Отново за бебешкото дупе

  • 7 336
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 485
Аз гледам сама двете си деца, мъжът ми помага само вечер. Големият е на 2 г. и 7 м. и все още не е напълно самостоятелен - налага се да му помагам за обличането, за храненето, за много други неща. Бебето пък е на 1 месец. Нося го непрекъснато - с него върша домакинската работа, с мен е в кухнята, в банята, в игрите с голямото ми дете. Прилагам ЕБХ без да се вманиачавам - просто когато мога, когато е удобно и всички сме спокойни изпишквам бебето. В повечето случаи се получава, а усещането е много приятно. През останалото време - памучни пелени.
Искам да кажа, че когато децата са повече от едно, пак не пречи да се пробва. Не си мислете, че тези, които практикуват ЕБХ, го превръщат в единствена цел и смисъл на живота си. За мен е най-важно децата ми да са спокойни, а покрай тях и аз  Simple Smile
А че всички деца са различни подкрепям на 100%.

# 46
  • Мнения: 804
dimitriana, mimsat, последно четох за ЕБХ преди да родя. Сигурно от тогава се е изписало много по-въпроса. Дъщеря ми скоро прави 5 месеца и мож би съм позъкасняла с ЕБХ, но така или иначе сме по цял ден заедно, защото още се кърмим (дори вода не иска това маймунче ooooh!). Няма да ми коства много след като прочета още по въпроса да опитам, но съм скептично настроена  newsm78 Все пак определено ми стана любопитно, а локвичките ако са основно по пода не ме тревожат. Свикнала съм, имам куче, което докато му минат ваксините използваше дома ми за тоалетна Embarassed Това беше доста преди бебето, но щом съм изтраяла кучето, ще е справедливо да дам шанс и на бебето. След време се надявам да пусна тема и да кажа от собствен опит дали ЕБХ е мит или реалност Peace

# 47
  • Мнения: 3 929
Браво! Искрено ти завиждам. Моят син е на 2 год. и 5 месеца, ака и пишка в гърнето, но когато той пожелае. В повечето случаи обаче върши работата в памперса.

# 48
  • Мнения: 2 674
Димитриана ,добре доша в клуба.Аз не мога да обясня на околните ,че детето е акало в пелена по-малко от осем(Sunglasses пъти.Ние почнахме от две седмици.

# 49
  • Мнения: 2 674
dimitriana, mimsat, последно четох за ЕБХ преди да родя. Сигурно от тогава се е изписало много по-въпроса. Дъщеря ми скоро прави 5 месеца и мож би съм позъкасняла с ЕБХ, но така или иначе сме по цял ден заедно, защото още се кърмим (дори вода не иска това маймунче ooooh!). Няма да ми коства много след като прочета още по въпроса да опитам, но съм скептично настроена  newsm78 Все пак определено ми стана любопитно, а локвичките ако са основно по пода не ме тревожат. Свикнала съм, имам куче, което докато му минат ваксините използваше дома ми за тоалетна Embarassed Това беше доста преди бебето, но щом съм изтраяла кучето, ще е справедливо да дам шанс и на бебето. След време се надявам да пусна тема и да кажа от собствен опит дали ЕБХ е мит или реалност Peace

 Реалност,реалност.
 Трябва да опиташ.

# 50
  • Мнения: 2 757
mimsat, продължавам да недоумявам как като си носиш бебето на гръб (щото ако говорим за навремето така са си ги носели, за да не им пречат докато копат на нивата), как са усещали аджаба, че им се ака или пишка да ги изакат или изпишкат съответно. Вече си мисля, че вие феновете на ЕБХ си имате тайни методи за разпознаване на тези "интимни" знаци  Grinning. Никой не оспорва правото им да са чисти. И те си имат начин да покажат, кога трябва да се преобуят - с рев. С памучни пелени, понеже държат мокро и бебетата след всяко подмокряне сигурно реват щото ги дразни. Със съвременните памперси е по-различно, не усещат особено, само когато се наакат. Затова сигурно им е по-трудно да се разделят с памперсите, отколкото с обикновените пелени. Аз лично нямам против да ползвам пелени за многократна употреба, но тук не са ми попадали. А за големият ми син, който до ден днешен не иска да каже кога му се ака, а чак след като го е направил, за пишкането да не говорим, няма как топръв да го свиквам с памучни пелени, щото на яслата така или иначе го искат с памперс. Верно, че живеем в гората, ама все пак се възползваме от съвременните улеснения на живота като памперси, ясли, интернет и т.н. Наистина не знам от къде си толкова сигурна, че бабите ни са си гледали децата по метода ЕБХ. Мисля, че някой те е метнал по гръб много майсторски  hahaha
Съжалявам ако някой се е почувствал обиден от мнението ми. Не бива да сте толкова чувствителни и раними Wink. По-скоро аз трябва да се засегна, че ме изкараха едва ли не че не мога да си гледам децата. Ама аз съм дебелокожо магаре, което на всичкото отгоре си има и собствена глава и държи да си я ползва по предназначение

# 51
  • Мнения: 2 131
Първо, поздравления към това, което е постигнала авторката. Сметнала е, че така е добре, направила го е.
Без да искам да обидя никого, нито пък да критикувам или да адресирам до някого конкретно, искам да изразя мнението си. Според мен, прекаленото втренчване и вманиачаване в бебето, съответно детето, е вредно както за него /на първо място/, така и за останалите членове на семейството и въобще за атмосферата в семейството като цяло.

