Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Ние пък водим ГОЛЕМИ спорове за името. Мъжът ми все предлага някакви странни и много стари български имена, които просто не отиват на едно малко дете в 21 в. Съответно моите предложения са по-свежи ( е, не Касандра или Хуан), но имена звучащи добре и в БГ, и в чужбина. А бе много ще ме изтормози, ама накрая пък както го запиша в родилното това ще е  Naughty

# 16
  • Мнения: 697
Ето ме и мен след срещата с доктора. Така се бях притеснила, че чак забравих какво да си говоря с него. Измери бебо от всички посоки, глава, тяло, ръка, крак. Отговаряме си на размерите като по учебник Simple Smile Взеха ми и кръвчица и след седмица ще си получа резултатите.
kali_k аз съм с абсолютно същия проблем като теб. Но аз си го имам от години, с много алергии съм /включително и поленова/ така че е обяснимо. Днес доктора ми се скара защо търпя и ще гледам тези дни да отида на алерголог и да почна някакви лекарства.

# 17
  • Мнения: 217
Здравейте! Виждам, че сте се прибрали вече.... Ние сега заминаваме за Русе на едно изложение с мъжо, оставихме малкия при баба и дядо на морето... но се наложи да се върнем и да минем през Добрич, тъй като си забравих най-важното, панталона, който си купих специално по повода и в който се намъквам без проблеми и сакото... А все пак не върви да ходя с бременния си панталон, който акцентира върху корема и си личи от 100 км...

За името.... Аз бях измислила дузина женски имена като Ава, Анжела, Гала, Дара, Леа, Лора, Рая, Карина и т.н. и щяхме в болницата да изберем кое му отива, ама... сега сме много затруднени с мъжко име. Хем да върви насвякъде, хем да не е супер непознато и неразпространено в БГ, хем да е кратко, хем /ако е възможно/ да е подобно на Денис. Засега ми идват на ум Алекс, Крис и Янис, но май клоня към Крис... въпреки че мъжо въобще не е навит /така се казваше котаракът ни, който изчезна и вече не е жив/. Но... има време да го решим....

Мими, не видяха ли бебчето какво е?

Хайде, оставям ви... да си прекарвате хубаво...

До другата седмица!

# 18
  • Мнения: 498
Severinkaха майка ми като ме е родила, с баща ми преди това са се разбрали даме кръстят Милена и на изписването майка ми ме представла като Ина и баща ми  #Crazy. Та общо взето май майчето има последна дума)))

Но и аз много се чудя за имена, искам хем да звучи по-така, хем по-модерно, хем да не е много срещано, хем да не звучи така, че след време да му се подиграват... а и не искам да го кръщавам на никого, ако ще му давам именце на някого, единствено на баща си и то само ако е момиче))) Бе голямо мисленеще падне.

# 19
  • Мнения: 697
feel_u то така се въртеше и си сгъваше краката, че доктора едвам го премери. За пола и дума не може да става Simple Smile Май ще чакам до другия месец при Марков.

# 20
  • Мнения: 11
mimisofia видя ли,че всичко е наред ти само се притесняваше  Hug
Сега за името - това ми е малко тъжна тема  Sad ако можех и не му пукаше от никой, ако имам две деца живот и здраве и двете бих ги кръстила на моите родители  - поради доста причини.През целия ми съзнателен живот съм искала и продължавам да искам първото ми дете да е кръстено на моя баща,но...родителите на съпруга ми не са лоши хора,но са с по как да кажа - старомодно мислене,по-консервативни,традиционалисти дори.И в този ред на мисли от тяхна страна почти съм сигурна си мислят,че първото дете ще е на някой от тях кръстено.И точно както е по-традиция- момчето на свекъра,момичето на свекървата...да ама не...за сега мъжът ми е съгласен с мен,но понякога го усещам ,че си иска и той "традицията" и това също ме натъжава  Sadвсе пак в крайна сметка лично за себе си съм взела решение и дано не повлияе по някакъв начин на отношенията ни със свекърите ,че какви истории съм чувала заради едно име .... все си мисля,че въпреки разбиранията си ще се съгласят с нас и ще ни разберат.Та ето поради такива някакви "битови",на пръв поглед никакви неща казвам,че за мен това е тема,която ме натъжава...

# 21
  • София
  • Мнения: 183
Темата с имената в някои семейства се оказва много деликатен проблем. Много е гадно, когато ти оказват натиск. Особено пък да си кръстиш детето с име, което не харесваш само за да угодиш на някой. Детето какво е виновно да страда цял живот с гадно име ooooh! Моя свекър миналата година си получи внук кръстен на него, а всички останали са с имена започващи с буквата "М", така, че ще зарадваме всички. Никой до сега не с е пробвал да се бърка по въпроса, може би защото е прекалено рано. Сестра ми съвсем чистосърдечно се опита да дава идеи и да изказва мнения и я отрязах, че ще научат как се казва бебето, когато се роди и родителите са тези, които си наричат детето. Не е работа на някой друг да го прави. Преди съм си мислела как бих реагирала ако ме принуждават да си кръстя детето на някой. Просто не бих го кръстила на никого.

# 22
  • Мнения: 217
Нашият дядо Георги се сърди 2 седмици, че не е на него, но после свикна.... Пък и свекървата е пич и му каза той като иска да му вика Гошко Joy

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте, мами Simple Smile !

