Недоносени деца - 8

  • 18 397
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 711
Добре дошла риб4е!
Дундурелка много се радвам, че всичко е наред с Вероничка! Много целувки да й предадеш от нас!  Hug

Ние започнахме с вигантол от 2-ия месец по една капка, но на 3-ия бяха качили по 2 кг и ги увеличихме на 2. Сега сме Лора на 2, Дани на 3. Не съм много сигурна как преценя педиатърката колко да даваме, но мисля че е защото Дани е по-едричък и качва по повече. Но сега се замислих дали лятото има нужда да се дава вит Д предвид слънчевите дни. Някъде бях чела, че ако са изложени 5 минути на слънце ръчичките или лицето и се набавя вит Д за 2 дни. Ще питам на следващата консултация педито.

# 241
  • Мнения: 108
ilyova , ние сега за съжаление не сме в Пловдив , но още от там ни увеличиха капките на 6, а сега му давам 8 капки. Но щом и неонатолога, при който ходите и вие /когото смятам за  добър/ ви е изписал 10 , значи така трябва. Но не бях чувала за инжекция вит. Д newsm78 . А мисля , че и Dundurela , беше писала , че дава на Вероничка калциев глюконат на ампули и ни е бяхме на сиропче, но сега му изписаха ампули.Кръвни изследвания не са му правили и аз четох , че така се установява рахита, та ще искам да му пуснат. И  Вики не се обръща още, само веднъж от корем на гръб, но си мисля че беше случайно просто се измори и се търкулна  Wink
а ето го и него http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221931&photo=1

# 242
  • Мнения: 108
Mariela Gazela Благодаря ти , ще искам кръвни изследвания Hug

Дундурелче, страхотни новини  newsm10
rib4e   welcome

# 243
  • София,
  • Мнения: 4 267
риб4е добре дошла! Hug

Момичета аз давах калциев глюконат на Вероника, но този който е на ампулите лекарката ни го изписва като противоалергично средство, той спомага за отхрачване и резорбиране на секретите, които се събират в носоглътката, не сме имали проблем с рахита. А иначе си и давам редовно по две капки Вигантол всяка сутрин, засега още не мисля да го спирам, ако всичко е наред, ще го направя към годинката, те все още са много малки и дори и да ги изкарваме на слънце мисля, че пак е необходимо да се дава в определените количества, разбира се!
ilyova ти не се тревожи и си давайте каквото са Ви казали.
Ей, а темата за обръщането стана историческа. Вчера наблюдавах как Вероника се обърна сама два пъти и то, защото се опитваше да достигне една играчка и накрая се пльосна до нея и започна да рита с крака и да се смее, а въпросната играчка беше една кукла която говори по телефон и се смее и пее, рита с крачета. Бяха много смешни една до друга и двете ритаха с крака, съжалявам, че не се сетих да ги снимам.
rib4e и ти не се тревожи почти всички мънички дечица се хранят така - по мъничко. Не я насилвай давай и когато поиска и колкото поиска. А коликите при недоносените деца наистина са много силни и продължителни, не при всички, но при повечето. Съжалявам не искам да те плаша, но е така, ето ние вече сме на 7,5 месеца и все още понякога ни боли коремче и то жестоко. Embarassed
Мирама а КАлина е голяма сладурана, както и Викторчо на Тони19. И аз днес направих няколко нови снимки на Вероничка и после ще ги кача в албумчето да ни видите пак. Пожелавам Ви и на Вас прегледът при офталмолога да мине без проблеми и всичко да е наред.
ilyova тя и моята Вероника нещо в последно време не ще да седи, а все се изпъва и иска да се изправя или предпочита да лежи на равна повърхност и да си вдига краката и да си ги разглежда или да ги гризе или да се извива като дъга. От няколко дни ми прави впечатление, че като я сложа в кошницата за колата и тя се извива и се хваща отсрани за дръжката и се опитва де се изправя или пък се надига и ще се преобърне.
А наистина къде се изгубиха нашите малки бебоци Даринка и Ивчо, да не би да са ги изписали вече? Ох дано скоро да има добри новинки от тях! Hug
hellche благодаря мила, и ти да нацелуваш сладурковците. lovekiss
Целувки и прегръдки на всички малки и добри бебоци!  lovekiss lovekiss lovekiss
Ей, ама аз май пак се олях, а кой ме изпревари докато пишех тоз ферман, а? Thinking

# 244
  • Варна
  • Мнения: 965
ivanah, и ние сме така със съня. Само че Вики става в 6-6.30, обикновено вечер заспива към 8.30-9, но понякога беснее и до 10.30, като през деня много рядко му се случва да спи повече от час, обикновено дремва 10-20мин и толкова. А и на него му се спи, търка очите, но... не заспива - ще изтърве играта. Веднъж се случи да заспи прав докато дрънкаше на йониката.
rib4e,   welcome и от нас! И ние бяхме така с храненето - в болницата засука, но в къщи не можах явно да намеря удобна поза и отказваше да суче. Цедях и така изкарахме до 6-я месец (постепенно обаче кърмата ми намаляваше). Така че успех и бъди упорита!

