имате ли сродна душа във форума?

  • 7 092
  • 177
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Някой който  сякаш ви чете мислите, възгледите ви са еднакви, начина на изразяване и т.н. Кои са те?
Аз нямам, но се е случвало да попадна на постове, които "аз съм ги писала". Никовете не помня обаче.

# 1
  • Мнения: 2 199
Имам  Hug
чела съм им постове, но не "поддържаме"

разговор, просто не са ме забелязали и те

# 2
  • Мнения: X
Менкам си ги!  Wink Тамън някоя си викам, че ми е сродна, пък като я чета в друга тема, нещо вече не ми е сродна!
Един сроден за едно, друг за друго...

# 3
  • Мнения: 13 512
Не, ама имам роднини. Брои ли се? Wink

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 00:45 от monda

# 4
# 5
  • Мнения: 3 423
Мамите от готварския са ми най-близки.

# 6
  • Мнения: 7 723
....а на мен- от кърмаческия.

# 7
  • Мнения: 2 212
Имам. Не една. Не искам да ги изброявам поименно  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Имам. Djane. Заради любофта към Фурлите.

# 9
  • Мнения: 750
Имам!
Тя знае коя е!

# 10
# 11
  • Мнения: 10 758
Срещат се.

# 12
  • Мнения: 3 405
имам, да

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Случвало се е но рядко да попадна  на сродна душа

# 14
# 15
  • Мнения: 1 992
Има хора, които ме кефят. Сродни души нямам.

# 16
  • Мнения: 2 386
Лиске, тъй-тъй! Joy Joy

Аз нямам, а бих искала..

# 17
  • Мнения: 2 759
                  Много трайно ме кефят няколко (малко) мацки. Чувствам ги близки. Но няма да призная кои са. Възможно е да го приемат като обида.

# 18
  • Мнения: 3 447
Имам две. Не поддържам връзка с тях.

# 19
  • Мнения: 674
Има три но не подържам връзки с тях.

# 20
  • Мнения: 4 076
  Има хора,чиито постове чета с удоволствие.Не ги познавам лично и не вярвам,че мога да ги опозная по Интернет до такава степен,че да ги смятам за приятели и сродни души.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Сродни души незнам..но такива на които ми харесват разсъжденията  - да. Част от тях познавам вече и лично.

# 22
  • Мнения: 4 841
Менкам си ги!  Wink Тамън някоя си викам, че ми е сродна, пък като я чета в друга тема, нещо вече не ми е сродна!
Един сроден за едно, друг за друго...


Да, случвало ми се е примерно 3-4 мнения да дадена форумка да са напълно идентични с моите и да я цитирам дори, а в друга тема, да сме на коренно противоположни позиции.
Виж, не-сродните си ги знам, определено има хора с които ама НИКОГА и по НИКАКЪВ повод не сме на еднакви позиции.
Но то затова е и толкова интересно, защото сме различни.

# 23
  • Мнения: 7 474
Имам и даже ги познавам вече повечето  Laughing
Но имам и такива, които не познавам, но пак са ми близки.


Мамите от готварския са ми най-близки.

Знаех си  Joy Joy

# 24
  • Мнения: 4 296
Нямам никаква представа  Shocked Laughing

# 25
  • Мнения: 6 029
аау поредната "Кой ви кефи" хихих.

нямам сродни души, щот съм единствена и неповторима  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 537
да,имам

# 27
  • Мнения: 516
Ми явно Джулито ще да е моята сродна душа. Заради това:


нямам сродни души, щот съм единствена и неповторима  Mr. Green

# 28
  • Мнения: X
Имам, разбира се.
Но за съжаление не познавам нито една от тях. Rolling Eyes

Като гледам никой не е споменал  ник и аз няма да го правя,  за да не се цепя от колектива. Crossing Arms
Че, който се цепи от колептива му го нацепват колективно. Whistling

# 29
  • Мнения: 6 155
Имам няколко.
Лейди Мармалад води класацията  Wink

# 30
# 31
  • Мнения: 4 473
На прима виста се сещам за една потребителка. Приятно е да прочетеш мислите си. Тя, едва ли подозира, за което.

# 32
  • Мнения: 2 891
Имам и са много разнородни. Дали ме гони шизофренията  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 516
Имам, разбира се.
Но за съжаление не познавам нито една от тях. Rolling Eyes

Като гледам никой не е споменал  ник и аз няма да го правя,  за да не се цепя от колектива. Crossing Arms
Че, който се цепи от колептива му го нацепват колективно. Whistling
Простете, Кампари, аз споменах.
кампари с портокалов фреш ми е любима лятна напитка

# 34
  • out of space
  • Мнения: 8 574
аау поредната "Кой ви кефи" хихих.

нямам сродни души, щот съм единствена и неповторима  Mr. Green

Еееее язък, тамън щях да увековеча твоя ник  Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 6 029

Еееее язък, тамън щях да увековеча твоя ник  Twisted Evil

е айде сега, за теб може  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 36
  • Мнения: X

Сега искаш всички да ти го нацепят колективно или и аз да спомена никове? Laughing
Добре де, от мен да мине!Цомба (тя си го знае) и baibibi (тя сигурно дори не подозира)

кампари с портокалов фреш ми е любима лятна напитка

Една съфорумка ме питаше защо съм Кампари (по Сопранов)
Помислила си, че това е някакъв коктейл по рецепта на Сопрано. hahaha
Така че, Кръстник, давай рецептата, не се стискай! Laughing


# 37
  • Мнения: X
Сигурно имам И сродни. Такива с които ми е много приятно да разговарям също има.
 Всъщност е поучително да имаш възможност да разговаряш с всякакъв тип хора.