# 52
  • Мнения: 1 947
...прекаленото втренчване и вманиачаване в бебето, съответно детето, е вредно както за него /на първо място/, така и за останалите членове на семейството и въобще за атмосферата в семейството като цяло.
   Абсолютно си права! Simple Smile Затова го мятаме на корем, на гръб, кой както може и го вадим от слинга, само за да пишка и суче. Simple SmileSimple Smile
Сериозно говоря.

# 53
  • Мнения: 2 757
...прекаленото втренчване и вманиачаване в бебето, съответно детето, е вредно както за него /на първо място/, така и за останалите членове на семейството и въобще за атмосферата в семейството като цяло.
   Абсолютно си права! Simple Smile Затова го мятаме на корем, на гръб, кой както може и го вадим от слинга, само за да пишка и суче. Simple SmileSimple Smile
Сериозно говоря.

И на каква възраст го вадите от слинга? И ако не го вадите докато вече натежи толкова, че да не можете да го влачите това дете кога се научава да се обръща, да седи, да лази, да ходи, да си играе с играчки или кухненски съдове и изобщо да опознава света и т.н. естесвени стадии от развитието му?  Wink
Не се заяждам изобщо. Моят голям син до към 3 месеца прекарваше доста голяма част от времето си в слинг на врата ми, по което майка ми се изказа, че именно затова после му било забавено развитието, бавно започна да прави гореизброените неща според нея, така ми било лесно  да си го нося и съм пречела на естественото развитие и т.н. Близнаците не съм ги носила в слинг щото са 2, а и щото не го долюбваха нито него нито кенгурото, малкото пъти, когато ги слагах там. Те и количка недолюбват, искат да са пуснати на свобода, така са си от малки, направо не виждам как мога да ги вържа в слинг и да седят там. Брат им седеше с голям кеф, по цял ден спеше в слинг. Децата са различни

# 54
  • Мнения: 568
 прекаленото втренчване и вманиачаване в бебето, съответно детето, е вредно както за него /на първо място/, така и за останалите членове на семейството и въобще за атмосферата в семейството като цяло.
[/quote] - абсолютно правилно. Точно това исках да кажа, извинявам се ако съм го направила по груб начин.
Прекалената жертвоготовност, собствените манийки, които уж били за доброто на бебето, плюс патос някак си не са моят начин, но ги приемам щом са приятни за майката.

# 55
  • Мнения: 762
...а локвичките ако са основно по пода не ме тревожат. Свикнала съм, имам куче...
Ми аз имам котка и да ти призная животинските локвички са доста по-неприятни от бебешките.Точно по този повод се замислих дълбоко защо ли бебетата се гнусят от изпражненията си,но не и от урината си.Точно това поведение от съвсем невинно същество,каквото е бебето,ме наведе на мисъл,че в уринотерапията наистина има нещо правдоподобно.А и бебешкото пиш е почти без цвят и аромат (защото ако има такъв,значи е добре да зачестят кърменията).Най-хубавото е че така се следи състоянието на организма на бебето и особено захранването,защото от това колко пъти пишка и какво ака,можеш да разбереш дали е понастинало и какво от храната преработва.
Ами,zonka,добре заварила.Заповядай да обменим опит и в нашия клуб за бебеманиачки. Wink
NikiFin,моята баба не е носила на гръб,щото е била софиянка по брак.Но като родих ми сподели опит.Та слагала на майка ми и леля ми пелени (за многократна употреба).Леля ми плачела неистово преди да се напишка (баба ми каза че и скъсвала нервите),но баба ми така и не е светнала, че може да я изхожда.Майка ми била кротка (като моята щерка) и се примирявала с мокрото.Когато и демонтрирах ЕБХ бая се замисли.Иначе майка ми сама си е стигнала до ЕБХ с мен,но постепенно.
Доколкото за правото им да са чисти-те го определят.За мен честно казано дали ще махам памперс с акано или ще хвърлям гърне не е кой знае каква разликата (долкото помня де),но щом за бебето е важно,щом я има онази усмивка над гърнето (наскоро сама се научи да си пляска като свърши,защото аз не съм я поощрявала),щом ми излиза по-евтино,щом мога да спестя по 1-2 торби памперси на ден на Столична Община.Що да не си направя труда?При все че това наистина не ми е по-важно от която и да е друга битова дейност,просто ми носи повече удоволствие и ме прави малко по-богата.Така си внасям малко фекална романтика.Сигурно и с памперс може да се постигне.Само че не се навивам вече да опитвам.Simple Smile
Иначе за ваденето от слинга-аз не я държа много в слинг,защото просто по цял ден съм на компютъра и няма как да я разнасям,но тя пак бавно се понаучи на това-онова.И мен ме "обвиниха" в бавното и развитие,ама тя на 7 месеца се научи да се обръща,а сега почти ходи.Най-големият грях на нас възрастните е да слагаме децата в калъп.Особено когато самите ние има какво да научим от тях.Но ти си богата-имаш си три броя,аз си имам едно и му отдавам (може би излишно) голямо значение.
 in,villiana,повярвайте ми,децата (дори бебетата) са човешки същества и всяко "прекаленото втренчване и вманиачаване" ни се връща тъпкано.Ние си го наричме стачка.Тя може да се прояви,когато никнат зъбки,когато има нещо нетипично,или когато ... сме се роботизирали в ЕБХто и бебето ни прави един рестарт,за да се сепнем малко и да се позамислим кой камилата и кой камиларя.

