ЮЛСКА жега не ни плаши, щом в прегръдките ни ще са нашите юнаци

  • 11 365
  • 283
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 153
Честито на новите мами!

Ох тези колики, всички бебчета плачкат. Ема се гърчи, пищи, направо не се издържа, много ми е мъчно, нищо не помага.

Количката ми е много голяма и тежка Маг ингланд е. Не мога да се справям сама, имам един полуетаж стълби и раждане секцио, за да я изведа съм зависима.  Моля, ви дайте съвет каква по-компактна и лека да си купя. Нали бях с контракции от 6 месец и лежах за задържане, нямах възможност да обикалям магазините и да избирам, а сега с кърменето пак не мога да я оставям за дълго. Тази тема е обсъждана многократно, но ще ми е от полза вече обебилите се мамчета да споделят опит.

# 196
  • Мнения: 161
Аркси тази хамомила е хомеопатична даде ми я една приятелка, останала от нейните деца. Казах на педиатърката и тя ми каза че мога да й я давам. Ако искаш за всеки случай се консултирай и ти с твоята педиатърка и пробвай може и да подейства да облекчи малко, но тя със сигурност ще подейства по-късно както всички хомеопатични лекарства. И не се притеснявай че нямаш кърма важното е юнака да расте здрав и силен и без това след някой и друг месец ще започнат да папат и друга храна освен млякото, според мен е важно да си хапват!
Мунка 77 ами не знам точно каква количка да те посъветвам да си вземеш те леките са летни колички моята е на пег перего центро комплето аз съм много доволна но пак си тежи едно 7-8 кг. ако не и 9 кг. Предполагам че след 20 дни вече няма да се притесняваш за операцията ти и ще можеш да вдигаш и по-тежки неща, но все пак се пази за сега!

# 197
  • Sofia
  • Мнения: 559
munka77  радвам се че си доволна от Вълчинова, че да препоръчваш е все пак доста отговорна работа, особено когато е свързано с нашите бебоци.

Лоша работа с тия колики, и аз чакам вече със страх да ни почнат.   Confused
Ние бяхме по улиците до около четири, а с разходките започнах на осмия ден. Повече не можах да изчакам, че ме бяха хванали лудичките у дома. Но да се похваля, вече си поплаквам по-малко. Голям резил с тия ревове, че няма и къде да се скрия като ме хванат неподготвена сълзите. Много гадно....

За храненето, ние пък пием по един час едни 60мл и даже не ги изпиваме, така че направо ви завидях за скоростта - за 10мин само си мечтая...

Аркси а за това кърмене я им тегли по една - ти си гледай детенцето да е нахранено, а в крайна сметка едно време на кисело мляко са я карали. Сега има толкова качествени АМ, до които в крайна сметка прибягваме защото така се получава. И аз не мога да изкарам само с кърмене, ами като не иска и го мързи ще хапва АМ, то вече не остана кърма от неговия мързел, а имах.
В този ред на мисли - имам излишна помпа на НУК - електрическата, ако има желаещ да се обади.

# 198
  • Мнения: 766
donsyy по въпроса за ваксината - за съжаление няма производство на българската все още  Tired
само вносна - Рокси беше казала, че в аптеката до ТК е на цена 150 лв. , че на мен на други места ми я оферираха за 180-220 лв  #Cussing out
Това е положението, а принципно се поставя безплатно и в болницата са длъжни да имат наличност. но ..................................... 

# 199
  • София
  • Мнения: 17

за болничния - аз сега се връщам от ЖК и питах че май и аз съм се засилила да преносвам
казаха ми да изчакам да родя и после да пратя таткото с личния амбулаторен картон и гинеколожката ще ми издаде допълнителен болничен за колкото дни трябва

Беболинчо, мерси за инфото!
Ще изчакам до утре и аз ще звъня на доки да видим и тя какво ще каже.Все си мислех,че ще родя преди термин,но уви ooooh!

# 200
  • София
  • Мнения: 153
Vesi, мерси за инфото!

# 201
  • Мнения: 984
wwesie хайде да ходим да раждаме довечера  Hug
Хем ще е на смяна една много готина докторка. Аз до сега обяснявах на шкембето как е точния момент да излезе.. да видим дали ще ме послуша  Mr. Green
Пък и по вода ще му върви.. идеално се получава. Само да се реши бебока. Heart Eyes

# 202
  • София
  • Мнения: 17
Ами хайде,беболинчо! И аз това викам,ама никой не ме чува! Joy
И както казваш хем по вода ще му върви на детето,хем и на нас няма да ни е жега.
Сега видях, че термина ти е ден след моя,пък и аз съм решила да раждам в ТК и се получава чудничко! Laughing

# 203
  • Мнения: 161
Ох момичета като ви чета как бързате да родите вече и нямате търпение и аз така бях още от началото на юни и сам с 3 напъна я родих ама като ми я донесоха на втория ден и като почна да реве и викам на акушерката аз ако знаех че така ще реве нямаше да нъпвам толкова много да излиза:)
Абе вашите бебета като изкъпите спят ли спокойно нашето го къпим към 7-8 часа когато се събуди обаче после голям бяс става не ще да спи почва да се криви и баща й вика повече няма да те къпем само с мокри кърпички:)
Ама то нашето маце още от корема беше нощна птица и сега продължава с този режим май че като почне да се смръчава и на бар й се ходи. Лека вечер и по-малко ревове на бебешорите!

