БУРГАЗлийки стягайте се за базара, че Великден наближава - 51

  • 11 982
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 139
Wish, не им се връзвай на майките-"хранителки". Аз кърмя все още и се надявам да продължим още, но съм си поръчала да ми ушият перелина за кърмене на открито. То, американците са го измислили, ама ние още не сме го "внесли", затуй "преписах" от един презокеански сайт. Grinning  Аз искам да кърмя навън, но НЕ желая света да ми гледа гърдите, те са си за мен и мъжо, естествено. И за бебка, в момента.  Laughing Досега, където и да съм чела, все некърмещите се обиждат, а кърмещите, горките, нищо не са казали.  Mr. Green

Вие сте на 3 месеца нормално да се кърмите, става въпрос за 3 годишни. И аз кърмих до 11 и се чудя как идържах до толкова. А това до 3 години ми е непонятно. Ми то не можеш един фас да запалиш една ракийка да пиеш, то е нечовешко направо/не че аз не пушех  Embarassed/. Таз е некфа мазохистка. Забраеих си мисълта, кат се сетя пак ще пиша  newsm78

# 226
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
В Айтос е най-близката зоо градина.Имало приличен брой животни и сега спретвали и ресторантче до нея, но моето дете мн малко да го водя

# 227
  • Бургас
  • Мнения: 675
Wish, не им се връзвай на майките-"хранителки". Аз кърмя все още и се надявам да продължим още, но съм си поръчала да ми ушият перелина за кърмене на открито. То, американците са го измислили, ама ние още не сме го "внесли", затуй "преписах" от един презокеански сайт. Grinning  Аз искам да кърмя навън, но НЕ желая света да ми гледа гърдите, те са си за мен и мъжо, естествено. И за бебка, в момента.  Laughing Досега, където и да съм чела, все некърмещите се обиждат, а кърмещите, горките, нищо не са казали.  Mr. Green

Вие сте на 3 месеца нормално да се кърмите, става въпрос за 3 годишни. И аз кърмих до 11 и се чудя как идържах до толкова. А това до 3 години ми е непонятно. Ми то не можеш един фас да запалиш една ракийка да пиеш, то е нечовешко направо/не че аз не пушех  Embarassed/. Таз е некфа мазохистка. Забраеих си мисълта, кат се сетя пак ще пиша  newsm78

Megata, явно не си ме разбрала. Ясно е, че става въпрос за почти 3 дете. Доуточнявам - и на мен не ми харесва начинът, по-който някои кърмещи майки разбират кърменето. Това и написах. Peace

# 228
  • Мнения: 5 713

Все облагодетелствани гадните индианци!
Ток не плащат, вода не плащат, къщи им строят, помощи им дават ...
Да ги ****...[/color][/tt]
Циганите нямат нищо общо с индианците, ама нищо.
Тук те наистина са облагодеталствани за някои неща, като например са освободени да плащат такси върху продуктите / нещо като нашето ДДС /. Но си има за какво, като кореняци на Канада. В тази страна всичко си има причина, има закон, има дисциплина. И затова ми харесва.
И в този ред на мисли...относно мамата дето била кърмила. Ами, ако ще и до 7 години ще кърми. Това си е неин избор. Не съм присъствала на случката да видя дали верно размята виме, но дори и така да е било, имам глава, с която да се обърна на другата страна и крака да подмина.
Кога ли ще се научим да не ни пука какво прави другия...май никога.
Сега да не решите, че съм от сектата на кърмачките. Не, не съм. Маги я кърмих има няма 40 дена. Сега, ако всичко е наред и имат желание двете страни, бих кърмила докогато детето иска. И хич няма да ме интересува, че някой ще ме нарече пръдла.

Относно българския книжовен език, гледам не сте засегнали много въпроса.
Ето темата да видите какво правят другите майки по другите градове. Ако не сметнете и тях за луди, де:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279888.480

Някой питаше какво ставало с петициите...

А ето още един материал свързан пак с българския:
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … id=163&id=883

А за детските градини и началното училище мога да ви драсна накратко как е тук специално в Квебек:

Има 3 вида градини:
- т.нар. държавни. Те не са баш държавни, но са субсидирани от държавата и имат строг контрол пак от нея. Таксата е 7$ на ден. Минималната възраст за тръгване е 18месеца. За мен те са най-хубавите.
- частни градини, които също могат да са субсидирани от държавата и в които пак се плаща 7$. Но има и такива, в които таксата е по 20-25-30$. Там може детето да тръгне и на годинка.
- т.нар. в семейна среда. Една жена гледа децата у тях си като е създала някакви условия естествено. Този " бизнес " се държи главно от арабките. За мен те са най- зле, защото на едно място са от най-малките до най-големите. Денят им минава в ядене, спане на обед и евентуално излизане. Занимания кой знае какви не може да има поради различните възрасти и всеки се спасява поединично. Също има субсидирани и такива, които не са.
Навсякъде, няма значение колко дена детето е отсъствало, плащат се всички дни.
Маги мина и през 3-те вида градини, сега е в т.нар. държавна. В групата мисля, че бяха 14 или 16 деца, но с 2 възпиталки.
До обяд ядат плодове само, имат един ден в който хапват мюсли. На обед задължително някаква прясна салата и след това основно или супа/ супата мисля, че пак е един ден само /. Следобед кисело мляко, мъфин с мляко или сок, сладолед, някакъв крем... Тогава са " лигавщините ".  Но мен така много ме устройва, особеното плодовете до обяд / нали съм и от сектата на здравословните  Mr. Green /.
Другото е, че има недостиг голям на градини, но пък за сметка на това няма подкупи и рушвети.
В предучилищна тръгват при навършени 5год, която е към училището, а не към градината. В градината има такава група само за деца, които са навършили 5год след септември месец и трябва да изчакат другата година. И пак не бих казала, че ги товарят както по градините в България. Тук държат повече на забавленията, да си изкарат едно безгрижно детство. Така е и в началното училище. Много малко се учи. Гърчът, ако може изобщо да се каже гърч, почва, когато станат на 11-12год. Тогава е нещо като нашето средно. Да не ви казвам кога учат по- малко и по- голямо и разни уравнения с едно неизвестно.  Laughing Тук са на принципа: на който му се учи нещо по- задълбочено, има време да го прави в колежа.

Дано да ви е било интересно.
Иначе и аз съм от 6 годишните и спяхме задължително на обед.

П.С. Забравих да спомена, че в градината за всичко се допитват до родителите, за всичко се иска разрешение. Голямо шубе ги гони, ако стане фал. Глобите са много големи, ако се оплача. Така примерно вчера им забраних да я мажат със слънцезащитен крем. Ще кажеш, че кой знае какво слънце е пекнало тук. Също така не са ми правили проблем за ваксините, които не са задължителни тук. Изобщо нямам намерение да ги слагам. Съобразиха се с това, че я лекувам с хомеопатия и съм забранила всякакви други лекарства.

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 08:54 от Вери

# 229
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 559
коооо става

# 230
  • Бургас
  • Мнения: 1 237
охоооо как е зъбчо, добре ли си вече

Ние вече можем да ходим на разходки newsm44

# 231
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 559
еее ми аз още не съм ходила щото ме е страх  Blush
пия АБ и Алулин че да не стане беля и това е иначе ме пратиха на хирург за операция а ааз направо подминах стоматологията
ние от понеделник ще сме в Бургас  и ще ходим на разходки с вас  Hug

# 232
  • Мнения: 82
Добро утро!

# 233
  • Мнения: 1 701
Добро утрооооо!
След малко се мятаме на разходка по черноморието! Simple Smile
Дано остане толкова хубаво времето! Simple Smile


Вери, ти стопли ли въобще за какво става дума? Или ей така? Лаф да става? Wink
Ай няма да ти се обяснявам...
Днес нямам настроение за това!

# 234
  • Мнения: 5 713
А ти защо мислиш, че не съм стоплила? Не държа да ми се обясняваш...ти за себе си си права явно.
А ей така лаф да става, смятам, че съм последната, която пише с тая цел.

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 6 389
Е ,не сме толкова бавно загряващи   Mr. Green

Не виждам нищо грозно в това една майка да кърми ,било то и голямо дете ,има къде къде по - възмутителни неща ,даже напротив бих и се възхитила ,че има търпението а го прави и да се лиши от някои екстри  Mr. Green

# 236
  • Мнения: 1 280
...
Сестра ми пък септември месец се беше възмутила на едно чисто голо момченце на около 3 годинки, което бягало по атрибут из пясъчника и по пързалката. На потресения поглед на сисътра майката отговорила, че така го калява, а на въпроса защо не го държи голо вкъщи, а на площадката където има страшно много хора и дечица, които му се смеят тя отговорила, че не е виновна, че хората не възпитават децата правилно- голотата е най-естественото и красиво нещо  Shocked

     

            #Crazy и по детските площадки ли се навъдиха нудисти  ooooh! Ох тя добре че и тя не се е барнала по цици, тъй де и тя да е естествена и красива  Mr. Green пък аз ще продължавам да си възпитавам неправилно детето  Wink 
            За таз дето кърмила в гардинката, да ако иска и до 10години да кърми нейна си работа, ама да се съобразява къде го прави  Peace, а да сигурно и тя е от правилно възпитаващите  Rolling Eyes

            Хайде до после, отивам да си каля детенце в нЕкой пясъчник /малко ми се видяха дрехите за пране та да се пооваляме още малко в боклуците  Mr. Green

# 237
  • Мнения: 5 713
Що трябва да се съобразява? Не виждам нищо възмутително. Да не би да е тръгнала по монокини из центъра? Доколкото знам в БГ няма все още места предназначени за кърмене.

И на мен ми беше чудно как една двойка си се из***а преди 2-3 години лятото пред кръглия бар, че накрая и с френска любов завърши. DJ много се забавляваше, всички успяхме да ги видим. Но те са млади и сигурно им е позволен този разврат.

# 238
  • Мнения: 995
Да си кажа мнението по отношение на проекто закона.
Първо това няма да се случи. Когато някой в тази наредба включи точка "Българският език не е задължителен" и мине гласуване, тогава ще повярвам. Според мен  в документа някои неща са редактирани чисто технически, както и т.4 за българският език. Разсъждавайки, мога да приема, че "усвояването на български книжовен език" е  част от т.2 и т.3 и няма нужда да бъде обособявано в отделна точка.
Не мога да си представя, че българският език ще е незадаължителен, при положение, че учебният материал е на български.
И най-накрая считам, че министърът на образованието е достатъчно интелигентен мъж, за да роди подобна идея. Peace
За мен това е излишна истерия. Дано да не греша, защото после ще трябва да емигрирам Mr. Green

# 239
  • Мнения: 5 713
Катка, дано да си права, защото в нашата мила страна винаги се намират вратички за всичко. Като нищо ще измислят нещо тихомълком. Ние обичаме да се правим на толерантни. Първи признахме македонския език, новини на турски, променена история / нямало е турско робство/ и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт