ПРОТЕСТИ И СТРАСТИ - градините в София

  • 46 359
  • 1 301
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 114
Според мен, заедно с всички конструктивни предложения, е редно родителите да подадат граждански иск срещу общината. Общината трябва да понесе материална и гражданска отговорност за този провал, но не просто на думи, а с конкретни числа и отзвук в обществото и медиите. Тя нека да си търси обезщетенията и отговорността от Сирма Груп, но като главен възложител и изпълнител на проекта, и като орган, отговорен за детските градини в София, общината трябва да бъде наказана от нас, гражданите и жителите на София. Иначе всичко ще потъне отново в безкрайните извинения, обещания, планове.....

# 16
  • Мнения: 47 986
Аз имам желание и още от 04.02. си мисля за иск, ако и други майки имат желание и опит- нека да го направим
мисля че ще хвърлим пари и нерви, но пък като си мълчим всичко си продължава по стария начин
какво мислите?

# 17
  • София
  • Мнения: 545
Според мен, заедно с всички конструктивни предложения, е редно родителите да подадат граждански иск срещу общината. Общината трябва да понесе материална и гражданска отговорност за този провал, но не просто на думи, а с конкретни числа и отзвук в обществото и медиите. Тя нека да си търси обезщетенията и отговорността от Сирма Груп, но като главен възложител и изпълнител на проекта, и като орган, отговорен за детските градини в София, общината трябва да бъде наказана от нас, гражданите и жителите на София. Иначе всичко ще потъне отново в безкрайните извинения, обещания, планове.....
Да я накажем като се изнесем от София  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 114
Да я накажем като се изнесем от София  Peace

Ще дойдат други.  Wink

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 576
Ето кой бил виновен!
"Родители и хакери са виновни за срива на детските градини"
http://www.dnes.bg/article.php?id=47358
Не че не беше ясно, кой ще го отнесе!

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 15:39 от PresiN

# 20
  • Мнения: 4 181
ами какво има да с еработи, издава се дна наредба и половината проблеми/ работно време, летни отпуски/ се решават
желание и воля няма обаче, може ли на старши експерт да обясняваш нещо , с което би трябвало да е наясно?!
не е така, наредба си има и за отпуските и за работното време обаче никой не я спазва. трябва да постигнем договореност с директорките, а не само с общината.

# 21
  • Мнения: 2 614
[не е така, наредба си има и за отпуските и за работното време обаче никой не я спазва. трябва да постигнем договореност с директорките, а не само с общината.

Клео, интересно ми е какво означава това, ще тръгнем от градина на градина да молим директорките да спазват наредбите ли? Ако Общината не може да накара служителите си да работят така, както трябва да се работи.... ами по-добре да подадат оставка...
За летните ваканции и сборните групи вече повече от 10 дни търся нормативен документ, е да, ама се оказва, че такова живатно май няма...

# 22
  • Мнения: 4 181
"Сирма Груп” АД свиква пресконференция в БТА
11. 00 БТА
http://calendar.dir.bg/inner.php?d=10&month=2&year=2008& … id=&eid=43796

http://www.bta.bg/site/bg/html/03services.shtml тук часа е друг обаче-14ч.

Жалко че изпускаме такива възможности. Дано някой от двете сдружения все пак да е присъствал. И аз ще дойда на среща, ако ще има такава- само моля ви, нека този път информацията за такава се потвърди своевременно.


Не сме присъствали, защото нямахме информация, че ще има пресконференция

# 23
  • Мнения: 47 986
за наредби и нормативни документи пиша директно на сайта на министерствата, много са бързи и отговарят- стига да има такъв документ ще ти го пратят, ама май наистина няма за летните отпуски нищо
може би е общинско решение?

# 24
  • Мнения: 9 990
Сега фирмата изпълнителка ще даде на ДНСП част от родителите, тези, недобросъвестните с роднини в провинция, дето са молили баби и дядовци да се включат, или пък родителите-"хакери"?
Клео, много ясно, че няма да имате информация, иначе инфо за тази пресконференция си имаше, просто не сте официално поканени на нея..Много жалко.

# 25
  • Мнения: 1 072
Има ли майки, които си пазят входящия номер за записване в ДГ от началото на 2006 за 2008 септември? Аз още си пазя входящия номер. В молбата ми изрично пише, че се записваме за септември 2008. Щом е приета и има входящ номер, кой ще ми докаже, че е невалидна сега?!
Въпреки това се записахме и в лудата надпревара в понеделник. Дори сме 18-ти от 23, но от общо около 200-тата деца след нас ако има 5 с братче или сестриче след нас - пак ще изгорим...
За мен е ненормално да се ядосвам на някоя майка с 2 и повече деца - те си имат достатъчно задължения, за да злобеем по техен адрес, но и не е честно да има "привилегии"
Мисля, че електронното записване е добра идея, лошо осъществена както всичко у нас.
Надявам се да има разрешение на проблема, иначе дори на бате Бойко ще му се разклати стола:-)

# 26
  • Мнения: 47 986
тя тази пресконференция не е за задаване на неудобни въпроси , така че нищо чудно че не сте канени
а и какво очаквахте да каже фирмата изпълнител? да си признае сама и да не си вземе парите?!
интересно ми е какво ще каже общината...макар че знам

# 27
  • Мнения: 47 986
няма да му се разклати заради нас, но пък можем да му заведем децата той да ги гледа Wink

# 28
  • Мнения: 4 181
[не е така, наредба си има и за отпуските и за работното време обаче никой не я спазва. трябва да постигнем договореност с директорките, а не само с общината.

Клео, интересно ми е какво означава това, ще тръгнем от градина на градина да молим директорките да спазват наредбите ли? Ако Общината не може да накара служителите си да работят така, както трябва да се работи.... ами по-добре да подадат оставка...
За летните ваканции и сборните групи вече повече от 10 дни търся нормативен документ, е да, ама се оказва, че такова живатно май няма...
Не бе , Правде. Нали казахме, че ще продължим работата в работната група, а в нея има предимно директори. Просто трябва заедно да измислим вариант, който да удовлетворява двете страни - родители и персонал на детските заведения  Peace

# 29
  • Мнения: 2 614
[не е така, наредба си има и за отпуските и за работното време обаче никой не я спазва. трябва да постигнем договореност с директорките, а не само с общината.

Клео, интересно ми е какво означава това, ще тръгнем от градина на градина да молим директорките да спазват наредбите ли? Ако Общината не може да накара служителите си да работят така, както трябва да се работи.... ами по-добре да подадат оставка...
За летните ваканции и сборните групи вече повече от 10 дни търся нормативен документ, е да, ама се оказва, че такова живатно май няма...
Не бе , Правде. Нали казахме, че ще продължим работата в работната група, а в нея има предимно директори. Просто трябва заедно да измислим вариант, който да удовлетворява двете страни - родители и персонал на детските заведения  Peace


Разбрах, извинявам се за скобата....  Peace

Общи условия

Активация на акаунт