НОЕМВРИЙКИ сме щастливи, ще сме майки - горди и красиви!

  • 8 612
  • 304
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 218
Здравейте сладурки  Hug
Наистина много отдавна не съм се разписвала тук  Blush

Та днес наистина ставам на 32 години (ужас  ooooh! просто...)
Искам да БЛАГОДАРЯ на всички ВИ за пожеланията, честитките ... цветята , много сте мили  Hug Hug Hug

lida   Hug как ме разконспирира само  Hug Hug Много ти благодаря за разкошните рози и слънчеви пожелания   Hug Hug Hug

На tonesa , Hriska-piska , sophiepp , Розичка , valya_76_08 , Den4o Шамс , annidm , Fairy
 (ох дано не пропускам някоя мама , но много искам на всяка лично да  благодаря за това, че уважихте празника ми ) Hug Hug Hug

Отдавна не съм ви чела, после ще наваксам. Надявам се всички да сте добре и вашите бебчовци също  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

А ето и една скромна почерпка за мое здраве :

   

Сърдечни благодарности още веднъж  Heart Eyes

# 241
  • София
  • Мнения: 167
Здравейте сладурки  Hug
Наистина много отдавна не съм се разписвала тук  Blush

Та днес наистина ставам на 32 години (ужас  ooooh! просто...)
Искам да БЛАГОДАРЯ на всички ВИ за пожеланията, честитките ... цветята , много сте мили  Hug Hug Hug

lida   Hug как ме разконспирира само  Hug Hug Много ти благодаря за разкошните рози и слънчеви пожелания   Hug Hug Hug

На tonesa , Hriska-piska , sophiepp , Розичка , valya_76_08 , Den4o Шамс , annidm , Fairy ,
 (ох дано не пропускам някоя мама , но много искам на всяка лично да  благодаря за това, че уважихте празника ми ) Hug Hug Hug

Отдавна не съм ви чела, после ще наваксам. Надявам се всички да сте добре и вашите бебчовци също  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

А ето и една скромна почерпка за мое здраве :

Вече почнахме да се притесняваме, че Рожденничката си е забравила Празника smile3532

# 242
  • Попово
  • Мнения: 687
 newsm59 Djindjari, бъди здрава и обичана   bouquet

# 243
  • Мнения: 1
Мамчета от Варна,
помощ кажете ми нещо за д-р Явор Корновски? Защото мойта мама май схте ходи при него да и води консултациите.  baby_neutral

# 244
  • Мнения: 5
Djindji Честит рожден ден и от мен:)  bdbaloniДа си  жива и здрава, лека бременност и най-хубавото момченце на света да родиш. Късметлийка си ти! Ние май ще имаме мома според предварителни резултати, тъй че може да ги нарпавим гаджета после newsm62. Като гледам един ден разлика ни е термина:) Може заедно да раждаме във Варна:)

Lija  честит рожден ден ( макар и с малко закъснение) и на твоето хубаво момченце! Да ти е живо и здраво и леко бременеене с второто бебче Simple Smile   newsm59
Сподели моля те къде си ходила на курс за бременни. Мен най вече ми се иска, за да се запозная и с други мами, а и щяло да дават и подаръци smile3508 Пък и все пак за първи път мама ще ставам. Но и от твоите уроци не се отказвам. Айде мислете кога да правим срещата:)

Бургаски мами, аз смятам да ходя на гимнастика за бременни, но след някоя друга седмичка, че още ме е страх. Вие искате ли да ходите?


Valya 76 Относно пушените меса и аз съм чела за токсоплазмоза, листериоза и тем подобни. Просто не са минали висока топлинна обработка. Аз преди бременността се изследвах и не съм я карала, тоест нямам антитела. Но пък много са ми вкусни и много ми се ядат. Но ти щом си я карала имаш антитела и вече няма опасност.
Не знам за пъпките, но и аз имам и на мен момиченце ми казаха.
Но относно връзката пулса на бебето и пола, питах изрично доктор Марков и той ми каза, че няма връзка. На нашето бебче в 11 седмица му беше 147 пулса.
Някой чел ли е някъде, където да пише за пола и пулса на бебето?

Ll Cool JОтносно рибите, опасни за ядене са основно акула, риба тон и риба меч. Меркурий всъщност на български е живак. Тоест в тези риби количеството на живака е по-високо и е опасно за бебето. Мисля, че другите риби не са опасни, особено в умерено количество, даже по тлъстите риби имат Омега 3, които са полезни за мозъка на бебето.

# 245
  • Мнения: 192
момичета,аз преди да забременея карах всеки ден по 30-40мин.велоергометър,от тогава  прекратих тренировките,но от началото на тази седмица,ги почнах пак.Питах лекарът каза,че нямало проблем,но въпреки това се притеснявам,дали е добре?Моля,ако има мами занимаващи се активно със спорт да ме посъветват

Хана, това е най-доброто упражнение, което можеш да правиш по време през бременността!  Купи си heart rate monitor (polarusa.com) и внимавай да не качваш пулса над 150, т.е. да можеш да водиш разговор без да се задъхваш. Пий много вода.  Аз също гледам да ходя на пътеката всеки ден по 50мин (когато мога разбира се) при наклон м/у 5и 7 и скорост 3.2mph.  Но живота ми тук е много по-застоял отколкото в БГ, та гледам и пеша да се качвам по стълбите в офиса, че положението ще стане страшно иначе.
Yanoren, това Хашимото - хипер или хипо тироидизъм е?  

# 246
  • Мнения: 192
Ll Cool JОтносно рибите, опасни за ядене са основно акула, риба тон и риба меч. Меркурий всъщност на български е живак. Тоест в тези риби количеството на живака е по-високо и е опасно за бебето. Мисля, че другите риби не са опасни, особено в умерено количество, даже по тлъстите риби имат Омега 3, които са полезни за мозъка на бебето.
  Благодаря Естрелита, това ме успокои! 

# 247
  • Мнения: 24
Fairy много мерси - ще се оправям я - къде ще ходя Hug
Джинджари  весело да си прекараш днес - много си миличка!
Хайде аз отевам да похапвам в свекито Joy
Лека вечер и до утре от мене Heart Eyes

# 248
  • Мнения: 192
LL Cool J сега ще ходя при ендокриноложката ми и ще видим дали ще продължа да пия хапчета, защото в момента съм ги спряла. Сега ще пускам пак хормони и да видим какво сабя ще покаже Simple Smile а за килограмчетата, определено трупкам повече, ама пък от друга страна стартирам тази бременност от 47 кг, а предната започнах от 52кг или 54кг - ох вече не помня ooooh! Whistling
Янорен аз съм с тиреотоксикоза и да си призная Хашимото нищо не ми говори Embarassed
Стискам ти палци!  Всичко ще е наред, ти звучиш, като много позитивен човек! Ще взема и аз да отида на ендокринолог, тук странно за мен всички изследвания ги пуска гинеколожката и тя определя дали да вземам или не лекарства и какви...

# 249
  • София
  • Мнения: 167
Djindjari    bigdance2 newsm59  bigdance2

# 250
  • София
  • Мнения: 293
Djindjari , ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!

 nbirthday  party023  bigdance2 baloni

# 251
  • Мнения: 57
честит рожден ден,djindjari newsm59
благодаря на всички за съветите относно спорта,ще продължавам ,докато мога

# 252
  • Мнения: 3
ДЖИНДАРИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН и от мен.

# 253
  • София
  • Мнения: 2 671
Djindjari, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК с най-хубави пожелания!

# 254
  • Мнения: 34
Здравейте бременелки!  preggo preggo

Djindjari newsm59 С пожелания за здраво бебе  Hug

TatkoBarba   welcome

LL Cool J на мен лекаря ми препоръча да ям веднъж седмично скумрия и по възможност да огранича консумацията на риба тон, но това не означава да я спра напълно  Naughty Всъщност estrellita75 е написала точно това което ми каза лекаря.

estrellita75 ето линк където четох за пулса http://www.mamaibebe.com/?id=165

Някой беше писал, че в чужбина не те водят бременна до 3-тия месец  Naughty Тук в САЩ те водят от деня в който кръвния тест покаже бременност. В 6-та седмица ме гледаха на видеозон и започнаха всички изследвания за бременност.

Какво ядете че успявате да качите кг?  newsm78 Аз съм си все 55  ooooh! то вярно че още ми се гади и все ми е зле, но все пак редно беше поне 1 кг да кача. При това вече имам малко коремче да се чуди човек от къде се взе при положение, че не качвам кг . SadСладко почти не ям за разлика от преди, а тестени храни ям в несвяст въпреки гаденето и пак резултат никакъв.

Месеците ги смятам по следния начин първия ден от последния цикъл го броя за начало на следващ месец т.к. бременността продължава 9 месеца и 1 седмица. По този начин изчислени месеците отговарят на различните схеми за определяне на месеца.

А и още една питанка.  newsm78 Как така ви определят различни дати за термин?  Crazy Нали бременността е определена - 40 седмици. Това с размера на бебето не ми се струва нормално  Thinking все пак големината на бебето зависи от гените, а не само от седмиците  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт