Отговори
# 225
  • Мнения: 265
Здравейте и от мен  food010
Харем,Кика  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover,сигурна съм,че притесненията са ви на празно и всичко ще бъде на ред!
Честито на мамите,дето усещат вече бебетата си,аз тази сутрин рано рано усетих някакво мърдане на 3-4 пъти,но след това отихна и до сега-вече 3-4 часа нищо не усещам.Може би не е бил бебо,а нещо в червата ми newsm78  Thinking.Вие на колко често ги усещате бебоците?Аз вече много се притеснявам,че не го усещам и едвам ще искарам до утре-ФМ,дано всичко да е на ред Praynig!
Аз имам вече въпросната кафява черта,но е много слаба,появи ми се още в началото.
За храненето-ям промишлено количество плодове и пия мноооого мляко,за друго нямам никакъв апетит и ям по задължение.Сладко,тестено,мазно- направо ми се.... SickА вече качвам със страхотна скорост кила-вече 5-6 кг+,направо се чудя от къде newsm78
Бръм,не съм съгласна с теорията ти за естествения подбор,искаш да кажеш,че само мъжете са достойни да продължат рода ли?
Пожелавам ви прекрасен слънчев ден,макар,че казаха,че ще бъде един от най-горещите дни   Nature Sunny smile3534

# 226
  • Мнения: 769
Момичета, искам да ви попитам какво плащате кокато ходите на лекар, но не на частно а по здравна каса. Любопитно ми е защото с една приятелка сме при една и съща лекарка. На регистратура не плащаме, но си плащаме ехографския преглед. Само при първото посещение не платихме. Нали сме по здравна каса, с направления. Защо плащаме. Някой знае ли какво точно се заплаща и какво не????

ЖК по здравна каса - бременните не плащат потребителска такса, безплатни са всички стандартни изследвания и 3 прегледа на ехограф за цялата бременност. Всичко останало - се плаща. Аз примерно следя ежемесечно щитовидни хормони и си ги плащам, нищо че съм с хронично заболяване от 10 години. Ходя при двама АГ, защото съм след лечение за забременяване, гледат ме винаги на ехограф, АГ ми по ЗК не ми взима пари за ехото, но го прави от добра воля.

И при мен започна да се появява линеа негра - тъмната черта на корема.

Момичета какво ще кажете за това заглавие за новата ни тема
"Зимните нощи за нас ще са топли, за слънце в Декември мама се готви!".

Много поетично предложение!

# 227
  • София
  • Мнения: 141
Здравейте  Simple Smile

Харем, Кика, стискам палци за добри резултати  Simple Smile

Относно заплащането, бременните не заплащат потребителска такса, само за лабораторните изследвания се плаща. На мен ми се наложи да отида на кардиолог и не ми взеха потребителска такса, тъй като съм бременна.

Не съм сигурна дали усещам бебо  Embarassed От време на време ми се струва, че чувствам нещо, но не съм сигурна, че е то. В четвъртък съм на ЖК. Притеснява ме и течението, което имам, така че съм си записала въпросите на листче  Simple Smile

А иначе кръста не ме боли, от време на време краката ми се схващат нощем, но е търпимо и като ги раздвижа, минава.

Записала съм си час за фетална ехокардиография в края на месеца, но това е защото аз съм имала проблеми като малка и е добре и бебето да се види. На ФМ при Марков съм чак в края на август, че нямаше час по-рано, но пък лекарката, при която ходя на частно, ме гледа обстойно, макар и не на 3D.

Хубав и усмихнат ден пожелавам на всички ви.  Simple Smile

# 228
  • София
  • Мнения: 141
Забравих да кажа за предложението за нова тема - определено ми харесва, развълнува ме  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 229
  • Мнения: 4 589
Аз си плащам защото не ходя там където ми се полага по ЖК, а на частно. Иначе личната ми лекарка никога не ми е взимала потребителска такса.

И на мен заглавието много ми хареса.

# 230
  • Мнения: 16
А досега мерили ли са ви кръвно, обиколка на талия и бщст и кг. Питам, защото моята приятелка се притеснява, че лекарката я лъже като и взема 20 лв за ехограф. Аз четох, че се полага ехографски преглед при първо посещение, в 5 месец и още един накрая. Освен ако не е рискова бременност или не отидеш заради някакви усложнение. Когато имах зацапване в6 седмица ми направи и вагинален и ехографски преглед но не ми взе нищо. А беше само седмица след първия ми преглед. А и досега не ни е мерила кръвно и тегло. Но мен това не ме притеснява. какво да ми мери като ме вижда, че не съм мръднаал? Но исках да знам как е по принцип и при вас.