# 38
  • Мнения: 293
Менкам си ги!  Wink Тамън някоя си викам, че ми е сродна, пък като я чета в друга тема, нещо вече не ми е сродна!
Един сроден за едно, друг за друго...


Любовта ви не истинска, тогава Laughing

# 39
  • Мнения: 27 524
Имам.
Сродна душа - Биляна.
Възгледи - Франзела Калина.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 076
Много.

# 41
  • Мнения: 4 358
Имам. Понякога ми се иска да се видим и наживо, но се притеснявам, че ще разваля магията  Laughing

# 42
  • Мнения: 1 895
Хм...при мен е и във форума и извън него Laughing Кръв, какво да се прави Heart Eyes

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не нямам.

# 44
  • Мнения: 2 161
Нямам сродна душа.Но с някои хора спешно трябва да се видя.Имам предвид,че ми допадат или от чисто любопитство.Ако не бях толкова притеснителна щях да долетя на първата организирана среща в София.

# 45
  • Мнения: 27 524
И тити ми е сродна, ама много ме кастри и сдържа  Embarassed

# 46
  • Sf
  • Мнения: 808
поименно, поименно, както би казала мю

мойте сродни души са... въх, спря ми нетът  newsm78

# 47
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Все по-рядко пиша, но продължавам да чета и да водя задочни разговори.

Бройката хора, с които успявам да се срещна в реалния свят е много по-малка от тази тук. А и не мога с всеки срещнат да почна да обсъждам хиляда теми едновременно  Mr. Green
Форумът разшири кръгозора на контактите ми, стесни го от друга страна, но съм доволна, защото срещам и чета хора, които мислят като мен.
И това ме кара да се чувствам не сама (и други правят моите грешки  Whistling Mr. Green)

# 48
  • Мнения: 2 897
Доста такива открих и откривам Simple SmileА днес научих,че си имам и клонинг,към когото питая,хм,смесени чувства.

# 49
  • Мнения: 3 405
Аз поименно  Mr. Green

Дона (къде си?) и Де Ваня
Ламята НеСпаска и Василиса
за някои неща Блонди

Има и други, те са в Споделете, зависи от момента.
И аз ли съм към шизото?  Mr. Green

# 50
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имам си. Заради тях все още пописвам тук...

# 51
  • Мнения: 7 122
След като са минали Василиса или Лиса, оставам безмълвна. Така прекрасно и стегнато израдяват мисълта ми.  Grinning

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Имам разбира се . Това са потребителки, които изобщо не са харесвани, но на мен са ми любими.

# 53
  • Sf
  • Мнения: 808
А, имам нет... За какво говорех...

Моите сродни души са писали в тази тема  Mr. Green

# 54
  • под дъгата
  • Мнения: 630
По-скоро има хора, които чувствам близки, 'на една вълна', както и такива, които са ми интересни и колоритни.

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не се сещам за сродни , но много пишещи харесвам ....  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 2 401
аау поредната "Кой ви кефи" хихих.

нямам сродни души, щот съм единствена и неповторима  Mr. Green

Не ми беше идеята за кой  "ви кефи".  При мен има няколко мацки, с които сме на един акъл , ама не ме кефят, има и някои доста, ама доста различни, които ме кефят.  Та мисля си, че съвсем спокойно можете да казвате имената на сродните душици без да се свените.  Wink

# 57
  • Мнения: 2 032
Има хора, с които с удоволствие ще си разменя някой лаф. Това брои ли се за нещо?

# 58
  • Мнения: 1 299
Има само хора, които ми допадат, но чак сродна душа - не

# 59
  • София
  • Мнения: 6 743
Съвсем наскоро "открих" моята сродна душа - Лулуто.Имаме толкова общо, че чак ми е странно (изключая външния вид Mr. GreenShocked
А в цалата тема, само Анджелина и Блонди са се изказали качествено, другите само количествено  Crossing Arms Whistling

# 60
  • Мнения: 1 303
Ммм по-скоро не

# 61
  • Мнения: 6 164
Мммне. В интерес на истината бих се изненадала да намеря. Crazy

# 62
  • Мнения: 2 818
По-скоро имам. Всъщност много хора чувствам близки.

# 63
  • Мнения: 3 760
Знаток!

Също подозирам (в сродност) Доня Коприва и Дона...

