Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 32

  • 37 724
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 358
Честит имен ден на всички именници
Облаче вече си отговорила за кремчето - дано да не се сърдиш ,че така го рекрамирам от твое име, но така се хареса в къщи и не пропускам да си кажа newsm51 newsm53 newsm10
Пепи - пак зашеметяващо.Много много си добра smile3501
Зечоваsmile3501
Лейди Лаура - браво, и споко аз още цяла торта не мога да покрия с марципан, ти си се справила чудесно и фигурки - браво.
Мене ме спряха да правя Гергьовска торта - в къщи всеки втори е Гошо  Mr. Green - ама ще сме на заведение та язък ми на мерака Mr. Green
Тортата ни ще е от заведението - да видим Mr. Green

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Привет и от мен в новата тема!  bouquet
Честит Имен Ден на всички, които празнуват днес!

natalyna, дано всичко се оправи бързо! Благодаря ти, че все пак си намерила време да пуснеш нова тема! Hug Hug Hug

silrai, много нежна и красива торта! От нея лъха много любов, поздравления!  bouquet

_Пепи_, прекрасни торти! Животните от фермата са много сладки! И замисъла и изпълнението са отлични! Браво! smile3501 Чакам и третата торта!
Да те питам откъде взе тази правоъгълна подложка? От Торнадо ли?

lady laura, чудесен първи опит! Grinning Давай смело напред!

Зечова, много добре сте се справили с мъжа ти! Много е сполучлив Ю ти о! Peace

Дайте, моля ви, идеи за торта за професионални пианисти, нещо с роял отгоре. Намерих идеи, но все не ми пасват. Много искам да се представя добре в петък. Praynig

Ето идеи от мен:


# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, благодаря на всяка една от вас за милите думи.  Hug Съжалявам, че не ви изброявам поименно, но времето ужасно ме притиска. Завърших 3-тата торта, но почнах подготовка за еклеровата, която е за 8-ми.

Gushanka, в торнадо ми подариха последната, но ми дойде голяма. Иначе ще получат днес 2 размера 30х40 и 35х50 мисля Wink Подложките заедно с кутии си ги взех от "Скалата" - 1лв. са комплект Wink

Ето и третата торта:







И недовършената сграда по която е правена (това беше най-големият проблем, че сградата е още в строеж  Sad )

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 12:08 от _Пепи_

# 33
  • Мнения: 1 965
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ВСИЧКИ КОИТО ДНЕС ИМАТ ПОВОД ЗА ПРАЗНУВАНЕ!!! ЖЕЛАЯ ВИ ЗДРАВЕ, ЛЮБОВ И МНОГО ЩАСТЛИВИ ПОВОДИ ЗА КРАСИВИ ТОРТИ...... newsm51 newsm51 smile3525 smile3525 baloni
ПЕПИ - Благодаря за съдействието. Видях рецептата. Ще я пробвам и ще докладвам. Тортите ти са уникални. Шапка ти свалям.
Silrai -   chef - майстор си. Спор няма.
Зечова - Поздравления  и за теб....
Лейди Лаура..... отличен първи опит. Поздравления.
Утре ще правя някаква еротична торта..... За един 17 годишен младеж.... Леееееееко съм затруднена, но имам вече някои идеи. Ще я покажа после....
А сега едно въпросче....  newsm78 Някой може ли да ми каже, каква е ролята на ГЛИЦЕРИНА в някои от рецептите?  Има го в някои от покритията... Ако се "спести", какво ще се получи? Явно има значение, но се чудя какво е? Някой опитвал ли е рецептите без да го добавя. Попитах един   chef който всъщност е нещо като мой учител, и той каза че това е доста спорна съставка. Той лично не я използва, защото не е убеден че е безвреден. А и не може да си обясни, какво точно би направил глицерина за подобряване на тестото....  Thinking Thinking Thinking

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

А сега едно въпросче....  newsm78 Някой може ли да ми каже, каква е ролята на ГЛИЦЕРИНА в някои от рецептите?  Има го в някои от покритията... Ако се "спести", какво ще се получи? Явно има значение, но се чудя какво е? Някой опитвал ли е рецептите без да го добавя.

Придава еластичност на захарното тесто. Иначе става ронливо  Sad

# 35
  • Мнения: 1 271

А сега едно въпросче....  newsm78 Някой може ли да ми каже, каква е ролята на ГЛИЦЕРИНА в някои от рецептите?  Има го в някои от покритията... Ако се "спести", какво ще се получи? Явно има значение, но се чудя какво е? Някой опитвал ли е рецептите без да го добавя.

Придава еластичност на захарното тесто. Иначе става ронливо  Sad

Ммм, дааа, така е.Също така да допълня-слага се по няколко капки, защото, ако някой изяде повече от това покритие....мале мила-ще има ред за тоа....на  Joy

Пепи, предните две тортички ми харесаха-копнах си ги за идей, ама тая последната....Леле, браво.Имам предложение-дай им тортата за модел да довършат сградата.Уникално   bouquet
Зечова , много добра рисунка.Имаш талант на художник.Направо върху покритието рисува, нали?Сподели повече за тази техника, може да има нещо ново в тази сфера.Много наситени цветове са станали.С какви боички рисува?
Лейди Лаура, поздравления   bouquet Това първи опит ли ти е, не разбрах? Защото ако ти е първи....малеее, какво ли да очакваме след още няколко  newsm78
Момичета страхотни неща правите.   bouquet
Сега да напиша за сърцето-отгоре рисувах с айсинг(белтък и пудра), покритието е Варен фондан, цветята са от него-защото е бял и като се примеси с много малко боя се получават страхотни пастелни цветове.

# 36
  • Мнения: 780
silrai това ми е втората торта, преди месец направих една с крем рафаело,  за първи път правя с марципан
истината е че най- напред се заразих от Зечова, която ми е лична приятелка от студентските години и след това от твойте торти,
малко ми липсва търпение, за украсата............ Simple Smile
Зечава браво на Зечов за помощта, целувки на именника  Simple Smile
Пепи тортите ти са повече от прекрасни
van444eto благодаря  Simple Smile

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
lady laura, наистина много добър първи опит за покрита торта. Казвам го, защото по други форуми съм гледала доста лоши опити  Wink

Зечова, много сполучлива рисунка. Браво. На мъжат ти поздрави за помощта  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 491
Поздравления на всички които празнуват днес   bouquet

а тортите, както винаги са превъзходни  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 2 658
Зечова, Пепи, страхотни торти   bouquet
Ето и моята торта Трюфел за именния ден на мъжа ми днес. Страхотна е, ние както сме почитатели на шоколада, сме много впечатлени от нея. Следващия път ще пробвам в крема да сложа Бейлис.

# 40
  • Мнения: 780
petia_tag Gushanka, Бъни, Пепи благодаря и на вас, че ме укоражихте
дръжте се торти идвам  Joy Joy Joy

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 15:54 от lady laura

# 41
  • Мнения: 668
Ето да се отчета с тортата, тя е за рождения ден на свекър ми, който днес става на 69 години.
Украсата доста ми куца, но като извинения прилагам това, че е правена за 15 минути, докато бях свободна, преди да тръгнем.

Самата тортичка е с блатове Татяна (само без стафидите, хич не ги харесваме у дома), а крема е почти като на Сребърен облак и Бъни, заквасена сметана, крем Оле (д-р Йоткер), пудра захар, само че нямаше крема сирене. В магазините наоколо (5 бр.) нямаше никакво крема сирене! Това ще ми е за поука, другия път да си приготвя нещата предварително. От кремчето направих единична доза, а украсата отстрани е от бита сметана оцвенета с малко сладкарска боя. Тортата е страхотна на вкус - Факт!!! С удоволствие ще си я правя отново.
Благодаря много на Сребърен облак за отговора и на всички за вдъхновението!
Повече снимки ТУК

  bouquet

# 42
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Айде и едно запис от мен.

# 43
  • Мнения: 185
И аз ще следя темата.

# 44
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
lady laura , аз от безсъние пропуснах тортата ти а тя е прекрасна , браво !!!!!!
Чакаме ти новите творения  Hug Wink

Общи условия

Активация на акаунт