Бебета ЮНИ 9

  • 9 285
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Браво Оффиоли!!! Справяш се 4удесно Simple Smile

# 16
  • Мнения: 36
Браво, Офи, браво Оли!
Айде и аз да се отчета в новата тема. Ще трябва да сменя синята си лентичка с розова. Така се бях настроила на момче.. Не, че не искам момиче, напротив, ама и с името на малкия войник вече си бях свикнала..
Абе тва да е проблема.
ХОра, страхотия е в българия с тия преспи!Гледам новините и какво да видя - жертви, гладуващи хора, в Карадила, в Елена, ужас някакъв! Момиче днес открили загинало от срутила се козирка във Варна ,която не разистили 2 дни. Кошмари някакви! И тези хора в Карандила, които са 150 души, има болни, бременна жена, деца, а имат 1 хляб и 2 кила боб или нещо  такова.... В кой век живеем!?

В предната тема зачекнахме темата с колата. Аз ходя на коламаска (3-4 пъти, откакто съм бременна до момента), но само краката. Иначе всичко махам, но сега ме посъветваха да не рискувам с излишна болка, защото може да причини контракии. И сега горе зарунтавявам, вече бръснач няма да ме излови та... хаха, накарах мъжът ми да ми купи машинка за подскригване, за да продължа после с бръснача. Ох, не ми се смейте... много. Embarassed.. Ама като си свикне човек на обезкосмен комфорт...

Хм, туку що в новините по бтв обявиха, че ще говорят за "криза за генетичните изследвания за новородени"... Каква криза пък сега?? Айде, ако разбера, ще разправям.

# 17
  • Мнения: 36
Абе веднъж забременееш и после цял живот притеснения!

По бтв имаше репортаж за това, че в момента поради административни простотии няма реактиви за изследвания на новородените за поредната генетична заплаха - фенилкетонория (да ме поправи някой, ако греша, но това не го бях чувала досега и трудно го запомних). Това е състояние, в което бебето е неспособно да се храни с месо, мляко и хляб (дано цитирам точно) и, ако състоянието не се диагностицира и то не премине на нужния хранителен режим, започва да изостава умствено.  През 2003та година  имало 3 месеца, в които липсвали реактиви за тези ензимни изследвания, в резултат от което 3000 бебета не били тествани и 1 от тях било болно от тази рядка генетична болест и съответно състоянието му е влошено. В момента семейството му съди здравното министерство...

Да пази Господ.
Дано всичко с нас е наред, да има реактиви и да са ни съвсем здрави бебетата! Дано и сега нещата се решат с тези болнично-административни неуредици.

# 18
  • Мнения: 256
И аз да се запиша Simple Smile
Гледах БТВ сега, представяте ли си, нямало реактиви за изследването, добре че клиниките ще си набавят сами.
Изобщо не ми се говори вече за тая наша любима страна. Аз вече 3-ти ден не мога да се прибера към София. Във Варна съм и направо нямам идея как ще стигна. На 9-ти трябва задължително да съм вкъщи, ще пробвам с влак на 8-ми вечерта. Стискайте ми палци да не пътувам повече от 10 часа.
Нещо позитивизма ми последно време съвсем се изчерпа. Ще взема да приключвам, че ако продължа, ще трябва нова тема да запишем.

# 19
  • София
  • Мнения: 226
За коламаската любима тема да се включа и аз. Аз отидох като влязох в 4-ти месец, с невероятен страх - от болка, от контракции. Пих папаверин даже преди това, че нали лежах и за задържане. Абе страх голям #Crazy Но освен, че ме боля малко повече от друг път, (малко само) друго лошо нямаше. Почувствах се като новородено, защото от години махам всичко и тези три месеца с косми ми се видяха три години направо. Пробвах междувременно с бръснач, но това е просто ужас - поне на мен ми беше адски дискомфорт след това. Моята козметичка каза, че просто не трябва да се стягам излишно, докато ме прави и нямало страшно след 3-ти и преди 9-ти месец.

# 20
  • Мнения: 5 713
След близо един месец почивка и аз повърнах вчера. Но и при мен се случва, когато спя малко. За обезкосмяването действам с епилатора почти навсякъде т.е. крака, ръце, мишници. Не ме боли повече от преди. А за сънищата сънувам, че раждам все момиче, че кърмя, че я гушкам, ей такива. Обаче последният път беше много странен и интересен сън и оттогава не съм сънувала бебето. Мисля, че бях ви писала за него, как искала да се казва Мая. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 5 713
Катенце, а и виждам още поне 2 мами от Бургас, има отчетна Бургаска тема в " По градове ". Момичетата често правят срещи и ако имате желание, може да се присъедините. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 616
 doh да бееее, чак сега се сетих как ставаше с картинките... maristuta, благодаря, че ме подсети!
Аз си получих подаръците от свеки  Mr. Green  Трябва да призная, че този път изборът е доста добър! Комплект чаршафи, (ние си ги поръчахме де) но много приятен цвят и шарки! Та сега съм доволна! И едно горнище за мен, дето тамън ми хваща корема, и е топло! Май мъжО е най-прецакан  Joy

Та! Има ли желаещи за утре наобед? айде поне ако някой се обади, ще измислим къде, и ако някой друг реши - да заповяда  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 67
Записвам се и аз в новата тема. Simple Smile

# 24
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Честита 2008 година и от мен! Нека да бъде началото на най-щастливите ни години с малките човечета които ще се появят началото на лятото  Praynig!

Завърнах се от Истанбул! Невероятен град! Много ми хареса! Дойдохме си на 03.01 сутринта рано и вчера целия ден спахме и почивахме. На връщане малко ми беше гадно от тръскането на автобуса, но се надявам че щом не се случи нещо лошо всичко е наред  Praynig!
Утре съм на лекар да видим бебо! Малко се притеснявам, защото до вчера  го усещах, а днес изобщо  newsm78! Дали трябва всеки ден да го усещам? А и преди малко нещо ме заболя ниско долу! Дано не е нещо обезпокоително  Praynig! Вас боли ли ви? Дали може да е от разтягането на матката  newsm78?

Уф, зададох сума ти въпроси пак  Blush!


П.П. Офиоли, браво за новата тема  smile3501! Видях, че даже си сложила картинката, която аз загубих  Embarassed!

# 25
  • Мнения: 616
Хехехе, аз като една самотна жена, се занимах с гардероба си, и направих снимчици на придобивките ми... на бременните ми придобивки  Blush
Ако някой си няма работа, може да ги разгледа ...
http://images22.snimka.bg/004872476.jpg
http://images22.snimka.bg/004872479.jpg
http://images22.snimka.bg/004872480.jpg
http://images22.snimka.bg/004872478.jpg
както може би става ясно, аз съм фен на червеното...
и също както стана ясно, нямам си друга работа...  Blush

# 26
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
Здравейте момичета,
Най-напред искам да ви честитя Новата Година, бъдете здрави, а през юни да гушкаме  най-сладките бебчета!
Включвам се и аз, то мина 1/3 от бременността, но докато се наканя.
За статиската на 32 години първа бременност, термин 21 юни 2008, от 10 години живея във Франция в Тулуза, тук и ще раждам.
Гледам, че някои вече знаят пола на бебто, при нас ще е изненада и ще разберем при раждането, това е желание на таткото и го уважих.
Хайде като за първо включване толкоз, лека вечер

П.С. ще сложа снимки в албума, само дето моята сватба беше през септември 2001

# 27
  • Мнения: 8
Здравейте и ЧНГ. Дано за всички това бъде най-успешната и щастлива година!

Не съм писала от доста време, надявам се, че не сте ме забравили Sad
просто нямах време, почти не съм сядала пред компютъра.

На 27-ми бях на 3д при Мазнейкова, сигурна е -МОМИЧЕ newsm68

Дано всичко да бъде наред.
Лека вечер

# 28
  • Мнения: 15
Здравейте отново!Браво offioly   за новата темичка!Много завиждам на тези дето знаят вече какво чакат.Аз мнооооого се надявам за момиченце Hug ама и такова усещане имам.Е...надявам се скоро да разберем.Ще се радвам,каквото и да е разбира се.Както и таткото!
Утре приятеля ми си идва!Не сме се виждали от 20-тина дни и вече доста ми е домъчняло. luvbed toothТа по този повод и аз няма да мога са се включа за евентуалния обяд no
Ще ми се наложи да поизчистя къщата newsm75 .Май утре това ще правя newsm28

А аз изобщо не съм повръщала през първите три месеца.И до сеге не ми се е случвало,та много съчуствам на мамите дето го правят.Дано скоро отмине!Сигурно е много гадно

svety здравей!
Май това е от мен!Лека вечер Hug

# 29
  • Мнения: 616
Здравей el_vi, не сме те забравили, аз даже се чудих защо не се обаждаш, и бях почнала да се тревожа малко  Crazy
Мазнейкова в коя седмица ти каза да отидеш пак? Аз тъкмо трябва да се обаждам там за час, но незнам дали за 20-та седмица е добре  newsm78 Май за тогава ще е, че после таткото ни пак заминава, а много му се иска да дойде на прегледа... Дано не е твърде рано.

Общи условия

Активация на акаунт