# 56
  • Мнения: 2 131
Вярно ли бебетата са човешки същества?  newsm78
Извинявай за сарказма, ама... Може би, според теб, ние си третираме децата като предмети.

# 57
простете за невежеството,аз сащо искам да науча сина си на това ходене  в легенче ,но....
за пишането -грешка няма или поне 95% от случаите като му сваля памперса и се е изпишкал с или без пиш-пиш звуци-рефлекс или инстинкт мъжка му работа:) ама след 10-15 мин. го проверявам и пак се е напишал.немога да го чишкам всеки 30 минути за по-сигурно....ами какво става с акото???ами той ака повреме на кърменето  newsm78 как да го изхождам в леген4е и да го кърмя едновременно?някакви идеи и съвети?а има и нещо друго което ме тревожи-малко ме е страх да го държа в  седнала позиция-не е ли малък още,чувала съм че не е хубаво преди 6 месеца....

# 58
  • Мнения: 2 757
kriss1103, имаше един образ, който проповядваше май беше акане докато бебето се кърми. Четох ама така и не успях да си представя позата на кърмачката и бебето. Но жена му го била правела, значи не е невъзможно. Ама явно ние не сме от богоизбраните за такива подвизи или просто нямаме късмет с бебета. Дай да пием по една студена вода и да пробаме да го преживеем. Аз се чудя как съм жива при все че ползвам улеснението памперс най-рационално. Ако реша да го махам направо имам чувство, че ще лиша децата си от майка, или поне от нормална такава. Не че сега съм съвсем нормална, ама все още се справям криво лево с основните майчински задължения.
Аз от как едва не уморих детето си от глад по акъл от "специалисти" и вече слушам само себе си и децата си. Пък и не съм усетила някой да си гледа детето според мой опит и инструкции

# 59
  • Мнения: 762
Сарказмът винаги ме е впечатлявал.Но е хубаво да четеш цялата информация,защото когато вадиш от контекста,се налага да се перефразират вече написани неща.Това,което съм написала и явно не е станало ясно, е че човешките същества не обичат да бъдат обект на вманиачаване.За това бебетата (специално по този повод) правят така наречените "стачки",което представлява умишлен отказ да се пишка на определеното им от родителя място,въпреки наличието на нужда у детето.Забележи-съвсем съзнателни откази,което е просто едно от много доказателства за възможността им да се контролират (при нас се случи след 4ти месец).
Бих искала да ти кажа,че това вие как си гледате децата не е важно за мен,но не е съвсем така и за да бъда напълно откровена-мисля че повечето майки (изключвам хора като НикиФин) си гледат децата така,както майките им и педиатрите им са ги научили.А те са били научени да ги научат така по политически причини.Защото навремето на майката не се е гледало като на човек,който е нагърбен със задачата да отгледа,възпита и образова децата си,а като на неквалифицирана работна ръка,която трябва да се върне максимално бързо в завода.Не ме разбирай погрешно-не заемам политическа позиция,просто казвам,че за детето комуникацията с майката е много по-важна от това колко му струва количката,кошарката или бънджито.А ЕБХ е именно комуникация,която спестява много стрес на майката и бебето.
Да,интересува ме дали си гледаш детето като предмет,защото ако не е така-това е поредната причина да съм горда,че съм българка.Но дори при вас щастието да включва памперси-представи си че 50 % от бебетата в страните,където памперсът е познат,се окажат като моето дете.Няма ли да е добре тези жени да научат за ЕБХ и да опитат?Представи си колко по-малко боклук,колко спестени пари,които могат да отидат за други не така привилегировани деца.Представи ли си?Сега разбираш ли защо си направих труда да споделя нещо толкова интимно с недотам благодарния форум?
Пиша ти това съвсем от душа,защото сарказмът ти ме кара да мисля че си разсъждаващ човек.

kriss1103 ,съжалявам но не успях да разбера колко е голямо детето ти.Предлагам ти да ни посетиш и да си зададеш въпросите отново.Там ще ти дадем линкове на позите,в които е добре да се изхождат бебенца под 6 месеца,както и начин да разбереш на колко време твоето човече има нужди.Въпросът е да ме се обвиняваш, че не се справяш или не го разбираш.Особено ако е малко-то се радва дори на факта че му сваляш памперса,защото това е милувка за него.

Ами,Ники,ти си от нашата секта щом слушаш децата и себе си! Wink

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 22:49 от dimitriana

Общи условия

Активация на акаунт