Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 383 694
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 11 888
момичета, как се справяте със следния проблем/ ако имате такъв/ :синът ми непрекъснато иска да пипа пералнята, когато е включена, компютъра, ключове на лампи и др. забранени / от нас, родителите му/ и опасни неща.Опитвам се да съм винаги до него, но не ми е възможно на 100 %, говоря му, че е опасно, дори го пляскам през ръчичките леко и по памперса.Няма и няма разбиране.А няма как да окача всички електроуреди на тавана.От страх до тоалетната не мога да ида когато съм сама с него, а през по-голямата част от деня съм сама.

# 541
  • Мнения: 2 722
Светкавица, а кой те е излъгал, че до тоалетната се ходи сам?????
Да не искаш да ти е скучно.
Това къде на шега, къде наистина, но аз проблема с пипането на контакти си го реших 99% с позволяване.
Около месец изключвах всички електроуреди от контакта, правех забележки всеки път като бъдат пипнати + тупване по ръката. После спрях да правя забележки и накрая ги оставих да си залепят ръката по два-три пъти /при тях един път не стига/ на фурната. Това беше.

В момента изучават света, всичко е непознато, така че поведението е нормално.
Не прави моята грешка от началото - всичко на високо, а накрая като се наложи да сваля нещо интереса беше голям и вместо да опознае къщата за три-четири месеца, аз си удължих агонията.
Винаги в един даден момент "високото" в една къща се свършва.
Аз крия препарати, лекарства и документи. Всичко останало е на разположение. И като е достъпно - не пипат.

# 542
  • София
  • Мнения: 9 517
Ми не му забранявайте да пипа всичко - пералнята сигурно има защита срещу отваряне като работи, ключовете на лампите нека си ги пипа, компютъра е проблем, ама ако прибереш клавиатурата и мишката, нищо няма да му направи, просто колкото повече забрани, толкова по-интересно им е. Ние нашия почнахме да го молим да пуска пералнята, миалнята, лампата, дори баща му го научи да включва лампичките на елхата в контакта, естествено под надзор. Направи го два-три пъти и му писна, сега са му абсолютно безинтересни.

Мамо Галя, тъй като явно днес си на линия, кажи как се комбинира пълзащо бебе с храна и вода за куче плюс играчки и книжки на големия, разпръснати из цялата къща? Нашата вече пропълзя назад и не е далеч момента, в който ще трябва да направя нещо по въпроса  newsm78

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 14:26 от Фоксче

# 543
  • Мнения: 2 722
Фоксче, аз нали знаеш, че съм  леко безотговорна майка, та прецених кое е безопасно за ядене, кое не и оставих всичко на земята.
Дори и в момента, при положение че Митето разбира всичко, пак ми се налага като съм в София да попивам водата на кучето поне два пъти седмично. А това че я подяжда - е, не съм дребнава  Wink
Ако не пъха всичко в устата си е по-лесно, обаче ако е както при нас - обираш дребните опасни неща и я оставяш да изследва. Пералнята със сигурност ще ти се запуши от обраните косми по земята, но пък пода ще ти е чист като за пред гости.
Абе с две думи - свиркай си.
Обаче ако Исак си е фен на книжките - определи му място за "книги на батковци" - така хем ще си ги прибира, хем ще са опазени, хем ще си имате ваша специална територия.
Не искам да те тревожа, но ако до сега не е имало ясно изразена ревност на Исак към Дара, в момента в който пролази и почне да се разпорежда с играчките и да му разваля строежите - битките стават неминуеми. Обаче и това преминава за няколко месеца  hahaha
Споко, след това сигурно идва нещо по-страшно.

Аз ще съм на линия с малки прекъсвания до утре сутринта, така че питайте, а пък аз ще ви "успокоявам"

# 544
  • Мнения: 3 715
Оставям го да пипа. Контактите са обезопасени с капачета, мишката и клавиатурата мога да прежаля, пералнята най-много да я спре, докато работи, после пак ще я пусна. Не можеш да го предпазиш от всичко. Аз уж обезопасих контактите, удари го токът като решил да виси на кабела на нощната лапма и откъснал кабела. Не са толкова глупави, споко. Бобко пипа печката, когато е изключена, но работи ли, сам се спира и не припарва. А не му забранявам. С ютията е същото.
Абе с две думи слушай Мама Галя, още на втория ден й изревах по телефона и я послушах, да е жива и здрава.
Фокси, ние пипането на храната на кучето и разливането на водата спряхме като му излях водата на кучето на главата, ама вие сте малки, та не смея да го давам като съвет, ама в краен случай, ако решиш, да знаеш, че действа.

