Недоносени деца - 2

  • 22 693
  • 339
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 965
Честит ни подфорум!
Искрено благодаря на модераторите, че са ни преместили старите ни темички тук   bouquet
Mim40, браво!!!  Hug
Добре дошли на всички нови мамчета!

GERI844 , радвам се, че се присъедини към нас! Жорко утре ще стане на 2 месеца. Виж как хубаво наддава.  Simple Smile Доколкото бях чувала от майките на бебчетата, родени под 1кг (докато ходехме всеки ден пред отделението, за да ни дават информация за бебчетата, майчетата бяхме станали като едно семейство - тогава имаше и 3 бебенца, родени под 1кг) веднъж започнат ли да наддават - вече се вижда края на престоя в болницата. До края на месеца ще си гушнеш бебока  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover. Ти кърма имаш ли? Ако да - съхранявай - ще му е полезно. Във Варна четвъртък е ден за свиждане - в Бургас така ли е? Ако да, значи днес си го видяла  Simple Smile. И бъди сигурна, че е усетил колко много го обичаш. Когато за първи път ме пунаха при Вики, той спеше, но ме усети (или е усетил миризмата на мляко  newsm12). Мислех, че вече съм позабравила емоциите, но... сякаш беше вчера. Simple Smile Пиши ни подробности - ще се почувстваш по-добре.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 965
 ivanah, на мен педиатърката ни не ми даде направление за ортопед, но аз го заведох на частно. Единствено даде направление за офтамолог, защото в епикризата изрично беше записано. Там му разширяваха зениците и докторката гледа доколко е зряла ретината (ходихме на всеки 2 седмици за да не се изтърве отлепване на ретината - доколкото си спомням, ако се хване в началото може да се оперира - ако бъркам, мамите с повече опит да ме коригират). Като мина 1 месец от изписването му от неонталогичното, го заведах на контролен преглед там. В общи линии д-рката му прави тест на слуха и реакциите (единия тест беше все едно го пуска от високо, при което аз само дето не бръкнах под ръцете й да го хвана newsm62)

# 62
  • Мнения: 199
честито за новата тема.И добре дошли на новите мами.
Да не прозвучи малко нахално но списъка с имената на бебетата и майките е с много малки букви,с лупа да ги гледаш.Ако има начин или ако му се занимава на някой ,или ако иска може да се поправят.Надявам се а не съм обидила никой.

# 63
  • Мнения: 2 116
Според мен трябва да се пусне нова тема!  Peace От сорта на "ХАЙДЕ ДА СЕ ОПОЗНАЕМ" или нещо подобно! Няма смисъл от този списък на първа страница, защото постоянно трябва да се обновява!  Peace

# 64
  • Мнения: 3 914
тема с препоръчителните профилактични прегледи при недоносените бебета и възможните рискове.
 

Ей това трябва Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 521
Здравей Гери пиша ти, за да ти пожелая бебенцето ти да наддаде възможно най-бързо  newsm17 и скоро да си го гушкаш у вас newsm17 Стискам палци newsm10 и кураж  newsm10

# 66
  • Мнения: 388
Според мен трябва да се пусне нова тема!  Peace От сорта на "ХАЙДЕ ДА СЕ ОПОЗНАЕМ" или нещо подобно! Няма смисъл от този списък на първа страница, защото постоянно трябва да се обновява!  Peace
Наистина сега, когато си имаме форум, защо ни е заглавна страница  newsm78?! Тя си вършеше работата когато бяхме в тема. Но сега може би трябва да измислим някаква друга алтернатива. Идеята ти е добра, Здравче. В една темичка всяка мама ще напише историйката си и така...Че и Надето ще залудне, а и без това за момента не може да внесе никакви корекции.

# 67
  • Мнения: 1 733
Гери, аз също искам да ти вдъхна кураж и сила. Сигурна съм, че скоро ще можеш да си нагушкаш съкровището!  bouquet

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 444
Благодаря ви за топлия прием, момичета!

