Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 383 793
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 495
  • на път
  • Мнения: 2 804
Ако природните методи не дадат резултат има едно сиропче Суметролим (детски вариант на бисептол), което дава винаги резултат при нас когато нищо друго не помага. Още след първата доза има промяна в състоянието.
Дано се оправи Николката и да спре да губи сили и течности ...
 Hug

# 496
  • космополитно
  • Мнения: 941
Много ти благодаря!
По случайност снощи точно това сварих - чай от боровинки 
Ами случайност! ИНТУИЦИЯ-майчина! Носиме много знание в себе си, но "забравяме" да контактуваме с него!...
Дано малко се позатегне колевото дупе и да не се налага да четем рецепти за противоположното затруднение Laughing Hug

# 497
  • Мнения: 2 084
Венециас, я попрехвърли още малко и виж за запек при деца, моля.

# 498
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Опитах се да прочета много неща по форума, ама вие толкова много сте писали..
Направо не мога да си простя, че все не намирах време да седна и да посподеля някои неща със сродни души.

Аз някъде писах, ама пак да повторя: имам две деца - едното го осиновихме преди 3 години, а другото - преди половин. Големият е на 5, а малката скоро ще стане на две. Та големият ми проблем в момента е космическата ревност на баткото, че вече не е център на света. Уж много искахме сестричка, уж на всички се хвалим, че "това е моето бебе!", ама... Като Бени вземе играчка, батко й веднага й разваля играта, следват писъци, тръшкане. Аз започвам да се карам, все гледам да не е много строго, ама той понякога я и пошляпва и попбутва грубо. Даже стигаме до: "Няма да я гушкаш нея, само мен!"
А на моменти сме толкова задружни....

Говорих с мами с родни деца - и те се оплакват че имат такъв проблем. Ама при нас нещата нили винаги са по-особени...
Дали сте обсъждали този проблем?! Дали други "мами по съдба" са се сблъсквали с него? Ако имате някакъв опит, моля, споделете!

# 499
  • космополитно
  • Мнения: 941
Венециас, я попрехвърли още малко и виж за запек при деца, моля.
Калина!? Май "задните" затруднения на децата се обсъждат в две паралелни теми? Изрових инфото и ти го откопирах! Но знам ли къде!?... newsm78

# 500
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Венециас, я попрехвърли още малко и виж за запек при деца, моля.
Калина, тук четох доста за някакви пробиотични капки биогайа, в здравния имаше тема за тях, а в отчетната, в която пиша една майка беше споделила, че дава на детенцето си точно по повод на запек.

# 501
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 492
Дано да е минали разстройството на КольоБольо,ама да се включа с малко опит.При такъв проблем успоредно с конвенционалното лечение пийте чай от къпинови листа.Само не съм запозната дали е удачен за деца.Иначе е приятно-неутрален на вкус и се приготвя лесно.На 0,5 литра вода се слагат 5-6 листа.Вари се не повече от 2 минути.
Аз съм с много лабилен стомах и лятото го изкарвам клекнала(предимно).Ентерол и Имодиум пия по 4 дена без ефект,но къпиновото чайче стяга "одма".

# 502
  • Мнения: 3 715
Моето не е проблем, а просто чуденка и не се сетих за друга тема. От около месец Бобко се сочи с пръст и вика: "Бобо, Бобо", ама ей така, както си седи, прави го по няколко пъти на ден и чака да му отговоря, че да, той е Бобо. Като го питаш как се казва обаче не отговаря. И си се чудя, да си се намирам на работа, що го прави. Да не би пък да е заради смяната на името. Или пък децата правят така по принцип, един вид самоосъзнаване. Странно ми е просто, не че нещо съм се притеснила, та реших да се допитам до вас, дали сте го имали това поведение.