# 204
  • София
  • Мнения: 568
donsyy, за ваксината. За съжаление имам координати на фирмата, но както ти е казала Там-там производство няма. В бъдещи и настоящи майки имаше подобна тема. Проста миксилена трябва задължително да си вземе фактура и след това да пусне жалба до ЗК. Иначе от болницата са длъжни да имат такава ваксина и да й я сложат. Обаче какво да се прави, живеем в България #Cussing out. Остава надеждата, че ще й върнат парите след жалбата - имаме си пример -марисасав и нейните болнични.
Ето линка към темата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205208.0

# 205
  • София
  • Мнения: 3 414
Искре тегли им по една майна,аз вече изцеждам 10гр-мисля да се откажа а и ми се пуши от нерви и ми се пие даже.Защо сменяте храната?Защо Хип?А и аз с тея шишета откачих вече.Моя купил залъгалки на нук-познайте какви цветове жъл и розов,викам ама ние момчета имаме и то ААААА...... Joy
Сега да кажа ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ!!!!

# 206
  • Мнения: 984
Ох да ви се оплача нищо не ми е вкусно вече  Confused Правя си някакви неща които преди съм обичала страшно много обаче сега са ми безвкусни
Дори и шоколада не ми се услажда вече... а преди яденето беше едно всекидневно щастие за мен  Rolling Eyes

На фона на проблемите с колики и ядене на бебчовците това изглежда смешно, но искам да хапна нещо вкусно!!! Милинките на r0ksi още ги сънувам  Embarassed

# 207
  • Мнения: 4 300
Пфуууу нямахме нет един ден, гадост голяма...
За ваксината гледам са отговорили, ние натворихме една жалба и утре сутрин мъжа ми ще я носи в ТК.
Яна, поста ти направо ми напълни душата  bouquet

# 208
  • София
  • Мнения: 1 183
Здравейте!
Първо,честито на новите мами,наистина тия дни е бил голям бебевалеж!Да се радват на живи и здрави бебоци!
За пишлетата да ви кажа,че ние оня ден бяхме на уролог в Пирогов заради подутото тестисче.След няколко месеца ще видим какво ще го правим,дали ще се наложи операция или не  Praynig Та д-ра ми каза за пишлето да не го закачам изобщо до една годинка(само почистване)и да не слушам никого,даже педито,защото при някои момченца било с "хоботче" Rolling Eyes,при други-не и според това се прави или не забелване и най-добре да си го види специалист.
Искре,за уригването и ние го имахме тоя проблем.Таткото го реши като на всеки погълнати 30 мл го вдига и бързо и лесно се урига,а като изгълта всичко наведнъж не ще или пък връща.
Ние сме на Фризолак,ама много запича,ака като камъчета и все се напъва.Мислим да го сменяваме да не се мъчи детето.
С кърмата още се борим,ту почти спре,ту се засили,вече не знам  newsm78

# 209
  • Sofia
  • Мнения: 523
Иве, храната сменяме, за да видим дали не писка от нея. ХИП - това каза педиатърката. Аз си мисля дали да не пробваме и Аптамил. Тоя ХИП много гъст - все едно разредено картофено пюре. Ама то и диването като яде като ламя - за 5-10 мин и изпразва бутилката - Пък уж са на Авент номер 1 и против колики .....  Ако тази нощ пак е като вчера - утре сме на педиатър.

Ама аз си мисля сега, че е по-скоро от това че не ака всеки път като яде - на сега се изака човека и е мирен и кротък. Ама знам ли до кога...  Praynig
Ще почна да го изаквам насила с малко гимнастика.

ооо - представям си какво е било със залагалките. ама ако е пазарувал от бебемаркет-а - не му се сърди на човека - нема други цветове - ние за това имаме една жълта от там. ако немаха жълто щех розова да взема срам не срам.

em4eto, ще пробваме вашата техника с уригването - просто иначе е кошмар...

щях да забравя - сега ми се обади Лекси - всичко е наред при тях. Мъчи се да кърми - още не е слязла нито коластра нито кърма, ама Теодора била лакома и се справяла с бутилката за 2 мин Grinning

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 21:34 от arksi_

Общи условия

Активация на акаунт