Какво трябва да се прави с пишката за да се оголи?

  • 19 209
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 226
И аз доскоро се лутах из многото информация в опит да взема правилното решение. Пуснах и тема при чужбинските мами - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215183.0
В крайна сметка след разговор с мъжа ми решихме да не пипаме. Като казвам "не пипаме" имам предвид да не забелваме - само лекичко издърпвам и почиствам. Всичко друго ми се струва нелогично и ненормално. Тези мами, които забелват - защо го правите?! Какво е логичното обяснение? На едно малко момченце пенисът е необходим само за пишкане - а пишкането става и без забелване. Едва през пубертета започват ерекциите, при които ако не е забелен пениса, ще има болка. Природата неслучайно е "затворила" пениса на бебенцето, за да не се замърсява и наранява. Именно със забелванията се вкарват мръсотии и майките после пишат за бели топченца и неприятни миризми. Много майки казват, че веднъж забелен рано, после пениса пак се затваря - а не е ли така, защота така трябва да бъде и природата коригира грешката ви?
Няма логика да се забелва пениса на малко бебе.

# 31
  • Мнения: 1 224
Има си причина пишленцето да е скрито в периода на първата годинка - когато бебето ака много често, в памперса и възможността от инфекции е голяма. Целта е да се предпазят възпроизводствените органи от замърсяване. И при момиченцата има ткъв механизъм - това е химена.
Не знам за развита страна ,в която да се препоръчва забелване на пишле на новородено бебе! Shocked Ако все пак изберете да забелвате, поне почакайте малко!

# 32
  • Мнения: 1 503
И ние не сме "забелени"
Христо беше на 6 м,когато педито му отвори леко пишлето.От време на време придърпвам и аз,но докъдето стигне.Не насилвам.Главичката се показва за сега,но по нея има кожичка.Не по цялато,но все пак не може да излезе newsm78.Незнам как да процедирам newsm78.Надявам се скоро да се поотвори,защото първо аз немога насилствено да свърша това,второ ,не искам друг да причини такава болка на детето ми newsm78

# 33
  • Мнения: 353
Още от първия месец постепенно се заголва всяка вечер, лекичко !
Ето така и аз слушах митове и легенди че не се пипа преди годинката и какво изтормозих си детето цяла седмица докато се възстанови от манипулацията.
Сега на бебо му я отварям от 1вата седмица. Та дано да няма проблеми . Praynig

# 34
  • Мнения: 311
Напълно те разбирам. Аз имах същия проблем. Малкия е на 2 месеца и 20 дни. Моят съвет е да го заведеш на лекар и да помалиш той да свърши тази работа. Бебчо ще поплаче доста но проблемът ще ти е решен. После трябва да го почистваш много старателно. При нас аз се опитвах всеки път по малко но не се беше оголил напълно, отидах в Токуда и там лекарката сама предложи да "оправи положението".
А иначе не е рано, колкото по-рано, толкова по-добре.

Успех.

# 35
  • Мнения: 1 896
Една брутална педка, която после сменихме, му дръпна кожата на около месец. После тя си се слепна отново.
Следващият ни лекар - вече доста в час с актуалните неща, ми каза да не пипам, въпреки вторичното слепване, а да изчакаме до три годинки и тогава да разгледаме пак как е. Сега синът ми е на 2 г. и 8 месеца и сам си е отлепил почти напълно препуциумчето - откакто махнахме памперса, често пипа там и сам си помогна, съвсем мъничко му остава още, но напредва много бързо  Grinning

# 36
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
с мъжа ми решихме да не пипаме. Като казвам "не пипаме" имам предвид да не забелваме - само лекичко издърпвам и почиствам. 

     Rolling Eyes Thinking newsm78Е ти какво мислиш, че е забелването?Аз не свалям пениса на детето за 10 мин.докато го изпера и забеля!Действам като теб.Ясно, че забелването не значи съдизъм, или операция без упойка на детето.

# 37
  • Мнения: 1 503
Цитат на:  link=topic=Satriani216057.msg4761585#msg4761585 date=1187696986
с мъжа ми решихме да не пипаме. Като казвам "не пипаме" имам предвид да не забелваме - само лекичко издърпвам и почиствам. 

     Rolling Eyes Thinking newsm78Е ти какво мислиш, че е забелването?Аз не свалям пениса на детето за 10 мин.докато го изпера и забеля!Действам като теб.Ясно, че забелването не значи съдизъм, или операция без упойка на детето.
Аз мисля,че Satriani иска да каже ,че не насилва положението newsm78Т.е така правя и аз!До където стигне ,дотам.И за мен това не е забелване.Нали не успява да му излезе главичката и да я измие?!А определено  насилственото забелване с течаща кръв и т.н си е садизъм

# 38
  • Мнения: 163
най-добре е да се отиде на уролог и той да я заголи

# 39
  • някъде
  • Мнения: 4 961
Синът ми е на 1г и 1 месец и не му е забелена! Винаги по време на баня и след това се опитвам да я забеля, но не смея да натисна силно и затова още не е забелена! Преди време от едната страна от самосебе си се беше забелила, и въпреки че всяка вечер почиствах и придърпвах се `затвори` пак! Педито ми каза за някаква паста- нещо с А май беше- маже се две седмици като леко се забелва и уж готова работата! Някой ползвал ли е и изобщо чувал ли е за такова нещо? newsm78

# 40
  • Мнения: 6 164
Почвай постепенно, като по-големи ги боли повече. На Крис я забелих за месец-два, от едномесечен, нито е плакал, нито нещо разбра. Peace

# 41
  • някъде
  • Мнения: 4 961
Синът ми е на 1г и 1 месец и не му е забелена! Винаги по време на баня и след това се опитвам да я забеля, но не смея да натисна силно и затова още не е забелена! Преди време от едната страна от самосебе си се беше забелила, и въпреки че всяка вечер почиствах и придърпвах се `затвори` пак! Педито ми каза за някаква паста- нещо с А май беше- маже се две седмици като леко се забелва и уж готова работата! Някой ползвал ли е и изобщо чувал ли е за такова нещо? newsm78
Мисля, че се казва АДВАНТАН кремчето Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 9 050
Млад, възрастен, хубав, грозен - няма значение.  Grinning Завси кой го учи и от къде чете.  А практиката досега в България е била за забелването. Тепърва се променя...

Малко съм учудена от това. Наистина ли до сега практиката е била за забелването? Аз лично не забелвам по препоръка на педиатърката ни. Вярвам и, първо защото до сега не съм имала повод да се съмнявам в съветите, които ми е дала и на второ място, защото самата тя е отгледала две момчета  Grinning Отделно детето имаше хидроцеле и се консултирахме с хирург от Пирогов. Той даде същия съвет - да не забелваме. Така че, съм оставила нещата на природата. Малкия отдавна си откри пишока и дърпа ли дърпа....Голяма игра пада.

Обаче пък като заведох детето на друг педиатър ( не бяхме в София и се наложи ), тя веднага налетя да забелва. Даже ми се караше, че не съм го правила досега. Ама аз не и дадох.

По тази тема, всеки си прави избора сам. Мои приятели забелват от 1 месечна възраст. Сега детето е на 4 години и още не може да се каже, че имат трайни резултати.....

# 43
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Синът ми е на 1г и 1 месец и не му е забелена! Винаги по време на баня и след това се опитвам да я забеля, но не смея да натисна силно и затова още не е забелена! Преди време от едната страна от самосебе си се беше забелила, и въпреки че всяка вечер почиствах и придърпвах се `затвори` пак! Педито ми каза за някаква паста- нещо с А май беше- маже се две седмици като леко се забелва и уж готова работата! Някой ползвал ли е и изобщо чувал ли е за такова нещо? newsm78
Мисля, че се казва АДВАНТАН кремчето Rolling Eyes

за Адвантана не съм чувала да се маже при забелване. Ние го ползваме за алергични обриви и лишеи. Този крем се ползва при Ендогенна екзема /атопичен дерматит, невродерматит/, контактна екзема, дегенеративна екзема, дисхидрозиформена екзема, екзема вулгарис и екзема при деца.

Когато забелвахме пишката докторката каза ако кръвне да почиствам с преварена вода или отвара от смрадлика и да намазвам с Дефламол.

# 44
  • Мнения: 406
Ох този проблем го имах и аз като всяка млада майка.Всеки казва различно и така се стигна до това да цепят голямия ми син като стана на 3 годинки.Каква болка и какав ужас беше не искам да се сещам.Сега с 2 ми син вече си знаех -беше на 2 месеца когато го бях оправила.Всяка вече по време на къпане се забелва и се изплаква с чиста водичка и няма да има после болезненото цепене!!!

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 09:35 от nani m

Общи условия

Активация на акаунт