Светоусещане, ценностна система, чувство за хумор и куп други неща ме карат да почувствам някоя душа като сродна. Ако разглеждам само един от тези показатели сродните души стават доста  Laughing

# 64
  • Мнения: 4 138
всички татковци от форума на татковците Twisted Evilпадаме си по еднакви неща Mr. Green

# 65
  • Мнения: 1 134
Има доста хора, които уважавам достатъчно много, за да ги сродя с черната си  душа... Mr. Green

# 66
  • София
  • Мнения: 7 097
всички татковци от форума на татковците Twisted Evilпадаме си по еднакви неща Mr. Green

Жени?

# 67
  • Мнения: 3 268
Има хора,които ме кефят и такива,които не ме впечатляват.Любов и омраза са силни чувства все пак.

# 68
  • Мнения: 4 753
Има няколко човека , с които много се приличаме.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 452
"Сродна душа" не е най-правилната формулировка за нещата, но разбира се има хора, които смятам, че е прекрасно да познавам и да общувам с тях.
Засега някои от тях познавам, с други следва да се запозная някой ден, но за всичко има време.

# 70
  • Мнения: 183
Има хора, които като ги прочета и ми иде да кажа- пу това аз съм го казала.

# 71
  • Мнения: 14 499
една едничка Blush

# 72
  • Мнения: 3 405
Естер - и тя.  Grinning

# 73
  • Мнения: 5 103
има момичета от форума , с който съм приятелка и извън него , но сродна душа нямам май newsm78

# 74
  • Мнения: 2 673
под "сродна" разбирам - като мен..
нямам

# 75
  • Мнения: 17 546
Нямам. Аз съм чепата, заядлива, особена и болезнено директна, едва ли се повтарям и това е единствената причина да мисля, че съм неповторима, а не заради сияен блясък. Затова пък има две-три форумни душИ, чиито разсъждения ми правят добро впечатление и вероятно бих ги харесала в реалния живот.

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 22:25 от Кристал

# 76
  • Мнения: 2 258
Нямам.Преди време/особено в началото,когато започнах да пиша тук/ имах няколко съфорумки,в чиито постинги откривах доста общи неща.Сега вече цялото лигавене и подмазване във форума напоследък ми дойдоха в повече.Затова и по-рядко пиша,а по-често чета.Имах и една МНОООООГО голяма сродна душа,която адски много ме разочарова.Няма да споменавам никове.

# 77
  • Мнения: 1 303
Сега вече цялото лигавене и подмазване във форума напоследък ми дойдоха в повече.Затова и по-рядко пиша,а по-често чета.
И аз така Wink

# 78
  • Мнения: 3 405
Спред мен пък да си кажеш кого смяташ за себеподобен не е лигня, нито подмазване.

# 79
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Нямам  Thinking

# 80
  • Мнения: 2 258
Спред мен пък да си кажеш кого смяташ за себеподобен не е лигня, нито подмазване.

О,да,особено когато цитираш имена.....

# 81
  • Мнения: 3 405
Когато става въпрос за себеподобни, не е лигня, нито подмазване.
Лигня и подмазаване е, когато се пише, че някой кефи някого, а в действителност това не е така.
И темата е за сродните души, не за кой ни кефи. Имам сродни души, които не винаги ме кефят и съм им го казвала, дали се лигавя или се подмазвам  Thinking
Мир и любов  Peace

# 82
  • Мнения: 2 700
Имам, но не се познаваме лично. Даже в семействата, заниманията и разбиранията на мъжете ни съм намирала големи сходства.
Все някога ще се видим.

# 83
  • Мнения: 326
Чак пък сродна душа... едва ли. Има две мами, които пишат и се изразяват доста добре. При тях никога не съм усетила фалш и желание непременно да се харесат. Т`ва е  Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 399
Човек се подмазва,когато има някаква изгода от другия.Тук със сигурност няма такава и ще се осмеля да назова-КакСийка като мой фаворит. Peace

# 85
  • Мнения: 6 167
да, имам си мои си хора.

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 23:29 от Lennie

# 86
  • Мнения: 2 070
Имам две. Не поддържам връзка с тях.

И аз нещо такова.

# 87
  • Мнения: 17 409
Нямам. Интересно ми е как хора, които не се познават се определят като сродни души....

# 88
  • Мнения: 3 459
Нямам. Интересно ми е как хора, които не се познават се определят като сродни души....
И аз това се чудя  newsm78

# 89
  • Мнения: 17 409
Това, че ми харесва да чета някого, не го прави сродна душа. Да не говорим пък за разочарованията след срещите на живо Mr. Green

# 90
  • Мнения: 2 356
  Имам си една, която не познавам наживо, тя едва ли подозира, защото рядко пиша след нея. Не обичам цитат с " Peace" под него.
  Другите ги познавам и отдавна не ги броя за част от форума, по-скоро броя него като част от тях.

# 91
  • Мнения: 3 521
Имам две - с едната поддържам връзка, с другата - не. Факт е, че и двете често ме карат да се усмихвам широко.

# 92
  • Мнения: 4 458
И аз да си кажа  Mr. Green

Имам една сродна душа която пише тук. За щастие се познаваме и потдържаме връзка и извън форума.  Hug Тук се намерихме! Тя си знае коя е, не знам дали ще и е приятно да споменавам ника и. Едва ли бих намерила друг човек като нея с толкова общи интересни и толкова дълбока чувствителност....  Wink

Други мами от "родители отглеждащи сами децата си" са ми много, ммного близки и буквално преживяваме едни и същи неща. НЕ съм сигурна дали ако се познаваме бихме били добри приятели....