Ivanah, ние ходихме по толкова лекари, защото все възникваше нещо да ни ошашка - когато изписаха Ники, той имаше кръвоизливи в очите, така че докато се резорбират всяка седмица бяхме на офталмолог, после минахме на 2 седмици, после няколко месеца веднъж месечно, сега профилактично всяка година за мое успокоение; за трансфонтанелните ехографии ходихме 5 или 6 пъти защото в епикризата пишеше, че е имал хиперехогенни зони в мозъка и трябваше да видим дали нещата са се нормализирали, но тъй като това не се поема от ЗК, водила съм го по частни прегледи; на кардиолог ходихме през 6 месеца, защото се оказа, че има физиологичен шум и трябва да се проследява; на невролог ни пратиха за наше успокоение, защото от ТФЕ единия вентрикул в мозъка излизаше с 1/10 от милиметъра извън нормата и ехографистката го направи на голям проблем, от което се оказа, че невроложката след обстоен преглед каза, че няма никакви опасения, а и такива малки отклонения могат да се намерят сигурно и в моята глава, защото нищо в природата не е симетрично; на ортопед ходихме профилактично... Така, че не се притеснявай излишно, но мини по един преглед профилактично за твое успокоение. Не видях от кой град си, но ако си Варна и проявиш интерест, ще ти дам всички координати.

# 69
  • Мнения: 2 116
Според мен трябва да се пусне нова тема!  Peace От сорта на "ХАЙДЕ ДА СЕ ОПОЗНАЕМ" или нещо подобно! Няма смисъл от този списък на първа страница, защото постоянно трябва да се обновява!  Peace
Наистина сега, когато си имаме форум, защо ни е заглавна страница  newsm78?! Тя си вършеше работата когато бяхме в тема. Но сега може би трябва да измислим някаква друга алтернатива. Идеята ти е добра, Здравче. В една темичка всяка мама ще напише историйката си и така...Че и Надето ще залудне, а и без това за момента не може да внесе никакви корекции.



Мами да пускам ли тема???  newsm78 Дайте идея за заглавие!!!  Hug  bouquet

# 70
  • Мнения: 388
Ами на мен, Здравче, ми допада и това, което ти си дала като пример. Но нека и другите мами предложат.

# 71
  • Мнения: 230
И на мене ми харесва "Хайде да се опознаем" или "Хайде да се запознаем".

# 72
  • Мнения: 983
Manzhelka, не съм от Варна, от Хасково съм.. все пак благодаря  bouquet Ще проуча как тук стоят нещата с тези прегледи. Сега си мисля, че може би лекарите се ръководят от епикризата от болницата, накъде да насочват бебетата...незнам  newsm78 Нашата епикриза остана при педиатъра и сега много ме е яд, че не си направих и едно копие за мен...ей така да си я чета за успокоение../не че разбирам нещо, де  Joy/ пък и вие някой съвет също можеше да дадете  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 495
Моята дьщеричка Симона се роди в 30г.с.1кг. 40см.Беше в кувиоз около1,5мес,с пьпна херния,изранена кожа.Аз и направих пьпчето,за да избегна операция.Тук разбирам,че много неща не са направени от лекарите предвид сьстоянието и.Мога много да пиша,но  сигурно вече няма смисьл.Интересува ме само на колко от вашите дечица е поставен Екзосьрв в пьрвите минути от раждането.По този начин се разширяват дробовете.Наложи се да използваме врьзки за това,вьпреки че Екзосьрв е жизненоважен за недоносени.Оставам с впечатление,че не на всички деца е поставен и оттам повече усложнения.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Хайде и от мен честито!
Явно имаше нужда и ние новите да се разпишем, веднага ни направиха подфорумче  Mr. Green!
Видях, че вече има библиотечка, искам да предложа да се направи и темичка с имена и координати на подходящи специалисти, занимаващи се с бебета и малки деца. Това ми дойде наум като прочетох поста на Мanzhelka колко прегледи са направили и браво. За София като че ли има по-голям избор, но в останалите градове информацията за кадърни лекари като че ли е недостатъчна.
За съжаление не мога да пиша повече, че в момента ревем.
До скоро.

Общи условия

Активация на акаунт