Аз тъкмо се прибрах от преглед в ЖК, големи сме 13 см и тежим 300 грама.
Гледам за имена си говорите... Аз с първото изобщо никого не питах какво мисли и какво не, освен мъжа ми, разбира се. Смятам, че майка ми и свекърите са имали своя шанс да кръщават деца, сега е мой ред  Laughing
Нямаше нацупени физиономии освен заради самите свекита, но и защото с твърд размах действах. И аз съм чувала много истории за сърдитковци сред свекъри, но независимо от крайността, с която някои от тях действат, не бих се поколебала. Ако обичта към детето се измерва с името му, значи изобщо не ме интересува такова мислене! Ако смятат да се сърдят пък само на мен, значи и без това не са ме харесвали, за да издребнеят дотолкова - няма да ги спечели да им пристана за името, с което цял живот да наричам моето дете. А ако искат да си виждат внучето, все някога ще трябва да  се помирят с мен  Laughing
Такива ми ти размисли на глас...
Кръстих си детето след като сънувах сън преди влизане в болница за преждевременно раждане. Сънувах, че имам две момчета близнаци и едното, това с избраното до момента име, не беше здраво. Изписаха ме след като контракциите внезапно секнаха, а когато след време ме приеха за нормално раждане, внезапно реших да си кръстя детето на другия близнак от съня...Добре, че мъжа ми е повече от добър и името му хареса, та се съгласи  Joy
А името - нито познавам някой специален със същото, нито нещо подобно...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 152
Здравейте и от мен!

За имена и аз си мисля, но на нищо не съм се спряла. С таткото не сме говорили даже на тази тема, но ми се струва, че и той си ги прехвърля ...  Wink

Ето един сайт с информация за значението на имената: http://www.angelfire.com/ca6/ivayla/bgnames.htm

Кали, беленето на корема след мазане ми се е получавало, но излезе, че е от олиото. Опитай с друга марка! И мен ме сърби доста въпреки, че се мажа редовно. Даже забелязвам едни големи леко червени петна на корема, нямам стрии, но тези петна да не стават после стрии? Или те изведнъж се появяват??  newsm78

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 14:36 от elissa_kv

# 25
  • София
  • Мнения: 1 531
Ние сме със историята за сърдитите свекъри.
През цялата ми бременност никой не ни беше питал как ще си кръстим детето - нито нашите, нито свекитата. Ние си решихме - ако е момиче ще е Соня на майка ми, ако е момче ще е Владимир на свекър ми. И си я кръстихме Соня като се роди. Съответно свекитата се разсърдих и дори не дойдоха на изписването. На мен ми беше много мъчно от цялата история, не толкова за мен ами защото виждах как мъжа ми много се тормози от всичко. С времето спряха да се сърдят, обичат я много, но свекър ми не я нарича по име. Както иска, един ден той ще отговаря на въпросите й.
Нямам нищо против да кръстя второто бебе / живот и здраве/ на един от тях. Свекър ми е с нормално име - Владимир , но свекърва ми се казва Доминика. Mr. Green
Мъжа ми не дава да се издума за друго женско име освен това.

Така че, стискайте ми палци за сини гащи  Wink Mr. Green

# 26
  • Мнения: 817
renni79, мила, дано второто ти детенце да е момче (ако го искаш, де), че как ще си кръстиш детето така. Много странно име, свекърва ти да не е чужденка?

Ние за женско име май горе-долу се споразумяхме, вероятно ще е Михаела, ако е момиче. Но предложенията му за мъжки имена направо ме втрещяват  #Crazy - имаме в списъка разбира се Атанас (на свекър ми), Асен, Крум, Борис и т.н. Е, не мога да се съглася на такова име, просто не върви. Аз лично много харесвам името Георги, но понеже мъжът ми се казва така не знам дали е много удачно да е със съвсем същото име.

# 27
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте и от мен, милички! Първи ден в офиса след почивка и е лудница, не знам даже как се казвам!  #Cussing out
За стриите се мажа с мехлема с невен и мас, нямам ( чукам на дърво ) стии още, дано е така и до края  Praynig
За името при нас е война, която не знам как ще приключи, буквално ще се избиеме с таткото, За момиче искам да е михаела ( майка ми така е искала да ме кръсти, но баща ми се е наложил и тя да ден днешен страда по темата, а и тя и баб ми са с буквата м ). За момче таткото иска да е на баща му Атанас, а аз безкрайно много уважавам баща му но не харесвам името и не искам детето ми да носи грозно име, то е за цял живот. И за двата пола имам и други варианти, за мен е важно и двамата родители да харесват името на детето си, а не е въпроса някой да се налага на другия, а родителите не ако искат да се сърдят, това си е техен проблем.

# 28
  • Мнения: 817
Леле, trixy, имаме много сходни съдби относно имената на децата си. И моя мъж иска да е Атанас на баща му, но трябва да му призная на моя свекър, че все пак е казал, че това име НЕ подхожда на малко дете. Ние поне стигнахме до консенсос за Михаела, ако бебчето се окаже момиченце..

# 29
  • София
  • Мнения: 1 531
Северинка, направо ме разсмя!
Не е чужденка свекърва ми, напротив, раждана е в Самоков.
Наистина е много странно името, ние сме му свекнали и на галено й казваме Доми. Но си представям как ако си кръстим така детето всички ще си мислят: "тия пък, нямаше ли на кой да си кръстят детето, а са му избрали това странно име." Иди разправяй, че е кръстено на баба си.  Mr. Green

Трикси, Атанас е много хубаво име!

Общи условия

Активация на акаунт