Мдаа, има и една съфорумка с която от скоро се "сприятелихме" и така като гледам имаме дооооста общи неща  Mr. Green. освен че прави чудесна баклава е и доста приятна личност.

Разбира се потдържам връзка и с други майки от форума с които по един или друг повод сме намерили допирни черти.... Определено има много интересни и приятни хора тук и за мен е удоволствие да общувам с тях   bouquet

# 93
  • Мнения: 9 905
И тити ми е сродна, ама много ме кастри и сдържа  Embarassed

вай, убих та, кога съм те кастрила? а аз не смея да ти звънна да не ти досадя  Sad

аз не знам дали имам чак сродни, но определено харесвам много хора.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 099
И аз имам една, след чиито постинги бих могла да приложа само "copy''-''paste''. С изключение на личната история, разбира се.

# 95
  • Мнения: 1 629
Сега прозрях смисъла на темата - да четеш и да предполагаш. Гадаеш, но не знаеш. хъ

# 96
  • Мнения: 2 723
Имам няколко.
Кеф ми е да видя, че някой е написал това, което аз съм се наточила да пиша - спестява ми труд и време Peace

# 97
  • Мнения: 2 070
Според мен темата не е толкова за това дали си пасвате като позиции, начин на мислене, даже не е за това дали си приличате. По-скоро като душевност...как се усещаме.. Разни неща, които с просто око не се хващат. Сигурна съм, че има форумски, с които споделяме общи интереси и нагласи...но не съм сигурна, че някой ме е усетил като душевност, знам ли...Писането много изкривява нещата.

# 98
  • Мнения: 431
Силно казано е "сродна душа".
Харесва ми начинът на писане на някои хора. Но като знам аз колко си приличам с моя си начин на писане - как да определя някого като сродна душа само по способността му да си играе с думите? Познавам достатъчен брой добри писачи, които са мизерни душички; и обратното.

Не знам дали някой разбра какво исках да кажа, но както и да е. Grinning

# 99
  • Мнения: 2 723
Познавам достатъчен брой добри писачи, които са мизерни душички; и обратното.

Аха, ама като ти доставя удоволствие да ги четеш кво ти дреме кво има в душата им Whistling

# 100
  • Мнения: 431
Познавам достатъчен брой добри писачи, които са мизерни душички; и обратното.

Аха, ама като ти доставя удоволствие да ги четеш кво ти дреме кво има в душата им Whistling

За мен е важно какво има в душата им. Като ти подарят бонбон в опаковка, само опаковката ли гледаш? След добре написани, но неискрени писания остава горчив вкус в устата. Навремето и аз съм словоблудствала, знам колко лесно е да заплениш някого с красиви думи. Ама отвътре - кухо. Joy

# 101
  • Мнения: 1 629
Е как да не те представя писането? Гадаене по аватар, по ник, какво ли тълкувание на персоните тук не е минавало. Писането е огледалото, стига да се чете. Изборът на думи, правописът, синтактичните конструкции, лексиката, че и пунктуацията, ако щете, са страхотни критерии за оценка на онова отвътре. Разбира се, можеш да си чудесен актьор, използвайки само писането.

# 102
  • Мнения: 2 723
Цитат на: Лизбет link=topic=230414.msg5270301#msg5270301
За мен е важно какво има в душата им. Като ти подарят бонбон в опаковка, само опаковката ли гледаш? След добре написани, но неискрени писания остава горчив вкус в устата. Навремето и аз съм словоблудствала, знам колко лесно е да заплениш някого с красиви думи. Ама отвътре - кухо. Joy

Като ми подарят бонбон по нета гледам опаковката да ми радва окото, разбира се. 98% от форумките не ги познавам и това ще си остане така. Не виждам защо трябва да правя изследване на нечия душевност, за да ми харесва това, което пише и начина по който го прави. Аз приятели имам достатъчно. Тук не търся такива или поне не на всяка цена...
Дано си ме разбрала

# 103
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Случва се да си кажа/напиша след някой постинг, писан от друг, "Това все едно аз съм го казала/писала".
Но това не ме прави сродна душа с този, който е писал преди мен.
Трудно ще открия сродната душа из форумите. При липсата на жив контакт.

# 104
  • Мнения: 431
Е как да не те представя писането? Гадаене по аватар, по ник, какво ли тълкувание на персоните тук не е минавало. Писането е огледалото, стига да се чете. Изборът на думи, правописът, синтактичните конструкции, лексиката, че и пунктуацията, ако щете, са страхотни критерии за оценка на онова отвътре. Разбира се, можеш да си чудесен актьор, използвайки само писането.

А на мен са ми писали мили думички в интернет. Прекрасни. ЛИбовни. После срещнеш човека - а той - мишка. Дадеш му време да се докаже - а той - мишка. И накрая се окаже, че наистина е мишка. При мъжете дарбата да пишеш свързвам с външна непривлекателност - компенсаторен механизъм на природата. Joy За жените няма да навлизам в подробности, че темата съвсем се изкриви.
Шегата настрана, аз лично не се наемам никого да съдя по писания. Правописът ми говори само дали човекът отсреща чете книжки или не. Недостатъчна ми е тази информация. А за аватарите и никовете темата е съвсем различна... и много интересна.

# 105
  • Мнения: 1 629
Ааа, лизбет, подценяваш лингвостилистичния анализ. 

# 106
  • Мнения: 431
Никси, разбрах те. На мен просто са ми интересни хората като характери и мотиви. Нека кажем, че ми е хоби. Затова винаги търся под вола теле - дори и при безнадеждните случаи. Joy

# 107
  • Мнения: 1 416
При мъжете дарбата да пишеш свързвам с външна непривлекателност - компенсаторен механизъм на природата.
Парадоксално, но факт.

По темата - и преди съм отговаряла в такава. Няколко души тук са ми сродни и ми доставя удоволствие да ги виждам и чета. На живо не съм срещала никой от тях, с някои дори ЛС не сме си разменяли.
Никога не правя първата крачка.  И не знам има ли смисъл виртуалното да "прескочи" в реалното.

# 108
  • Мнения: 431
Ааа, лизбет, подценяваш лингвостилистичния анализ. 

По-скоро имам навика да считам хората за по-сложни, отколкото са в действителност.
А на теб удават ли ти се анализите? Бъркала ли си сериозно за някого?

# 109
  • Мнения: 1 629
Само се фръцкам с анализите. Карам го интуитивно и то от мързел. Grinning

# 110
  • Мнения: 2 070
Ааа, лизбет, подценяваш лингвостилистичния анализ. 

Мю, изключително ще ми е любопитно да ми направиш един такъв анализ, хвани някой дълъг пост, ако трябва. Ще разлереш неща за мен, но какво за душевността ми? нали за това е темата. Ама хайде действай, че съм любопитна.  Wink

# 111
  • Мнения: 3 447
Мю, изключително ще ми е любопитно да ми направиш един такъв анализ, хвани някой дълъг пост, ако трябва. Ще разлереш неща за мен, но какво за душевността ми? нали за това е темата. Ама хайде действай, че съм любопитна.  Wink
Жената вече си призна, че само се фръцка  Laughing

# 112
  • Мнения: 431
Само се фръцкам с анализите. Карам го интуитивно и то от мързел. Grinning

Еее, тъкмо щях да си изпрося един анализ.

Мисълта ми беше, че някои уж прости неща в езика, правописа и стила, се оказват сложни. Например лошият ми словоред се дължи на това, че българският език не ми е роден. Но можеше и да е от неграмотност. Може и просто да съм пияна винаги, когато съм във форума. Примерно. Grinning

 А ксения я разконспирираха заради една дума - защото пише празДник.  Joy

Мисля, че достатъчно се оплетох в собствените си мисли. Joy

# 113
  • Мнения: 6 029
мюриель, излъга надеждите ни. И аз се бях наточила за анализ...

# 114
  • Мнения: 1 629

Жената вече си призна, че само се фръцка  Laughing

Да вземем това изречение и да го разнищим: Какво е искал да каже авторът? А?
Жената Тази употреба навежда на ироничен замисъл, не съфорумката, не поименно, жената казва авторът и ни навежда на мисълта за жената-нечовек, жената-домакиня, с мисъл за фурли, но не и за лингвистика.
О, Доно! Сексистке недна!

# 115
  • Мнения: 1 629
Права си, Лизбет. Всичко се свежда до модели, но понякога, дори често, реалността няма нищо общо с модела. Както се казваше в едно есе за Шерлок Холмс: Човекът може да има кал по обувките не защото е обикалял пеша, а просто защото е стъпал в локва точно пред вратата.

# 116
  • Мнения: 2 070
Празни приказки и никаква душевност не прозира от ваще писания...
Мю като Мързел...

# 117
  • Мнения: 3 447

Жената вече си призна, че само се фръцка  Laughing

Да вземем това изречение и да го разнищим: Какво е искал да каже авторът? А?
Жената Тази употреба навежда на ироничен замисъл, не съфорумката, не поименно, жената казва авторът и ни навежда на мисълта за жената-нечовек, жената-домакиня, с мисъл за фурли, но не и за лингвистика.
О, Доно! Сексистке недна!
С употребата на "жената" авторът го играе дистанциран и се опитва да не издава твърде топлите си чувства към анализиращия  Laughing За ник'ъв анализ не ставаш, пу.

# 118
  • Мнения: 1 629
За каква душевност въобще може да се говори преди обяд?! Изчакай поне следобдното питие да отприщи емоции и чувства.

# 119
  • Мнения: 1 134
Давам веднага личен пример по темата: Една особа, с която от зората на клубовете в дира се дърпаме за коси, бради, кой - каквото хване... Толкова често съм искала да го видя този човек и да му зашлевя 2 шамара на улицата. Аз - пацифистката...
И преди година го срещнах, разобличих, разпознах... Толкова жал ми стана за него, че ми идваше да го прегърна...
Така, че живият живот е извън форумите, поне според мен.

