Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 32

  • 37 703
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 485
Здравей те утре мисля да спретна една торта .Ще взема готови блатове че няма да имам време да правя домашни.Крема искам да го направя със сметана и шоколад течен .Само се чудя шоколада да го разтапям ли или направо да го разбия със сметаната? newsm78
Не,няма нужда.Ако искаш му добави и желатин и ще стане като крема за тортата с рулата на Лео. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 658
запис и от мен  Simple Smile Утре ще показвам моята торта Трюфел.
Пепи, уникални торти, както винаги   bouquet
silrai, страхотна торта   bouquet, с какво прави рисунъка по тортата? Много ми хареса.
lady laura, добър първи опит  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 492
пепи, тортите ти са съваршенство, красота и елегантност, съчетани в едно  bouquet  bouquet  bouquet

# 18
  • Мнения: 484
Момичета,няколко дни имах проблеми с компютъра и не съм влизала...но вие сте правили страхотни торти! smile3501
Пепи,тортите са уникални!
Аплодисменти за всички ви!!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 113
Silrai, Пепи - много красиви торти! Изпипани, удоволствие за окото и предизвикателство за всички, които имаме да се учим още много от вас!
По празниците сме на гости на нашите и тук интернета зарежда с мъка всяка страница, не всички торти можах да видя, но и в предходната тема имаше много хубави неща.

Утре татко е рожденик и именяк, направих му тук една малка торта с крем ганаче. По повод на обсъжданията от предната тема за сметаните, намерих тук една единствена сметана на основа млечна сметана, а не хидрогинирани растителни мазнини - на Meggle, 20% масленост, но ганачето стана, разби се добре, гъсто остана. Също така, поради липсата на каквито и да било продукти и условие за правене на захарно покритие, реших да експериментирам с правенето на шоколадов борд - зле стана, но обнадеждаващо - поне нещо научих за техниката, а и пълна импровизация беше лентата за правене на борда...Като се върнем в София ще кача снимки, просто за пълнота на споделения опит. Може ли някой, правил борд от разтопен шоколад да ми каже, ако знае, от какво зависи да има или не блясък. На някои части - горните - имам, на други е матов шоколада...

Silrai, моля те, сподели как става тази "жакардова" шарка на покритието на тортата-сърце  Praynig

Доскоро, момичета - и утре ще се опитам да видя какви красоти сте сътворили (Пепи, чакам и третия шедьовър:))

# 20
  • Мнения: 9 685
Пепи, страхотни торти!!!!!!!!!

# 21
  • Мнения: 1 122
_Пепи_ страхотни са! А езерцето от какво е?

silrai много нежно сърце!

# 22
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Пепи, ти си голямо вдъхновение! Все така да ни радваш очите с красоти.

silrai много чувство има в твоята тортичка!

Поздравления и на останалите майсторки - съвършенството идва с опита! Дерзайте!

Момичета, тази вечер започвам две тортички за любимите учители на моят син. Измислила съм ги.
Дайте, моля ви, идеи за торта за професионални пианисти, нещо с роял отгоре. Намерих идеи, но все не ми пасват. Много искам да се представя добре в петък. Praynig

# 23
  • Мнения: 1 122
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ

# 24
  • Мнения: 22 867
Дайте, моля ви, идеи за торта за професионални пианисти, нещо с роял отгоре. Намерих идеи, но все не ми пасват. Много искам да се представя добре в петък. Praynig

Ето малко:




И тук.

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 11:25 от labrex

# 25
  • Мнения: 484
                  ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ,КОИТО ДНЕС ПРАЗНУВАТ!!!!

# 26
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Пепи събра ми очите !!!!
Ето и аз да се отчета с измъчената торта Ю ги о  ooooh! Много сложна задача ми се постави този път.И за всички които се чудят като мен дали може да се рисува върху млечен марципан отговорът е Да !
Ето резултата , с голяма заслуга и на мъжът ми.


# 27
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
_Пепи_, silrai, Зечова .... Уауууууууууууууу страхотни торти.

# 28
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Момичета, тази вечер започвам две тортички за любимите учители на моят син. Измислила съм ги.
Дайте, моля ви, идеи за торта за професионални пианисти, нещо с роял отгоре. Намерих идеи, но все не ми пасват. Много искам да се представя добре в петък. Praynig



Честити имен ден на всички, които празнуват днес!   bouquet

_Пепи_, silrai, Зечова страхотни торти  smile3501

аз все още се чудя дали да правя торта за мъжа ми (в неделя има РД)  ooooh! той по принцип не обича сладки неща, е опитва по една хапка, когато направя нещо, но до там  Crazy още ден-два ще се чудя и ще реша  Mr. Green



# 29
  • Мнения: 2 282
За крема за Татяна, самоцитирам се:
Цитат
моята великденската беше такава, с двойно количество крем, сложих му и едно желатинче за всеки случай, но така и не можах да преценя имаше ли ефект от него - май че благодарение на него попи по-малко в блатовете. Ама не съм сигурна.
Само да добавя, крема Оле си се приготвя с мляко, по упътването. Може и някакъв друг млечно-яйчен вариант. Към него по малко се добавя сметаната. Отделно разбиваш сиренето със захарта, и към него добавяш крема и сметаната. По идея от Муса на Танита. Става редичък, но Татяната го поема.
Сметаната е голяма заквасена.

леле, много хубави торти! А детската на Пепи за мен си е направо вдъхновяваща - че в момента и аз правя нещо поляно-водно-патешко. Зечова - страхотен ю-ги-о! Силрай, много нежно сърце! Лаура, чудесна торта! Представи си след една година какви краоти ще правиш, щом първата е такава Simple Smile

Нат, голяма прегръдка и от мен и ще стискам палци облаците да се разнесат по-бързо!  Hug
Ох, забравих имениците - да им е честит празника!   bouquet

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 08:47 от Сребърен облак

Общи условия

Активация на акаунт