Боклук такъв!

  • 6 898
  • 152
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 759
                  Три месеца ми отне да приуча 82-годишна жена да събира разделно, и сега е по-старателна от малко детенце. Много мила гледка! Гордея се със себе си  Blush, а към всички несъбиращи: има надежда и за вас  Mr. Green.

# 136
  • around the world
  • Мнения: 651
                  Три месеца ми отне да приуча 82-годишна жена да събира разделно, и сега е по-старателна от малко детенце. Много мила гледка! Гордея се със себе си  Blush, а към всички несъбиращи: има надежда и за вас  Mr. Green.
Лигла, Браво на теб  Peace.
За съжаление са много малко хората,които биха се заели с такива дейности о замислят по-сериозно за това какво оставяме след себе си за децата ни, а и техните деца  bouquet

# 137
  • Мнения: 249
Спрях да разделям боклука. Точно защото пред очите ми камионът навири кофата с хартията наред с тези за битови отпадъци. Това упражнение е безсмислено- домакинствата разделят, после пак се събират. И изобщо твърдението, че трябва да "свикнем" не го приемам- да се въведе система за разделно събиране на отпадъците и тяхната преработка е едно, а това, което се прави- просто да сложат шарени кофи е идиотско.



аз си го разделям,нали съм еколог Laughingби трябвало в зависимост от това на коя фирма са контейнерите,да идват от там коли и да си събират боклука,но пак разделно

# 138
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Пълни глупости.Когато видя да идват по 3 разли4ни камиона тогава ,ще по4на.

# 139
  • Мнения: 249
Пълни глупости.Когато видя да идват по 3 разли4ни камиона тогава ,ще по4на.

не са,работя в една от тези фирми и знам по-добре от теб какво се прави. За това недей да правиш обобщаващи коментари за неща които не разбираш

# 140
  • around the world
  • Мнения: 651
Пълни глупости.Когато видя да идват по 3 разли4ни камиона тогава ,ще по4на.
Ами ако си будна през нощта може и да ги видиш. По принцип те би трябвало да се движат тогава.
Ние не ги виждаме, но ги чуваме.
В центъра на София стъклото редовно се извозва към 6 сутринта и майка ми всеки път след тяхното минаване не може да спи. Но така пък  до колкото разбирам не задръстват движението.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 672
Трета опция  Peace
Пред нашия блок има от старите казани

# 142
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
2
ами и циганите и те душа носят... и разните му бедняци. Защо им взимате препитанието?

# 143
  • Мнения: 2 700
Друго Laughing
Събирах първите две седмици, след като ни сложиха кофите. Но това беше преди поне половин година, може и повече. След това кварталните клошари ги изпротрошиха и се върна старата систeма - всичко в кюпа. Само контейнерът за стъклени шишета остана цял (имаше дупка, а не капак) и него го пълня порядъчно.

# 144
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Събирам го и още как. Децата ми правят забележка, ако шишетата от минерална вода се озоват в коша за боклук, а не в торбичката, предвидена за това ooooh!
Подходът на Екопак беше зашеметяващ - зарибиха децата с песнички, игри и книжки. Вкараха им в главиците идеята и те я приеха с кеф - Контролирайте родителите си! Те оставят Земята на вас!

# 145
  • София
  • Мнения: 17 592
Гласувах с "друго" и обяснявам какво.
НЕ, не събирам боклука разделно. Нито когато съм живяла на място с "подходящи" контейнери, нито сега. "Подходящите" контейнери са непрактични. Бих събирала, примерно, стъклените шишета и буркани в отделен плик. Но бих ги изхвърлила с плика в контейнера. Никога не бих си играла да ги пъхам шише по шише. Или да им махам капачките. Преработката на боклука по принцип е изгодно предприятие. И ако концесионерите намират за неизгодно да назначат работници, които да участват в процеса, аз пък намирам за неизгодно за себе си да работя безплатно за тях.

Така че моят отговор е
"Не. Няма подходящи контейнери". Без "в моя квартал". Изобщо, в моята държава.

# 146
  • Мнения: 740
Разделно събирам, въпреки че нямам място за две или три кофи. Пълня торбички с пластмасови шишета и консервени кутии.
Но май съм единствената в блока Sad А пред съседния блок обърнаха кофите за общо ползване, изпочупиха капаците - болно ми е да гледам нехайството на българина...

# 147
  • Мнения: 19
Не! Има ли смисъл като после пак се озовава на едно място. Изключение правя само за стъкларии.

# 148
  • around the world
  • Мнения: 651
Не! Има ли смисъл като после пак се озовава на едно място. Изключение правя само за стъкларии.
А защо мислиш, че отива на едно място?

# 149
  • София
  • Мнения: 2 072
Нямаме контейнери за разделно събиране, иначе бих
Като извеждам детето минаваме покрай едни контейнери за разделно и честа гледка е някое цигане да се е навряло вътре и да вади съдържанието, а циганката сортира отвън.

Общи условия

Активация на акаунт