# 231
  • Мнения: 769
А досега мерили ли са ви кръвно, обиколка на талия и бщст и кг. Питам, защото моята приятелка се притеснява, че лекарката я лъже като и взема 20 лв за ехограф. Аз четох, че се полага ехографски преглед при първо посещение, в 5 месец и още един накрая. Освен ако не е рискова бременност или не отидеш заради някакви усложнение. Когато имах зацапване в6 седмица ми направи и вагинален и ехографски преглед но не ми взе нищо. А беше само седмица след първия ми преглед. А и досега не ни е мерила кръвно и тегло. Но мен това не ме притеснява. какво да ми мери като ме вижда, че не съм мръднаал? Но исках да знам как е по принцип и при вас.

Мерят ми кръвно и тегло. Иначе се водя рискова бременност, не знам колко ехота би трябвало да ми се поематпо ЗК, но както казах - гледат ме всеки път. За кръвното малко се притеснявам, че от жегите се променя.. казаха ми айрян със сол и да седя на сянка - толкова. Взех апарат за кръвно налагяне, но не съм се научила още да го ползвам. Embarassed

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Здравейте мамита,
В неделя тръгваме на море за 10 дни и го чакам с нетърпение !Аз не съм с много бяла кожа , но първите дни изгарям нормално.Винаги съм ползвала фактор не по-голям от 16 , защото при по-голям се връщам бяла.Сега като съм бременна трябва ли да си взема 30 и да се върна бяла или може и с по-малък?
Стискам палци на Харем  Praynig .Сигурна съм , че всичко ще е наред !БХС е неточно изследване!Аз резултатите от моето БХС си ги взех , но ще ги нося на д-р Марков утре да ги разчете.От Торакс П-в , където ги изпращат в Майчин Дом /тъй като не съм им клиентка/ ми ги дадоха като касова бележка от хляб.
На АГ по ЗК не мога да ги занеса защото тя е твърдо против да ги правя  Naughty Naughty Naughty и аз не разчитам на нея.На частно имам добър гинеколог , но той смята , че излишно си правя ФМ при Марков в София след като той също можел и замерванията за БХС щял той да ги прави.Д-р Марков каза да ги прескоча и да ги направя в лаборатория , която да ги изпрати в София и да напиша данните от неговия преглед -ФМ.Та сега и той трябва да си ги види!
Марков каза , още в 13 седмица на ФМ , че май ще имам момиче , но го сложи под въпрос.Тогава каза , че работа се върши с 2д /добро де /, а 3 д и 4 д
било за родителите ,  за снимки и клипчета.Гънки , мънки , мозък , крайници , пръстчета , сърчице всичко го гледа на 2 д .

 andreaivano - по ЗК всичко е много относително.Ако не попаднеш на точния гинеколог е способен по устав да ти изпили нервите.Аз напримерно първия път си платих 2.20 лв такса.Тя каза , че е трябвало да регистрира бременност , за която аз нямам направление  Crossing Arms Thinking.После /аз бяхписала де / си ми взе пълна такса за Цитонамазка и Влагалищен секрет и окото и не мигна.Като я направих на "мармалад " за това тя се оправда , че нямала направления .Заговорихме се колко ултразвука ми се полагат , веднага отсече 2 2 2 2 2 2 2.Аз й казах "Вие спазвате ли ги ? и тя побърза да отговори положително.И аз пак запалих и я попитах как така УЗ го спазва , а Цитонамазката не.Отговори ще се разберем  Embarassed Embarassed Embarassed.Така че всичко е много относително.

А мен също много ме боли кръста  ooooh!.Вчера и сърдечната област ме заболя и се надявам , че е нормално. Ще си купувам и апарат за кръвно ей така да си имам иначе засега уж грижи нямам.
И на мен предложението за тема много ми харесва  Peace!

# 233
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте и от мен! Hug

Преди 2 дни се върнах от отпуската. Много добре си починахме - малко на море и планина. Дори имам и малко тен Party

И аз вече усещам бебо, но много рядко, предимно вечер. Коремчето ми е пораснало доста вече, въпреки че съм качила само 2 кг.
Относно храните - аз наблягам предимно на соленото и плодове и зеленчуци. Не ми се яде нищо сладко и месо, но пък започнах да се храня много по-често и тези 2кг. ще останат в миналото, но да е жив и здрав бебо, ще ги свалям после. Иначе съм чувала, че ако ядеш солено и кисело ще е момче, а сладко за момиче, но не вярвам много в тези теории.
Много хубаво заглавие за новата тема Peace

# 234
  • Мнения: 616
Здравейте и от мен радвам се, че повечето сте се завърнали от отпуски и отпочинали  Hug

Да се отчета, бяхме на ФМ при Мазнейкова да наистина прегледа продържи не повече от 20 мин., не пусна мъжа ми вътре но поне ми записа диск и доста снимки най-важното бебо се развива като по учебник тежи цели 305 грама  Laughing маминия красавец, със сигурност е мъж видях атрибутите, през цялото време си смучеше пръста и си играеше с пъпната връв  Crazy плацентата ми е разположена по задната стена, околоплодни води са в норма да чукам на дърво за сега всичко е наред преизчисли ми термина обаче 24.11 ноо аз не мърдам от тук за нищо на света Heart Eyes Heart Eyes Hug още повече че таткото каза да стискам до декември/той е роден на 31.12/  Laughing

сега отивам да изчета какво сте изписали  Hug

# 235
  • Мнения: 4 589
На мен на първата ЖК ми измериха само корема и се опитаха да измерят кръвното, но показа 4 пъти различни стойности и лекаря написа средна  #2gunfire. Килограми аз си меря у нас, но не ги записвам. Също не са ми взели секрет, а пък кръв и урина аз сама си пуснах и му занесох резултатите.

За килограмите, все още съм на 5-6 отгоре, но с темповете, които ям, скоро ще ги кача. При вас поне е лесно, а аз трябва да кача минимум 26 за близнаците!!!!!!

Аз съм на море от 31 Юли, но майка ми е много против да пътувам и аз сега някак си нямам желание вече.

# 236
  • София
  • Мнения: 357
еййй, Инвизибълче, браво за хубавите новини! Само така!  newsm10 Амо много тежък твоя хубавец Simple Smile  smile3504 моят преди 10 дни беше 135 гр, бързичко се развиват бебоците значи Simple Smile
аз на ФМ при Димитрова във Фемина ще съм на 30 юли, как ще чакам до тогава не знам. Някой да е бил при нея? какви са отзивите?
на мен на всяка консултация ми мерят кръвно, кг, талия и височина на матката и си ги вписват в картон, който ще трябва после като ни приемат за раждане. Урина икръвни изследвания са ми пускали 2 пъти досега. На Ехограф са ме гледали 2 пъти досега, въщност само 1 път не ме е гледала, ама не знам следващите пъти дали ще ме гледа. Прати ме с направление и на очен лекар и на ендокринолог и съм платила единствено за взимането на кръв по 2 лв.

# 237
Здравейте и от мен радвам се, че повечето сте се завърнали от отпуски и отпочинали  Hug

Да се отчета, бяхме на ФМ при Мазнейкова да наистина прегледа продържи не повече от 20 мин., не пусна мъжа ми вътре но поне ми записа диск и доста снимки най-важното бебо се развива като по учебник тежи цели 305 грама  Laughing маминия красавец, със сигурност е мъж видях атрибутите, през цялото време си смучеше пръста и си играеше с пъпната връв  Crazy плацентата ми е разположена по задната стена, околоплодни води са в норма да чукам на дърво за сега всичко е наред преизчисли ми термина обаче 24.11 ноо аз не мърдам от тук за нищо на света Heart Eyes Heart Eyes Hug още повече че таткото каза да стискам до декември/той е роден на 31.12/  Laughing

сега отивам да изчета какво сте изписали  Hug
Инвизибълче поздравления, я кажи ти видя ли хубаво бебчоуспя ли да му различиш личицето, че аз вчера не успях.

# 238
  • Мнения: 4 589
BIBI_SZ ти си направо късметлийка. Димитрова е много добър лекар и специалист, няма да сбъркаш. Знам понеже ми я бяха препоръчали, но нямаше места при нея за 2 месеца напред. Аз ходя при неин колега - Манчев.

Invisible как няма да пусне мъжа ти вътре? Моя мъж винаги е с мен в кабинета, независимо какъв преглед е и до сега не е имало проблем. Много странно, че той е час от семейството, как няма да може да си види бебето....... newsm78

# 239
  • Мнения: 616
Шивачева всичко си му различих, мога да кача и снимка то всичко си се вижда  Simple Smile между другото идеята за новата тема и върха smile3501

nikolina-pikolina незнам и мен много ме доядя все пак си е неговото бебе, незнам защо така а от приятелки знам че са влизали мъжете им точно при нея. Както и да е поне го видя на клипче.

стискам палци на Харем и Кика, бебовците ви да са здрави и да се успокоите  Praynig Praynig Hug дано и с всички други които имат неприятности всичко да се нареди Praynig

Общи условия

Активация на акаунт