# 245
  • Мнения: 1 685
ха-ха Laughing viki76  стана ми смешно ,че вики е заспал на йониката Heart Eyesсладурчо голям. а да ви се оплача от Жорко Close имам чувството ,че от както пие този сироп/саностол/ от тогава не яде както трябва.повярвайте ми !не е хапнал  почти нищо от няколко дни ,вече много се притеснявам. съвети приемам..само някой да ми даде

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 14:30 от GERI844

# 246
  • София,
  • Мнения: 4 267
Момичета качих нови снимки на Вероника: ето вижте:

# 247
  • Sofia
  • Мнения: 311
Момичета благодаря за топлото посрещане Heart Eyes Забравих да ви питам за добър детски очен лекар в София, предполагам може да ми препоръчате някой. На мен ми казаха за д-р Чернодринска че била добра, тука съм чела за д-р Топов, вие кой бихте препоръчали и ако може да ми дадете някакви координати. Много ви благодаря Hug

# 248
  • Мнения: 139
Добре дошла на риб4ето. С каквото можем ще помагаме.
На всички други мами много целувки и на бебоците.
Защо така това време пак се развали. Къде отиде слънчо???
Ох аз по цял ден творя некви манджички....само и само да накарам мойта кифличка да яде. То пък и аз кифличка...чиста солета сме ние ами. Днес сложих банан в зеленчуковото пюре,уж много обичаше банан, ама пак не и хареса. Ох вече не знам с тоз апетит.
За сядането днес я сложих без да я подпирам и постоя така, ама като се протегне за нещо и тупва.
Аз пък сега друг дерт имам..не сме акали от два дни. То едва ли има какво с това ядене,ама все пак. Бях чела някъде за вода, в която са врели овесени ядки.Някой има ли повече инфо за това.

# 249
  • София,
  • Мнения: 4 267
mamajaba не мъчи детето, щом не яде тогава какво искаш да изака, но все пак ще ти помогнем де, може ли да Ви оставим на произвола на съдбата. И така купуваш един пакет овесени ядки и слагаш половин литър вода и в него две супени лъжици да ври и като се посварят ядките прецеждаж и даваш да пие или и бъркаш млякото с него, пробвай, не съм много сигурна дали това беше пропорцията, ама пробвай. Има едно пюре на Ганчев картоф и морков с овесени ядки, моята го харесва много. И да ти кажа това е само от зъбите, а не че не и харесват манджите, отваряй устата насила и тъпчи, това е.  Hug Успех  Hug

# 250
  • София,
  • Мнения: 4 267
rib4e ще ти пиша на лични, че то вече на много места давахме координати на лекарите, така че да не затормозяваме темата.

# 251
  • Мнения: 50
Dundurela не мога да отворя снимките на беба.

# 252
  • Мнения: 50
rib4e добре дошла с беба Вяра. Тук определено е най-полезния форум за мами и техните недоносени бебета. Ще помагаме с каквото можем. Нашите колики не бяха толкова продължителни и жестоки. Спасявахме се е капки - Еспумизан и Саб симплекс. Бях поръчала Инфакол, но ме разубедиха, че активното вещество е същото като на капките в България и се отказах.

# 253
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ау какво ли съм сгрешила пак ама и аз съм една овца.  Mr. Green
ilyova влез в нашето албумче на първа страница на темата с нашето си име и парола и виж в албума на Вероника последните няколко снимки. Сигурно не съм копирала правилно адресите. Исках да ви улесня да не се ровите из темата, ама като съм си загубена и пак не съм се справила! Mr. Green
А за Инфакола си права аз в момента го давам, той е същият като саб симплекса, нищо особено. Аз бих препоръчала немския Лефакс.

# 254
  • София
  • Мнения: 1 711
Дундурелка, колко сте порастнали! Много е сладка. Като се опражи времето трябва да се разберем да се видим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт