да не повярваш, че са в малко градче.
Давах му банан онзи ден и докато го обеля се забавих и той чака, чака и по едно време чувам: Айде, дееееееее! Познава храните, играе с играчки и то много, честно казано, аз очаквах да е доста по-назаднал, а той си е съвсем в час с много неща. Даже като се забавели да му дадат прибори за яденето, викал и се карал.
Абе вярно ядат като невидели.
Ама това май не са вече проблеми.

# 362
  • Мнения: 2 123
Ами ти какво се туткаш  Close с тоя банан, а? Амаааа...
Това с яденето и емоциите е много важно, аз си имам своя теория по въпроса, която се потвърди преди 2 месеца, когато въпросинте ми познати осиновиха момиченцето си. Утре ще я споделя в старата тема за Осиновеното дете в къщи - месец първи

# 363
  • на път
  • Мнения: 2 804
...... В този дом децата са изключително добре гледани, просто съм възхитена, да не повярваш, че са в малко градче.
........

kuku  Thinking май и нашето детенце е от същия дом доколкото видях. Трепкаше ми сърцето като се взирах в снимките.
И аз мисля, че това е едно от местата дето децата са "добре" доколкото могат да бъдат добре на такова място. Гушкат ги, обичат ги, за Марти реваха като си тръгваше и го разнасяха из дома да си взимат сбогом със Thinking всички. Помня, че ме впечатли когато веднъж присъствах на обяд - постлаха поривчици на ниски кръгли маси, настаниха джуджетата по 5 с по една леля за помощ и всички лакомо се хранеха.

Много е хубаво, че Малчо ви е харесал и ви търси, защото нашето дете ревеше за лелите милото (беше най-малкият в "голямата" група и някой постоянно го гушкаше.

Да минава по-бързо процедурата за да си се гушкате в къщи  Hug

# 364
  • Мнения: 2 084
Кудкудяка, едно голямо мерси пусни до системата за чакане - тя те сдъвка и изплю - как искаш да имаш читави емоции и сили. Аз не смеех да се зарадвам, за да не ми ги вземат. Не смеех да мисля за себе си като за мама, за да не не обърка нещо. Кълбо от нерви бях станала, а ти през какво мина... Ще си дойде всичко на мястото. Колко време остава до вашият ден? Ще броим с теб.

# 365
  • Мнения: 2 722
Куку, показваш нормални емоции и нормално поведение.
Пореви си, похили се, вдигни два три профилактични скандала, разтовари някак си, купи си боксова круша, иначе ще изпушиш.

# 366
  • Мнения: 921
Куку, нищо не мога да добавя към думите на  другите, освен че чудесно разбирам какво изпитваш в момента.
Все още емоциите ми от този период са твърде пресни. Много, много силно те прегръщам.  Hug

# 367
  • Русе
  • Мнения: 729
Куку, другите са казали всичко което може да се каже.Чувствата и емоциите ти са напълно нормални, разбирам те и аз и имаш и моята голяма прегръдка  Hug Hug Hug

# 368
  • София
  • Мнения: 280
Момичета не знам дали е за тук това , което ще напиша, но нещо ми много мъчно.
Дребният ходи пак на ясла след като беше болен доста време и всеки ден като отива да го вземе бабата (сега почнахме да го взимаме пак по обяд) той рева и изпада в истерия. Лелките в яслата само вдигат рамене и се оплакват ще искал да се налага, че пищи като преобличат и т.н. Почвам да се чудя дали аз не съм направила някакви грешки. Просто ми е криво, че пак съм на работа и не му обръщам достатъчно внимание  Cry. Не знам как да се справя с това. Дайте някакъв съвет как да постъпя. Съжалчвам за сълзливия пост  Confused

# 369
  • Мнения: 115
Ами не, не иска да се налага, просто човекът е неприятно изненадан, че пак трябва да ходи на ясла. И то точно като си е помислил, че се е отървал от нея.  Laughing За децата на тази възраст и 1 седмица е цял век. Ако бях по-млада щях да ти кажа, че трябва да стиснеш зъби и да изтърпиш, а той полека-лека пак ще свикне. Човешкото същество е силно адаптируемо, с какво ли не свиква, включително и с ужасни условия, та с яслата ли?

Но на тази възраст, на коята съм сега, с две много големи деца и едно малко, бих ти казала - остани си вкъщи, ако финансиите ви позволяват и си гледай детето докато укрепне психически, а и физически, т.е. нека да порасне още малко. Това в двойна сила се отнася до момчетата, които вървят с 1 година назад от момичетата по социално съзряване.

Знам, че много майки няма да са съгласни с мен, но до това ме води моят опит, а и разговорите с порасналите ми деца.

# 370
  • Мнения: 380
Нашия разбойник пък, след като беше седмица вкъщи болен последни дни искаше само да ходи на ясла:)

А 3 месеца преди това такива сцени ни въртеше когато го водехме... Даже си мислехме да го спираме.

Сега определено се забавлява доста и освен това харчи доста повече енергия там.

Незнам как и защо настъпи промяната и незнам какво да те посъветвам освен да имаш търпение.

Убедих се, че малчуганите имат нужда от контакти и комуникация с подобни. Ние големите можем да сме много скучни понякога...

# 371
  • София
  • Мнения: 280
10x за отговора, просто май имах нужда да споделя с някой

# 372
  • на път
  • Мнения: 2 804
Дребният ходи пак на ясла след като беше болен доста време и всеки ден като отива да го вземе бабата (сега почнахме да го взимаме пак по обяд) той рева и изпада в истерия. .....

Нормално е май .... Кураж и търпение от мен Peace.
Марти рева 2 години ....

# 373
  • Мнения: 4 138
съм напълно на мението на мина. ама кой ли може да си го позволи.............

# 374
  • Мнения: 2 084
Винаги съм мечтала да мога да си позволя да не работя , а да си гледам децата. Но май е нож с две остриета - яслата е премиерата им в обществото и не мога да си представя как от център на вселената се оказваш в масовката. Много страдах когато ги заведох на ясла и трябваше да се върна на работа, изпитваш угризения, но си мисля, че там започват да учат да се конкурират и да доказват себе си.
Дано се справи бързо малкото юначе, че е голяма мъка да го гледаш как страда. Моите недолюбват детската градина, но са всеки ден там...

Общи условия

Активация на акаунт