Мю, но нека не забравяме, че "Жената" е с главна буква във въпросното писание...
 Mr. Green

# 120
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мю, но нека не забравяме, че "Жената" е с главна буква във въпросното писание...
 Mr. Green

...В ролята си Бог и съдник Mr. Green

# 121
  • Мнения: 431
Стига сте спамили. Да поговорим за аватарите и никовете. За незабравимата сладуранка_85.

Също така ме вълнува - възможно ли е една жена никога да не израсте периода на мечетата, розовите сърчица и мигащите надписчета. Как успяват да се съхранят така? Завиждам им.

# 122
  • Мнения: 1 134
Стига сте спамили. Да поговорим за аватарите и никовете. За незабравимата сладуранка_85.

Също така ме вълнува - възможно ли е една жена никога да не израсте периода на мечетата, розовите сърчица и мигащите надписчета. Как успяват да се съхранят така? Завиждам им.

Веднага казвам - изобщо не са определящи никовете. Изобщо!!! Визирам собствения, естествено... Невъобразимо ме дразни, но от силно мазохистично - нравствени подбуди не го сменям...
 Mr. Green
Виж, многоточията ми много говорят. Много! Ако някой ги разбере, нека ми пише на лични, моля.  Laughing

# 123
  • Мнения: 293
Празни приказки и никаква душевност не прозира от ваште писания...
Мю като Мързел...

Ето ти анализ: Дещо е нахална; иска някой да й види душевността безплатно Laughing

Хич никак не се заяждам, ето, хапнах първия си шоколад от месеци току-що, това нали се води гаранция за добро настроение Simple Smile

Пиша всъщност, за да кажа, че Лизбет ме изненадва напоследък. Въобще без връзка с темата.

# 124
  • Мнения: 431

Пиша всъщност, за да кажа, че Лизбет ме изненадва напоследък. Въобще без връзка с темата.

Смея ли да запитам с какво?

# 125
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Виж, многоточията ми много говорят. Много! Ако някой ги разбере, нека ми пише на лични, моля.  Laughing

Аз не ги разбирам, ако може да споделиш как ги тълкуваш

# 126
  • Мнения: 431

Виж, многоточията ми много говорят. Много! Ако някой ги разбере, нека ми пише на лични, моля.  Laughing

Аз не ги разбирам, ако може да споделиш как ги тълкуваш

Повреден й е клавишът с точката.   bouquet

# 127
  • Мнения: 1 629
Или нарочно дразни аудиторията, като се представя за знаеща още нещо, което обаче оставя да си изясните сами. А има ли такова нещо, няма ли...

# 128
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В моя случай ме мързи да измислям правилния знак, пропускам главни букви, запетайки, препинателни знаци и прочее ...по- лесно пиша без да мисля за това

# 129
  • Мнения: 6 164
Виждам темата е взела (не)очакван обрат.. а аз май си намерих моята.

# 130
  • Мнения: 1 134
Съвсем буквално и добродушно попитах. Без задни мисли и без да си прося анализа... Laughing
Цял живот ги правя тез многоточия и имам чувството, че имам по 3 зеници във всяко око... Mr. Green
Излишно е да се захващате с тази ми драма. Няма да се справите. Неконтролируемо е - дори бенките ми вече се подреждат по три... Laughing
Съвсем не подценявам висшия форумски разум, обаче се сблъсках с двама психоаналитика в този живот - единият стана бизнесмен, другият прие християнството, но никой не ме очовечи. Вярно, че не им говорих точно за многоточията си, но все пак...  Mr. Green

# 131
  • Мнения: 431
МамаЗ, вероятно е просто навик. И аз съм писала с много многоточия. Уж че има нещо недоизказано. При теб недоизказаното го има. Почти винаги при многоточие. Mr. Green

На мен ми мина - когато схванах, че никой не ми е длъжен да ми схваща недоизказаниците и че форумското общуване е лишено от допълващи елементи като език на тялото, погледи, интонация.

# 132
  • Мнения: 2 716
Много приказки, много нещо  newsm78
Имам: Руска, Паликарова, Мъни, Вълчо и всички, посочили Мавруд в темата на Джейн

# 133
  • Мнения: 1 134
Виждам темата е взела (не)очакван обрат.. а аз май си намерих моята.

В това ми е надеждата. Как някой да се сроди с горката ми душа, като тя се излива само в пустите му точки?!  Laughing

При теб недоизказаното го има. Почти винаги при многоточие. Mr. Green

Абсолютно вярно. Другите ми две личности са твърде агресивни и не успявам да се вредя.
Ето, сега всичко си е на мястото.  Mr. Green

Няма да спамя повече, обещавам!

# 134
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Сродна душа? Имам. С някои поддържам връзка, с други- не. В някои направо съм влюбена, други просто ми харесват  Simple Smile

# 135
  • Мнения: 2 032

В това ми е надеждата. Как някой да се сроди с горката ми душа,


Теле под камилата няма. Сродна душа току така не се намира.  Naughty

Ниските очаквания са предпоставка за щастие, казват, така че много хубаво, ако тука има народ, с който може да се размени някоя приказка, без всеки да се чуди другият извънземно ли е, нали.

Който иска да си показва ботушките, сЕлфетките, плочките в банята, а и рентгеновата си снимка да приложи- и той подобни ще намери, за всекиго по нещо има. Мери се, значи и това, и онова и не знам кое още. (Тема "Мерите ли Пишки, Кога, с Кого и Как ви се Отразява", защо няма или съм пропуснала?! Моля, вземете спешни мерки.)

Тарталета, признай в кого си влюбена, докато пишех, видях.

# 136
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479

Тарталета, признай в кого си влюбена, докато пишех, видях.

Цъ, не казвам. Сродяването ще продължи предполагам...

# 137
  • София
  • Мнения: 1 825
Имам!
Тя си знае коя е!

# 138
  • Мнения: 1 629
Седма страница не е ли подходяща за редефиниране? Какво е това сродна душа? Някой в когото се оглеждаме. Потвърждава собственото ни статукво и щом го потвърждава, значи не е толкова лошо. Какви сродни души, какъв интуитивен интернет...няма само МамаZ да се точкува  Grinning
В кого бре Тарталето?

# 139
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479

Уф, че сте нахалитети. Ми може да ме е срам да кажа  Crossing Arms

# 140
  • Мнения: 2 032

Уф, че сте нахалитети. Ми може да ме е срам да кажа  Crossing Arms

Подсказ! Напиши и изтрий след 5 минути. Аре.

# 141
  • Мнения: 2 891
Tука сме и дебнем, обаче  Whistling

# 142
  • NL
  • Мнения: 520
Рядко влизам да чета в този подфорум но харесвам мненията на Джейн и Ксения.Не казвам сродни души но са близко до моите разсъждения,поне това,което съм прочела от тях.

# 143
  • Мнения: 2 792
 Аз пък не обичам да се чувствам в групичка, държа си на индивидуалното както в мен, така и в другите, така че ми е трудно да се определя като сродна душа на някой или той на мен. Харесвам разни хора, други не харесвам, трети пък са ми абсолютно безразлични или незабелижими, нищо по различно от реалния живот.

# 144
  • Мнения: 2 401
Рядко влизам да чета в този подфорум но харесвам мненията на Джейн и Ксения.Не казвам сродни души но са близко до моите разсъждения,поне това,което съм прочела от тях.

И аз харесвам откачалките .. newsm62   
newsm51 за всички откачени мацки у форума (изключвам нездраво чалнатите)

# 145
  • Мнения: 3 423
Пфуй, чета я тази тема вече сто пъти
с надеждата някой да има моята мила
милост за сродна душа, ама йок, нищо.
Чак не мога да повярвам, че никой не
ме споменава писмено. Болни ли сте?

# 146
  • Мнения: 2 032
И аз харесвам откачалките .. newsm62   
Сеирджийка.

# 147
  • Мнения: 2 032
с надеждата някой да има моята мила
милост за сродна душа, ама йок, нищо.
Лисоу. Ние не ти знаем на теб душата. Криеш я.
Но на много хора много им допада как мислиш и пишеш. Това не те ли задоволява? Ненаситница.

# 148
  • Мнения: 2 401

Тц, мисля го наистина.

# 149
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
чак пък сродна душа не бих казала... иначе ме кефи Сикретгардън.

# 150
  • Мнения: 1 629
Не бой се, Кифло! Невър няма да те поканят в групичката с фурлите. Стой си в ЧИФГто и индивидуалствай. Лиси, като влезе една кака с фурла и обяви, че си и сродна иди после обяснявай ама аз таковата...

# 151
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Учудена съм колко народ възлюби сърцето ми тук. Heart Eyes
При това жени, бре-бре.
П.П. Кифлата и Франзела често се изказват вместо мен.

# 152
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Само фурли ли раздавате или и други маркови чанти, ъ?  Blush

# 153
  • Мнения: 822
Аз като една почитателка на многоточията,някак много лично приемам дразненията спрямо тях...При мен не са равносилни на недоизказана мисъл,а по-скоро на загуба на мисълта или загубена в мислите си,все тая...Понякога минава доста време докато се намеря,а не искам да злоупотребявам с търпението на четящите...Психиатрите сигурно имат термин за това състояние?(не обичам въпросителните)

# 154
  • София
  • Мнения: 408
Още не съм я открила Party

# 155
  • Мнения: 1 629
Психиатрите сигурно имат термин за това състояние?(не обичам въпросителните)

Ето сега, да не долюбваш въпросителните си е сериозен психо проблем. Въпросителната предполага отговор и нов въпрос...път към някъде. Или си социопат или просто отклоняваш вниманието от себе си, но то си е пак социопатия  ppp
Днес ръся мъдрост наред, не ме извинявайте, подминавайте.

# 156
  • Мнения: 435
Да и то не само 1 Hug

# 157
  • Мнения: 3 447
Седма страница не е ли подходяща за редефиниране? Какво е това сродна душа? Някой в когото се оглеждаме. Потвърждава собственото ни статукво и щом го потвърждава, значи не е толкова лошо.
В моя случай - изразяват аспекти на личността ми, които аз самата не показвам тук. Невинното ми аз. Мрачното ми аз. Заради това не мога да напиша "подписвам се" под техните постинги, но винаги си го мисля.

# 158
  • Мнения: 6 029
Пфуй, чета я тази тема вече сто пъти
с надеждата някой да има моята мила
милост за сродна душа, ама йок, нищо.
Чак не мога да повярвам, че никой не
ме споменава писмено. Болни ли сте?

имаше те някъде спомената, Лисо...

След като са минали Василиса или Лиса, оставам безмълвна. Така прекрасно и стегнато израдяват мисълта ми.  Grinning

ето.

# 159
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Имам си ,даже няколко Mr. Green И ни е голям купон Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 160
  • София
  • Мнения: 3 099
Имам си ,даже няколко Mr. Green И ни е голям купон Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ето ме!  Flutter

# 161
  • Мнения: 1 134
Аз като една почитателка на многоточията,някак много лично приемам дразненията спрямо тях...При мен не са равносилни на недоизказана мисъл,а по-скоро на загуба на мисълта или загубена в мислите си,все тая...Понякога минава доста време докато се намеря,а не искам да злоупотребявам с търпението на четящите...Психиатрите сигурно имат термин за това състояние?(не обичам въпросителните)

Еее, тъкмо реших, че ще се сродяваме, но това с въпросителните ме разплака... Защо така, бе момиче? Знаеш ли колко плам има в една въпросителна? Колко надежда? Колко поредни петъци?  Mr. Green

Седма страница не е ли подходяща за редефиниране? Какво е това сродна душа? Някой в когото се оглеждаме. Потвърждава собственото ни статукво и щом го потвърждава, значи не е толкова лошо.

Сродна ми е тази душа, която поставя третата точка, втората въпросителна и първото тире...
Проблем с душите нямам. Виж, тела ми липсват понякога... Grinning

# 162
  • Мнения: 2 723
От известно време си падам по постовете на Касиди, но си трая, щото ме беше срам да си призная.
Ама сега ме заля една такава вълна и просто не мога да се стърпя.

Каси   bouquet

# 163
  • Мнения: 4 753
И аз да се обясня публично Blush Привличането е взаимно  Heart Eyes

# 164
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз да се обясня публично Blush Привличането е взаимно  Heart Eyes

Извинявайте, не можах да се сдържа: "И тук всички плачат..."

# 165
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Е, плачат... Редно е любовта да се изконсумира първо.

# 166
  • Мнения: 2 401
И аз да се обясня публично Blush Привличането е взаимно  Heart Eyes

Извинявайте, не можах да се сдържа: "И тук всички плачат..."

някои ръкопляскаме  smile3501 бравос!

# 167
  • Мнения: 4 753
За последните три : "Белана" или талк?

# 168
  • София
  • Мнения: 7 097
За последните три : "Белана"

Е, хубава работа  Crossing Arms
К,ва е тая Белана, дето ми я пробутваш. Аз ползвам само скъпа хартия  Mr. Green

# 169
  • Мнения: 4 753
К,ва е тая Белана, дето ми я пробутваш. Аз ползвам само скъпа хартия  Mr. Green
Срещу 2 лв ще може хем да се забършете, хем да си поодерете зеленото .

# 170
  • Мнения: 2 723
К,ва е тая Белана, дето ми я пробутваш. Аз ползвам само скъпа хартия  Mr. Green

Аре, може и по-скъпа, нали сме две, ше делим разходите  Mr. Green

Е после човек как да споделя с вас, едни реват, други пляскат, трети па с претенции за салфетките. Нямате угодия начи  Crossing Arms

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 16:15 от Никси

# 171
  • София
  • Мнения: 7 097
Е после човек как да споделя с вас, едни реват, други пляскат, трети па с претенции за салфетките. Е нямате угодия  Crossing Arms

Вие пък нямате чувство за хумор  Crossing Arms
Човек да не се пошегува за ваша сметка и на ваш гръб... Mr. Green

# 172
  • Мнения: 2 723
Вие пък нямате чувство за хумор  Crossing Arms
Човек да не се пошегува за ваша сметка и на ваш гръб... Mr. Green

Аааа, моля, с взаимните и споделени чувства шега не бива  Naughty

# 173
  • Мнения: 138
Да имам си .. дори доста сродна Simple Smile

# 174
  • Мнения: 8 999
Имам си. Не казвам кои са. Те по-скоро не подозират. Не желая да ги познавам лично. Достатъчни са ми случайните срещи във форума.

# 175
  • Мнения: 2 309
Да,имам!

# 176
  • Мнения: 3 835
Сродни имам много, но бейбитУ ми е едно.  Лискеййййй, чу ли, разбра ли, А?

# 177
  • Мнения: 918
По различно време, различни хора докосват струни в душата ми. В този смисъл, не бих се лишила дори от хората, които искрено ме дразнят.

Общи условия

Активация на акаунт