# 503
  • Мнения: 690
ku[d]ku[d]yaka, без да съм специалист, ще ти кажа, че май е нормално. И Лили мина през такъв кратък период, когато си научи името (да го изговаря правилно). И също, когато я питаш - не го казва. А след време си го повтаряше.  Възможно е и да осъзнава, че има промяна. Но това едва ли е нещо лошо. Чувала съм доста деца до голяма възраст да говорят за себе си в трето лице.
Маги в началото си викаше Гаги. От седмица си е Маги и доволно върви и си го повтаря. Дори минахме във фаза римуване - Маги-Баги, Лиле-Пиле, Тате- пате (чудя се кога ли и каква ли рима ще измисли за мамо). И понеже и се радваме, това се повтаря по 100 пъти. Възможно е Бобо да търси и твоето одобрение, реакция, контакт с теб. Често ни се случва дребната да отиде до нещо за което съм казала, че не се пипа, посяга към него, след което назидателно казва НЕЕЕ, поглеждаме и в погледа и се чете "знам вече че не се пипа". Пак казвам - не съм веща в тия неща, ама така разсъждавам.

# 504
  • Мнения: 3 715
Абсолютно същото се случва и при нас, едно към едно. Аз не го смятам това проблем, просто се чудех и реших да попитам, явно си е от растежа. Много ми е смешен като почне да се удря в гърдите и да си вика името, като Тарзан е малко.

# 505
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Да си кажа как премина късният ми следобяд: Тъкмо сме приключили със закуската на малката, баткото вика от тоалетната, че не може да се избърше хубаво, защото "Много проклето това аки". Отивам аз и какво да видя - акито навсякъде. Вземам го и в банята - измиваме се и го пращам да се облича. Междувременно Бени ми набарала чашата с кафето в хола и го изсипала върху себе си и на килима и паркета. Къпя и преобличам и нея, въдворявам я в кошарата и след кратка дилема решавам, че първо трябва да изчистя в хола, после в тоалетната. Надупвам се аз в хола, тьркам ли търкам и на път да си изпера парцала поглеждам в детската, откъдето не се чуват никакви обезпокоителни звуци. Не се чуват, защото баткото слага червило на Бени: "Да е красива като мама." Ама кога е видял майка си да слага червило и по дрехите и чаршафите не знам. Подпирам се аз на касата на вратата и тъкмо се чудя да се смея ли или да плача, мъжът ми си идва: "Как сте? Защо не сте на разходка?"

# 506
  • Мнения: 690
Развесели ме. Посмях се на твой гръб, тъкмо ми се беше скапало настроението, ама с тия случки ми ги поправи бързичко. Извинявай! Отстрани е лесно и весело, знам, че на теб хич не ти е било толкова веселичко, ама ... Гледай оптимистично - можеше да бъде и по - лошо  Hug

# 507
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Аз за да ви развеселя го написах, иначе ако започна да разправям... край няма.

# 508
  • Мнения: 2 084
Някой като зададе въпроса как се казвате - по-бързорекия отговаря Пепи и Вики. И другия повтаря същото. Как не им обяснявам, че трябва само своето име да казват. В пакет вървят. Упражнение мазано ако из къщи ми е сякаш и на мен познато. И ние го можехме. Ама единия като маже, другия идва да клюкари.
Ние сме с гадния вирус. Преди две нощи Преси цяла нощ беше с температура, днес от детската ни извикаха за Вики. Тий по-късно се разболя, но по-тежко го боледува. И повръща, и с разтройство. Но боледуват значително по-слабо. За една нощ се възстанови Петрушана. Дано и фъстъчето бързо се оправи.

# 509
  • Мнения: 677
Калинче,от все сърце ви желая бързо оправяне и пак наново куп бели. Simple Smile
Моят Цеци е от вчера на село при зълва ми, е аз всяка вечер пътувам до там защото Цецко заяви,че аз ако не съм до него когато спи сънува кошмари и т.н. и няма как.И така моето порастнало вече момче на 6 годинки вчера е изплашило много всички на село като си бутнал едно топче в носа/като малък ни си буташе разни топчета,нито лапаше и аз бях много спокойна/ и добре,че зълва ми е мед.сестра и бързо се справила със ситуацията.
Независимо явно от възрастта малките им главички какво ли не измислят.
Другият ни проблем от два дена е ,че когато баща му се скара много онази вечер,Цецко вече иска да си търси истинският тати и пита-къде е той.Аз му казах,че тогава трябва и истинската мама да търси,те вървят комплект както ние с татко му.Той заяви,че неиска друга мама,аз съм истинската, но иска другият татко и голяма дилема е у дома.Много го разглезихме и сега при първото по-сериозно каране ето какво става.Надявам, се с възрастта да осъзнае нещата и да се справи с проблема.
Всичко добро за вас и дечицата ви.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт