Бебчетата ни по няколко грамчета, а през ЮНИ по три килограмчета!

  • 14 184
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
здравейте мами. искам да си отрежа главата, толкова ми е лошо и повръщам,че вече не издържам. пия церукал ,но не ми помага. не мога да се храня, вече се чудя кога ще ми проличи, като кажа че съм бременна чак не ми вярват. 4 месец дали ще спре? сега съм в 11 седмица.

# 241
  • Мнения: 1
Не се отчавай и горе главата.Надяваме се всичко да отшуми след горе-долу няколко седмици.
Пробвай да пиеш Спрайт вместо вода,на мен ми помага.

# 242
кажете ще ми навреди ли по едно кафенце на ден,все забравям да питам доктора, а пък ако не пия кафе имам страшно главоболие през целия ден.

# 243
  • Мнения: 1 464
Привет,коремчета  bouquet
вчера бях на консултация,гледаха ме с 3Д,направиха ми картон.Видяхме бебчо как мърда вече,чухме пак сърчицето,пораснал е-4.5см от главичката до дупето,много вълнуващо беше.На следващата консултация доки каза че ще гледа органите.Вече казахме на близките и една приятелка знае.Ако друг ме пита,ще кажа ако не няма да разтръбявам на ляво и надясно Crossing Arms
Аз изследвания ще правя тази седмица,дано нямам някакви бактерии че е много неприятно Tired
Лек ден от нас Laughing

# 244
  • Мнения: 8
Здравейте. Днес ходих извънредно на преглед в Тина Киркова, защото от вчера ме боли ниско долу, много тъпа болка по-скоро натискане. Каза ми, че имам някакво опасно течение, не ме е гледал на видеозон и в понеделник да си направя микро-биология. Възможно ли е от това да ме боли корема /или яйчниците защото е много ниско и не съм сигурна/?. Това изследване си го правих преди месец и докторът каза , че съм перфектна. Колко често трябва да се прави???

Даде ми папаревин и каза до ден-два ако не мине да си събирам багажа и да постъпвам в болницата. Дали не преувеличават- не бяха особено любезни и мисля, че им доставя удоволствие да те шашкат. -, че дори и тези, които имат бактерии не лежат в болница???!!!

# 245
  • Мнения: 233
Много се радвам, момичета, че можете когато си поискате да отидете в България на ултразвук и да видите бебто, било то и на частно. В чужбина не става така, за съжаление. Трябва да си чакам следващата дата за преглед, т.е. чак след 10 дни, а направо вече не издържам - искам да знам бебето дали е добре, дали е порастнало и т.н.  Confused Още повече като последните 2-3 седмици ми беше толкова зле, че почти нищо не можех да ям и дали бебето изобщо е могло да расте, като не съм яла достатъчно? Вие как мислите? Какви ли не притесненяи са ми в главата...  ooooh!

elly24, едно кафенце няма да ти навреди (браво, че можеш да пиеш, аз -  Sick от него  Laughing), но гледай да е по-слабичко Wink

reni85, пробвай с малко кола, не е задължително да е газирана. Тя съдържа нещо си (не знам какво), което спира в повечето случаи симптомите на гадене и повръщане. Но, гаранция никой не дава. Просто трябва да се опита.  Peace

А като четох за разни бактерии, направо ми се изправи косата... Да пази Господ!  Praynig Иначе, искрено ви съчувствам момичета, дано се оправите по-бързо!  Hug

# 246
  • София
  • Мнения: 226
Днес бях на преглед при Мазнейкова за нухална транс..... това, при което гледат гънката на врата и други видими за този етап особености. Прегледа беше много кратък, но тя каза, че всичко е наред, което ме задоволява напълно, така че не виждам причина да ме гледа 40 минути, само за да си говорим. Това, което ме притесни е, че тя държи да ми направи амниоцентеза и то не за друго, а заради възрастта ми - 35. Според нея това била практиката - ако си на 35 и нагоре задължително амниоцентеза. А аз знам, че ако всички показатели са в норма преди това, няма нужда да се подлагаш на подобна процедура. Та сега ме хвърли в размисли по този въпрос и ще трябва да се консултирам ми се струва и с достатъчен брой други специалисти преди да реша какво да правим. Освен това, амниото и другите изследвания - БХС, фетална морфология, трябвало да станат най-късно до 20. 12, защото според нея след това било късно. Та ми предстои едно проучване... Приемам мнения от всички, които имат опит по въпроса или теоретични познания.
Поздрави.

# 247
  • Мнения: 17
Привет, момичета!  bouquet Ние със съпруга ми все още сме казали само на хора, на които се налага!  Laughing Разбира се, казах вече и в службата ми, всичко мина перфектно, дори се разбрахме да започна да се осигурявам на по-висока заплата.
Мислим да изненадаме родителите и роднините на Коледните празници! Дано всичко бъде наред, но аз съм сигурна, че ще бъде така!  Hug newsm68 newsm51
В петък ходих на преглед, изследванията ми са супер, никъде няма проблем слава Богу, бебчо и той засега върви перфектно!  Hug Видяхме му ръчички и краченца - беше много вълнуващо! И сърчицето как тупти! Страхотно беше!  Hug На 21 декември ще ходя на фетална морфология - първо лекарят ми ще направи ултразвуковото изследване, а след това ми каза, ако искам да отида да дам кръв в "Майчин дом" за да бъде по-задълбочено изследването, тъй като това е моето желание. Така от двете изследвания ще се изчислят рисковете в 3 категории - синдром на Даун и другите 2 не си ги спомням точно.  Blush
Иначе аз продължавам засега да се чувствам чудесно - никакво гадене, никакво повръщане. Само адски, адски ми се спи.  Blush Понякога си придремвам на бюрото за 10-ина минутки.  Laughing Blush
Момичета, сложих някои от интересните полезни връзки свързани с бременността в началото на темичката ни! Съжалявам, че не съм ги поставила по-рано, но повярвайте ми, че нямам никакво време напоследък, имам адски много работа!  ooooh! Едвам намирам време да прочета всичко, което сте написали през деня.
Затова много ще се радвам, ако някоя от вас се навие да състави новата ни темичка и да се грижи за нея!  Hug

Хубава вечер на всички вас и вашите коремчета!  bouquet И на всички татковци, разбира се!  Wink

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 20:31 от maristuta

# 248
  • Мнения: 5 713
фетална морфология, трябвало да станат най-късно до 20. 12, защото според нея след това било късно.
Моята фетална морфология е за 24.01, а днес правя пълни 12 седмици. Значи сматяй. Simple Smile Тук това е нормален срок: 20-21 седмица.

# 249
  • Мнения: 2
Мили дами, за съжаление трябва да се включа с лоша за мен новина. Във вторник изживях ужаса на спонтанен аборт. Едва сега успявам да си подредя мислите в главата. Ето защо пожелавам на всички вас здрава, безпроблемна и щастлива бременност! А аз ще се включа малко по-късно.  Sad
maristuta, моля те, би ли ме махнала от списъка? Благодаря ти предварително!

# 250
  • Miami
  • Мнения: 413
Catherine много съжалявам за теб мила и искрено ти съчувствам. Дано скоро превъзмогнеш мъката и да ни зарадваш с хубава новина.  Hug

# 251
  • Мнения: 616
Cathrine, много съжалявам за теб. Никак не е хубаво да става така. Дано колкото се може по-скоро да се наредят нещата за теб!

В тази връзка, и по повод съобщаването на новината... Аз не исках да казваме веднага на всички, освен на семействата ни, точното защото се случват такива лоши неща. После е още по-неприятно да трябва да обясняваш на всички...  Не ми се иска да крия, когато е станало дума, съм си казвала, но не исках да се разпространява много-много. Таткото обаче беше толкова щастлив, че веднага отиде с почерпка в университета (на нас там ни е като втори дом) и събра всички в един кабинет, и вече готово - всички знаят - секретарки, асистентки, доценти... даже професорите, понеже нас двамата ни гледат като техни дечица, (нищо че завършихме вече) и сега всички само се въртят около мен и ми дават идеи за имена, за колички, за кремчета... мани - мани!
В работата ми не знаят, понеже съм от скоро, и искам първо да "се докажа", да видят, че си върша работата, за да не се налага да ме гледат като че ли съм по-малко способна... Но към Коледа ще кажа на шефа, ако той ме приеме ок, другите вече ми е все едно какво ще кажат Simple Smile

Отивам довечера на йога, ще ви разкажа после! (Ако не ме домързи толкова, че да заспя, вместо да отида...)

Поздрави на всички!

# 252
  • Мнения: 17
Catherine, твърде малко е да кажа, че съжалявам за това, което ти се е случило!  Sad
Моля те, не унивай! Не спирай да вярваш, че след всяко зло идва добро!  Hug Сигурна съм, че един ден когато вече държиш своето сладко бебонче в ръцете си, ще си забравила този лош миг и ще бъдеш безкрайно щастлива!   bouquet

# 253
  • Мнения: 24
Catherine,мила,страшно много съжалявам!!!мн ми  е тежко ,когато чета такива неща.прегръщам те силно и се надявам скоро всичко при теб да си дойде на мястото Praynig

# 254
  • Мнения: 176
Catherine, много съжалявам! Надявам се има с кого да си поговориш и рамо, на което да поплачеш - ако не, ние сме насреща. Дано в най-скоро време да ни навестиш пак за да ни се похвалиш че си се включила в друга отчетна тема  Hug.

И ние затова крием от всички...  smile3518

Общи условия

Активация на акаунт