БУРГАЗлийки стягайте се за базара, че Великден наближава - 51

  • 11 951
  • 297
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 995
Катка, дано да си права, защото в нашата мила страна винаги се намират вратички за всичко. Като нищо ще измислят нещо тихомълком. Ние обичаме да се правим на толерантни. Първи признахме македонския език, новини на турски, променена история / нямало е турско робство/ и т.н.

За съжаление и ти си права. Нашите обичат са са първи за неща, за които всички други търпеливо изчакват. Но според мен няма начин да отпадне българският език като официален. Има ли държава без официален език или пък с повече от един такъв? Thinking
 В Канада знам, че се делят на френско е англо говорящи, но английският е официален, нали?

# 241
  • Мнения: 1 280
Що трябва да се съобразява? Не виждам нищо възмутително. Да не би да е тръгнала по монокини из центъра? Доколкото знам в БГ няма все още места предназначени за кърмене.

И на мен ми беше чудно как една двойка си се из***а преди 2-3 години лятото пред кръглия бар, че накрая и с френска любов завърши. DJ много се забавляваше, всички успяхме да ги видим. Но те са млади и сигурно им е позволен този разврат.
     

                Да още по-възмутителни и гнусно е, това за което си писла  Sick, но и аз да си развявам циците по центъра пред 3 годишното си дете, няма да се изненадам след време ако то е на мястото на единия от двойката пред кръглия бар.
             Stop спирам да споря, всеки е прав за себе си. Няма нищо против кърменето  Peace

# 242
  • Мнения: 5 713
В Канада знам, че се делят на френско е англо говорящи, но английският е официален, нали?
Тук в Квебек от 70-та год официалният език е френски. До 70-та много малко хора са го говорили, а официалният език е бил английски. Това последната ми учителка ни го каза.  В останалите провиции е английски. Но в Квебек, ако си билингуал, имаш много по- големи шансове за работа. Пък, ако знаеш испански, гръцки и руски, още по-добре. Simple Smile Тук има големи общности от тези нации. Нищо, че повечето латиноси са бежанци и след 2години престой тук, повечето се налага да се върнат там, откъдето са дошли. Много малко успяват да останат тук след като са се обявили за бежанци. Но това е, защото ги мързи да си минат нормалната процедура за постоянен гражданин. По- им е лесно да дойдат като туристи и после хоп аз съм бежанец. Малко се отплеснах.
Та така...тук официален език е френски.

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Има ли държава без официален език или пък с повече от един такъв? Thinking
 В Канада знам, че се делят на френско е англо говорящи, но английският е официален, нали?
Има разбира се, много са държавите с по два и повече официални езика. Половин Европа.

# 244
  • Мнения: 5 713
Да, така е. В Камерун сега се сещам, че официални също са английски и френски.

# 245
  • Мнения: 27
ако жената може да кърми, да кърми , но  е грубо детето да проходи , проговори, че дето има една дума - вече само взима решения и какво "Мамо, сваляй сутиена ,че огладнях" ... ако мога ще кърмя, но максимум до 4-ти 5-ти месец ... това дете му трябва самостоятелност, а не, да не мога да го оставя аз при баба му за една вечер, че ще иска да сучи и само да плаче... айде... лично аз не съм била кърмена като бебе , но имунната ми система е по-силна от на кърмено до година и половина дете

# 246
  • Мнения: 1 280
          Офф топик  Mr. Green : Вери, а вярно ли е че преди няколко години е имало опасност китайският да измести френския в Канада /по точно Квебек/, поради масово заселване на китайци?

           Не искам да започвам да коментирам за българският език, защото нямам думи. Този министър е за   #2gunfire объркаха тотално образованието в България  Crossing Arms

# 247
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Отварям енциклопедията за справка и за пример ви давам дори съседна Македония, там официални езици са македонски и албански. Други държави са Ирландия, Белгия, Испания, Люксембург, Нидерландия, Швейцария и т.н. Доста са държавите и всичките все развити, но и с история и традиции в образованието, които тук смея да твърдя че ги нямаме. Не ме изяждайте. Не може да променяме истоията и да твърдим неща, че нещо не се е случило (напр. турското робство) и после да не можем да очакваме, че българския ще стане официален език ребром с още някой език (турски например), ами ....  Sick Това са ни управниците, проекция на нас самите.

# 248
  • Мнения: 995
Отварям енциклопедията за справка и за пример ви давам дори съседна Македония, там официални езици са македонски и албански. Други държави са Ирландия, Белгия, Испания, Люксембург, Нидерландия, Швейцария и т.н. Доста са държавите и всичките все развити, но и с история и традиции в образованието, .............................

Аз попитах, защото наистина не знам. Предполагам колко да са езиците зависи от процентното съотношение на населението, което ги разпознава като майчин. Или?

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 675
Това са ни управниците, проекция на нас самите.

Затова все чакаме някой да дойде да ни оправи, ако може и за по-малко от 800 дни Mr. Green То и на това се надява новият месия - Генерала. Спирам до тук с политиката. Whistling

Не мога да допусна, че официалният език в нашата мила родина, ще стане някога различен от българския.  book Стане ли, си грабвам шапката и си тръгвам  smile3535

# 250
  • България
  • Мнения: 3 621
Ами да ви кажа аз кърмя по паркове, градинки , по кафета и  НЕ се срамувам от това. Предпочитам да си го правим в къщи, но понякога няма начин.Съжававам, ако съм била неприятна гледка за някои от вас.
Всеки има право на личен избор и на мнение естествено.
 Не обвинявам никой , който НЕ желае да кърми и ужававам решението на всяка майка.  Това си е моя избор и така и аз и дъщеря ми се чувстваме добре . Не виждам нищо лошо в това. Напротив. Недоумявам как за някои от вас една  кърмеща майка може да изглежда толкова гнусно, ужасно и т.н Shocked

# 251
  • Мнения: 1 280
Рени съжалявам ако съм те обидила и ти се извинявам  Hug, но аз наблягам на възрастта на детето. Съжалявам но не проумявам как може да се отнася за почти 3 годишно дете, което не е предимно на кърма, че да няма друг начин  Peace

# 252
  • Бургас
  • Мнения: 675
Спорът не беше дали да кърмим или не. Аз познавам майка на дете на почти 3 и половина год., с която сме излизали на разходки и сме били на заведение, но не съм я видяла да кърми пред мен или останалите хора наоколо. Дано няма повече лично засегнати  Hug

# 253
  • България
  • Мнения: 3 621
Иве, далеч съм от мисълта да се обиждам , по-скоро се гордея с това , което правя
неразбирам обаче защо обикновено НЕкърмещите нападат кърмачките ,  ?

# 254
  • Мнения: 1 111
 То и аз да се намеся.Просто не вярвам на това, че майка е кърмила навън тригодишното си дете.Сори.  Confused

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 14:13 от Ji

Общи условия

Активация на акаунт