# 545
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Аз на Албена й дадох да опита от храната н котката - не й хареса и вече не посяга натам, а водата си я разливаме, ама вече много по-рядко.
А за компютъра: онзи ден не знам кой от двамата (Иван казва, че била Албена), докато миех чиниите в кухнята, бръкнал в дупчиците за вентилатора (които на новия ни компютър са до флопито) и счупил вентилатора. Добре, че само с това ни се размина...
Аз малката и досега ако имам изискваща внимание дейност я слагам в кошарката (добре, че е широка). Обаче Ваньо на 2 г. и 4 - 5 месеца започна сам да си излиза, прекатервайки се от кошарката, та тогава ще му мисля...

# 546
  • София
  • Мнения: 9 517
Фокси, ние пипането на храната на кучето и разливането на водата спряхме като му излях водата на кучето на главата, ама вие сте малки, та не смея да го давам като съвет, ама в краен случай, ако решиш, да знаеш, че действа.
Хи хи това ми хареса, лошото е че най-вероятно и на нея ще й хареса - тя обожава водата все още.
А кучешка храна бих й дала на драго сърце, но след като вече веднъж кучето я ухапа предупредително защото го дърпа за опашката, идея си нямам как ще реагира ако му прояде храната  Mr. Green

Иначе като говорим за компютри, ние имаме един лаптоп залят с бира, като се разминахме само със скапан диск, добре че успях да сваля снимките преди съвсем да откаже. А страстта на ситната е да докопа мишката и да я хвърли на земята.

# 547
  • Мнения: 2 722
Леле, Куку, не ме изкарвай чак такъв капацитет, че аз и без това пиша с повишено внимание из сериозните теми, да не подведа някого, пък сега като ми разнесеш славата на капацитет, хептен ще взема да се притеснявам, ще почна и за правопис да проверявам постовете си, пък току виж и коректор за стила съм си наела.  Wink
Както и да е.
Идеята на последните ми два поста беше, че колкото по-малко се впрягаме, толкова по-леко и спокойно ще ни бъде, а спокойните майки отглеждат спокойни деца, както пише по дебелите книги.
Май бях писала някъде за разликата между гледането на първо, второ и трето дете по отношение на стерилността на обкръжаващия свят. Само да уточня, че аз първото почнах да си го гледам направо като трето.

Фоксче, аз за това преди да започна да пълня къщата с деца, научих кучката да позволява да и вадя храна от устата  Laughing
Милен не хареса вкуса на кучешката храна, обаче Митето е всеяден, та не пропуска. Всъщност не зная опитвали ли сте кучешка храна - не е лоша на вкус.

# 548
  • Мнения: 2 084
Капачетата по контактите единия от двамата го вадеше някак. Не разбрах кой беше и как го прави. А и те не си казаха. Аз позволих дистанционното да пипат ако не пипат контактите. Ако единия пипнеше контактите вземах дистанционното и от двамата. така си имах подсигурено не толкова послушание колкото 100 - процентов доносник. Дистанционното между другото почти не работи. Вече. А на пералнята едното копче за интензивното изпиране си остана хлътнало. Та си перем интензивно. Иначе "сделка или не" ни върши работа - разрешавам нещо ако не се прави нещо.

# 549
  • Русе
  • Мнения: 729
В нас всичко на всичко има два контакта които може да стигне,обезопасени са с капачета.Няколко пъти се опита да ги извади ,но неможа и повече не са и интересни.Виж пералнята,компютъра,фурната са друго нещо.Там все още ни влече като магнит.Гледам да са изключени за да не бера ядове.Един път се лепна на фурната леко и сега като я види и духа  Joy и вика уфффф.Но отвреме на време забравя и пак си натиска копчетата и ако не съм я изключила включва вентилатора на фурната.И аз действам на принципа око да види ръка да пипне,поне това което е възможно.Нали знаеш че забранения плод е най-вкусен,колкото повече ограничаваш,желанието да пипне ще е по-голямо.

# 550
  • Мнения: 3 246
Аз се извинявам за нахълтването, писах в темичката за запознаване и само чета от доста време, но това е друг въпрос. Та да си кажа ние как се справяме с контакти, ел уреди и прочие - контактите ги обезопасихме и слава Богу  Боби не се опитваше  да пъха разни неща там, миналата година /беше на три годинки/, ами редовно чистех водата на кучето от плочките, веднъж и мобилния вадих от там Wink, най страшно ми беше вечер особено зимните месеце, аз  си мисля че е заспал, а той тихомълком - застанал над купата и мокър до ушите - е решението - преместихме и водата и  храната, честно казано научихме и кучето да не реагира на набезите на малкия, а с времето той сам се отказа да тормози по този начин животинчето. Знам, че няма да ви успокоя, като ви кажа че с времето тези неща отшумяват, но всяка майка май минава през такива моменти, това е част от опознаването на света,  просто на нас ни коства малко повечко притеснения. Мама Галя е много права "Идеята на последните ми два поста беше, че колкото по-малко се впрягаме, толкова по-леко и спокойно ще ни бъде, а спокойните майки отглеждат спокойни деца, както пише по дебелите книги", макар че не съм от тези спокойни майки, а винаги ми трепери сърчицето да не би да пострада нещо, но поне се старая него да не тормозя с моите страхове.

# 551
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Уф след поредното къпане, за което разбра целия блок, ще помоля много, от сърце, дайте съвет как да се справим с пищенето при миенето на косата?
преди да вклезем в банята настава пазарене:
Марина: косата?
аз: косата не.
влизаме в банята и пак същия диалог.
Обаче като и кажем косата да и като я намокрим, ей такова пищене настава и как се чува в банята и тя се дере, колкото глас има, бързо я сапунисваме и изплакваме, но си е голяма мъка. Cry Cry Cry
в този момент направо изключва, нищо не чува, нищо не разбира, ужасно е за всички ни това къпане.
Имали ли сте такива проблеми, кога отшумяха, как ги разрешихте

# 552
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 490
Ще ми е интересно да прочета и аз дали има лек,защото при моята кукла пищенето продължава.Добре,че сме в къща.Преди всяка баня се почва с увещания дали ще мием коса или не.Реве със сълзи горката и ми къса сърцето.

# 553
  • Мнения: 690
Това с косата е познато на всички. Имам някакво мое обяснение за усещането им като се стича водата по лицето. Изпитват някакъв страх, чувство че не могат да дишат. При каката го преодолях с водене на фризьор. Една приятелка отдели една неделя сутрин (по принцип не работен ден, без клиенти) и измихме косата на фризьорската ваничка. Главата назад и с подвижното душче. След това в къщи импровизирахме и се получаваше. С малката още не съм го правила. Но принципно така мия косата - главата назад. Реве, ама от любов към спорта, а не първоначалните ужасни писъци. Ние всъщност в началото пищяхме безумно при самото влизане в банята и вида на коритото, душа или каквато и да е вода.

# 554
  • Мнения: 157
Wawa не знам дали ще ти бъда полезна защото нашия по-малък син изпитваше ужас от миенето на главата, когато водата минава през лицето му, а не по косата. Но ще споделя пък ти пробвай.  Взимахме една дрешка която преди баня сме свалили, например потниче или тениска и му казвах да се скрие и той я слагаше на лицето си с наведена надолу глава. Така диша в дрешката и очите му не се мокрят. За него беше голям ужас да му се размаже картинката от влизаща в очите вода или да вдиша вода през носа, докато му мия главата. Картинката която описваш ми е до болка позната и напълно те разбирам. Аз си мислех, че някой ден съседите ще викнат социалните да видят, какво правим с това дете та реве като магаре. Ама нейсе, изтърпяха да мине този период. Всъщност периода свърши когато една моя позната ми разказа за това как са я къпали до голяма с дрешка на очите. Разказвай  на детето нещо интересно докато се "крие" зад дрешката за да отвличаш вниманието от водата. Дано ти помогне  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт